Skocz do zawartości

Mi5 wyłącza się na zimnie i nie daje się włączyć


ufo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem ze swoim MI5 3/64. Zauważyłem, że jak jest zimno - nawet okolice zera - telefon potrafi się wyłączyć pomimo tego, że bateria nie jest wyłądowana i nie daje się ponownie włączyć. Zdarzyło mi się to przy stanie 60% jak i 30% baterii. Ponowne uruchomienie możliwe jest dopiero po podłączeniu do ładowarki lub powerbanku i od razu stan naładowania baterii jest na poziomie przy jakim się wyłączył czyli j.w. 60%, 30% itp. Telefon kupowany w Technos, serwis odpisał, że to normalne przy MI5 i że powinienem trzymać telefon w etui - w którym od początku oczywiście trzymam. Niestety ale wg mnie to nie jest normalne, dodatkowo co najmniej dwóch znajomych ma MI5 i używa przy niskich temperaturach i nic takiego im się nie dzieje.

Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, ufo napisał:

właśnie to zamierzam zrobić, bo miałem inne telefony, z xiaomi mi2s i mi4 i takich jaj nigdy nie miałem ...

Mnie wkurzyło to zachowanie,choć to nie mój telefon,bo nie można w erze powszechnego internetu robić wariata z człowieka,napisz im że zapraszasz ich na MIUI Polska,żeby się wypowiedzieli konkretnie czemu akurat twój egzemplarz tak specyficznie działa.

Na Wykop też możesz o tym napisać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytaty z odpowiedzi serwisu Technos:

"w Mi5 przy spadku temperatury ponizej zera telefon moze sie wylaczyc, jest to potwierdzone przez uzytkownikow. To nie wada Pana sztuki"

"Telefon prosimy trzymac w etui aby jego temperatura nie spadala ponizej zera."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha. I co z tego? Czy napisali w ogłoszeniu "Uwaga, MI5 wyłącza się poniżej 0 stopni, bo tak mówią użytkownicy"? Raczej nie. Reklamuj dalej niech się nie ośmieszają. Możesz dopisać, że opinię już i tak skopaną mają bo w ostatnim czasie 4 sztuki Mi4 były wadliwe z ich sklepu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

 

Szanowni Państwo,

dwie sprawy:

1.

Jestem osobą bardzo szanującą sprzęt elektroniczny, szczególnie smartfony, w związku z Państwa opinią:

cyt: "w Mi5 przy spadku temperatury ponizej zera telefon moze sie wylaczyc, jest to potwierdzone przez uzytkownikow. To nie wada Pana sztuki"

"Telefon prosimy trzymac w etui aby jego temperatura nie spadala ponizej zera."

 

Pragnę złożyć zapytanie ofertowe na dostawę do telefonu xiaomi Mi5 (kolor biały), modnej, pasującej do koloru, podgrzewanej kurteczki zimowej.

Pragnę zaznaczyć, że sprawa jest dość pilna gdyż trwa zima.

 

2.

Prawdopodobnie mam nie w pełni sprawny telefon gdyż na zimnie się nie wyłącza. Dlatego działając na podstawie art. 493 § 1 oraz art. 492 zd. 2 Kodeksu Cywilnego, niniejszym oświadczam, że odstępuję od umowy sprzedaży telefonu Mi5. Jest to jakiś wybrakowany model który nie wyłącza się na zimnie jak powinien wg Waszej opini. Ze względu na właściwości zobowiązania, których Sprzedawca nie był w stanie zrealizować zgodnie z warunkami Umowy, z przyczyn za które ponosi odpowiedzialność, niniejszym składam oświadczenie o odstąpieniu od ww. Umowy sprzedaży. Nie uchybia to uprawnieniom kupującego do dochodzenia naprawienia szkody na zasadach ogólnych.

Telefon zostanie odesłany w ustawowym terminie.

 

PS. Kupię drugi który się wyłącza tak jak należy gdy będzie mu zimno.

PS2 Proszę pamiętać o kurteczce...

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Mi5 Pro oraz Mi5 64gb znajomego również występuje ten problem. Jak telefon się trzyma w kieszeniu, to jest w miare ok. Ale jak np. chcemy w zimie porobić zdjęcia to jest lipa, bo się wyłącza dość szybko. Można spróbować. np. ustawić podświetlenie ekranu na max. żeby się sam ogrzewał, ale pewnie jakoś dużo to nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, daniel.wu napisał:

Ostatnio słyszałem, że w iPhonach jest coś właśnie takiego, że telefony wyłączają się, gdy nie wyczuwaja ciepła - by chronić baterie. Ale że w Xiaomi coś takiego? Ciekawe.

Napisane z Xiaomi Mi5
 

Może magiczna aktualizacja systemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i też musisz iphona do ładowarki podpinać po wyłączeniu żeby uruchomić telefon? :D 

Jeśli ten problem występuje na większej ilości MI5 to znaczy że wyszła wadliwa partia i tyle. To jest dalej usterką którą trzeba reklamować. Niezależnie od ilości mi5 które się wyłączają na zimnie tak nie ma prawa być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bergmen napisał:

i też musisz iphona do ładowarki podpinać po wyłączeniu żeby uruchomić telefon? :D 

Jeśli ten problem występuje na większej ilości MI5 to znaczy że wyszła wadliwa partia i tyle. To jest dalej usterką którą trzeba reklamować. Niezależnie od ilości mi5 które się wyłączają na zimnie tak nie ma prawa być.

Tzn może lepiej niech wypowie się jakiś użytkownik iPhone i potwierdzi, mnie natomiast znajomy mówił, że gdy telefon jest w kieszeni (wyczuwa ciepło), to jest ok. Ale był na nartach, chciał nagrać jakiegoś snapa, parę razy wyciągnął go z kieszeni, później patrzy, a tu telefon nie chce się włączyć (mimo, iż ładował baterie do pełna). Gdy podłączył do ładowarki - iPhone zmartwychwstał i miał sporo procent baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam mi5 3/64 z ibg kupiony gdzieś przed/w grudniu 2016 i z tego co wiem ma najnowszą rewizję wyświetlacza (w sensie, że wyszło kilka jdi i mam ten najnowszy poprawiony) więc idzie przyjąć, że jest inny niż pierwsze sztuki które wyszły

no i problem z wyłączeniem przy zimnej temperaturze jeszcze mnie nie dotknął ani razu, a już mieliśmy -26 stopni na dworze i zostawiałem go w aucie na kilka godzin (np idąc na stok albo gdzieś gdzie nie chciałem brać z sobą) i po powrocie normalnie działał, nie wyłączył się nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem jakieś 2 godzinki na zewnątrz dziś. Nie było dużego mrozu, a telefon miałem w kieszeni spodni. Wyłączył się i nie mogę go włączyć, mimo że już jest cieplutki i był podpięty do ładowarki! Jak trzymam power to jest chwilami możliwość zgrywania z niego plików, ale nie widać po nim żeby coś więcej reagował. help.

 

Podpiąłem jeszcze raz do kompa i po chwili zaświeciła się zielona dioda. Sorry że zawracam gitare, ale może masz jakiś pomysł @Acid?

Edytowane przez wtbn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@stereo0

To jest chyba faktycznie coś nietak z tymi produkowanymi na początku (czyli wtedy co my kupiliśmy -.- )

Ja swojego nadal nie uruchomilem. Dało się wgrac miflashem soft (widać go że pokazuje się jako fastboot lub recovery, w zalezności jaka kombinacje przytrzymam) od początku ale mimo to nie wstał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Technosie jest cały wątek na forum, z szokującymi opisami traktowania przez ich serwis klientów i ich telefonów...


Ale ja mam pytanie, myślę, ze ważne: jaka była temp. baterii, gdy to się działo? Parę dni temu robiłem trochę zdjęć na mrozie i nic się nie działo złego - ale wg wykresu temp. baterii obniżyła się do tylko 11°C (załączam dowód https://postimg.org/image/5onwcc67z/  ). Na dworze było ok. -8°C i spędziłem tam ok. godziny, choć oczywiście telefonu nie trzymałem cały czas na powietrzu, wyciągałem z kieszenie w razi potrzeby.

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie U mnie podobny problem z 3/32 gold.

Telefon przy temperaturach jakie ostatnio panowały i panują muli (korzystanie z massangera i fejsa prawie nie możliwe) wyłącza się przy różnych stanach baterii

Telefon od początku trzymany w IPAK-u zakupionym wraz z telefonem - kurteczek niestety nie było w ofercie :)

Telefon kupiony w PowerGSM. Fakt że złożyłem reklamacje to dostałem autoreplay że mam odesłać telefon itd. ale patrzać jak się do tego podchodzi to pewnie wróci po z przywróconymi ustawieniami fabrycznymi i że niby ok.

To mój pierwszy Mi takie rozczarowanie :( 

Ciekaw jestem jak rozwiążą to serwisy zagraniczne GB, IBY itp. bo w Polsce to można się wszystkiego spodziewać...

Edytowane przez daave
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, daave napisał:

Panowie U mnie podobny problem z 3/32 gold.

Telefon przy temperaturach jakie ostatnio panowały i panują muli (korzystanie z massangera i fejsa prawie nie możliwe) wyłącza się przy różnych stanach baterii

 

Proszę o info, przy jakiej temp. baterii to się dzieje. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...