Skocz do zawartości

Amazfit BIP, oraz MiFit modyfikacje


tomurbanowicz

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, virnik napisał:

Polski FW z  MiFit MrTomi-3.3.2-PL.apk wymaga do działania wersji CE, czy na CN również będzie działał? :)

będzie ale często rozjeżdżają się napisy w RES. Efekt taki że będziesz przeglądał menu to podpisy pod ikonami będą poprzesuwane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Pan Arek napisał:

będzie ale często rozjeżdżają się napisy w RES. Efekt taki że będziesz przeglądał menu to podpisy pod ikonami będą poprzesuwane.

Ok, czyli lepiej jak powalczę ze zmianą CN -> CE :)

Trochę się cykam, że ucegle go przy downgrade FW na ten 0.1.1.14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.06.2018 o 18:52, pheonix napisał:

Dziękuję. Mam nadzieję że nie ucegli zegarkaemoji12.png

Jakby kogoś interesowało w załączniku zamieszczam fw do zmiany hardware na CE przy wersji fw 0.1.1.36

Pozdrawiam https://cloud.tapatalk.com/s/5b1ea89a0ea62/0.1.1.36.hwchange.zip

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Ty zmieniałeś z wersji CN -> CE tymi plikami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2018 o 19:47, Malcerz napisał:

Miałem wersję Global. Bo aktualizacji takie coś mi wyskoczyło.
Ale już poprzez Fitness&Notiffy wgrałem "Resource" i zegarek działa. Wersja 0.1.1.36 pozostała. Po Setting pojawiło sie jeszcze Alipay.

CameraZOOM-201805061654_1.jpg

Mam to samo. Nie wiem jak dalej ugryźć temat. Miałem firmware 0.1.136. Chciałem wgrać 0.1.1.14 i pojawił się taki komunikat. Ktoś pomoże?

Edit: Mi Fit ponownie uruchomił zegarek.

Edytowane przez Shah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Shah napisał:

Koledzy i koleżanki skąd mogę pobrać firmware 0.1.1.14? Zegarek zaktualizował mi się do wersji 0.1.1.36, a chciałbym wrócić do 0.1.1.14. Mam zegarek w wersji chińskiej.

W katalogu ~org https://yadi.sk/d/EQo0i5Qb3TxY9w 

================

Jak najwygodniej wgrywać nowe tarcze? Jakaś apka (watchfaces), czy za każdym razem plik *.fw?

Skąd mieć pewność, że dany plik *.bin czy *.fw nie uwali mi bipa? :)

Mam CE 0.1.1.36 z Mit Fit od Tomi.

@edit

Instalacja tarczy np. tej https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=6803 jest +- bezpieczne?

 

Edytowane przez virnik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Shah napisał:

Dziękuję serdecznie. Pobrałem archiwum. Rozpakowałem, ale plików nie mogę skojarzyć z GadgetBridge :(

Spróbuj z innego eksploratora plików, u mnie ruszył X-eplore czy jakoś tak :)

Edytowane przez virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie bo nie chce sobie zepsuć ;)

Jak najwygodniej wgrywać nowe tarcze? Jakaś apka (watchfaces), czy za każdym razem plik *.fw?

Skąd mieć pewność, że dany plik *.bin czy *.fw nie uwali mi bipa? :)

Mam CE 0.1.1.36 z Mit Fit od Tomi.

Instalacja tarczy np. tej https://amazfitwatchfaces.com/bip/view/?id=6803 jest +- bezpieczne?

=====

Pytanie numer dwa: da się zrobić, żeby N&F nie nadpisywał mi ustawień MiFit? Chcę odpalać N&F tylko na chwilę, żeby eksportować aktywności do stravy :)

Edytowane przez virnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Mam problem z połączeniem się z Mifit. Mam Bipa w wersji chińskiej. Co prawda nie udało mi się zrobić wersji CE, ale udało mi się wgrać język polski. Firmware 0.1.1.36.

Dopóki nie zacząłem przy nim grzebać to z Mifit się łączył.

Z GadgetBridge się łączy.

Próbowałem czyścić dane Mifit. Resetować telefon. I nic. Używam MrTomi-3.3.2-PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy jest możliwość żeby ktoś udostępnił tą tarczę w wersji bin? 

 

Zależy mi bardzo na powyższej tarczy a przy próbie wgrania tego res pisze ze nie jest zgodna z moim softem bo mam już wgrany ten nowszy tarcze wziąłem z 8 strony od Tomurbanowicza. Wersja proszę o pomoc :)

Screenshot_20180620-002825.jpg

Edytowane przez allach2000
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.06.2018 o 08:52, d7ejkej napisał:

Cześć.

Jeśli masz wersję chińską to musisz zamienić na wersję international wszystko masz opisane na pierwszej stronie, również ze zmianą na wersję PL. Ja tez mam IOS i z moich doświadczeń warto w takim wypadku zostać na wersji EN tylko dodać czcionki PL do powiadomień co tez jest opisane na pierwszej stronie. Czemu zostać na wersji EN ? : bo IOS nie pyta czy chcesz nowsza wersję tylko sam robi upgrade więc dziś masz wersję PL, a jutro jak wyjdzie aktualizacja to z automatu otrzymasz EN.

Dziękuję,

 

Problem jest w tym, że nie mogę ściągnąć na ISO aplikacji Gadgetbridge ponieważ jej nie ma hmm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie uporałem się z przejściem z CN na CE i teraz mam wersje polsko-angielską, taką łamaną :) żeby całkowicie spolszczyć to znowu przesiadka na adroida i wgrywanie fw i res tak? tylko pytanie czy jak przejde na iphona spowrotem to znowu wjedzie aktualizacja i mi to zmieni... a druga sprawa czy mozna na iphonie zmieniac jakos tarcze poza tymi co sa w zegarku i mificie z app store? 
pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem nowego Bipa kupionego w PL. Zegarek się zsynchronizował i częściowo zaktualizował. Częściowo gdyz przy aktualizacji gpsu wyskakuje błąd mimo kilku prób. Ma ktoś jakies sugestie co może być nie tak?

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mihail1 napisał:

Dziś dostałem nowego Bipa kupionego w PL. Zegarek się zsynchronizował i częściowo zaktualizował. Częściowo gdyz przy aktualizacji gpsu wyskakuje błąd mimo kilku prób.
 

Miałem dokładnie to samo... dzięki z przesiadce z miband 2:) 

Rozwiązanie:

1) usuwamy parowanie w mifit aktualnie posiadanej wersji

2) Instalujemy nowszą wersje https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-2-1-release/

3) Ponownie parujemy... nastąpi aktualizacja w tym GPS/aGPS.

4) Gdy już skończy usuwamy parowanie i wracamy do starej zmodyfikowanej wersji :)

I jak w pierwszym poście najpierw RES później FW... czcionki pozostają w zegarku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem dokładnie to samo... dzięki z przesiadce z miband 2:) 

Rozwiązanie:

1) usuwamy parowanie w mifit aktualnie posiadanej wersji

2) Instalujemy nowszą wersje https://www.apkmirror.com/apk/anhui-huami-information-technology-co-ltd/mi-fit/mi-fit-3-4-2-1-release/

3) Ponownie parujemy... nastąpi aktualizacja w tym GPS/aGPS.

4) Gdy już skończy usuwamy parowanie i wracamy do starej zmodyfikowanej wersji

I jak w pierwszym poście najpierw RES później FW... czcionki pozostają w zegarku.

Dzięki zaraz tak zrobie.

A po co mo res i fw. Wystarczy ze do wersji ktora mam czyli CE dodam czcionki?

Czy warto rowniez wgrac fw w pl? I czcionki beda jiz na zawsze w pl?

 

Czy jak mam FW 0.1.1.45 to na niego bez problemu wgram FW PL 0.1.1.36 ?

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polsku wygląda ładniej... jeśli będziesz używał MrTomi zawsze pozostanie PL :)

No to jak masz 0.1.1.45 zaniż do 0.1.1.36 GadgetGraber i wtedy zrób co napisałem wcześniej. 

Natomiast co do czcionek... trochę zmieniłem wersji softu w zegarku i zawsze zostawały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po polsku wygląda ładniej... jeśli będziesz używał MrTomi zawsze pozostanie PL
No to jak masz 0.1.1.45 zaniż do 0.1.1.36 GadgetGraber i wtedy zrób co napisałem wcześniej. 
Natomiast co do czcionek... trochę zmieniłem wersji softu w zegarku i zawsze zostawały
Jakiś link do 0.1.1.36? Nie chce instalować nic z nieznanych źródeł

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakiś pomysł na problem ze sprawowaniem? W gb łączy poprawnie, w mifit by tomi nie, próbowałem usuwać cache, sprawowania i wszystko jak krew w piach, na ori mifit łączy poprawnie ale aktualizuje z miejsca firmware. Zna ktoś jakąś radę na to?

 

I druga sprawa, da radę zrobić coś z tymi kwadracikami?

 

 

 

 

2ce492b41658f455328471394fb45a1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pawlas napisał:

Ma ktoś jakiś pomysł na problem ze sprawowaniem? W gb łączy poprawnie, w mifit by tomi nie, próbowałem usuwać cache, sprawowania i wszystko jak krew w piach, na ori mifit łączy poprawnie ale aktualizuje z miejsca firmware. Zna ktoś jakąś radę na to?

 

I druga sprawa, da radę zrobić coś z tymi kwadracikami?

 

dograj czcionkę polską, co do parowania... ustawienia->aplikacje znajdź mi fit i tam uprawienia... i nadaj uprawnienia Bluetooth:)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dograj czcionkę polską, co do parowania... ustawienia->aplikacje znajdź mi fit i tam uprawienia... i nadaj uprawnienia Bluetooth:)
Dogranie czcionki rozwiązało problem kwadratu, natomiast z komunikacją dalej jest problem. Sciagnelem z sklepu play jakiś amazfit tool darmowy i on połączył się bez problemu jednak stała się rzecz dziwna - po połączeniu czcionki się rozjechaly, zrobiłem reset i język zmienił się na chiński spowrotem i teraz najdziwniejsze bo na chińskim sofcie nie ma problemu z komunikacją z mifit. Aktualnie przywróciłem Polski język i tymczasowo korzystam z gadget Bridge ale zakładając że mój problem jest jednostkowy to możecie polecić jakoś zamiennik mifita który nie będzie psul softu jednocześnie mając funkcje mifita?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pawlas napisał:
37 minut temu, MIXTERek napisał:
dograj czcionkę polską, co do parowania... ustawienia->aplikacje znajdź mi fit i tam uprawienia... i nadaj uprawnienia Bluetooth:)

Dogranie czcionki rozwiązało problem kwadratu, natomiast z komunikacją dalej jest problem. Sciagnelem z sklepu play jakiś amazfit tool darmowy i on połączył się bez problemu jednak stała się rzecz dziwna - po połączeniu czcionki się rozjechaly, zrobiłem reset i język zmienił się na chiński spowrotem i teraz najdziwniejsze bo na chińskim sofcie nie ma problemu z komunikacją z mifit. Aktualnie przywróciłem Polski język i tymczasowo korzystam z gadget Bridge ale zakładając że mój problem jest jednostkowy to możecie polecić jakoś zamiennik mifita który nie będzie psul softu jednocześnie mając funkcje mifita?

tak z ciekawości po użyciu gadgeta... usuwasz parowanie? co do rozjechania inny plik .res

zegarek kupiłeś w chinach skoro przywrócił Ci się język?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...