Skocz do zawartości

Bateria w Redmi Note 4X


tomi127

Rekomendowane odpowiedzi

No to zależy czy chcesz żeby dane się wyłączały czy nie. Ja mam wyłącz po 10 min. A czyszczenie po 30 min od wyłączenia , wygaszenia telefonu. U mnie ta druga opcja to się nazywa czyszczenie pamięci podręcznej. Ty masz chyba starszy soft.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, slawek.n napisał:

Sot 12 godzin

To chyba w ciagu 1 dnia bez danych mobilnych, ktore z tego co widze drenuja baterie.

Jakie macie "zuzycie" procesora miedzy ladowaniami? U mnie ponad 85% to jest deep sleep, a mimo tego max SoT wyciagam 8h.

Mam doinstalowanych z ok 40-50 aplikakacji, a w "zarzadzaniu uzyciem baterii przez aplikacje" ustawilem wiekszac na "zamknij aplikacje w tle".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba w ciagu 1 dnia bez danych mobilnych, ktore z tego co widze drenuja baterie.

Jakie macie "zuzycie" procesora miedzy ladowaniami? U mnie ponad 85% to jest deep sleep, a mimo tego max SoT wyciagam 8h.

Mam doinstalowanych z ok 40-50 aplikakacji, a w "zarzadzaniu uzyciem baterii przez aplikacje" ustawilem wiekszac na "zamknij aplikacje w tle".

 

Nie koniecznie. Na globalu 10 do 12 godzin przy włączonych danych też tak miałem.na Epicu dochodzi nawet do 14.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie macie zuzycie procka miedzy ladowaniami? Moze u mnie ktoras aplikacja wybudza fona za czesto, ale po statystykach wybudzen widze, ze nie wiele odstaje od czestotliwosci wlaczonego ekranu, tzn. wykresy prawie pokrywaja sie.

W nocy jak telefon lezy z wlaczonym WiFi to tez pare % poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło, dołączam jeszcze jednego screena, na którym widać, że staram się nie ładować baterii do 100%, a licznik nie resetuje się.

Screenshot_2018-01-27-15-32-50-285_com.miui.securitycenter.png

@cincin27 @pkonraddziękuję za odzew, licznik zresetował się przy wartości 90% naładowania baterii, ale mimo wszystko szkoda, że nie ma możliwości restartu ręcznego

Edytowane przez czachaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, koala napisał:

Witam,global stabilna 9.2.1.0 bateria  okoła 5% do 100% ładuje w 3h,25min, czy też tak długo u was ładuje?

To jest czas faktycznego ładowania, czy odczytałes z ekranu po podlaczeniu ladowarki, bo mi tez tak zawsze pokazuje a w praktyce wychodzi ok 1h krocej.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2018 o 15:35, czachaa napisał:

Nie pomogło, dołączam jeszcze jednego screena, na którym widać, że staram się nie ładować baterii do 100%, a licznik nie resetuje się.

Screenshot_2018-01-27-15-32-50-285_com.miui.securitycenter.png

@cincin27 @pkonraddziękuję za odzew, licznik zresetował się przy wartości 90% naładowania baterii, ale mimo wszystko szkoda, że nie ma możliwości restartu ręcznego

Jeżeli masz zrotowany telefon, zainstaluj  sobie aplikację Lspeed. Ona posiada możliwość ręcznego czyszczenia statystyk baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, piskor napisał:

Zerknij na statystyki baterii, a jak one nie pomagają to zainstaluj Wakelock detector i / lub Better Battery stats

Mój problem polega przede wszystkim na tym, że telefon nie przechodzi w tryb uśpienia, chociaż aktualnie nie mam pobranych żadnych aplikacji, tylko te systemowe. Od czego może to zależeć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, GoldSnickers napisał:

@angelika1496, w aplikacjach systemowych masz hanguots i facebooka. Jak dla mnie to wystarczy. Nawet takie głupie mapy, mogą sprawdzać czy w pobliżu nie ma czegoś "co byś mogła zrecenzować". Zobacz w statystykach czy oprócz "system android" coś masz na szczycie listy.

Dziś telefon leżał znaczną część dnia kompletnie nieużytkowany, a mimo to bateria spada w znacznym tempie.

Tak to wygląda na aplikacji Wakelock detector i systemowej informacji o zużyciu baterii:

Screenshot_2018-02-04-20-52-15-396_com.digibites.accubattery.png

Screenshot_2018-02-04-20-53-59-115_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-02-04-20-54-04-618_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-02-04-20-54-09-852_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-02-04-21-05-36-567_com.miui.securitycenter[1].png

Edytowane przez angelika1496
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wykresy to chyba nie masz mega zasięgu LTE w okolicy. To mogłoby działać na niekorzyść baterii, ale chyba też nie aż tak. Nie wygląda to wcale aż tak źle. zrób screen'a z "informacji o telefonie" jaką w ogóle masz wersję softu. Skąd w ogóle masz telefon ? Z Polskiej dystrybucji czy chińskiej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, GoldSnickers napisał:

Patrząc na wykresy to chyba nie masz mega zasięgu LTE w okolicy. To mogłoby działać na niekorzyść baterii, ale chyba też nie aż tak. Nie wygląda to wcale aż tak źle. zrób screen'a z "informacji o telefonie" jaką w ogóle masz wersję softu. Skąd w ogóle masz telefon ? Z Polskiej dystrybucji czy chińskiej ?

Telefon zakupiony przez allegro, dystrybucja Polska. Miałam nadzieję, że bateria będzie w stanie wytrzymać co najmniej 2 dni przy dużym użytkowaniu, a jak na razie telefon mało używany, a trzeba go ładować prawie codziennie, nie wiem czy to normalne. Szukałam telefonu o dość dużej pojemności baterii, bo często bywam po za domem, a takie spadki baterii uniemożliwią mi dłuższe użytkowanie telefonu.

Zastanawia mnie, dlaczego telefon nie przechodzi  w tryb uśpienia, myśle, że to ma duży wpływ na drenaż baterii.

Screenshot_2018-02-04-22-48-37-829_com.android.settings[1].png

Edytowane przez angelika1496
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Niestety Mediatek nie jest tak energooszczędny jak Snapdragon w Redmi Note 4, co nie zmienia faktu, że Ciebie tak czy inaczej bateria schodzi bardzo szybko.

Doszłam do wniosku, że prawdopodobnie aplikacja Systemowy menadżer pulpitu jest między innymi temu winna, bo to ona wybudza telefon, jedyna aplikacji, która jest aktywna przy braku użytkowania. Teraz pytanie jak ją wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, slawek.n napisał:

Spróbuj Ustawienia , Zainstalowane, odszukaj menadżera pulpitu i kliknij wyczyść pamięć. W uprawnieniach odznacz wszystko z wyjątkiem telefon i pamięć. Zresetuj tel. i sprawdź czy pomogło.

 

Pomogło, wielkie dzięki :)

2 godziny temu, GoldSnickers napisał:

@angelika1496, a skoro kupiłaś na allegro to minęło już więcej jak dwa tygodnie od kupna ? Oddaj po prostu telefon. 

Jeśli to nie wchodzi w grę, to zrób przywrócenie do ustawień fabrycznych, albo jeśli masz możliwość znajdź kogoś kto Ci wgra na czysto nowy soft.

Telefon jest użytkowany, a folia z ekranu sciągnięta, więc raczej już nie ma możliwości oddania, nie sądziłam, że będą takie problemy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problematyczna była któraś z aplikacji. Ja bym skorzystał z apek monitorujących statystyki baterii, o których pisałem wcześniej https://miuipolska.pl/forum/topic/23497-bateria-w-redmi-note-4x/?do=findComment&comment=425156

Ustawienia fabryczne są zdecydowanie szybsze, ale straciłaś przy tym dane wszystkich aplikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, angelika1496 napisał:

Telefon jest użytkowany, a folia z ekranu sciągnięta, więc raczej już nie ma możliwości oddania, nie sądziłam, że będą takie problemy :/

Masz 14 dni na zwrot(jeśli został zakupiony na odległość) ma być bez widocznych śladów użytkowania czyli żadnych rys,otarć itp. no chyba że się mylę ? Jeśli się zdecydujesz zatrzymac to przywroc ustawienia fabryczne chociaz a najlepiej pelny mi flash po odblokowaniu bl bo skoro jedna aplikacja sie tak buguje to moga inne tez nie dzialac prawidlowo. Wogole kupowanie na allegro to juz chyba wolabym zakupic w chinach^^. W proline sa spoko ceny xiaomi nawet i zawsze to sklep a nie jakiś cwaniak z allegro typu ropakowałeś to radz sobie sam a gw. masz w chinach :D.

Edit: z tym kupowaniem w chinach to zle to brzmi bo 2 z 3 moich xiaomi kupilem w chinach a jeden w czechach jak jeszcze xfs czy cos bylo modne.

Edytowane przez Lamcza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lamcza napisał:

 

15 minut temu, Lamcza napisał:

14dni na zwrot, może spróbuje, bo rzeczywiście nie podoba mi się ten drenaż baterii. A kupiłam na allegro, bo pol mojej rodziny tak kupiło telefon i nie było żadnych problemów, ale człowiek musi uczyć się na własnych błędach.

Edytowane przez angelika1496
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio telefon sluzyl mi jako nawigacja z NaviExpert i filmy po WiFi i pociagnal mi ok 10h53m SoT, a bateria zeszla do 9%.

 

Poza tym statystyka zuzycia baterii  pokazuje mi ostatnio dziwne rzeczy, bo teraz "Ekran wlaczony" nie pokrywa sie z "Wybudzony".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...