Skocz do zawartości

Amazfit GTR już w sprzedaży


mlodzian

Rekomendowane odpowiedzi

27 minut temu, bembenek napisał:

Gdybym kupował nowy zegarek, to chętnie bym dopłacił, żeby nie było Amoleda, tylko zwykły bieda-TFT, jak w BIPie, bo wtedy zawsze wszystko widać. Ale preferencje tzw. masowego klienta są jak widać inne. Na pierwszym miejscu bajer, na ostatnim (jeśli w ogóle ktoś na to patrzy) funkcjonalność i jakość.

Ale jaki bajer? Ja nie wyobrażam sobie zegarka bez amoled, nie mogę patrzeć na stratosa i te blade kolory. Coś kosztem czegoś, ale nie powiedziałbym, że to bajer. Nie żyjemy 20 lat temu, że tylko funkcjonalność ma znaczenie. Mam Verge i na dzień dzisiejszy dla mnie nie ma lepszej oferty cena/możliwości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady, BIP jest mały, lekki i wygodny .
Niestety faktycznie bardzo plastikowy, za to ekran wyjątkowo czytelny, jedynie podświetlenie nie ładne.

Dla mnie stratos ma super ekran, ale nic mi w nim nie działało dobrze.. .może poza GPS.
Dodatkowo im lepsze oświetlenie tym lepiej wygląda ekran, co ważniejsze obraz jest wyświetlany non stop.

Do wyświetlania godziny i prostych wykresów amoled jest zupełnie zbędny.

Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dzięki takim nabywcom, jak kolega lukis2, mamy coraz bardziej niedopracowany badziew, bo ważny jest pic, lans, bajer, a nie jakość i funkcjonalność. Tak kolego, bez Amoleda nic nie zobaczysz na zegarku :) Tymczasem jest odwrotnie, to dzięki Amoledowi nic nie zobaczysz, dopóki nie potrząśniesz i nie popukasz w zegarek. To nie jest postęp, tylko regres, do poziomu lat 70, gdy pojawiły się zegarki z cyferkami LED, które trzeba było zapalać guzikiem, bo zjadały baterię.

Jeden kolega ma bardzo drogi zegarek Suunto (wielką busolę, której ja bym nie chciał na ręce, ale podobno w tym zegarku wszystko działa prawidłowo), tam nie ma Amoleda, tylko normalny TFT, dzięki temu cały czas wszystko widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bembenek napisał:

a nie jakość i funkcjonalność

czyli twierdzisz że jakość bip-a jest lepsza od gtr-a

 

2 godziny temu, bembenek napisał:

to dzięki Amoledowi nic nie zobaczysz

dzięki amoledowi zobaczysz to samo co w innych smart zegarkach bez amoleda ,za to w lepszej jakości, i w każdych warunkach,

 

3 godziny temu, bembenek napisał:

dopóki nie potrząśniesz i nie popukasz w zegarek

nie potrząsam nie pukam,wystarczy leki ruch ,podniesienie ręki,naturalny odruch w każdym rodzaju zegarków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, koala napisał:

czyli twierdzisz że jakość bip-a jest lepsza od gtr-a

Tak przy okazji sprawdzałem kilka razy działanie GPS... w moim bipie działa znacząco lepiej niż w GTR, co do jakości (a nie wyglądu) przekonamy się za jakiś czas.

55 minut temu, koala napisał:

dzięki amoledowi zobaczysz to samo co w innych smart zegarkach bez amoleda ,za to w lepszej jakości, i w każdych warunkach,

Nie jest to prawda, przy naprawdę ostrym słońcu np. Stratos jest dużo czytelniejszy niż najlepszy amoled, gorzej jak jest ciemno, trzeba aktywować podświetlenie... ale tu zasada jest taka sama jak w amoledach.... trzeba puknąć, potrząsnąć, czy też podnieść.... niestety zwykle trzeba chwilę poczekać w GTR jest to wyraźnie zauważalne... jak trzymam np ręce na kierownicy to niestety jest to niewygodne... zwykłe przekręcenie ręki nie wystarcza.... więc jest lipa

Powtórzę raz jeszcze w GTR nie ma co oglądać... przynajmniej nic czego nie wyświetliłby nawet przedpotopowy LCD.

 

1 godzinę temu, koala napisał:

nie potrząsam nie pukam,wystarczy leki ruch ,podniesienie ręki,naturalny odruch w każdym rodzaju zegarków.

No niestety musisz dosyć solidnie podnieść rękę...., ale co kto lubi

 

1 godzinę temu, lukis2 napisał:

Na szczęście rynek jest szeroki... jest na nim miejsce na badziew z TFT i zegarki z sensowną jakością wyświetlanego obrazu z Amoled :) 

Widziałeś w ogóle na żywo Stratosa czy Pace? Nie mówiąc o nowych Garminach? Mam nadzieję, że firmy takie jak Huami wreszcie dopracują oprogramowanie (bo głównie to jest problemem) i będą mogły konkurować z Garminem czy Sunto..... bo na razie Garmin dyktuje takie ceny... nieadekwatne do nakładów przy produkcji i projektowaniu....

A wszystko dlatego, że większość kupujących zegarek jako sportowy... jako podstawową funkcjonalność traktuje zmianę tarcz! Coś tam się liczy... pokazuje, że spaliłem kalorie (im więcej tym lepiej) i 10k kroków podczas pisania na klawiaturze lub jeździe samochodem.

 

Uważam, że GTR mimo zamkniętego systemu (a może też dlatego), może być bardzo dobrym zegarkiem sportowym z funkcjami powiadomień.... niestety pewnie nigdy nie będzie, bo nie ma takiego zapotrzebowania. Nawet z amoledem, mimo, że nie nadaje się za bardzo do zegarków.

Pewnie prędzej się złamię i kupię Fenixa, jednak jest to wielkie (choć już nieco wyładniał), bo nie wydaje się by rynek wymusił zmianę polityki cenowej na Garminie.

 

Niestety większość produktów Huami działa i/lub wygląda jak zabawki. Do tego są nie przewidywalne.... raz jakaś funkcja działa bardzo dobrze lub przynajmniej poprawnie.... a tu nagle nawet na tej samej wersji softu całkowicie się sypie (patrz np. wątek o pływaniu w mi band 4). 

Ja miałem podobnie np z pulsometrem w GTR i w miband 4 (zresztą Stratos miał podobne błędy, ale zrobiłem mniej testów... bip chyba w ogóle ma gorszy pulsometr), raz działa dobrze... a czasem pokazuje dane zupełnie z kosmosu (zdycham z wycieczenia, oddech mam przyśpieszony, o co zresztą niełatwo, a tętno dzielnie niby 90 bpm).

GPS to już cała saga na różnych forach (np. XDA no i tu), ja ma sporo szczęścia bo działa przyzwoicie.... GTR zgubił się raptem kilka razy (pomijając pływanie w morzu). Widać też róznicę między egzemplarzami, moje dwa BIPy mają bardzo dokładny GPS (mógłby szybciej łapać fixa), ale ślad jest niemal idealny.... a wiele osób twierdzi, że GPS w BIPie to całkowite dno.

Korci mnie sprawdzenie nowego Stratosa, ale na pewno poczekam na dostępność w Polsce, bo nie potrzeba mi kolejnego eksponatu na półce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mszczepa napisał:

Widziałeś w ogóle na żywo Stratosa czy Pace? Nie mówiąc o nowych Garminach? Mam nadzieję, że firmy takie jak Huami wreszcie dopracują oprogramowanie (bo głównie to jest problemem) i będą mogły konkurować z Garminem czy Sunto..... bo na razie Garmin dyktuje takie ceny... nieadekwatne do nakładów przy produkcji i projektowaniu....

Widziałem stratosa i stare garminy i dla mnie jakość wyświetlanego obrazu jest nie do zaakceptowania. Nie porównujmy zegarka za 400 zł (za tyle kupiłem verge) do Garmina, który taką funkcjonalność oferuje za co najmniej 4x wyższą cenę. 

Oczywiście mój zegarek ma niedoskonałości, ale ja nie jestem zawodowym sportowcem i są dla mnie do zaakceptowania. Biegam i jeżdżę rowerem rekreacyjnie. Nie biję rekordów itd... Gdy uznam, że jestem na wyższym poziomie to może zakupię coś pro czy semipro. Na dzień dzisiejszy jako pierwszy "smart" watch mi wystarcza :)

I niema się co napinać bo ktoś ma inne zdanie... na szczęście dzisiaj można je mieć, jeszcze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest prawdziwa przyczyna zalewu badziewia i tandety, czyli oczekiwania i wymagania klientów. Już nawet nie zerowe wymagania, bo oni nie tyle, że nie spodziewają się, że kupiony produkt będzie poprawnie działał, ale te wymagania stały się "ujemne", czyli gadżet może źle działać i być zupełnie niefunkcjonalny, zaprojektowany od czapki i bez zwracania uwagi na jego przeznaczenia, a klientela nie tylko będzie zadowolona, ale będzie udowadniać i tłumaczyć innym, że tak jest właśnie dobrze, bo oni sa zadowoleni z takiego stanu rzeczy. Ręce opadają, no, ale zawsze może być gorzej. Następny etap to będzie po prostu wpłacanie pieniędzy na konto jakiegoś xiaomi czy innego "sprzedawcy szczęścia" zupełnie za nic, nic nie będziemy za to dostawać, a fanboye będę uzasadniać, że właśnie tak jest dobrze, bo co byś chciał za 300zł, albo za 600zł, żeby coś dostać, to musisz zapłacić co najmniej ze 3000zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@lukis2  Czyli ładne tarcze są widać dla Ciebie ważniejsze niż właściwości użytkowe, 

Uważam, że w słoneczny dzień ekran Stratosa wygląda lepiej niż GTR. Wracając jednak do sedna sprawy, co takiego poza tarczą może wyświetlić GTR do czego LCD nie będzie wystarczające?

Zmieniając temat, założyłem właśnie pas kardio i w spoczynku i przy "krzątaniu się w domu"  tętno mam w zakresie 50-60 bpm, w zegarku mam ustawiony pomiar co 1 minutę i  "baran uparcie pokazuje mi 74-75 bpm, od kilkunastu minut nawet na chwilę mi do tego poziomu nie skoczyło - myślałem, że jest jednak, zrobię  później porównanie przy większym wysiłku

@bembenek Może być gorzej, podobnie jak w "świecie nauki", tzw naukowcy prowadzą badania, wysyłają prace do publikacji i jeszcze za to płacą..., a czasopisma nawet recenzentom zwykle nie płacą za recenzje tych prac.... często też biorą pieniądze by ktoś mógł przeczytać te różne "mądrości"

Zresztą teraz też już bywa podobnie - producent wypuszcza badziew ze spartaczonym oprogramowaniem, a społeczność stara się naprawić błędy lub napisać soft od nowa.... jest fajnie.

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie staram się na siłę bronić moich racji, ale ,gps u mnie działa poprawnie, może nie idealnie, ale te kilka naście metrów, dla amatora nie robi różnicy,

2 godziny temu, mszczepa napisał:

No niestety musisz dosyć solidnie podnieść rękę...., ale co kto lubi

i tu Cię muszę zmartwić ,jadąc autem niewielki ruch kierownicą włącza ekran,denerwowało mnie to więc musiałem przejść z trybu czułego na normalny,

 

2 godziny temu, mszczepa napisał:

niestety zwykle trzeba chwilę poczekać w GTR jest to wyraźnie zauważalne

no cóż może ja mam jakieś felerny model ,ale ja podnoszę rękę i widzę godzinę, na nic nie czekam.

i w zasadzie to nie ma co mówić ,że ten lepszy ,albo ten gorszy ,każdy bierze co mu najbardziej pasuje

Edytowane przez koala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy tutaj rozmawiają o plusach i minusach a tymczasem u mnie :

2019-09-18 19:47:00 The international shipment has been processed in the parcel center of origin

2019-08-14 00:59:00 The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

XD maja rozmach

a wystarczyło chwile poczekać, z ali z Hiszpanii i po strachuniech mi jeszcze vat doje#$ą, nie zdziwię się

w sumie jak vat będą chwieli dać, nie przyjmę, zwrócę i odzyskam $, kupię na ali właśnie z europejskich magazynów.

 

Edytowane przez pompka500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek ma jedną niezaprzeczalną zaletę. Wygląda naprawdę dobrze, jakość wykonania, styl. Z porządnym paskiem spokojnie do garnituru można założyć.

Nawet Fenix od garmina tak dobrze się nie prezenci. O innych plastikowych kwadratowych g... nie wspominając...

Podstawowe funkcje działają poprawnie i tyle. GPS czeka na poprawkę firmware, u mnie na szczęście fixa łapie tylko dokładność nie jest na poziomie choćby garmina.

 

IMG_20190918_191315.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To widać mój nie działa poprawnie - opóźnienie od podniesienia ręką jest wyraźne (mniej niż sekunda, trudno oszacować... można by nagrać filmik, ale mi się nie chce.

Nie wiem jak mam obrać ręką np jadąc na rowerze po wertepach by zobaczyć godzinę.... w samochodzie a i owszem, czasem się zaświeci

Właśnie wróciłem ze spaceru i udało mi się nagrać porównanie wyników pomiaru tętna z zegarka i z pasa na klatkę piersiową... różnica była na tyle znacząca, że już w spoczynku zweryfikowałem pomiary ze stoperem.... i jednak pas kardio ma rację.

Poniżej porównanie danych z początku spaceru na wykresie....  czas w sekundach (spacer nie był najwolniejszy ale w 15 minut trudno jakoś podnieść tętno).

Sam z ciekawości porównam przy większym obciążeniu... bo jak dla mnie wyniki z GTRa to czysta fikcja (może mierzy intensywność ruchu i koryguje dane z pulsometru... ) 

Pozdrawiam wszystkich zadowolonych z doskonałych produktów Huami.  Zgrałem też ślad GPS i nie jest tragicznie, ale przez dobry kilometr miałem przesunięcie 20m.

image.thumb.png.de4ba6bd860ea4aeedd774d670e2c43c.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do pomiaru pulsu to zgadzam się że są różnice ,aczkolwiek pomiar w spoczynku daje prawidłowy,mierzony na tętnicy szyjnej daje taki sam wynik jak na gtr, natomiast przy treningu jest różnie ,chociaż dziś ,rower interwały na 179 , gtr pokazał 172,ale nigdy nie dorówna opasce więc tu pomiary trzeba traktować orientacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koala 179 i 172 to ma być różnica? Z ciekawości  zrobiłem interwał na orbitreku... pierwsze parę minut było niemal idealnie, ale w  pewnym momencie GTR zupełnie odpadł, no i ja już ledwie dychałem a GTR pokazywał tętno 80-90, a pojechałem po bandzie bo byłem blisko mojego tętna maksymalnego (wielokrotnie przekraczałem 175). GTR w pewnym momencie zaczą pokazywać właściwe wyniki... w fazie schładzania (wrócił przy tętnie ok 130). Wydaje się, że te zabawki w zależności do ćwiczenia dodają jakieś poprawki (Gear FIT 1 i 2 od Samsunga prawie na pewno tak robił), efekt jest taki, że przy chodzie, w miarę intensywnym ruchowo, tętno jest  znacznie zawyżane, ale przy orbitreku mogłem wyzionąć ducha sugerując się strefami i alarmem, ręce miałem na nieruchomym uchwycie więc może GTR "myślał", że trening jest mało intensywny.

Wracając do tętna spoczynkowego algorytmy w GTR są też jakieś dziwne... pokazuje mi czasem 73, czasem 64.... a rano mam nawet wg tego zegarka między 40 a 50... (tak zresztą pokazuje aplikacja Amazfit i Mi fit, ale sam zegarek wie lepiej). 

Najbardziej mnie wkurza, że w sieci można znaleźć mnóstwo recenzji sprzętu..., ale dopóki sami nie kupimy i tak się nie przekonamy czy urządzenie jest cokolwiek warte. 

Kupiłem w ostatnich latach wiele urządzeń i gadżetów.... także kierując się opiniami i testami  niestety wiele z nich wróciło do sklepów.

Ja czekam na nowego Stratosa w polskim sklepie... (poprzedniego miałem dwa egzemplarze... w sumie prawie 3 dni.... i jakieś 4 zawieszenia). 

Wg mnie, jeśli chodzi o zegarki to najlepszy stosunek funkcjonalności (i tego co działa w miarę dobrze) oferuje Mi Band 4.

 

GTRa kupiłem nie oglądając testów, jest fajny... ale niestety na razie ma zbyt wiele błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wygląda", "do garnituru", "fajny", "kolorowy amoled", "tarcze można zmieniać", to są podstawowe zalety "zegarka sportowego", jak czytam na tym forum :)

Trudno z tym dyskutować, jeśli takie są oczekiwania klientów, to czemu producent ma się wysilać i robić coś działającego, znikomy procent klientów oczekuje, że produkt będzie dobrze działał.

Chociaż z tym "wyglądem do garnituru" to jednak też można dyskutować, dla mnie ten zegarek wygląda jak jakis kompas żeglarski, albo komputerek dla płetwonurka, pasuje do garnituru tak samo, jak adidasy i złoty łańcuch na szyi.

Jeśli chodzi o wadliwe pomiary pulsu, to przynajmniej w BIPie jest tak, że wyniki sa inne normalnie, gdy tylko jest włączony pomiar pulsu (np. u mnie co minutę), a inne, gdy się włączy trening, chociaż robi się to samo, czyli idzie, jedzie rowerem, tętno powinno być podobne. Z włączonym treningiem pokazuje jakby wyższe wyniki. Dobrze, że trend z grubsza się zgadza, tzn. generalnie pokazuje wyższe tętno w czasie większego wysiłku, a spoczynkowe kiedyś porównywałem z ciśnieniomierzem i wychodziło prawie idealnie tak samo, czyli na siedząco i bez ruchu chyba mierzy dobrze.

Zresztą, przestałem na to zwracać uwagę, "treningów" nie używam, bo i po co, czasem włączam na spacerze, żeby wiedzieć ile przeszedłem, albo na rowerze, żeby mi brzęczał co kilometr, GPS działa dobrze. Odkąd wgrałem stary firmware, to przestał się zawieszać, więc w sumie "jest dobrze", bo jakoś tam działa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bembenek U mnie w bipie bez cudów działało prawie wszystko (z błędami pulsometru pewnie w zabawkach się nic nie zrobi), przez jakiś czas po wymianie na nowy wieszał się na treningach, z GPS nie miałem nigdy problemów, nawet zrobiłem porównanie GPS na rowerze: telefon (Galaxy S9+, nie pamiętam już jaką aplikacją - możliwe, że Strava), GTR i BIP. BIP był odłączony od telefonu od dobrego miesiąca... przy starcie "krzyczał" by uaktualnić dane A-GPS. Wyniki na jakiś 20 km były niemal idealne różnice między S9 i BIPem praktycznie żadne, GTR niestety w paru miejscach "odjechał" ale generalnie nie było źle (maks jakieś 20 m). Nie chodzi tu o zliczony dystans (tu było dobrze), ale o sam  przebieg śladu. Może to wina stalowej koperty.

Jeśli chodzi o pulsometr w zegarkach tej klasy to chyba faktycznie dobrze działają jedynie w spoczynku.... a w przypadku treningu "korygują" wyniki i w efekcie pokazują bzdury... różnica między 90 bpm a 175 bpm.... to może nawet kogoś zabić. 

@lukis2 Nikt nie każe by Ci być niezadowolonym z produktu.... widać nie potrzebujesz funkcji którymi chwali się producent (np. "The Amazfit GTR, integrated with the BioTrackerTM PPG biological tracking optical sensor and an algorithm developed by Huami, offers advanced full-scale heart-rate monitoring.").  Niestety faktycznie jeśli klient nie wymaga rzetelnej reklamy produktów. Wiem, że zegarki Huami są dosyć tanie, ale nie można tym usprawiedliwiać niepoprawnego działania... już fakt, że mają mniejszą funkcjonalność niż kilkukrotnie droższe Garminy powinien uzasadniać niższą cenę. 

GTR to nie jest typowy smartwatch (brak sklepu, rozbudowanej konfiguracji itd.), ale nie jest to też zegarek sportowy... bo funkcje sportowe nie działają poprawnie. Może faktycznie jak coś ma być do wszystkiego to jest naprawdę do niczego. 

Co do samego pomiaru nadgarstkowego wg testów Garminów.... to jednak może działać także podczas treningów (choć już nie mam zaufania do testów), ale zestawienie niezależnych pomiarów z pasa kardio i zegarka wygląda bardzo dobrze.

Czekam jeszcze na jakieś uaktualnienia... niech chociaż ten GPS zacznie działać. Zależało mi by poza funkcjami, które ma BIP było jeszcze pływanie na otwartych wodach/basenie, oraz sterowanie muzyką. Sterowanie muzyką działa bardzo dobrze... pod warunkiem, że nie mamy aktywnego treningu....... BTW czemu zegarek nie może na tym wielkim ekranie amoled wyświetlać godziny w trybie treningu???

 

Mam jeszcze kilka uwag do aplikacji Amazfit i Mi Fit.... czemu tak nam ograniczają/utrudniają możliwość eksportu danych? Może dlatego by trudniej było porównać z innymi pomiarami?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że ja mam Verge, a nie GTR. na ekranie treningu mam to co poniżej: 

Znalezione obrazy dla zapytania amazfit verge training

 

Czyli aktualną godzinę, średnią prędkość, dystans, czas trwania treningu i HR. Jest też tarcza a'la Garmin gdzie głównie wyeksponowany jest HR. Co do hr traktuje je jako poglądowe. Do tej pory tylko raz pokazywał totalne głupoty. Przy HR biegu oscylowało mniej więcej 150-160 i nagle spadło do 70 i utrzymywało się tak kilkanaście min. Przy pomiarze w spoczynku praktycznie zawsze mam 59 więc raczej jest to realne. 

Zagadką jest dla mnie natomiast dlaczego zawsze początek treningu jest przesunięty ok 30-50m, potem już jest lepiej niż w przypadku telefonu. Odchyłki max to 2-3 m i bardzo sporadycznie. 

Nie mogę narzekać na sprzęt, który kupiłem za 406 zł i mówić, że gorzej mierzy tętno od zegarka za 1500 zł, bo najzwyczajniej się z tym liczyłem. Nie mogę też narzekać na brak możliwości zmiany piosenki podczas treningu bo wiedziałem, że takiej funkcjonalności brakuje (swoją drogą jest to idiotyczne).

Co do eksportu to możesz synchronizować ze stravą i tam gpx eksportować. 

Edytowane przez lukis2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lukis2 To chyba piszesz w złym wątku... Verge ma więcej wspólnego ze Stratosem niż GTRem (BTW w Stratosie też jest taka tarcza treningu z zegarem na górze). GPS Verge też powinien działać lepiej niż GTR. Największą różnicą jest system w Verge o ile dobrze pamiętam jest dostosowany do zegarka Android (chyba 8.1), a w GTR jest zamknięty system Huami.

Pulsometry mnie wcześniej nieco skołowały, bo wyniki zwykle wydawały się realistyczne... do momentu porównania z pasem kardio. Czasem tylko wyraźnie głupiał (np. na maksymalnym obciążeniu zachowywał się jak u Ciebie). Generalnie trendy utrzymywał.

Spoczynkowe też mu różnie wychodzi... właśnie siedzę ponad godzinę przy komputerze (kilka razy wstawałem, dwie kawy itd)., miałem pas kardio do testu... no średnia (49, min 40, max 90 - przez chwilę jednak trochę musiałem się żwawiej poruszać). W prawdziwym spoczynku i kontrolując oddech 40-43 bpm. Zegarek w tym czasie wyznaczył tętno spoczynkowe na 60 min i max zbliżone do rzeczywistego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koala Miałem parę tygodni robione EKG, jest OK. Tętno spoczynkowe normalnie mam ok 50 (przynajmniej wg zegarków i opasek), czasem w spoczynku spada niżej. To 40-43 było przy całkowitym wyciszeniu, kontrolując oddech. Do wyczynowca mi bardzo daleko, ale faktycznie trudno mi odpowiednio obciążyć organizm oddechowo, oddycham też dosyć wolno.

 

Edit:

Wczoraj testowałem GTRa  i porównywałem z pasem kardio i może za bardzo przesadziłem z interwałem (pisałem wcześniej o wynikach), obniżone tętno spoczynkowe może z tego wynikać (do tego musiałem wstać o 4 rano po 3 godzinach snu), zwyczajnie organizm jest zmęczony.... tak więc dzisiaj na pewno nie będę kontynuował testów ekstremalnych HIIT, szczególnie, że dzisiaj mam trening karate ( o ile nie zasnę do wieczora;)). W każdym razie zmęczenie i przetrenowanie może być przyczyną.  

Poniżej porównanie wspomnianego treningu, po lewej dane z GTR-a, po prawej pas kardio:

image.thumb.png.7033db61bb0c7d9de3e59aaca41286eb.pngimage.thumb.png.b395c3d4664c0083453a6f622ea18c2f.png

Jak widać sam początek i koniec jest OK, ale po środku jest całkowita lipa!

 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowien co do pulsometru w GTR to z moich obserwacji przy 20 minut biegach jest w miarę ok. 

To znaczy przyśpieszam i po 4-5 sekundach puls wzrasta (jest opóźnienie nie ma tego w garminie vivoactive 3 np.)

No i chyba 2 razy miałem to co wszyscy piszą, zawiesiło sie na jednej wartości i przez 2-3 minut ta sama wartość mimo wzrostu wysiłku. Samo później do normy wróciło. 

Ale naprawdę do amatorskich aktywności to wystarcza moim zdaniem. Po sobie widzę, że jak naprawde jestem zmęczony w czasie biegu to jest wtedy maksymalny puls (pewnie różni sie od rzeczwistego o 10 czy 5 może wiecej), ale nie ma to takiego znaczenia. 

Co do gps faktycznie czasem ma skoki w bok, mógłby być lepszy. Może przy updacie jakoś to poprawią. 

U mnie wyglada to tak na gtr. 

Screenshot_20190919-152639.jpg

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złamałem się i zrobiłem jeszcze jedną próbę, ale znacznie lżejszą i teraz jest tak jak powinno być.... podejrzewam, że problemy z pomiarem może wprowadzać aktywne Notify & Fitness (ale to strzał w ciemno), ale po tym udanym treningu, N&F było wg opisu rozłączone... (choć powiadomienia dochodziły). Wracając do tematu, na lewej ręce był GTR, na prawej Mi Band 4 no i pas kardio. Uruchomione treningi (niestety nie da się zrobić tego idealnie równo...). Z obserwacji na żywo: GTR: niewielki błąd (0-5 bpm) dla ustalonego obciążenia... zmiany z pewnym opóźnieniem (tragedii nie ma), mi band 4 ma wyraźnie większe błędy.... a na pewno znacznie później reaguje na zmiany... w strefie "stałego" tętna też było nieźle. Poniżej wykresy dla GTR-a i pasa (niestety oś czasu nie jest wyrównana, opis osi w minutach):

image.thumb.png.b3df30c0564b1d12078bee0996003dd9.pngimage.thumb.png.4bdd13da25a7b023c05bf89665e1ebcf.png

Jakby tak zawsze było to bym nie narzekał!

[edit]

No i wróciłem z treningu, nie było to najwygodniejsze, ale zrobiłem porównanie GTR-a i pasa i znowu wyszło nieźle (moim zdaniem). Tym razem udało mi się zestawić dane bez specjalnych przesunięć, widać, że zegarek reaguje znacznie później (co zrozumiałe), ale wyniki są generalnie OK (co zresztą potwierdza obserwacja "na żywo"):

image.thumb.png.d640332eaf17489aa2f17fb75520bb4d.png

Może nie jest jednak tak źle (ciekawe jak będę się czuł rano, jutro wreszcie regeneracja (mam nadzieję,  że też więcej snu). 

 

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z bugów zauważyłem, ze po tygodniu aplikacja na zegarku "Weather" przestaje działać "not obtained. Please connect to the App and update" 

Połączenie oczywiście nic nie daje. Pomaga ponownie sparowanie z aplik na telefonie. Jednak po tygodniu znowu to samo... trochę upierdliwe. 

Ktoś tak też ma? 

Edytowane przez Nowyluke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie pomaga odświeżenie apk pogody, na telefonie,

A co do pulosmertu to kilka treningów było z dobrym pomiarem, a teraz znów lipa wyniki 50 - 60 % mniejsze niż rzeczywiste, tak że pulsometr to loteria. 

Edytowane przez koala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@koala Ciekawe z czego wynikają te losowe wpadki pulsometru, ja mam kilka typów: 

  1. Błąd oprogramowania powodujący zawieszenie się jakiegoś procesu... być może wyniki korygowane są na podstawie danych z innych sensorów/wybranego treningu ,
  2. Błąd użytkownika - niepoprawnie założony zegarek (za nisko, za luźno), brudny sensor, futro na ręce
  3. Błędne działanie samego sensora (może zależne od temperatury, wilgotności?)
  4. Fantazja programistów... nie ma dobrych danych, to coś trzeba wymyślić.... klient musi mieć pomiar, czy jest dobry? Tego zwykle nie stwierdzi. Duże znaczenie będzie miał wybrany rodzaj treningu - może dlatego na orbitreku w interwałach tak się wysypał, bo miałem ręce na nieruchomym uchwycie, więc soft uznał, że nie męczę się zbytnio, podobnie ja spaceruję dosyć szybko, więc może statystycznie powinienem mieć wyższe tętno i zegarek tak pokazuje, co lepsze podaje też jakieś kosmiczne ilości spalonych kalorii, może "trening spacer" ma bardziej motywować niż mierzyć coś naprawdę?

Co do pogody jeszcze nie miałem z nią problemów (znaczy się z jej wyświetlaniem na zegarku)

Dalej nie wiem skąd zegarek bierze tętno spoczynkowe (teraz zegarek pokazuje 74 spoczynkowego, a w tym momencie pokazuje 52, dane z nocy pokazują dla większości czasu 42-50... to skąd zegarek bierze wartość, której w rzeczywistości nie osiągam w spoczynku?

Ciekawie też zachowuje się pomiar pulsu bezpośrednio z zegarka (przesunięcie ekranu w lewo), zaraz pow wejściu pokazuje jakieś dane z kosmosu, albo losuje  z tabelki teraz np pokazuje 75, czasem jest to 90, ale w końcu jeśli uda mu się coś zmierzyć (niestety nie zawsze) pojawia się właściwa wartość np. 52.

Co lepsze mimo, że nie ma prawidłowego (pewnie żadnego pomiaru) wyświetla wartości jakby coś mierzył (78,75, 93, a nagle wskakuje np. 49). Jeśli ktoś ma normalne tętno spoczynkowe, to nie zauważy problemu... ale tu nas programiści ewidentnie oszukują, ale dzięki temu większość osób uważa, że pulsometr działa szybko i dokładnie.... a działa nawet w miarę dokładnie... ale na pewno nie szybko....ja wolałbym mieć dane z pomiaru a nie z losowane z tabel statystycznych.

 

[Edit]

Teraz już jestem pewien, że programiści GTR jak i większości opasek, często wyświetlają wyniki pomiaru tętna jedynie na podstawie danych statystycznych, większość z nich "zmierzy" tętno stołu, papieru toaletowego itp. np. Mój stół ma aktualnie 70 uderzeń na minutę wg BIP-a (stałe, czasem pokazuje brak pomiaru...), w GTR pomiar jest ciągły, zaczął od 78, teraz mam już 92, podobnie Mi Band 4 (tylko, zaczął z niższej wartości, chyba 65, jak już w końcu "zmierzył" tętno). Tu BIP jest najbardziej uczciwy (ale może wykrywa brak ruchu?)

Widać znowu producenci (nie tylko Xiaomi/Huami) spełniają oczekiwania klientów... co gorsze z niemal wszyscy są zadowoleni.

 

Teraz w ramach treningu zasymulowałem bieg... niezbyt długi (na siedząco.nawet się ciut  zmęczyłem), no i tętno skoczyło po chwili do 144, teraz spada (zegarek leży na stole... już nieco odpoczął... było 120), w końcu zorientował się, że nie ma co mierzyć...ale tylko go ruszyłem, wrócił do "rzetelnego mierzenia".

Ciekawe czy prawdziwe zegarki sportowe też tak mają?

[Edit 2]

Jeszcze zapis tętna podczas udawanego treningu:

image.thumb.png.bced9c0e17dd2ca513632af740083424.png

 

Jak dla mnie totalna dyskwalifikacja, ale pewnie gdyby zegarek wyświetlał "--" zamiast pomiaru to byłby problem.... "Pulsometr nie działa" co za "badziew", "zabawka", "to nie nadaje się do niczego", "nie działa jedna z głównych funkcji".

Tak więc producenci zdecydowali się (i Huami nie jest tu wyjątkiem) markować działanie, dodając fałszywe pomiary. "Pomiary" te są oparte na danych statystycznych, pewnie uzależnione od innych sensorów... tak więc dla statystycznego użytkownika wyniki będą niemal idealne. Tylko w rzeczywistości można by nic nie mierzyć. 

Gorzej jak trafi się ktoś, kto nie ma wyników średnich.... to od razu widzi, że coś jest nie tak (chyba, że przypadkiem sensor zadziała). Stąd pewnie opinia, że jak jesteś PROFESJONALNYM sportowcem, to musisz kupić PRAWDZIWY zegarek sportowy (czytaj GARMIN). Nie wiem czy sensor Garmina działa lepiej.

Pewnie kiedyś wypróbuję.... ale nie wyobrażam sobie noszenia klocka prawie 100g bez dotykowego ekranu na codzień (do tego za ponad 3k zł). Tańsze zaś produkty pewnie będą miały podobne problemy.... 

 

[Edit 3]

GTR leży sobie spokojnie na stole... więc w spoczynku - pokazuje tętno 76 bpm i spoczynkowe 74 bpm, więc wiem już skąd zegarek bierze te wyniki - z tabelki!

Edytowane przez mszczepa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, koala napisał:

Ciekawi mnie jak mierzy spalone kalorie,bo jeżeli bierze pod uwagę puls ,to mamy następny pomiar wzięty nie wiadomo skąd.

W kalorie to ja nigdy nie wierzyłem (mi band 4) w trybie spacer (niewielkie wzniesienia w Pieninach, niecałe 24 km) zliczył mi jakieś 2700 kcal, spacer 6 km ok 1h to zwykle ok 500 kcal.... coś nie wydaje mi się.... ale na spacerze tętno zwykle właśnie jest zawyżone.

Wyliczanie (losowanie) fałszywych pomiarów to jakaś plaga, mam wagę Xiaomi z "pomiarem" składu ciała także oblicza dane z tabelki (przynajmniej częściowo). Wg niej jestem wiecznie odwodnionym otłuszczonym osobnikiem (co nie do końca odpowiada prawdzie, ale BMI faktycznie mam przekroczone), do tego jeśli kolejne pomiary wagi różnią się niewiele, waga pokazuję wcześniej zmierzoną wartość (pewnie by wydawała się dokładniejsza).

Ale sensor optyczny w GTR nie jest całkiem fake'owy, poniżej dowód, że coś mierzy (przykład dla spreparowanego filmiku oszukującego sensor, miga z częstością 180 bpm)

image.thumb.png.cfb095434d8b7157896da8fb20309a4e.png

 

Oczywiście przez jakiś czas na początku wyświetla "dane z tabelki" podobnie jak na ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...