Skocz do zawartości

Nadchodzi nowy Xiaomi - model Mi5X


r0bertt

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, galakty napisał:

Bo to ma być Redmi z flagowym aparatem.

Generalnie nie używam aparatu w telefonie (ostatnio użyłem go kilka dni temu, żeby pstryknąć fotkę numeru części w samochodzie po to, aby zmówić w sklepie identyczną ;) ). Skądinąd wiadomo wszem i wobec, że Xiaomi nie bryluje wśród smartfonów, pod kątem jakości aparatów, a mnie akurat jego obecność na pokładzie telefonu nie jest niezbędna. Do robienia zdjęć mam lustrzankę. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

Generalnie nie używam aparatu w telefonie (ostatnio użyłem go kilka dni temu, żeby pstryknąć fotkę numeru części w samochodzie po to, aby zmówić w sklepie identyczną ;) ). Skądinąd wiadomo wszem i wobec, że Xiaomi nie bryluje wśród smartfonów, pod kątem jakości aparatów, a mnie akurat jego obecność na pokładzie telefonu nie jest niezbędna. Do robienia zdjęć mam lustrzankę. :) 

Czasów i przyszłości nie zmienisz, telefony wyparły już kompakty, ludzie nie chcą nosić ciężkich i niewygodnych lustrzanek, skoro ich telefony robi "niezauważalne" od nich zdjęcia, a wiele lustrzanek nie nagrywa filmów na przykład. Wiadomo że dla fotografów to bez znaczenia, ale dzisiaj aparat w telefonie jest bardzo ważnym elementem składowym przy wyborze cegiełki. 

Xiaomi prze do przodu i próbuje nadgonić konkurencję nowymi sensorami, ale średnio im się to udaje skoro Mi5s/Mi6 zostaje zgniecione przez telefony z 2015 roku. 

Tak czy siak, pożyjemy zobaczymy, jeśli Mi5x dostanie kopię aparatu z Mi6 to będzie fajnie i można się nad nim zastanowić, a jeśli efekty będą gorsze to tak jak mówisz, odgrzany kotlet w wyższej cenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego np dostanie któryś model takie same matryce i czujniki jak np w S7jak cały odpowiada za to jak ta fotka wyjdzie ,więc to ewidentnie wina softu który raczkuje cały czas ewaluuje ,(: my nie nadazymy za nim ,no chyba że ktoś umie czytać w myślach

Wysłane z MI 5s Plus mokeedev

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, tosshi2 napisał:

Czlowieku zobacz recenzje, mi6 jest ostro krytykowany za aparat, zobacz porownania zdjec do innych marek. Takie huwaei ktore jest glownym konkurentem xiaomi ma lepszy aparat. Tylko to nie jest wina samych aparatow, bo xiaomi daje dobry sprzet, ale spieprzonego softu.

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka
 

Dodam coś od siebie. Lubię dyskusje ale jak ktoś cos krytykuje niech opiera się na swoim doświadczeniu a nie testach innych. Z aparatem foto nieważne jakim jest problem nie sprzętu ale człowieka. Jak ktoś kupuje aparat za powiedzmy 2 tys i myśli że od razu będą super fotki,  to właśnie wywalił kasę w błoto. Jak umiesz robić zdjęcia wystarczy ci nawet kompakt chociaż się umęczysz, a jak nie umiesz robić,  to tez się umęczysz na lustrzance a zdjęcia będą denne co oczywiście zostanie ogłoszone wszem i wobec. Idealny test aparatu powinny robić osoby które mają pojęcie o fotografii a nie o pisaniu recenzji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, pawelt napisał:
Dodam coś od siebie. Lubię dyskusje ale jak ktoś cos krytykuje niech opiera się na swoim doświadczeniu a nie testach innych. Z aparatem foto nieważne jakim jest problem nie sprzętu ale człowieka. Jak ktoś kupuje aparat za powiedzmy 2 tys i myśli że od razu będą super fotki,  to właśnie wywalił kasę w błoto. Jak umiesz robić zdjęcia wystarczy ci nawet kompakt chociaż się umęczysz, a jak nie umiesz robić,  to tez się umęczysz na lustrzance a zdjęcia będą denne co oczywiście zostanie ogłoszone wszem i wobec. Idealny test aparatu powinny robić osoby które mają pojęcie o fotografii a nie o pisaniu recenzji. 

hehehhe to zablysles. Telefon albo kompakt vs lustrzanka. Ja fotografia sie nie zajmuje ale moja narzeczona zajmuje sie tym zawodowo. Chcesz zrobic naprawde dobre zdjecie to tylko lustrzanka, zaden telefon nie dorowna nawet sredniej klasy lustrzance. Doslownie kazdy fotograf ci to powie. Co do recenzji to tak wierze recenzjom bo wybacz jak ktos robie zdjecie jednym telefon a nastepnie te same zdjecie w tych samych warunkach drugim to jest to miarodajny test ktory pokazuje jak dziala aparat. Co do testu w slabym oswietleniu to powiedz mi jak taki test mozna zwalic? Robisz zdjecie w slabym oswietleniu i widzisz golym okiem czy zdjecie jest dobry, czy sa szumy. Wedlug Ciebie to moja wina ze xiaomi zrobiło zły aparat?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez mrosi
Radzę ogarnąć się ze słownictwem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kiepskich warunkach soft strasznie kopie sprawę. Jak wyłączy się odszumianie, naprawi kompresję i użyje trybu manualnego (nawet bez statywu) to efekty są znacznie lepsze. 

Dla przykładu Mi5s ma sensor z 1,55 pikselami, a G6 ma 1,12 piksele. Teoretycznie Mi piątka powinna gnieść LG w kiepskich warunkach, bo ma na prawdę porządny sensor (Pixel i większość komptaktów sprzed lat) i co? To G6 gniecie i różnica jest przytłaczająca.

Dlaczego? Podejrzewam, że przez brak OIS ustawili strasznie duży priorytet na czas naświetlania, ale to moje domysły bo nie mam tego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pisalem to wyzej xiaomi zastosowalo bardzo dobre sensory. Aparat pod wzgledem hardwaru jest poprostu zajebi.... Jednak soft jak to xiaomi to badziew. Wierze w to ze ktos kto sie zna przejdzie na tryb manualny to zrobi dobre zdjecie ale kto ma takie umiejetnosci? Kazdy normalny czlowiek leci w automacie a tutaj xiaomi w ogole sobie nie radzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Porownanie do S8


Porownanie do P10


Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa kupuje się xiaomi z Chin i dodatkowo za zaoszczędzone pieniądze lustrzankę i po problemie jak chce się profesjonalne foty robić.

Sam wolę dopłacić do telefonu i mieć przyzwoity tryb automatyczny aparatu nie raz jest tak że trzeba szybko zdjęcie zrobić a zanim ustawi się manualnie to wieczność schodzi.(oczywiście automatyczny tryb to nie lekarstwo ale jak się producent postara to się to sprawdza idealnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tosshi2 napisał:

hehehhe to zablysles. Telefon albo kompakt vs lustrzanka. Ja fotografia sie nie zajmuje ale moja narzeczona zajmuje sie tym zawodowo. Chcesz zrobic naprawde dobre zdjecie to tylko lustrzanka, zaden telefon nie dorowna nawet sredniej klasy lustrzance. Doslownie kazdy fotograf ci to powie. Co do recenzji to tak wierze recenzjom bo wybacz jak ktos robie zdjecie jednym telefon a nastepnie te same zdjecie w tych samych warunkach drugim to jest to miarodajny test ktory pokazuje jak dziala aparat. Co do testu w slabym oswietleniu to powiedz mi jak taki test mozna zwalic? Robisz zdjecie w slabym oswietleniu i widzisz golym okiem czy zdjecie jest dobry, czy sa szumy. Wedlug Ciebie to moja wina ze xiaomi zrobiło zły aparat?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

No cóż wykazujesz,  że liczy się dobry sprzęt a nie oko i znowu powołujesz się na kogoś. Może masz jakieś swoje doświadczenia z aparatami które tak zawzięcie krytykujesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, nawet najlepszy aparat nie zrobi zdjęcia samodzielnie. Musi za tym stać człowiek. Bez jego oka, wyczucia odpowiedniego momentu, nawet najdroższy sprzęt można wsadzić w buty. Używam lustrzanki ze średniej półki, ze szkłem ze średniej półki (tak sobie wmawiam ;)), jednak - i tu przychylę się do opinii @tosshi2, zdjęcie z lustrzanki zawsze będzie lepszej jakości od tego, zrobionego telefonem. Choćby nie wiem jak zaawansowany aparat miał wbudowany. Aparat to nie wszystko, a właściwie relatywnie najmniej. Poza "obsługiwaczem" potrzebne jest jeszcze dobre szkło (obiektyw). I teraz wytłumaczcie: jak można zmieścić porządny układ soczewek w urządzeniu o grubości ~7mm?

No i na dokładkę, wojna o "cyferki", o których wspomniał @galakty. Sama wielkość matrycy ma znaczenie. Jednak jej rozdzielczość? Już niekoniecznie.

 

Przy okazji: proszę o powściągnięcie temperamentów, a także o merytoryczną i kulturalną dyskusję, żebym nie musiał korzystać z OSTR... :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Generalnie w rozmiarach smartfonów najlepsza rozdzielczość to 12-13 mpx. Tutaj osiągany jest najlepszy kompromis ilości pikseli do ich rozmiaru (czyli 1.55 mikrona na piksel).

Inna sprawa, że to i tak aż nadto dla zdjęć formatu A-4. Wiec każda pogoń za Mpix mija się z celem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mrosi napisał:

Inna sprawa, że to i tak aż nadto dla zdjęć formatu A-4. Wiec każda pogoń za Mpix mija się z celem...

I tak i nie. Sytuacja identyczna jak z nagrywaniem filmów. Wbrew pozorom film nagrany w 4K wygląda lepiej na ekranie FHD niż film nagrany w FHD. A przecież monitor nie może wyświetlić więcej pikseli prawda? No prawda, ale tu chodzi o rejestrację obrazu, jest po prostu lepiej.

Generalnie 30 mpx jest lepsze od 10 mpx, ale musi iść jednocześnie z tym rozmiar sensora. A w telefonie jest mało miejsca, więc te 12-13 mpx to granica sensu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Generalnie 30 mpx jest lepsze od 10 mpx, ale musi iść jednocześnie z tym rozmiar sensora. A w telefonie jest mało miejsca, więc te 12-13 mpx to granica sensu.

Miałem na myśli pogoń za MPix ponad wspomnianą przez Ciebie granicę... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa kupuje się xiaomi z Chin i dodatkowo za zaoszczędzone pieniądze lustrzankę i po problemie jak chce się profesjonalne foty robić.

Sam wolę dopłacić do telefonu i mieć przyzwoity tryb automatyczny aparatu nie raz jest tak że trzeba szybko zdjęcie zrobić a zanim ustawi się manualnie to wieczność schodzi.(oczywiście automatyczny tryb to nie lekarstwo ale jak się producent postara to się to sprawdza idealnie)

Huawei P9 kosztuje tyle samo co Mi 6 i robi lepsze zdjecia, jak dobrze poszukasz to kupisz taniej.

 

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

 

No cóż wykazujesz,  że liczy się dobry sprzęt a nie oko i znowu powołujesz się na kogoś. Może masz jakieś swoje doświadczenia z aparatami które tak zawzięcie krytykujesz. 

Tak powoluje sie na kogos bo mam przy sobie osobe ktora sie na tym zna. I tak najwazniejszy jest sprzet, niezdajesz sobie nawet sprawy jaka jest roznica miedzy srednia lustrzanka a dobra. Nikt od razu nie staje sie specjalista w fachu, ale dobry sprzet pozwoli sie rozwinac.

 

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tosshi2 napisał:

Huawei P9 kosztuje tyle samo co Mi 6 i robi lepsze zdjecia, jak dobrze poszukasz to kupisz taniej.

Zgadzam się z tym.

Ale mam uraz ogólnie do miui i emui(zarządzanie ram) i te cukierkowy wygląd napakowane jakiś bajerów z których nie nie korzystam.Na Huaweit dodatkowo nie podchodzi mi układ graficzny jest gorszy w stosunku do snapdragon(adreno) grzeje się przy bardzo zaawansowanych aplikacjach co się przekłada na wydajność i loteria z pamięcią jaką zastosuje.

Poprostu nie dziękuję wolę snapdragona na czystym androidzie i to będzie mój zakup w niedługim czasie(ewentualnie nakładka sony)

Taki iPhonem 7 plus nagrał gość pełno metrażowy film,ale ile on kosztuje.

Lustrzanki zawsze będą lepsze poprostu to jest sprzęt tylko do tego stworzony i musi swoje kosztować i być o erę od smartfonów nawet jakby komuś się udało wybudować taki aparat jak w lustrzance zminimalizować to cały projekt by musiał kosztować majątek pewnienie.

Jestem normalnym człowiekiem mi aparat wystarczy z g6,s8,p10 nawet z sony Xperia xz premium choć ma defekt to jest dla mnie cud techniki więc mi lustrzanka nie potrzeba cały czas przy sobie.

I w xiaomi jest tragedia ale powoli coraz lepiej może za rok będzie jak w tym u konkurenci kto to wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś nowy w temacie xiaomi to odpuść ten model na dwa,trzy miesiące. Przeczekaj choroby wieku dziecięcego i niedorobione Romy. Na ten moment nie wiadomo nawet czy będzie global rom na niego, czy pozostanie taką egzotyką jak mi5c ( oczywiście na xiaomi.eu można pewnie liczyć)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Piotr Bedliński napisał:

Jestem nowy w temacie Xiaomi. Jaki Waszym zdaniem jest realny czas pojawienia się Mi 5x na "sklepowych" półkach w Polsce? Mam na myśli Allegro ew AliExpress. Jestem bardzo zainteresowany kupnem tego telefonu.

Allegro to w ogóle sobie odpuść :-D na ali już preordery się pojawiły, ale raczej nie liczyłbym na wsparcie duże czy globala, pewnie pójdzie do lamusa po półroku i firma zapomni że takie coś wydała ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.07.2017 o 20:13, Snajper napisał:

 

...nawet jakby komuś się udało wybudować taki aparat jak w lustrzance zminimalizować to cały projekt by musiał kosztować majątek pewnie.

 

Nie ma takiej opcji, fizyki nie przeskoczysz i koniec. Jest wiele parametrów, nie tylko to czy szumi czy nie. Lustrzanka to przede wszystkim obiektywy. Matryca ma znaczenie bo wygodniej jest pracować na lepszej ale jak nie ma lepszej to się pracuje na takiej jaka jest. I nie ma opcji aby w telefonie uzyskać obrazek z dowolnej lustrzanki FF, nie mówiąc już o większym formacie.

Telefon ma służyć do rejestracji obrazu aby był i tylko tyle. Do zdjęć są aparaty, do filmów kamery i tak to dalej zostanie.

 

Edytowane przez sp4ubw
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.07.2017 o 22:42, sp4ubw napisał:

Nie ma takiej opcji, fizyki nie przeskoczysz i koniec. Jest wiele parametrów, nie tylko to czy szumi czy nie. Lustrzanka to przede wszystkim obiektywy. Matryca ma znaczenie bo wygodniej jest pracować na lepszej ale jak nie ma lepszej to się pracuje na takiej jaka jest. I nie ma opcji aby w telefonie uzyskać obrazek z dowolnej lustrzanki FF, nie mówiąc już o większym formacie.

Telefon ma służyć do rejestracji obrazu aby był i tylko tyle. Do zdjęć są aparaty, do filmów kamery i tak to dalej zostanie.

 

Pełna zgoda, z tym że rozwój aparatów komórkowych jak i ich produkcja skoczyły w ostatnich latach cholernie do przodu. Same telefony rejestrują zdjęcia jak dobre kompakty sprzed kilku lat, do tego nagrywają o niebo lepsze filmy w dużej rozdzielczości, z wysokim bitrate oraz nawet śledzeniem obiektów. Więc co codziennych zastosowań, wypadów itp telefon dobrej marki się sprawdzi w 100% dzisiaj.

A lustrzanki... Nie ma szans że to się przeskoczy, ale one od tego są (za to lustrzanka przegrywa, kiedy chcesz zadzwonić albo wysłać maila). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedzę w pokoju z zawodowym  fotografem. Sesje modelek itp.. Na sprzęt wydaję wydaję na prawdę kupe kasy. I kupił sobie samsunga S8 i pstryka tak za***iste foty, że jest w szoku. Pokazał mi parę fotek w słabym świetle i na prawdę szok. Przy takiej jakości foto jak dla mnie aparaty kompaktowe nie mają sensu.

Edytowane przez acidbrain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...