Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Testoviron napisał:

No hejka,

To samo post z opóźnieniem w dostawaniu powiadomień od Gmaila i nie wyobrazam sobie, że będę dostawał z opóźnieniem.

Hej, to raczej nie wina samego MIUI, ale aplikacji Gmail, podobnie jest z Whatsapp, Signal... Wystarczy poczytać komentarze w PlayStore.

Jako dobry zamiennik Gmail polecam AquaMail.

Edytowane przez MIUIuser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SOOB3K napisał:

Gdzie moge zamowic tylnia klapke do Redmi 4, kolor szary? 

Ehm, nigdzie? Ten telefon jest nierozbieralny.

Chyba że na ali coś się znajdzie. Ale raczej nie oryginał... I wymieniając to można bardziej telefon rozwalić.

Nie ma szans. Używaj lub sprzedaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, XiaoRén said:

Ehm, nigdzie? Ten telefon jest nierozbieralny.

Chyba że na ali coś się znajdzie. Ale raczej nie oryginał... I wymieniając to można bardziej telefon rozwalić.

Nie ma szans. Używaj lub sprzedaj.

Xiaomi Redmi Note 4 i Pro tez tak maja? Widzialem ze bez problemu mozna to rozmontowac, na ali nie znalazlem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, XiaoRén napisał:

Cóż, bez przesady z tą łatwością rozmontowania... Choć oczywiście się da.

Ale nie znajdziesz obudowy, bo producent nie zakłada możliwości jej wymiany.

Bez przesady, znajdzie, ale w sklepach z częściami zamiennymi, a nie akcesoriami. Rozebrać się da, ale trzeba mieć sporo wprawy żeby nie pozostały ślady po takiej operacji.

31 minut temu, Testoviron napisał:

Serio? A jak idzie wymienić baterię w tym telefonie? 

Jak w każdym innym nierozbieralnym, najbezpieczniej w serwisie, tylko po co wymieniać? Na minimum dwa lata powinna bez problemów wystarczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten telefon lubi mi sie sam wylaczac, albo wylogowac mnie z sieci. Super...

Sprzedam ten telefon i kupie inny model. Jaki polecacie? Redmi Note 4 czy Pro? Chce zeby sie ta klapka normalnie otwierala.

Edytowane przez SOOB3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, SOOB3K napisał:

Ten telefon lubi mi sie sam wylaczac, albo wylogowac mnie z sieci. Super...

Trzeba było nim nie rzucać i zainstalować normalny rom, bo chyba masz "globala" którego tak naprawdę nie ma dla Redmi 4 (jest dla prime, A i będzie dla 4x).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo o wiele wczesniej, wylaczal mi sie wieczorami i lubial wylogowac mnie z sieci. Tak mam MIUI Global 8.0 

Edit: Nie rzucam telefonem za kilka stow, wysiadalem z autami i mi przypadkiem wypadl :/

Edytowane przez SOOB3K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, SOOB3K napisał:

Tak mam MIUI Global 8.0 

To musisz sobie zadać trochę trudu i wgrać normalny rom, najlepiej ostatni 7.3.9 eu.

Edit: Lepszą opcją było by rzucanie telefonem z powodu nadmiernej ilości środków, nie przypadkowym upadkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bylo o wiele wczesniej, wylaczal mi sie wieczorami i lubial wylogowac mnie z sieci. Tak mam MIUI Global 8.0 
Edit: Nie rzucam telefonem za kilka stow, wysiadalem z autami i mi przypadkiem wypadl :/

Pisałem Ci na PW że nie masz globala tylko syf a Ty dalej swoje ;)
Resety czy utraty zasięgu to raczej wina tego syfu wlasnie

Redmi PRO by TT

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.03.2017 o 21:24, tpawel napisał:

Nie jesteś czasem w Play? Nieraz zawiesza się 4g i nie połączysz się dopóki nie zrobi hadoveru do 3g. Nie jest to wina telefonu tylko sieci. Z tego co widzę po forach to doraźnie ludzie ratują się zmieniając preferowany tryb sieci na 3g

Jestem w NJU Mobile (Orange), jednak zmiana sieci na 3G rozwiązuje problem. Może jednak to nie wina sieci?

Nie da się do tego telefonu dodzwonić, gdy jest włączone LTE.

_________________________________________________________________________________________

PS.  Ludzie, mylicie Redmi 4 Pro z Redmi 4. Z tym pierwszym jest wszystko dobrze, problemy są na tym drugim.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, toteż na początku pragnę się przywitać: cześć!

Właśnie idzie do mnie Xiaomi Redmi 4 Pro z IBG i mam kilka wątpliwości oraz pytań. Zacznę od tego, że zawsze byłem zwolennikiem czystego Androida i w zasadzie nie wiem co mnie podkusiło, żeby kupić telefon Xiaomi. Ale mam nadzieję, że będzie dobrze. Przechodząc do pytań:

1. Rozumiem, że najlepiej jest zainstalować MIUIPolska...? Mam na myśli stabilność i płynność działania.

2. Jak z Xposed na MIUI? Spotkałem się z informacją, że występują pewne problemy spowodowane różnicami względem MIUI a czystym Androidem.

3. Jaki jest najbezpieczniejszy sposób na roota?

4. Można bez obaw wywalić aplikacje systemowe w stylu przeglądarki internetowej, eksploratora plików, odtwarzacza muzyki (i pewnie paru innych) i zastąpić je swoimi odpowiednikami? I rozumiem, że aktualizacja systemu je przywróci, jak to miało miejsce w custom ROM-ach w innych moich telefonach?

5. Na XDA jest jeden ROM na R4Pro - https://forum.xda-developers.com/android/development/lineageos-13-2017-01-03-unofficial-t3540701 - jest na forum ktoś, kto go używa(ł) i może się podzielić wnioskami? I jest szansa na inne customy, gdyby MIUI mi nie przypasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, reynevayen napisał:

cześć!

2. Jak z Xposed na MIUI? Spotkałem się z informacją, że występują pewne problemy spowodowane różnicami względem MIUI a czystym Androidem.

3. Jaki jest najbezpieczniejszy sposób na roota?

4. Można bez obaw wywalić aplikacje systemowe w stylu przeglądarki internetowej, eksploratora plików, odtwarzacza muzyki (i pewnie paru innych) i zastąpić je swoimi odpowiednikami? I rozumiem, że aktualizacja systemu je przywróci, jak to miało miejsce w custom ROM-ach w innych moich telefonach?

Hej

2. Tu masz wątek na xda https://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-t3367634

Zwróć uwagę na jakiej wersji działa (u mnie nie działa w wersji dev 7.3.2)

3. Wgrać SuperSU 2.79 w TWRP

4. U siebie zamroziłem zbędne aplikacje TitaniumBackup, bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Xiaomi dostępna jest aplikacja tworząca bezpieczne środowisko tak jak KNOX w Samsungach?

Wcześniej miałem samusungi i wszelkie operacje bankowe i zakupy dokonywałem w KNOX-ie.

Na razie na Xiaomi mam opory przed tego typu operacjami.

Jestem na Globalu Stable 8.2.1.0

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Diego04 napisał:

Na razie na Xiaomi mam opory przed tego typu operacjami.

Dokładnego odpowiednika nie ma, ale też możesz zabezpieczyć dostęp do dowolnej aplikacji w tym bankowej. Zablokownie opcji instalacji aplikacji z nieznanych źródeł i zablokowany bl też zwiększa bezpieczeństwo. Spokojnie możesz używać aplikacji bankowych (na oficjalnym romie, lub xiaomi.eu). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnego odpowiednika nie ma, ale też możesz zabezpieczyć dostęp do dowolnej aplikacji w tym bankowej. Zablokownie opcji instalacji aplikacji z nieznanych źródeł i zablokowany bl też zwiększa bezpieczeństwo. Spokojnie możesz używać aplikacji bankowych (na oficjalnym romie, lub xiaomi.eu). 

Dzieki
Wiesz czy mozna zablokowac aplikacje na odcisk palca bez koniecznosci wlaczania blokady ekranu odciskiem palca?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Diego04 napisał:

Wiesz czy mozna zablokowac aplikacje na odcisk palca bez koniecznosci wlaczania blokady ekranu odciskiem palca?

Można, ale chyba musi być blokada wzorem lub pinem ekranu blokady. Bez tego Hasło prywatności i Blokowanie aplikacji może być tylko wzorem. Coś tu pokopali, dlatego lepiej ustawić odblokowanie ekranu odciskiem, a przy chronionych aplikacjach ponownie chce odcisku, lub wzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączyłem smartfona i na początku była początkowa konfiguracja, której nie wykonałem precyzyjnie, ponieważ chciałem sprawdzić czy w ogóle telefon działa. Chciałbym wykonać ponownie tę konfigurację, ale nie wiem jak ją włączyć. Czy ktoś z was wie jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Pierwszy post i od razu przybywam z prośbą o pomoc, ale tak to bywa jak człowiek się pośpieszy. 

Sprawa z redmi 4 'prime'.

Chciałem sprawdzić status bootloadera, włączyłem telefon głośność-góra + power. Pojawiło się kilka okienek, pomieszane słowa angielskie z chińskimi krzaczkami. Kliknąłem fastboot/krzaczki. Tel wyświetla stworka grzebiącego w androdzie. Jak z tego wyjść?:/

Edytowane przez onkrk
brak nazwy telefonu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, onkrk napisał:

Witajcie

Pierwszy post i od razu przybywam z prośbą o pomoc, ale tak to bywa jak człowiek się pośpieszy. 

Sprawa z redmi 4 'prime'.

Chciałem sprawdzić status bootloadera, włączyłem telefon głośność-góra + power. Pojawiło się kilka okienek, pomieszane słowa angielskie z chińskimi krzaczkami. Kliknąłem fastboot/krzaczki. Tel wyświetla stworka grzebiącego w androdzie. Jak z tego wyjść?:/

http://bfy.tw/AfeH

Ciężko było znaleźć. Pół dnia zmarnowałem, ale w końcu się udało...

Edytowane przez rogi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...