Skocz do zawartości

Mi 8 - dyskusja ogólna


Volv3r

Rekomendowane odpowiedzi

28 minut temu, Ton1984 napisał:

Gdzie można dostać mi8 na rynek globalny a nie chiński ? Chodzi mi rządzenie a nie sam soft.

Podpinam się.
Czy na aliexpress sprzedają takie? Znalazłem takie coś
https://pl.aliexpress.com/item/Globalna-Wersja-Xiao-mi-mi-8-mi-8-Telefon-kom-rkowy-6-gb-RAM-64-gb/32900061907.html?spm=a2g17.search0104.3.9.7d53558e7Tyugl&ws_ab_test=searchweb0_0%2Csearchweb201602_4_5724120_10065_10068_10843_10059_312_10696_100031_5724320_10084_10083_10103_10618_5725020_10304_10307_10820_10301_10821_5724220_528%2Csearchweb201603_56%2CppcSwitch_5&algo_expid=2ea1e590-6d21-48e6-b207-886100bdfa8b-1&algo_pvid=2ea1e590-6d21-48e6-b207-886100bdfa8b&priceBeautifyAB=0

Czy to napewno jest globalna wersja i po zainstalowaniu miuipolska będę mógł zablokować bootloadera i nie zbrickuje mi telefonu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupowałem,i  "global" był chyba podsztukowany, bo bootloader był odblokowany i byl Global 9.5 coś tam, ale pudełko i wszystkie ulotki były w języku "krzaczastym" . Więc nie było problemu z przejściem na xiaomi.eu.  

Nie jestem pewien ale chyba nie ma możliwości zablokowania bootloadera na xiaomi.eu bo chyba zawsze skończy się brick-iem.

Swoją drogą czy jest ta blokada aż tak potrzebna? 

Edytowane przez Kurian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Ton1984 napisał:

Gdzie można dostać mi8 na rynek globalny a nie chiński ? Chodzi mi rządzenie a nie sam soft.

W oficjalnej dystrybucji.

1 godzinę temu, Kurian napisał:

Swoją drogą czy jest ta blokada aż tak potrzebna?

Potrzebna? Do uzytkowania, działania i życia, nie, ale zawsze zwiększa to w jakimś stopniu bezpieczeństwo urządzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kurian napisał:

Ja u nich kupowałem,i  "global" był chyba podsztukowany, bo bootloader był odblokowany i byl Global 9.5 coś tam, ale pudełko i wszystkie ulotki były w języku "krzaczastym" . Więc nie było problemu z przejściem na xiaomi.eu.  

Nie jestem pewien ale chyba nie ma możliwości zablokowania bootloadera na xiaomi.eu bo chyba zawsze skończy się brick-iem.

Swoją drogą czy jest ta blokada aż tak potrzebna? 

Z tego co ja wiem brickiem kończy się teraz gdy chcesz wygrać global rom na chiński telefon i z powrotem zablokować bl.

Ludzie w tych aukcjach piszą że niby globalna wersja i bl zablokowany ale już sam nie wiem czy ryzykowac. Spytałem się na ali goldwaya i kogoś tam jeszcze czy to naprawdę global wersja czy jakiś podrabianiec. Zobaczymy co odpisza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Planuje zakuo mojego pierwszego xiaomi -Mi8 ale mam kilka pytan:

1.Jak wyglada sprawa szkla na ekarn.Jest dostepne szklo pokrywajace dokladnie caly ekran?

2. Chce przesiasc sie z lg g6 czy poczuje roznice jeslo chodzi o aparat?

3.W lg mam dodatkowy aparat szerokokatny jak to wyglada w xiaomi?

4.Praca na 2 kartach jest ok?

5.Gdzie szukac? Goldway?

 

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zojo77 napisał:

1.Jak wyglada sprawa szkla na ekarn.Jest dostepne szklo pokrywajace dokladnie caly ekran? Kto szuka ten znajduje. Nillkin na pewno ma takie szkiełko.

2. Chce przesiasc sie z lg g6 czy poczuje roznice jeslo chodzi o aparat? Jak wyżej napisał @galakty G6 ma najgorszy aparat w stosunku do swoich porpzedników, także odczujesz.

3.W lg mam dodatkowy aparat szerokokatny jak to wyglada w xiaomi? Nie ma. 

4.Praca na 2 kartach jest ok? Yep. Na obu kartach możesz nawet rozmawiać poprzez VoLTE.

5.Gdzie szukac? Goldway? Jeżeli z gwarancją w polsce, a zakupy w Chinach, to IBG, bez gw. w polsce zakup w chinach to Goldway, XiaomiStore i pewnie znajdzie się jeszcze kilka innych, z gw. w Polsce i zakup w polsce to albo oficjalna dystrybucja, albo sklepy typu proline/sferis i też się jeszcze znajdzie kilka innych.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zojo77 napisał:

Sprawa vatu - wysylka z dhl zawsze pomoja vat?

Nie.

29 minut temu, zojo77 napisał:

Obecnie 64/8 kosztuje ok 380 czekac na promocje czy brac?

Zależy od Ciebie, aktualnie promki na Mi8 nie schodzą jakoś specjalnie, najtańsze jakie widziałem to 320$ na flashsale na GB.

30 minut temu, zojo77 napisał:

Aparat jest standardowy czy ma moze delikanie szerszy zakres niz np s8?

Raczej standard, ciężko stwierdzić, nie mam S8, wpisz sobie w YT porównanie to się dowiesz.

30 minut temu, zojo77 napisał:

Ktos uzywa dobrze dopasowanego szkla i moze polecic?

Szczerze, ja zrezygnowałem ze szkieł, bo ich dopasowanie nie jest idealne, przy ostatnim szkle zbierał mi się kurz między aparatem/czujnikami, a szkłem. Aktualnie używam folii ochronnej od 3MK i czekam na coś mocniejszego od nich (np HardGlassMAX lub FlexibleGlassMAX dopasowane do ekranów 2.5D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi przypiął/eła ten temat

Czym się różni Global od International?

Kupił wersje International - https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009790489650.html?wid=1349303

i nie wiem jakiego softu mam się spodziewać.

Jak będzie soft global z ota do miui 10 to zostawić czy wgrywac rozwojowa miui polska (poki nie ma stabilnej)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zojo77 napisał:

Czy rozwiazania typu flexible glass

Nie. Tylko wersje MAX pokrywają cały ekran, a takowych dla Mi8 jeszcze nie ma. Zwykłe szkła będą przylegać jedynie do początków zaokrągleń wyświetlacza, co za tym idzie, z każdej strony będzie 2-3mm luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia ze szkłem właśnie wrzuciłem. Ma ramki czarne. Kosztuje dokładnie 7,90 zł. Ja sobie od razu zamówiłem dwa. Jedyny problem to jak pisał Nezumi, że zbiera się trochę brud pod aparatem i dioda powiadomień, ale nie widać tego przy zdjęciach, a i diora też świeci. Być może za słabo tam przykleiłem. 

959d6fc7f114.jpg

Edytowane przez Berez1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, zojo77 napisał:

Hard glss/flexible glass sprawdzone na innych tel? Warto czekac?

Flexy nosiłem na każdym moim fonie, kupuje je także dla rodziny, dla mnie najlepsza ochrona, ktoś inny Ci powie, że kupuje szkiełka za 1$ i też stykają. Czy warto czekać, czy nie, sam sobie musisz odpowiedzieć. Dla mnie warto, dla kogoś innego może nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Rudy102 napisał:

Powiecie mi czy na takim będzie działał google pay? Czy będzie się czymś różnił od global version? (w pierwszym jest preinstalowany global rom)

Może nie działać, miałem podobnie - dostałem global 9 coś tam ale chyba "dogrywany" przez sprzedawcę bo pudełko było po chińsku a bootloader odblokowany. I mi nie działało. Po wgraniu xiaomi.eu 10 zaczeło działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...