Skocz do zawartości

Redmi 4 / 4 Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy


XiaoRén

Rekomendowane odpowiedzi

  • XiaoRén promował(a), przestał(a) promować i podpiął/eła ten temat

Bez problemu wam chodzi TWRP od Redmi 4 Pro na zwykłym Redmi 4?

Bo da się zainstalować, zainstalowałem bo nie mogłem znaleźć żadnego dla Redmi 4 i sypią mi się aplikacje :/

Chyba że jest jakiś specjalny TWRP pod ten telefon? (nie Prime) Jak tak to podeślecie?

 

A i skróci mi ktoś czym różni się Stable Global od Stable Xiaomi.eu? Tak 2 zdanka ;d
Edit, znalazłem

Przede wszystkim system Xiaomi.eu posiada język polski (i 26 innych języków). Warto zaznaczyć, że o ile Xiaomi sprzedaje swoje urządzenia także z MIUI w tzw. wersji Global Multilanguage  z językiem polskim to jednak wersje te nie są dostępne na wszystkie urządzenia. Język polski na telefonach Xiaomi w wersji legalnie pozyskanej można uzyskać jedynie na stronie miuipolska.pl i xiaomi.eu.

Rom Xiaomi.eu wydawany jest tylko dla urządzeń Xiaomi

Edytowane przez RayColl_PL
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Nemook napisał:

Jakiej wersji miui pl używacie na swoich redmi 4 pro? Najnowszej dev czy jakiejś wcześniejszej, która ma najmniej błędów i jest sprawdzona?

Ja mam xiaomi.eu stable i wszystko dziala jak nalezy. Na dev mialem problemy z GPSem i szybko leciala mi bateria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy, mam Redmi Note 4 Pro (na razie z wgranym MIUI Global) i jest następujący problem - telefon nie łapie internetu mobilnego. Wszystko jest tak skonfigurowane jak u mnie na Redmi Note 2, karta działa bo łapała w starym telefonie, teraz nawet nie wchodzi na HDSPA. Roaming jest włączony, sieć to Virgin Mobile, telefon dzwoni normalnie. 

Dodam, że po wipe region sam ustawił się na Chiny (mimo że wybrałem polskę), potem to oczywiście zmieniłem. Macie jakieś pomysły? Oprócz wgrywania MIUIPolska/Xiaomi.eu jak na razie, póki co chciałbym zostać przy globalu

edit: telefon to wersia china kupiona w banggood. Zrobiłem wipe, reset i jakoś się uruchomiło
 comment_HA4o7YaH09iTHOo6EXZZJZ8b00ihLVAo to 
to aktualnie zainstalowany soft, czy mogę na to wgrać stable global albo odblokować bootoader i wgrać miuipolska?

Edytowane przez krycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, MiD napisał:

@krycho masz nieoficjalny zmodyfikowany przez sprzedawcę soft udający globala, musi zmienić na oficjalny zanim zrobisz coś innego, informacje znajdziesz w dziale tutoriale albo na forum Twojego modelu, ten wątek nie dotyczy Redmi Note 4 tylko Redmi 4

Ups, sorry za spam w takim razie, byłem przekonany że to forum pod Redmi Note 4 :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Nemook napisał:

jak uważacie warto rootować fona czy nie?

Ponawiam pytanko. Napiszcie czy warto robić roota na fonie. Jeśli tak to na co mi to pozwoli? Czy wiąże się to z utratą gwarancji serwisowej?

Dzięki wszystkim, którzy odpowiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Nemook napisał:

Ponawiam pytanko. Napiszcie czy warto robić roota na fonie. Jeśli tak to na co mi to pozwoli? Czy wiąże się to z utratą gwarancji serwisowej?

Dzięki wszystkim, którzy odpowiedzą.

Wybacz, ale glupie pytanie zadajesz. Dla jednych sie oplaca, bo chca miec wieksze mozliwosci modyfikacyjne, dla innych takiej potrzeby nie ma... Jesli potrzebujesz root do szczescia, to sobie go zrootuj, jesli nie potrzebujesz, to tKa zabawa nie ma sensu... A skoro nie wiesz na co pozwala root i zastanawiasz sie nad gwarancja, to taka zabawa raczej nie jest stworzona dla Ciebie i proponuje dac sobie z rootem spokoj.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Szyszonek napisał:

Wybacz, ale glupie pytanie zadajesz. Dla jednych sie oplaca, bo chca miec wieksze mozliwosci modyfikacyjne, dla innych takiej potrzeby nie ma... Jesli potrzebujesz root do szczescia, to sobie go zrootuj, jesli nie potrzebujesz, to tKa zabawa nie ma sensu... A skoro nie wiesz na co pozwala root i zastanawiasz sie nad gwarancja, to taka zabawa raczej nie jest stworzona dla Ciebie i proponuje dac sobie z rootem spokoj.

To się nazywa pomoc :) <brawo>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zalogowania na konto w celu odblokowania bootloadera pokazuje mi się komunikat "your device isn't supported by mi unlock"

Natomiast logując się na konto kolegi (który niestety odblokowywał w ciągu ostatnich 30 dni telefon) wszystko przechodzi i dopiero przy próbie samego odblokowania mówi że muszę poczekać 30 dni.

Edytowane przez Piocze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy próbie zalogowania na konto w celu odblokowania bootloadera pokazuje mi się komunikat "your device isn't supported by mi unlock"
Natomiast logując się na konto kolegi (który niestety odblokowywał w ciągu ostatnich 30 dni telefon) wszystko przechodzi i dopiero przy próbie samego odblokowania mówi że muszę poczekać 30 dni.

Ale Ty się chwalisz czy żalisz?

Redmi PRO by TT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy dwie sprawy związane z Redmi4Prime:

1. Mimo zastosowania wskazówek stąd nie otrzymuje powiadomień z gmaila, a może inaczej - otrzymuje je kiedy jestem połączony z internetem poprzez WiFi a nie otrzymuje kiedy korzystam z pakietu danych :-(

2. Korzystam z nawigacji NaviExpert, od czasu gdy ją zainstalowałem co jakiś czas pokazuje się powiadomienie właśnie z NE z próbą wyszukiwania GPS. Kiedy tylko włączę lokalizację, aplikacja złapie sygnał i komunikat znika. Ale ja nie chce, żeby ona samoczynnie się włączała i próbowała wyszukiwać lokalizację, da się to jakoś wyłączyć/ubić?

MIUI 8.2 xiaomi.eu 7.1.19

Screenshot_2017-01-31-05-59-59-411.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, mariusz5891 napisał:

Koledzy dwie sprawy związane z Redmi4Prime:

1. Mimo zastosowania wskazówek stąd nie otrzymuje powiadomień z gmaila, a może inaczej - otrzymuje je kiedy jestem połączony z internetem poprzez WiFi a nie otrzymuje kiedy korzystam z pakietu danych :-(

2. Korzystam z nawigacji NaviExpert, od czasu gdy ją zainstalowałem co jakiś czas pokazuje się powiadomienie właśnie z NE z próbą wyszukiwania GPS. Kiedy tylko włączę lokalizację, aplikacja złapie sygnał i komunikat znika. Ale ja nie chce, żeby ona samoczynnie się włączała i próbowała wyszukiwać lokalizację, da się to jakoś wyłączyć/ubić?

MIUI 8.2 xiaomi.eu 7.1.19

 

A zamykasz tego Navi Experta? Skoro szuka to znaczy że działa w tle. Przy wychodzeniu z niego po prostu go zamykaj. Ja ustawiłem sobie żeby długie przytrzymanie klawisza wstecz zamykało aktualnie włączoną aplikację. Co do gmaila to trzeba by jeszcze sprawdzić czy ma uprawnienia do korzestania z danych komórkowych, ale pomimo tego że ma to na niektórych romach może być z tym problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@FromWp kończę trasę to wstecz, wstecz, do momentu aż pokaże się ostrzeżenie, że jak chce wyjść to mam jeszcze raz kliknąć wstecz i tak właśnie robię więc myślę, że ją zamykam... Gdzie można ustawić to długie przytrzymanie klawisza?
Dla Gmaila ustawiłem brak ograniczeń, jeżeli chodzi o baterię, wszystkie możliwe uprawnienia też dostał, chyba, że gdzieś nie dotarłem... W którym miejscu dokładnie te uprawnienia do danych komórkowych, bo tego akurat nie mogę znaleźć?

Edytowane przez mariusz5891
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mariusz5891 napisał:

Gdzie można ustawić to długie przytrzymanie klawisza?
W którym miejscu dokładnie te uprawnienia do danych komórkowych, bo tego akurat nie mogę znaleźć?

Ustawienia, Dodatkowe ustawienia, Przyciski:

Screenshot_2017-01-31-18-39-23-840_com.android.settings.png

Panel sterowania, Monitor danych, Ograniczenia aplikacji. Dla pobranych masz 3G i WiFi. Systemowe Wifi mają zawsze przyznane i możesz tylko zmieniać dostęp 3G

A klikając w prawym górnym rogu masz menu z tym jak te uprawnienia mają być przyznawane nowo instalowanym aplikacjom.

Screenshot_2017-01-31-18-40-58-769_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-31-18-41-14-778_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-31-18-50-18-520_com.miui.securitycenter.png

Ale tak jak pisałem uprawnienie uprawnieniami, a czy to zadziała w danym romie i Miui to druga sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Musiek napisał:

Dostałem dzisiaj redmi 4 pro od goldwaya i co się okazuje, goldway instaluje najnowszy global, oficjalny :D

Hmm, ciekawe, do mnie przyszedł w poniedziałek, też od Goldwaya i miałem ten śmieciowy, czyli 8.0.5.0.0 (MBECNDG). Aż takie rozbieżności by mieli przy wysyłaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Jestem szczęśliwym posiadaczem redmi 4 pro. Kupiłem ostatnio taki sam dziewczynie. Z tym drugim miałem sporo problemów przy wgraniu softa, ale wszystko się w końcu udało. Ale zastanawia mnie pewien fakt. Telefon raz na jakiś czas zapali ekran mimo, że jest zablokowany i po odblokowaniu nie ma żadnych powiadomień. Po prostu jest tak, że zapala się wyświetlacz i za kilkanaście sekund gaśnie. Mam tak w obu telefonach. Znacie jakąś metodą by to ogarnąć?

Edytowane przez kyniu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lemefeaver napisał:

Hmm, ciekawe, do mnie przyszedł w poniedziałek, też od Goldwaya i miałem ten śmieciowy, czyli 8.0.5.0.0 (MBECNDG). Aż takie rozbieżności by mieli przy wysyłaniu?

Ile jechała do ciebie przesyłka ? Miesiąc ? a global jest od +- dwóch tygodni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj dostałem info ze Goldway wysłał  moje zamówienie  ,zobaczymy kiedy do mnie dotrze ,ale  wstępnie szacuję ze 14/15 luty.

Kumpel zamówił  wczoraj u goldiego mi5 64gb  o 15  o 1 w nocy dostał maila ze tel wysłany . Także będę miał porównanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lemefeaver napisał:

Kupiłem 2017.01.10, wysłali 2017.01.14, w Polsce było 2017.01.15, a do mnie paczka dotarła 2017.01.30 (brawo polscy celnicy :-D). 

w jeden dzień z Chin do Polski? Coś nie chce mi się wierzyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...