Skocz do zawartości

MIUI 9: błędy i braki w tłumaczeniu


Acid

Rekomendowane odpowiedzi

@farben – kiedyś tam było "zablokuj" i to było supermylące, bo wszyscy myśleli, że chodzi o dodanie do czarnej listy. A to coś wręcz przeciwnego - dodanie do "ulubionych".

Proponowałbym, dla całkowitej jasności skorygować to tak:

Ulubione --> Do ulubionych (albo "Dodaj do ulubionych")

Nielubiane --> Usuń z ulubionych

Serduszko jest tu jak najbardziej na miejscu, kłódka raczej by nie miała sensu i wprowadzała w błąd.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, farben napisał:

Zablokuj sms a Zablokuj nadawcę/numer to dwie różne rzeczy nie róbmy z użytkowników imbecyli...

Poza tym przy usuwaniu całego wątku jest opcja do zaznaczenia "Usuń zablokowane wiadomości" a nie "Usuń ulubione wiadomości"

Nie robimy imbecyli, ale tak to ludzie rozumieli, i były o to pytania na forum i wiele nieporozumień.

Co do tej opcji na screenie, to czy aby nie chodzi o usunięcie zablokowania, a nie zablokowanych? Nie mam za bardzo na czym potestować - mam wyłącznie ważne SMS-y ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna i ta sama funkcja (ubijanie apek w RAM) jest dostępna z dwóch różnych miejsc, w których jest zupełnie inaczej opisana. O ile się nie mylę, to chodzi o RAM, a nie o cache, więc ta druga wersja jest niewłaściwa, a w każdym razie ta rozbieżność może być myląca.

Proponuję ujednolić, a także, jeśli to możliwe, dodać, że chodzi o pamięć RAM, aby nie było wątpliwości.

Wszystko widać na obrazku:

niespo.jpg

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za uwzględnienie w nowym ROM-ie moich wcześniejszych sugestii. Miłe :)

A to od bardzo dawna już chciałem zgłosić, choć to nie błąd – propozycja ulepszenia.

Obecnie są tam dwie funkcje: "+ Nowy kontakt" oraz "Dodaj do kontaktów". W obecnym brzmieniu nie jest się łatwo domyślić, czym te funkcje się różnią (szczególnie, jak się nie wie, że jeden kontakt może mieć wiele numerów). Na co dzień mówimy przecież, że dodaliśmy kogoś do kontaktów, mając na myśli, że utworzyliśmy nowy kontakt z numerem tej osoby.

Rozjaśnić (doprecyzować) może to zmiana liczby mnogiej na pojedynczą:

"Dodaj do kontaktów" → "Dodaj do kontaktu"

wszak chodzi o tam dodanie nowego numeru do jednego z istniejących w książce kontaktów. Przy okazji – będzie się mieścić w całości (mam font size "M").

kontaktu.jpg

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku to prawdopodobnie ta sama funkcja. Ale różnica w opisie jest drastyczna. Jeśli wersja z Globala jest merytorycznie trafniejsza, to na EU przydałoby się poprawić, czy raczej rozbudować ten opis. Obecny sugeruje, że funkcja dotyczy "trybu uśpienia", który włącza się  praktycznie zawsze, gdy na chwilę odłożymy telefon. Z kolei w Globalu z opisu wynika, że chodzi o sen, ale użytkownika... ;)

eg.png

Dnia 16.09.2017 o 01:50, latet napisał:

"Dodaj do kontaktów" → "Dodaj do kontaktu"

@Acid, wielkie dzięki za uwzględnienie tej sugestii w 7.9.21 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tymcio napisał:

Aplikacja aparatu w Mix 2 nie jest przetłumaczona do końca  

Hm a to ciekawostka. Nie wiedziałem że są różnice w aparacie dla mix 2. Hm chyba trzeba będzie czekać. To tłumaczenie nie leży w standardowym miejscu. Widać zrobili jakiś hard-code w layout.xml. 

Nie masz może jakiegoś motywu? Square występuje tylko w strings i jest przetłumaczone bo w moim Mi6 jest a tłumaczenie jest wspólne.

Wysłane z MI6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Acid napisał:

Hm a to ciekawostka. Nie wiedziałem że są różnice w aparacie dla mix 2. Hm chyba trzeba będzie czekać. To tłumaczenie nie leży w standardowym miejscu. Widać zrobili jakiś hard-code w layout.xml. 

Nie masz może jakiegoś motywu? Square występuje tylko w strings i jest przetłumaczone bo w moim Mi6 jest a tłumaczenie jest wspólne.

Wysłane z MI6

Tu jest całkiem nowa appka aparatu :) Mam domyślny motyw, etc :P

Link do tej appki wyjętej (działa na Mi6 jak chcesz sobie sprawdzić): https://drive.google.com/open?id=0ByHp4lR8F5YHUXlDa29jTi1vQkE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, pytam i nie mogę znaleźć odpowiedzi. W przeglądarce pojawiły się jakieś chińskie zakładki, których nie da się usunąć. Po czyszczeniu danych aplikacji chińskie zakładki wracają.  Soft wgrany po czyszczeniu przez miflash. Jest jakiś sposób, żeby to wyłączyć? 

Screenshot_2017-09-25-08-46-17-740_com.android.browser.png

Edytowane przez Tartary
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...