Jump to content

LeBomB

Użytkownicy
 • Posts

  151
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by LeBomB

 1. Jest tylko opcja zaplanuj czas włączenia przy trybie nie przeszkadzać. Nie przypominam sobie, by kiedykolwiek była opcja planowania włączenia trybu cichego i standardowo jej nie ma, bo sprawdzałem właśnie u siebie. Jedyną możliwość jaką masz, to jak użyjesz przycisku vol+ lub vol- pojawia się belka po prawej stronie. Na górze paska głośności multimediów masz "trzy kropki" naciśnij je, a wywołasz dodatkowe opcje. Tam masz funkcję ustawienia minutnika trybu cichego. Czas maksymalny to bodajże 8 godzin.
 2. A jakich konkretnie ustawień Ci brakuje?
 3. Jeżeli tylko na tym routerze to znaczy że ustawienia routera coś blokują.
 4. @noisxy nie wiem, przed ostatnią aktualizacją tak nie miałem tylko dymki messengera były normalne, okrągłe i można je było rozmieścić jakoś. Teraz je wyłączyłem, bo jak chciałem zamknąć przeciągając w dół to zamiast zamknąć to ustawił mi dymek w dolnej krawędzi ekranu pod przyciskami nawigacyjnymi i nie da rady tego przesunąć wyżej.
 5. Dobra, widzę już kilka różnic. Ikonki rozmówców np. w messengerze są kwadratowe i latają jak chcą po całym ekranie. Nie mogę ich ustawić w jedno konkretne miejsce, ale nie wiem czy to wina MIUI czy samego messengera. Druga zmiana to taka, że do tej pory miałem wyciszony dzwonek telefonu, ale sam telefon nie przechodził w tryb cichy. Teraz jak chcę wyciszyć dzwonek telefonu to automatycznie uruchamia się tryb cichy i pojawia się ikonka na górze. Niby nic takiego, ale to zawsze kolejna ikona. Edit: Jest jedna mega wkurzająca rzecz. Te dymki czatu z messengera co wyświetlają się nad wszystkim są tak teraz skonstruowane, że klawiatura na ekranie zasłania pole w którym wpisujemy tekst i przycisk "wyślij" Sprawdzałem i to nie jest wina messengera tylko wymysł systemowy.
 6. @wpr u mnie właśnie się pojawiło. Tylko żeby były jakieś wyraźne zmiany to nie widać.
 7. Rozparowanie zegarka z telefonem przywraca w nim ustawienia fabryczne.
 8. Moim zdaniem tak, 3 reklamacja, do skutku, aż albo zwrócą kasę, albo zrobią to jak trzeba.
 9. A karta innej sieci działa normalnie? Masz jak to sprawdzić?
 10. @WD40 to zależy. Wystarczy że różne partie mają jakiś podzespół innego producenta, wtedy wystarczy skopany sterownik i problemu nie obejdziesz nawet resetem do fabrycznych. Tak jak w kartach graficznych masz pamięci np. Hynixa i Samsunga w tym samym modelu, tego samego producenta karty. Na jednych zrobisz dobre OC, na innych nie. Tutaj może być podobnie, tylko trzeba by wiedzieć jakie podzespoły mogą być od różnych producentów.
 11. Przytrzymanie przycisku zasilania do momentu ponownego uruchomienia telefonu powoduje to samo?
 12. @mruczek66 wcześniej nie miałeś od nowości żadnych restartów? Jak tak, to jeżeli są to restarty raz na dzień czy ogólnie bardzo sporadyczne, to ja na Twoim miejscu bym poczekał na kolejną aktualizację. Była ostatnio aktualizacja zabezpieczeń i kilku aplikacji systemowych i tak jak u mnie kilka miesięcy temu restarty całkowicie ustąpiły, tak teraz już 2 razy się zrestartował. Egzemplarze z wadami fizycznymi/fabrycznymi swoją drogą, ale z tego co przeglądałem ogólnie w sieci jest część egzemplarzy podatna na błędy softwearowe. Jeżeli Twój przypadek taki jest i nie jest póki co uciążliwy to ja bym poczekał jeszcze. Jak restarty są częste, to ja bym bardziej był skłonny odesłać do serwisu, niech naprawiają. Chyba że odblokowanie bootloadera i wgranie systemu nie unieważnia gwarancji to wtedy można próbować, ale czy nie utracisz gwarancji to się nie wypowiem, bo tego nie sprawdzałem.
 13. Coś jest nie tak po ostatnich aktualizacjach. Coś mi strasznie drenowało baterię w telefonie. Okazało się że to mifit, bo zamiast normalnie pracować w tle, to wyświetlał w powiadomieniu, że opaska używa GPS do monitorowania treningu. Skutkowało to tym, że praktycznie cały czas opaska wymuszała sprawdzanie lokalizacji. Tym samym zaczęła zawyżać przebyty dystans, bo przy prawie 8 tysiącach kroków pokazywała dystans 20 kilometrów. Musiałbym robić kroki ponad dwumetrowe żeby osiągnąć taki wynik Uruchomienie ponownie opaski, a potem telefonu i wyłączenie w opasce opcji automatycznego rozpoznawania aktywności póki co rozwiązało problem
 14. Jeżeli instalujesz wszystko w pamięci wewnętrznej a nie na karcie SD to ilość aplikacji nie ma w tym momencie żadnego znaczenia, reklamuj telefon. Problem wałkowany od miesięcy w wątku o ciągłych resetach z włożoną kartą SIM.
 15. https://mi-home.pl/telefony-redmi/redmi-note-9-pro-6gb-128gb-interstellar-grey Nie ma Galileo. Z tego co czytam, to jedne wersje mają obsługę Galileo inne nie, ale od czego to zależy to nie wiem. Na stronie globalnej już jest że ma Galileo https://www.mi.com/in/redmi-note-9-pro/specs/ Wychodzi na to, że opcja jest zablokowana tylko programowo, bo Snapdragon 720G obsługuje Galileo.
 16. Ja mam LTE + lokalizację non stop. Po zakupie miałem restarty 2, 3 razy dziennie. Po aktualizacji kilku aplikacji systemowych restart zdarzał się raz na kilka dni, po aktualizacji do MIUI 12 problem po prostu zniknął. Urządzenie działa jak należy w każdym aspekcie. Telefon kupiony w tej całej smart wyprzedaży na Allegro. Data na pudełku bodajże 07.2020 (mam gdzieś w szafie, nie chce mi się grzebać), wersja global. Dystrybutor? Nieznany/Allegro. To jest loteria i u jednych jest to problem softwearowy u innych sprzętowy, a innym w ogóle nie występuje od nowości. Edit: z NFC też korzystam prawie codziennie i również nic się nie dzieje Włożona karta sim i karta pamięci (zamierzam wymienić na bardziej pojemną). Po włożeniu drugiej karty SIM też nic się nie działo od aktualizacji do MIUI 12.
 17. @AdamQ Żona też ma w Orange? Jak tak to czy masz dostęp do karty innego operatora, żeby tylko sprawdzić czy problem również będzie występował? Z czystej ciekawości po prostu.
 18. Znajomy jakiś czas temu kupił smartfona lenovo i miał problem z funkcją CLIP czyli z rozpoznawaniem numerów. Wszystkie połączenia przychodziły jako numery zastrzeżone lub nieznane. Kartę miał w Play. Sieć twierdziła, że wszystkie usługi działają prawidłowo więc wymienił kartę, dalej miał ten sam problem. Dopiero pomogła zmiana sieci. Już wcześniej się zastanawiałem, czy to np. nie problem związany z oprogramowaniem karty SIM danej sieci, albo w ogóle problem po stronie operatora, skoro w wielu przypadkach restarty pojawiają się po umieszczeniu karty SIM. Dlatego też serwis odsyła urządzenia jako sprawne, bo bez karty SIM, albo z kartą innego operatora urządzenie może działać normalnie.
 19. Ta ikona ponoć wyświetla się jak zaszły jakieś zmiany na koncie google. Wejdź w ustawienia->google i sprawdź czy tam coś się nie wyświetla, jak nie to w ustawienia->konta i synchronizacja Jak dalej nic to grzeb w innych ustawieniach o telefonie, aktualizacje aplikacji systemowych. Nie grzebałeś nic w systemie czy ukrytych ustawieniach?
 20. A co się wyświetla przy tej ikonce lub przy czym wyświetla się ta ikona jak rozwiniesz od góry belkę powiadomień?
 21. Ja tam nie narzekam, dokładność u mnie wynosi między 5 a 15 metrów w zależności od tego ile satelitów złapie. Masz pewność, że włączyłeś zwiększenie dokładności w ustawieniach? Jak nie to wtedy dokładność może być dużo gorsza.
 22. Ja Ci już coś pisałem w innym wątku, na ten temat, ale dalej obstawałeś przy swoim.
 23. @Ola989898989 wejdź w ustawienia - aktualizacje aplikacji systemowych i zainstaluj wszystko co tam się wyświetli do aktualizacji. Masz MiUi 12 czy 11? Jak 11 zaktualizuj do 12.
×
×
 • Create New...