Skocz do zawartości

MI 4 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


glaedrem

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jeśli zamawiałbym Xiaomi Mi4 z https://www.ibuygou.com to w cenę jaką zapłacę finalnie (przesyłka, ubezpieczenie DHL itp) są już wliczone jakieś CŁA (coś czytałem o tym, nie wiem na czym to polega jak zamawia się z Chin). Bo nie chcę, żeby tak było, że przesyłka przyjdzie, a tu się okaże, że trzeba dodatkowo jeszcze gdzieś wpłacić 20% wartości tego co przelałem. Będę pierwszy raz zamawiał coś z Chin, w sumie pierwszy raz z zagranicy i chcę wszystko wiedzieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Zenderable napisał:

Witajcie,

Jeśli zamawiałbym Xiaomi Mi4 z https://www.ibuygou.com to w cenę jaką zapłacę finalnie (przesyłka, ubezpieczenie DHL itp) są już wliczone jakieś CŁA (coś czytałem o tym, nie wiem na czym to polega jak zamawia się z Chin). Bo nie chcę, żeby tak było, że przesyłka przyjdzie, a tu się okaże, że trzeba dodatkowo jeszcze gdzieś wpłacić 20% wartości tego co przelałem. Będę pierwszy raz zamawiał coś z Chin, w sumie pierwszy raz z zagranicy i chcę wszystko wiedzieć. :)

Po finalizacji zamówienia musisz sobie dodać ew. koszt 23% gdy paczka dojedzie do Polski i zostanie do Ciebie wysłany monit o zatrzymaniu w cle i nakazem przedstawienia dokumentów zakupu (wyciąg z banku z tego przelewu etc.), szansa niby 50/50, albo będzie, albo nie. Jeżeli się boi VATów etc, to polecam sklepy tj. Technos, Accessories4You, XiaomiForSale (mają chyba najtaniej z tej 3).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście polecam honorbuy. Właśnie stamtąd kupuję i tam kupiłem Mi4. Często dorzucają gratisy w postaci folii ochronnej, czy etui. Ceny przystępne, a paczki wysyłane z Włoch. Za Mi4 dałem 230EUR + 30EUR wysyłka kurierem, więc czekałem 2 dni robocze (do Niemiec). Nie wiem jak to jest teraz, ale mimo wszystko chwalę i polecam. Niedługo skrobnę jakąś recenzję (tak, tak, urządzenie jest z 2014...) i z chęcią poczekam na Mi5 :) . Rozmyślam też nad tabletem, ale nie szczególnie kręcą mnie takie urządzenia. Może na prezent w sam raz.

Edytowane przez dave
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Mi4C ;) 

Ja używam Mi4 w wersji 16GB. Mam ok. 100 utworów mp3, trochę zdjęć, może z 10 doinstalowanych aplikacji i z pamięci zostało jeszcze 8GB. Na starcie jest bodajże 12GB z tego co kojarzę. Mi na spokojnie wystarcza bo i tak zdjęcia finalnie lecą w chmurę. Podobnie jak i filmy. Nie martwię się o to bo miałem wiele urządzeń dość pojemnych (32GB i więcej) i naprawdę nie byłem w stanie zużyć tylu miejsca. Slot na kartę microSD jest mi zbędny. :) 

Wcześniej się tym głowiłem, ale jednak wolę LTE. Zresztą Mi4C też brałem pod uwagę, ale postanowiłem jednać skorzystać z lepszego wykonania, zaś jeśli chodzi o wydajność to a aplikacjach czy w systemie nie ma praktycznie większych różnic. Cyferki w benchmarkach to dla mnie ściema i co najwyżej ciekawostka dla liczbowych onanistów. 

 

Tydzień temu popełniłem recenzję Mi4. Dla ciekawskich zostawiam link: http://dave-de.blogspot.de/2015/12/xiaomi-mi4-recenzja-niezej-chinszczyzny.html

Telefon kupiłem w połowie listopada, więc użytkuję ponad miesiąc.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dan254 napisał:

Całkiem fajna i konkretna recenzja.Przyjemnie się czyta.No i znów żałuję że jedna nie wziąłem czarnej wersji ;)

Przestaniesz żałować za "kilka upadków" *ptfu* (nikomu tego nie życzę), gdy z czarnej ramki zacznie odpadać farba, a na Twojej alu co najwyżej zobaczysz ledwo widoczne ryski :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czarną ramką, to będę się trochę kłócić :-D swego czasu telefon rąbnął na chodnik, na samym rogu mam otarcie i delikatne "wżery". Nic, doslownie nic się z tym nie dzieje. Jak było zaraz po upadku, tak jest do tej pory. Ale nie wiem gdzie jest granica, tego sprawdzać nie będę :-P

TapTap Tapatalk+MI4W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z mi4 ostatnio przez noc potrafi mi uciec 20% baterii i dziwnie szybko spada w dzień. Nic nie mam poinstalowane, żadnej gry. Tylko podstawowe programy. W w wakelock detector wygląda wszystko wporzadku. Robimy full wipe około 2 tyg temu, ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cort06 napisał:

Mam mały problem z mi4 ostatnio przez noc potrafi mi uciec 20% baterii i dziwnie szybko spada w dzień. Nic nie mam poinstalowane, żadnej gry. Tylko podstawowe programy. W w wakelock detector wygląda wszystko wporzadku. Robimy full wipe około 2 tyg temu, ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Dokładnie się przyjrzyj WLD, bo aż dziwne, że pokazuje wszystko OK przy 20% spadku w ciągu nocu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z mi4 ostatnio przez noc potrafi mi uciec 20% baterii i dziwnie szybko spada w dzień. Nic nie mam poinstalowane, żadnej gry. Tylko podstawowe programy. W w wakelock detector wygląda wszystko wporzadku. Robimy full wipe około 2 tyg temu, ktoś się spotkał z podobnym problemem?

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Dokładnie się przyjrzyj WLD, bo aż dziwne, że pokazuje wszystko OK przy 20% spadku w ciągu nocu...

Wydaje mi się problemem była aplikacja zdjęcia Google. Ktoś coś o tym pisał w wątku o jakiejś wersji miui polska. Po odinstalowaniu wydaje mi się, że bateria wróciła do normy.

Co do wld to serio wszystko wyglądało w normie... Dziwna sprawa.

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, energyypl napisał:

Takie pytanko bo nie umiem zdybac.... Ikonke z aktywnego gg idzie na belke gorna jakos wyciagnac? Mam zaznaczone plywajace okienka itp

w sensie powiadomienia? Wchodzisz w Panel Sterowania->Uprawnienia->Uprawnienia tutaj szukasz GG i włączasz powiadomienia + powiadomienia na belce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to zaznaczone. A na belce mam tylko 3 kropki zeby rozwinac belke

Rozwiazane nie zaznaczylem zeby pokazywal ikony powiadomien

A w informacji o aplikacji GG w zarządzaniu uprawnieniami na samym dole masz włączone pokaż pływające okna??

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam 2 pytania czy macie też w swoim telefonie że jak nim potrząsniecie to słyszycie jakby się coś ruszało w środku tak jakby w aparacie badz w diodzie led pytam czy to normalne czy jakaś wada fabryczna. 2 pytanie podczas rozmowy telefonicznej telefon blokuje się nawet z tą opcją wygaszanie przy twarzy i żeby zakończyć rozmowę trzeba odblokowywac. W poprzedni telefon sam się wybudzal gdy od głowy go odrywałem oraz po zakończeniu rozmowy się wybudzal , da radę to jakoś ustawić tak żeby było jak w poprzednim tel. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, matikes249 napisał:

Jakim programem robicie zdjęcia? Aplikacja wgrana standardowo czy czymś pobrany,jak najlepiej ustawić aparat żeby robił najładniejsze zdjęcia, czy modelowi Mi4i bliżej do Mi4 czy Mi4c.? Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka

Mi4i to raczej daleko w tyle za Mi4 i Mi4c od strony hardu. Apka systemowa spełnia swoje zadanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...