Nowyluke

Użytkownicy
 • Content Count

  40
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Nowyluke

 • Rank
  Użytkownik
 1. Z baterią w Vivoactive 3 tak średnio. Nie testowałem jakoś bardzo bo to jednak żony zegarek. W trybie jakim go używa żona wystarcza, ładowanie co 2,3 dni. Jednak jak go pożyczyłem w góry to nawet z samym gps (bez bluetooh) to całej wycieczki całodniowej nie dał rady. Musiałem użyć powerbanka. Tak 6-7 godzin z gps był w stanie wytrzymać. Mówię o vivoatcive 3. @mszczepaa nie chwalą sie że pulsometr vivoactive 4 mierzy też puls pod wodą?
 2. Hm, gubi się podobnie jak GTR - prawie stałe tętno mimo dużego wysiłku (pas). Widocznie może przynajmniej w tej cenie z pomiaru nadgarstkowego nie można wyciągnąć wiecej. Może to przez pot i przemieszczanie zegarka w trakcie ćwiczeń? Jak byłem w górach z garmin vivoactive 3 to wydawało mi się, że nienaturalnie niski puls był przez to, ale to może takie wrażenie tylko.
 3. W garminach jest fajna aplikacja do zegarka. Bardzo rozbudowana. Żona sobie chwali.
 4. @mszczepa O porzuceniu GTRb u Ciebie przeważył pulsometr?
 5. Po updacie do 1.3.4.14, chyba niewiele się zmieniło jeśli chodzi o dokładność gps, tak piszą na forum xda. Ja co do gps ma mieszane odczucia, faktycznie nie jest za dokładny. Ale też nie mam aż takich źłych doświadczeń, jak na xda niektórzy opisują, że np przejachalli 12 km a pokazało 5km. Może faktycznie zależy od konkretnego egzemplarza.
 6. Faktycznie garmin pay działa już w ing. Żona już płaci vivoactive 3, w sumie niby bajer a cieszy.
 7. Wracając do gtr pisałem ze aplikacja "weather" przestała działać. Okazało sie, ze w app na telefonie było ustawione żeby brał lokalizacje z gps. A że zazwyczaj mam wyłączony gps na tefefonie to po kilku dniach zegarek nie potrafił znaleźć. Włączenie na chwilę gps pomaga. Można też na sztywno ustawić miasto. W sumie okazało się, że to nie bug.
 8. https://www.gsmmaniak.pl/1051132/xiaomi-amazfit-gtr-test/ Wada największą gps co chyba jest prawdą.
 9. Hm, może być. Chociaż ja mam wrażenie, że raz gps łapie szybko fix'a a czasem jak raz mi się zdarzyło przez 30-40 minut. Nie wydaje mi się, żeby to było spowodowane warunkami. Także ja bym też software obstawiał albo może to i to. Wydawało mi się, że mi parę razy pomogło ściągnięcie z ręki zegarka i fix łapał natychmiast. No ale to może przypadek, bo ostatnio nie sprawdza się ta teoria.
 10. @mszczepa A może kupić vivoactive 4. Do tego pas kardio (ant+ albo bluetooth w zależności co mniej obciąża baterie). I mamy najbardziej wiarygodny puls, chyba nieosiągalny techniką pomiaru z nadgarstka.
 11. Czyli być może z pomiaru z nadgarstka nie da się wyciągnąć wiecej w tej cenie przynajmniej. A Fenix 6 też nie mają ekranu dotykowego?
 12. Na rowerze gps dał radę, nawet z zatrzymaniami (raz po zatrzymaniu wylądował z 50 metrów dalej, ale jak na 8 pauz w ćwiczeniu to nieźle). No i brak odinka z 50 metrów (ślad urwany) a później ok, może to wina aplikacji. No ale to na 42 km to nie jest źle. W drodze powrotnej tak samo, przy samym końcu. A puls w jedną strone ze 3-4 zawieszenia - stały puls niezależnie od wysiłku (po 3-4 minuty) no ale na 2 godziny jazdy. W drugą też 2 godziny chyba żadnego albo krótkie zawieszenia których nie zauważyłem. Ogólnie jestem zadowolony. A gps, puls, i Bluetooth z telefonem (powiadomienia) bateria schodzi tak 3-4% na godzinę. Czyli tak z 20 godzin na pewno wytrzyma. Jak dla mnie super, starczy na całodniową wycieczke w góry. A sprawdze jak garmin vivoactive 3 i czy w ogóle mierzy puls rzeczy martwych. Ja bym chciał fenixa 6, ale tyle za zegarek nie dam
 13. Żona nie narzekała na brak polskich znaków, jutro sprawdzę na 100%. Polskie menu jest więc powinno być ok. Ze sterowaniem muzyką to nie wiem, jutro zapytam. Vivoactive 4 fajny chociaż dość drogi (pewnie przez to że nowość). Jak jeszcze bedziesz miał GTR i Vivoactive 4 to może porównaj pulsometr jak będziesz mógł. Taka luźna sugestia. A może lepiej nie bo wyjdzie nie tak jak ma
 14. No z gps też mi nie chcial załapać fixa przez 20-30 minut ale to raz sie zdarzyło. Widzę że coś jesy na rzeczy. Jak sprawdzasz warunki? Aplikacja w telefonie?
 15. Czyli jeśli przyjąć że wynik z ćwiczeń który pokazałeś jest ok, to wygląda ze czyjnik pulsometra jest ok i coś mierzy. Tylko wtedy wygląda, że w pozostałych sytuacjach nie wyrabia software, który to obrabia. Tylko nie wiem czy w tym wszystkim to dobra informacja... Chociaż po prostu wystarczy go poprawić, jednak czy to realne?