Skocz do zawartości

Podziel się opinią na temat codziennego użytkowania.


maciek04

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.01.2018 o 12:10, Benson napisał:

Nie mam tego "+ Dodaj dzwonek".

Mam 7.1.2 i nie mogę do 8.0, bo gdy sprawdzam aktualizację systemu, mam komunikat "System jest aktualny".

Cześć. Musisz zainstalować jakiś menażer plików najlepiej ten z Miui jest w sklepie Play. Potem jak wejdziesz w dźwięki i dzwonek to wyświetli opcję z której chcesz otworzyć dzwonek. Wybierasz menażera i szukasz dzwonka. Będzie się wyświetlać nieznany dźwięk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 23.01.2018 at 9:12 PM, gawllo said:

Mam ten telefon i się zastanawiam co to za g_wno. Używałem przez pół roku Redmi note 4 (global b20...) i będę dalej używał. Tego a1 kupiłem bardzo tanio po ostatniej akcji z Media Expert. 

- Aparat ma tylko trochę lepsze kolory i rozbudowany tryb manualny, który nie jest potrzebny.

- Kamera nagrywa GORZEJ niż note4 a myślałem że w note4 to już jest padaka w trudnych warunkach oświetlanie dopóki nie dostałem A1 !!! NIE wierzcie ze jest to aparat/kamera jak z flagowca te portrety z ich strony pewnie zostały wykonane tym telefonem, ale przez profesjonalistów ze statywem i dodatkowym oświetleniem i obrobione.

- Ekran jak w ~ Note4 

- dźwięk ze słuchawek lepszy dla laika nie zauważalny bez dobrego sprzętu. Note4 równie dobrze gra.

- bateria 3080mAh przy większej obudowie niż note4 (4100) do 4X nawet wsadzili 4100mAh PORAŻKA do 4A wsadzili 3120mAh

- Dźwięk z głośnika multimediów/dzwonka o wiele lepszy i głośniejszy 

- brak wielu Aplikacji podstawowych jak i dodatkowych funkcji. Goły telefon do dzwonienia i poczty/internetu. Dobrze że jest w ogóle aplikacja aparat.

- ustawienia ubogie nic prawię nie ustawisz w porównaniu z Miui. Dobrze że można aplikacje niektóre zbędne wyłączyć Google kiosk, książki itp.

- aparat wystaje łatwo go porysować i zbić szybkę.

Jeżeli ktoś dał za niego 1000zł w sklepie niech żałuje za 650zł z Chin jeszcze ujdzie dla kogoś kto nie miał żadnego telefonu z Miui. 

To jest podstawowy telefon dla laika (nie chce nikogo wyzywać) jeżeli ktoś się zna na podstawowym zainstalowaniu Miui Polska niech kupi sobie coś z Miui. Np te nowe redmi 5, 5Plus albo Nota 4 i nie będzie zawiedziony jak tym pudełkiem. Chociaż nawet jak nie umie to też niech kupi coś z Miui.

W Miui Polska też są błedy jest problem z powiadomieniami raz z tego raz z czegoś innego albo coś przestaje działać ale jest zaraz naprawiane. Po prostu plusem  w A1 jest to że nie ma się co zepsuć a też nie potrafią stabilnej aktualizacji wydać.

Jeżeli miał bym wybierać jeszcze raz bez wahania wybrał bym w tych pieniądzach Nota 4 4/64, 3/32 też jest spoko takiego mam pół roku temu kupiłem za 600zł, A1 teraz kupiłem za 729 z polskiej dystrybucji i żałuje że tyle wydałem, ale bez problemu go sprzedam drożej.

Nie chcę oceniać ale wygląda to jakby ktoś kupił telefon bez uprzedniego researchu i teraz narzeka na rzeczy których nie sprawdził w sieci. Ja zanim się na coś zdecyduje to czytam i się dokształcam w tej materii. Kupno Mi A1 było w moim przypadku przemyślane i wiedziałem na co się piszę. Poza tym opinia brzmi trochę jak od fana MIUI (którego nie miałem osobiście w rękach) 

Dlatego dla osób, które będą porównywać Mi A1 do wersji z MIUI - nie ma sensu tego robić. Czepianie się funkcji a raczej ich braku jest tu wg mnie nie na miejscu. 

Mi A1 można porównywać do telefonów z czystym androidem oraz porównywalną specyfikacją. Tutaj wiadomo, że głównym czynnikiem będzie cena oraz jakość wykonania. 

Także niuanse na temat MIUI bym zostawił na osobny temat albo bym ich nie poruszał bo zaraz zrobimy tutaj temat - nie kupuj Mi A1 bo nie ma MIUI...

Tyle ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MoreeeMoże i jestem trochę fanem Miui. Podzieliłem się tylko swoją opinią a ty ją podważasz. Znalazłem jeszcze kilka innych błędów/niedociągnięć. Nie miałem czasu zapoznać się z opiniami to była chwila na zakup, ja nie mam żalu do siebie ze go kupiłem mówię tylko jak jest. JAKOŚĆ wykonania ????????????? Chyba nie mojego egzemplarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, gawllo said:

@MoreeeMoże i jestem trochę fanem Miui. Podzieliłem się tylko swoją opinią a ty ją podważasz. Znalazłem jeszcze kilka innych błędów/niedociągnięć. Nie miałem czasu zapoznać się z opiniami to była chwila na zakup, ja nie mam żalu do siebie ze go kupiłem mówię tylko jak jest. JAKOŚĆ wykonania ????????????? Chyba nie mojego egzemplarza.

Nie podważam niczyjej opinii :) wyraziłem jedynie swoją. Tak to z mojej perspektywy wygląda. Mając różne telefony (IP 5,6S, Samsung S6,S8+, Sony XZ, Huawei P9L) to uważam, że JAK NA TEN PRZEDZIAŁ CENOWY jakość wykonania jest bardziej niż zadowalająca. Ekran się nie rysuje od byle czego a nawet szkiełko aparatu mam całe. Obudowa nie trzeszczy a ekran działa precyzyjnie. Procesor radzi sobie z używanymi przeze mnie aplikacjami jak i z całym interfejsem - brak zawiech i 10 sekundowego czekania na przeładowanie aplikacji czy UI (również dzięki 4GB ramu) 

Kolega mający S8 + uważa, że jego UI muli w stosunku do mojego A1. Zresztą sam kupił S5 do gier - i również działa szybciej od S8+ (dalej mówimy o UI)

Więc tym bardziej jak kupiłeś go w takiej cenie to dziwie się, że nie jesteś do końca zadowolony  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Moreee Płynność działania jest na pewno dużym plusem przyznaje. Ale co powiesz na temat aktualizacji ??

Ustaw czarną tapetę ekranu blokowania... Najlepiej w ciemności zacznij zaświecać ekran i obserwuj dół ekranu. U mnie światło z przycisków świeci się na ekran i świeci szpara na dole pomiędzy szkłem a alu. Przyciski +- blokady grzechoczą mają luzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od zakupu (15.11) dostałem kilka na start a w nocy dostałem "poprawioną" wersję Oreo (89mb). Więc ten temat jak najbardziej na plus. 

Tapetę mam czarną na ekranie głównym i ekranie blokady. Przed chwilą byłem sprawdzić objaw świecenia (bo normalnie noszę gumiaczka więc mogło nie być tego widać). Żadnego paska, żadnych "wycieków" podświetlenia ekranu poza przyciski i sam digitizer. Przyciski u mnie są idealnie spasowane, brak luzów czy innych hałasów.

Nie kupiłeś czasem wersji powystawowej/ze zwrotów regulaminowych? Bo cena dziwna mimo, że te urządzenia stale tanieją. Ale jak ja swój egzemplarz kupowałem to cena w ME była ok. 1250zł. Swój kupiłem za 999 na alledrogo (ściągany z Chin zapewne - global). 

 

Może dlatego nasze opinie się tak różnią. Ktoś mógł Ci wcisnąć wersję wystawową i stąd masz zastrzeżenia co do jakości wykonania, co mocno rzutuje na opinię ogólną.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonem wszystko jest ok, problem leży w czym innym... nie ma telefonu "z czystym androidem" tylko same z MIUI -> źle; pojawia się w końcu taki model "bez tej ociężałej nakładki z mnóstwem opcji w których można się pogubić" (bez miui, a z czystym androidem) -> źle. Wielki zawód bo okazuje się, że to nie jest to i teraz się zaczyna, "telefon porażka technologiczna", "jak wgrać miui", "brakuje tego i tamtego", "nic nie działa". Zastanawiam się dlaczego ludzie wybierają te telefony, a potem kolejne "problemy" / narzekania / niezadowolenie, jak wystarczy trochę czasu + cierpliwości i wszystko można ogarnąć. Przy pierwszych smartfonach to ludzie z radością jeszcze bardziej ingerowali w system lub "gotowali własne romy"... Takie telefony jak Mi A1 są jak najbardziej potrzebne i pożądane w portfolio, tylko tak jak przy innych modelach, nie dla wszystkich do zwykłego użytku.

Edytowane przez abc00
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z telefonem wszystko jest ok, problem leży w czym innym... nie ma telefonu "z czystym androidem" tylko same z MIUI -> źle; pojawia się w końcu taki model "bez tej ociężałej nakładki z mnóstwem opcji w których można się pogubić" (bez miui, a z czystym androidem) -> źle. Wielki zawód bo okazuje się, że to nie jest to i teraz się zaczyna, "telefon porażka technologiczna", "jak wgrać miui", "brakuje tego i tamtego", "nic nie działa". Zastanawiam się dlaczego ludzie wybierają te telefony, a potem kolejne "problemy" / narzekania / niezadowolenie, jak wystarczy trochę czasu + cierpliwości i wszystko można ogarnąć. Przy pierwszych smartfonach to ludzie z radością jeszcze bardziej ingerowali w system lub "gotowali własne romy"... Takie telefony jak Mi A1 są jak najbardziej potrzebne i pożądane w portfolio, tylko tak jak przy innych modelach, nie dla wszystkich do zwykłego użytku.

Ja w każdym poście prawie chwale ten soft. Po to wybrałem Mi A1, żeby cieszyć się czystym androidem - ma więcej zalet dla mnie niż jakakolwiek wybajerzona nakładka. Korzystam z tego co sobie wgram. Reszta to dla mnie bajery - dlatego czysty android dla mnie wygrywa z każdym softem (no może poza Oxygenem OS). 

Niestety ludzie będą tu szukać na siłę funkcji z MIUI czy tego chcemy czy nie :D 

 

@gawlloMoim zdaniem to wada Twojej sztuki. U mnie nic nie ma. Podświetlenie jest równe. U Ciebie to wygląda jakby płytka gdzieś nie stykała z ekranem i masz przelania podświetlenia. Jak przyciski zgasną to dalej masz ten pasek na dole? Jeśli masz to reklamuj wade ekranu. Jeśli gaśnie razem z przyciskami to też możesz spróbować zareklamować.

Edytowane przez Moreee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, gawllo said:

To prześwit od przycisków na filmie to i tak nie widać tego bardzo ale promień świeci gdzieś na ok 3cm , tak jak by nie były od izolowane . Może chińczyk zapomniał o jakiejś uszczelce. na pudełku jest data produkcji 09.2017

Datę mam tą samą. Reklamuj bo to nie wygląda na poprawnie złożoną sztukę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam telefon od tygodnia i jestem również zawiedziony... Telefon niby o dobrych parametrach,a aplikacje typu Facebook, Messenger, Snapchat tną okropnie. Zanim włączy się aplikacja mija około 15 sekund... Czytnik linii papilarnych czasami działa z opóźnieniem, odstawienie od ucha telefonu na koniec rozmowy nie zawsze powoduje podświetlenie ekranu. No i te braki w podstawowych aplikacjach... Drugi raz bym go nie kupił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Tego nie wiem.

Przeformatuj na przenośną i porównaj szybkości p.wewn. i k.sd.

Apki do testów - a1 sd bench i androbench(należy w ustawieniach zmieniać target).

 

Pomogło. Przestał zacinać . Czy gdzieś kupię Kartę SD o prędkości takiej żeby nie zacinało ? Jeśli tak to na co zwrócić uwagę przy kupnie takiej karty ?

Jeszcze raz dzięki za pomoc dzidexx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@boneyNie bardzo rozumiem co chcesz osiągnąć? Przecież masz tryb wyciszony gdzie masz tylko wibracje. Chyba że chcesz wibracje tylko od wybranych kontaktów itp. to ustal reguły. Przytrzymaj dłużej ikonę którą włączasz "nie przeszkadzać" i tam masz już gotowe reguły lub zrób swoją. Ja mam coś takiego na noc np. żeby wibracje powiadomień z aplikacji mnie nie budziły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facepalm.. Dzięki! :)

 

A jest opcja przypisania funkcji tym trzem przyciskom na dole? 

Oraz czyszczenia apek w tle inaczej niz klikajac menu (ten po lewo) przewijajac do góry i klikajac Wyczysc Wszystko? 

Edytowane przez boney
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...