Skocz do zawartości

Xiaomi Mi A2 Lite - wątek ogólny


norbert.zaw

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
5 godzin temu, mpiotrek napisał:

Witam. Jestem tutaj nowy. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Telefon MiA2 lite nie wyszukuje nowych aktualizacji- ostatnia jaka była to marzec 2020. Jak zrobić/wymusić aktualizację do nowej wersji żeby nie spieprzyć telefonu? Pozdrawiam Piotr

Musisz wgrać aktualizacje przez recovery i robić tak za każdym razem,miałem to samo co ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mpiotrek napisał:

Telefon MiA2 lite nie wyszukuje nowych aktualizacji

Pobierz najnowszą aktualizację ręcznie, uruchom tel w trybie recovery i zainstaluj z pobranego pliku. https://bigota.d.miui.com/V11.0.14.0.QDLMIXM/miui_DAISYGlobal_V11.0.14.0.QDLMIXM_7c2e1a2bc7_10.0.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jest też styczniowa aktualizacja (1 stycznia 2021).

https://bigota.d.miui.com/V11.0.17.0.QDLMIXM/miui_DAISYGlobal_V11.0.17.0.QDLMIXM_4dae5e6496_10.0.zip

 

To wersja Recovery.

Plik (1,18GB) nagrywamy na kartę SD i uruchamiamy tryb recovery , czyli włączamy telefon przytrzymując jednocześnie przyciski (Vol+) i (Power).

Po włączeniu i pokazaniu się pierwszego jakiegokolwiek ekranu na pulpicie zwalniamy przyciski.

Powinien się ukazać robocik i napis "no command".

Następnie naciskamy na krótko jednocześnie przyciski (Vol+) i (Power), aby wejść w menu Recovery. Często trzeba to kilkakrotnie powtórzyć, bo oba przyciski muszą być prawie idealnie naciśnięte jednocześnie.

Następnie przewijamy do pozycji "recovery przez SD" i naciskamy Power.

Następnie przewijamy do naszego pliku .zip i naciskamy Power.

Później chyba jeszcze raz trzeba potwierdzić.

 

Użytkownicy Mi A2 Lite mają to szczęście, że od kilku miesięcy skończyły się ich problemy z Androidem 10.

Nie grozi im wprowadzenie Androida 11 i powtórka problemów z przeszłości.

Zostały tylko małe aktualizacje miesięczne do czerwca, lub lipca.

Później można ewentualnie popróbować Androida 11 w wersji stabilnej, ale już nieoficjalnej i być może bez takich błędów, jakie były przy wprowadzaniu Androida 9 i Androida 10.

EDIT (17.02.2021):

Jest już lutowa poprawka, a plik recovery ma 1,3 GB pojemności.

Edytowane przez eddie7
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
6 godzin temu, Marchelius napisał:

... praktycznie połowa zainstalowanych dzwonków nie da się odtworzyć - niby są ale po ich wybraniu jest absolutna cisza. No i nie znalazłem opcji wybudzania ekranu dwukrotnym tapnięciem w ekran (ale może tego w ogóle nie było)....

Podwójne kliknięcie dla wybudzenia miałem kiedyś, ale zostało usunięte przez Xiaomi, a przyczyną może być to, że część telefonów miała inne wyświetlacze, które nie współpracowały z tą funkcją.

Co do dźwięków, to trzeba ustawić albo te z zestawu wbudowanego, albo własne.

Własne będą działać pod warunkiem, że zostaną najpierw umieszczone w folderze Rightones w pamięci wewnętrznej, a następnie w ustawieniach dźwięku wybrane dla danej funkcji. Do przeniesienia pliku MP3 można użyć menedżera np. wbudowanej aplikacji Files.

Co do angielskich komunikatów, to nie spotykam się, ale może dlatego, że ostatnio tego telefonu używam, jako drugiego.

Od grudnia mam POCO M3, który nabyłem w podobnej cenie, jak Mi A2 Lite dwa lata temu.

Edytowane przez eddie7
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie nie wiem, co może być przyczyną, że nie chcą się w twoim modelu odtwarzać niektóre dźwięki.

Mam teraz ustawiony do połączeń przychodzących przyjemny dźwięk "Savannach". Nie sprawdzałem działania  innych. Wcześniej tego dźwięku chyba nie było w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Nie było marcowej i kwietniowej aktualizacji.

EDIT:

Jest już majowa aktualizacja. Plik 1,1 GB w trybie recovery.

EDIT:

Jest też czerwcowa i zarazem ostatnia dla tego modelu aktualizacja. Plik 1,1 GB w trybie recovery.

EDIT:

Jest niespodziewana lipcowa aktualizacja (Plik 1,1 GB w trybie recovery). Nie było jej w planach, bo projekt Android One zapowiadał 3 lata wsparcia, czyli tylko do czerwca.

Dostaliśmy gratis od firmy :-)

Edytowane przez eddie7
dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Potrzebuje pomocy. Próbowałem uaktualnić Androida 9 do 10 za pomocą plików recovery z karty SD ale wywala błąd przy instalacji. 

Odblokowałem bootloader i myślałem ze to pomoze ale to samo.

Próbowałem fastboota ale, mimo instalacji adb i sterowników (win 10) po podłączeniu telefon wyłącza się i pokazuje się ekran ładowania. Bootloader musiałem odblokować z innego telefonu Android  (połączenie przez kabel otg działało) a na kompie nie wykrywa telefonu w trybie fastboot (włącza się ekran ładowania) 

ktoś mi może pomoc gdzie jest problem z połączeniem lub w jaki inny sposób zainstalować aktualizacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...