Skocz do zawartości

Aplikacje domyślne MIUI vs. Aplikacje od innych dostawców.


uazar

Domyślne aplikacje MIUI vs. podobne aplikacje dostępne na rynku.  

53 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy korzystasz z domyślnych aplikacji dostarczonych przez Xiaomi?

    • Nigdy nie korzystam z domyślnych aplikacji MIUI i korzystam z aplikacji innych producentów.
    • Korzystam z aplikacji dostarczonych przez MIUI. Są tak samo dobre jak podobne aplikacje innych producentów.
    • "50/50" - w MIUI są jakieś aplikacje z których korzystam i nie szukam zamienników. Ale są też takie, które nie odpowiadają moim wymaganiom i zastępuję je aplikacjami innych producentów.


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym poznać waszą opinie na ten temat.  

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na sensownością poszukiwania "zamienników" aplikacji które dostarcza Xiaomi w swoim sofcie.  

Są w MIUI jakieś domyślne aplikacje, które według Was nie potrzebują zamienników, albo takie, które wręcz należy zastąpić inną aplikacją?  

Jakie są wasze powody do używania/nieużywania domyślnych aplikacji dostarczonych przez Xiaomi?

Jeśli to możliwe to podzielcie się informacją z jakich aplikacji korzystacie/nie korzystacie i dlaczego.

Dzięki.

 

Edytowane przez uazar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIUI:

  • Kalendarz
  • Pogoda
  • Notatki
  • Galeria
  • Wideo
  • Dyktafon
  • Kompas
  • Kalkulator
  • Zegar
  • Menadżer plików (zawsze korzystałem z Total Commandera, ale nie czuję potrzeby zmieniać)
  • SMS
  • Przeglądarka (najlepsza jaka jest na androidzie)
  • Aparat

Zamienniki:

  • Poczta (jednak apka Gmaila jest lesza jak się ma maila na nim)
  • Muzyka (PowerAmp, ma więcej opcji i jestem do niego przyzwyczajony)
Edytowane przez RegimeOfTerror
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba w tym momencie używam tylko stockowych aplikacji, ewentualnie równolegle Gmaila i Chroma. Gmaila bo z kontem gmaila działa bez problemu, do innych kont stockowa. Chroma jedynie jak chcę udostępnić linka (albo skorzystać z synchronizacji z tym co otwierałem na kompie), bo to jedna z niewielu rzeczy która źle działa na stockowej przeglądarce. Jak się chce wkleić skopiowanego linka w treści to g z tego wychodzi, działa jedynie wklejanie w pasku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Doki napisał:

Ja tak samo, doinstalowałem tylko Gmaila i Chrome. Nie testowałem nawet domyślnych apek szczerze mówiąc ;)

To przetestuj, stockowa przeglądarka jest spoko. Gdyby nie ten błąd o którym wspomniałem i brakiem synchro to chroma bym nie instalował. W sumie zrobiłeś to samo co ja, tylko ja mam równolegle, a ty tylko zamienniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek. Co do mnie to trochę stockowych a trochę od innych producentów, niemniej określenie pół na pół nie było by trafione. W większości przypadków korzystam z apk Miui. Są to wszystkie te pomniejsze i bardziej bzdurne aplikacje jak galeria/ kalendarz/ notatki/ eksplorator plikow/ aparat. Z- nazwijmy to- poważniejszych to stockowe są także dialer, SMS, przeglądarka (naprawdę kapitalna, nic jek nie brakuje ani w funkcjonalności ani prostocie onslugi, do tego jest stosunkowo lekka) mail.

Z aplikacji innych wydawców to:

* Solid explorer- używam wymiennie z systemowym explorerem w zasadzie tylko wtedy kiedy potrzebuje dostać się do systemowych plików, w pozostałych przypadkach nie wymagających roota wolę stockową.

* PowerAmp- systemowa Muzyka też jest spoko ale przeszkadza mi w niej duperela w postaci braku wyświetlania plików po nazwie takiej jak są zapisane pliki .mp3 w pamięci. Kupiłem go jak był w promocji za 5o groszy.

* Dolby Atmos- niby efekty dźwiękowe też mam podkrecone na korektorze w systemowym Dirac ale tutaj dodatkowo podkrecilem i jest malinowo.

Klawiatura Xperia z dodatków Miui =)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
Dnia 4.02.2017 o 22:23, santos napisał:

korzystam z apk Miui. Są to wszystkie te pomniejsze i bardziej bzdurne aplikacje jak galeria/ kalendarz/

Dla mnie kalendarz to jedna z podstawowych aplikacji. Niestety stockowy do niczego się nie nadaje. Nie ma możliwości wyszukiwania zapisanych wydarzeń. Korzystam z aCalendar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wbudowane aplikacje to na pewno pogoda, aparat, dialer, sms i kompas oraz kalendarz. Jak człowiek używa jakiegoś systemu od lat to posiada już swoje ulubione aplikację do których się przyzwyczaił typu MX Player czy Aimp wiec te wbudowane nawet gdyby były lepsze to i tak wole swoje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja wywalilem muzyke i mam Aimp bo uwazam ze jest o niebo wygodniejsza. Co do sms to jednak zostawilem systemowa zamiast textra bo jest lzejsza a po zmianie motywu rownie ladna. Przegladarka systemowa jest super i ja zostawilem ale tylko do youtube bo fajnie mozna przewijac palcem. Do reszty uzywam Via bo lekka i bardzo szybka oraz ma sporo ustawień pod uzytkownika. Kalendarza nie lubie rozbudowanego wiec zamiat stockowego mam calendar widget czyli zwykly kalendarz bo o to mi chodzilo.

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli chodzi o mnie to ja używam tylko aplikacje stockowe:

  • Kalendarz
  • Notatki
  • Galeria
  • Kalkulator 
  • Zegar
  • Menadżer plików
  • SMS
  • Przeglądarka
  • Aparat 
  • Poczta (trochę denerwujące jest to że jak mam 3 konta i na każde przyjedzie mail to widać je wszystkie w widoku łączonym wg mnie przez to jest tylko bałagan. Pamiętam że w pierwszej wersji aplikacji nie było tego widoku łączonego)

Te aplikacje mogły by dla mnie w ogóle nie istnieć nawet ich nie używam

  • Muzyka 
  • Pogoda (zauważyłem że w MIUI 9 po włączeniu lokalizacji albo GPS od razu sie aktualizuje o lokalizacje, w MIUI 8 nie było tego problemu)*
  • Dyktafon
  • Kompas
  • Wideo

 

* czy ktoś wie jak można wyłączyć tą aplikacje żeby nie aktualizowała lokalizacji, nie potrzebuje korzystać z tej aplikacji.

Edytowane przez tofic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś udało zastąpić się stockową apke SMS na Wiadomości Google (Android Wiadomości) ? U mnie nie przyjmuje backupu i nie widać żadnych wiadomości starych ani nowo napisanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...