Skocz do zawartości

Naprawa z 26,888 fps do 30,000 fps w rozdzielczości 4K


galakty

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, galakty napisał:

Nie liczę, że napiszesz wprost, bo byłoby to głupie. Ale raczej nikt PRZYPADKIEM nie grzebał w domyślnym libsie z nudów, prawda? Devsi przecież nie tworzą bibliotek pod dany sensor, co najwyżej modyfikują. Skoro oryginalny plik ma ustawiony active pixels / data output/ pixel clock na 30 FPS, a na Mi5 jest to zmodyfikowane pod 26 FPS, to coś jest na rzeczy. Nikt przypadkowo tego nie robi.

Oj tam, ktoś się w kodzie lekko machnął, a Ty już szukasz teorii spiskowych :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Acid napisał:

Hm faktycznie, myślałem że ma być powyżej 26... teraz zrobiłem kolejny film i znowu 27.. lol to i tak o 1 fps więcej jak Mi5 ;p

Czyli lib faktycznie jest tylko pod sunny?

Tak. Tylko pod imx258_sunny. imx258 ma podobny lib, ale jednak się różni znacząco... Próbowałem podbić te parametry co podbił na sunny, ale im crashuje apka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Acid napisał:

Hm faktycznie, myślałem że ma być powyżej 26... teraz zrobiłem kolejny film i znowu 27.. lol to i tak o 1 fps więcej jak Mi5 ;p

No tak, w Mi5 bandyty ukradli nam latem 2016 r. aż 4 FPS-y :x

Może chcieli zabrać tylko 3 , ale ktoś się machnął ;)

Zresztą to bez róznicy - 26 czy 27 - oba przypadki są nie do zaakceptowania. Zaakceptowałbym (z bólem) 24, 25, a najchętniej 30, jak było w MIUI7. Nie chce mi się wracać do MIUI7 bo lubię MIUI8 za całokształt najbardziej z wszystkich dotychczasowych wydań.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Acid napisał:

Hm faktycznie, myślałem że ma być powyżej 26... teraz zrobiłem kolejny film i znowu 27.. lol to i tak o 1 fps więcej jak Mi5 ;p

Czyli lib faktycznie jest tylko pod sunny?

@Acid, z ciekawości - planujesz ten fix włączyć do MIUI EU dla Mi4c? U posiadaczy Mi4c z aparatem "sunny" – zadziała, u pozostałych – nic się nie zmieni. A lista przewag "EU" nad oficjałkami wydłuży się o 1 ciekawą pozycję, choć (wierzę, że tylko "na razie") ograniczoną tylko do części egz. jednego z modeli.

I taj już teraz jest to najlepszy tydzień od niepamiętnych czasów dla entuzjastów filmowania telefonami Xiaomi:

  1. za***ista poprawka dźwięku w filmach dla R3s
  2. fix na kalibrację OIS dla Mi5
  3. no i te 30 FPS dla "słonecznych" Mi4c

Wreszcie coś się dzieje! :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Acid napisał:

Można jak nic nie psuje innym. Warto jeszcze jakieś inne testy przeprowadzić np. w innych aplikacjach kamery czy w podglądach kamer w innych aplikacjach np. Hangouts. No i zanim co to jeszcze poczekamy na Androida 7.

Nie wiadomo, czy aktualizacja miuicamera.apk nie spowoduje crashu z tym libem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Winiu89 napisał:


Ale widzisz że sama podmiana nazwy pliku nic nie daje, w drugą stronę będzie tak samo

Wysłane z Mi4c
 

Teoretycznie masz rację, zresztą sprawdzałeś.

Ale nie jestem pewien, czy wczoraj nie widziałem (pobieżnie sprawdzałem) w zmienionym pliku imx_sunny odwołań do innych libsów sunny. Tym sposobem, choć zmieniłeś nazwę  na imx, to plik mógł odwoływać się do innych libsów imx_sunny, które nie działają. 

Zmiana nazwy aparatu mogłaby powodować, że aplikacja aparatu będzie korzystać ze wszystkich libsów imx_sunny.

Ale tylko dywaguję ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez chwilę te wersję z androidem N ale jeszcze nie było tego moda to nie sprawdziłem czy też by działał. A teraz to mi się nie chce już po raz kolejny tego sprawdzać i z powrotem wracać na xiaomi.eu bo raczej na dev china nie będę działać chyba że mi ktoś te chińskie apk usunie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, don_kamillo napisał:

Chyba nie takie tylko ;) Nawet jeśli dopiszę sunny, to po resecie wraca prawidłowa nazwa, więc musi być to zaszyte głębiej.

Eh. To tylko opisuje jakie masz aparaty. To taki log jakby. Użytkownicy Mi5 np. nie mają wcale tego pliku, a aparat działa. Więc? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, don_kamillo napisał:

@galakty Przecież się nie upieram ;) 

Chciałem sprawdzić najprostsze rozwiązania.

Zostaje jednak grzebanie w tej bibliotece.

Podzielisz się informacją, jakie wartości zmieniałeś?

Najprostsze rozwiązania już dawno zostały wypróbowane.

Te, które zmieniłem w tym libsie, co zawiesza cały telefon :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, don_kamillo napisał:

A skąd telefon wie, jaką ma soczewkę? Może wystarczy dopisać w którymś pliku "sunny" i po sprawie? W tym pliku camera_name? :P 

 

Rozpoznaje przy starcie. Wklejałem przecież tu fragment z DMESG:

 

root@:/ # dmesg | grep -i imx
[ 16.301758] imx258_sunny probe succeeded
root@:/ # dmesg | grep -i "probe successed"
1|root@:/ # dmesg | grep -i "probe succeeded"
[ 16.301758] imx258_sunny probe succeeded
[ 16.380309] ov5670 probe succeeded
root@:/ #

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, miklo napisał:

Rozpoznaje przy starcie. Wklejałem przecież tu fragment z DMESG:

 

root@:/ # dmesg | grep -i imx
[ 16.301758] imx258_sunny probe succeeded
root@:/ # dmesg | grep -i "probe successed"
1|root@:/ # dmesg | grep -i "probe succeeded"
[ 16.301758] imx258_sunny probe succeeded
[ 16.380309] ov5670 probe succeeded
root@:/ #

Wiem, pamiętam. Też sprawdzałem w tym pliku. Ale telefon skądś te informacje bierze przecież. Ale mniejsza o to. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, don_kamillo napisał:

Wiem, pamiętam. Też sprawdzałem w tym pliku. Ale telefon skądś te informacje bierze przecież. Ale mniejsza o to. 

 

Bierze, oczywiście. Ale nie zmienisz tego, bo to jest niewarte zachodu i zbyt skomplikowane. Bardziej mnie ciekawi, że Xiaomi mówiło, iż mamy imx258 lub samsunga, a wychodzi, że mamy dwie wersje imx, które nie są identyczne. I potem recenzje aparatów nie mają zbytniego sensu, bo co model to inny sensor i optyka :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak przy okazji to doczytał się ktoś jaka jest różnia pomiędzy imx258 a imx358_sunny? Albo co ogólnie oznacza "_sunny" (widzę że jest to zarówno na przednim jak i tylnym aparacie)

P.S. dobra, w drugim temacie doczytałem, wyjaśnione tam jest (producent soczewki) . . .

Edytowane przez virusek90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, galakty napisał:

Bierze, oczywiście. Ale nie zmienisz tego, bo to jest niewarte zachodu i zbyt skomplikowane. Bardziej mnie ciekawi, że Xiaomi mówiło, iż mamy imx258 lub samsunga, a wychodzi, że mamy dwie wersje imx, które nie są identyczne. I potem recenzje aparatów nie mają zbytniego sensu, bo co model to inny sensor i optyka :| 

Bo przeciętny user nie powinien tam grzebać i doszukiwać się takich niuansów ;) 

 

Przed chwilą, virusek90 napisał:

A tak przy okazji to doczytał się ktoś jaka jest różnia pomiędzy imx258 a imx358_sunny? Albo co ogólnie oznacza "_sunny" (widzę że jest to zarówno na przednim jak i tylnym aparacie)

Zostało to wyjasnione w poprzednich postach. Sunny to producent optyki (soczewki) telefonu. @galakty pisał wczoraj, że sunny jest lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...