Skocz do zawartości

Xiaomi Soocare x3 - soniczna szczotka do zębów


Maecht

Rekomendowane odpowiedzi

 

iyVKEAH.jpg

Niestety nie mam zbytniego porównania w dziedzinie szczoteczek (zwłaszcza tych sonicznych).

Urządzenie można kupić już za 35-40$ (cena na miejscu), ja kupilem na GB za 50 $,
Cena za zamienniki ok. 10$, co w porównaniu do Oral-B i innych wiodących nie jest chyba złe

Jakie wrażenia

Przede wszystkim trzeba powiedzieć jasno, że zęby są umyte. Używałem do tej pory szczoteczki elektrycznej Oral-B i jestem mega zadowolony ze zmiany - organoleptycznie stwierdzam, że zęby są czyste. 
Szczotka dzieli proces mycia na 4 etapy (oddzielenie za pomocą krótkiej przerwy), więc rozumiem, że trzeba sobie podzielić zęby i myć każdą część z osobna. Przycisk działa jako on/off i przeskakuje pomiędzy programami. Całkiem fajnie działa jeśli myjesz zęby za każdym razem po 2 m, bo "zapamiętuje" twój program. Ja natomiast pomiędzy dwuminutowymi programami czasami przed wyjściem z domu chcę szybo umyć zęby. Sprawia to, że szczotka myśli, że zmieniam program, a nie że ją chcę wyłączyć. Soocare nie ma bezpośredniego połączenia z interetem, tylko Bluetooth. Bateria ma wystarczać na 25 dni.
Urządzenie posiada dedykowaną apkę z tymże na androidzie 7.1 nie działa (crashuje, natomiast na OP3 działa), a ponadto podczas instalacji mamy takie oto ostrzeżenie:
YCO7zxK.png

Samo pobranie apki też nie jest najprostsze pośród krzaczków na stronie, na którą trafia się z soocare.com . Mirror tutaj https://cloud.mail.ru/public/HtF5/2wxMHvr2n

Soocare jest bardziej zaawansowana, wybierasz se kolor zębów, pokazujesz gdzie masz próchnicę. Możesz zbierać jakieś monetki, które ponoć da się wymienić na końcówki. Można zdobyć odznaki za osiągnięcia oraz zamówić zamienniki końcówek.

Na całe szczęście Soocare korzysta też z aplikacji MiHome, która w tej części jest całkowicie po chińsku.

qd7BueK.png67OQh5c.png

w menu opcje (screen wyżej po lewej):

1. Czas mycia 2 albo 2,5 m
2. Przeciwdziałanie chlapaniu pasty
3. Ulepszone wybielanie
4. Dodatkowy masaż po zakończeniu mycia

Programy:
1. Podstawowy (dla tych bez żadnych problemów z zębami)
2. Dbający o dziąsła i ewentualne plomby/implanty
3. Delikatny - ponoć od tego programu należy zacząć zabawę, by przez tydzień przyzwyczaić się do szczotki
4. Który ma generować dodatkową falę dźwiękową (chyba najbardziej pulsacyjny)

 

Czego mi brakuje:
1. Angielskiego w apce i instrukcji,
2. Informacji o tym, które zęby mogę zaniedbywać (wydawało mi się, że to ma)
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie pierwsza klasa, sporo opcji, no i oczywiście dobrze czyści ;) nie wiem czy lepiej niż tradycyjna, zobaczymy na dłuższą metę. Na pewno trzeba się mniej namachać, poza tym jest delikatniejsza - dziąsła przestały mi krwawić przy myciu zębów. Poza tym szczoteczka jest dużo cichsza od szczoteczek elektrycznych, więc mycie o późnych porach nie zbudzi domowników. Generalnie sprzęt sprawia wrażenie dużo droższego niż jest w rzeczywistości, wygląda też i brzmi dosyć futurystycznie. W tej cenie - rewelacja! Szkoda tylko, że plugin aplikacji MiHome obsługujący szczoteczkę jest po chińsku... Próbowałem go przetłumaczyć apk editorem na własną rękę ale nie chce się odpalać.

Tłumaczenie na angielski mam gotowe, nie umiem tylko go zaimplementować. Gdyby ktoś pomógł/doradził - byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno czysci lepiej niz tradycyjna. kwestia czy lepiej niz rotacyjno-pulsacyjna czy jakos tak (oral-b) szczerze powiedziawszy to te bajery w aplikacji to mi i tak niepotrzebne, uzyje 2x zeby zobaczyc jak to wyglada i byloaby na tyle. przekonuje mnie wlasnie ten dokladny wskaznik naladowania baterii i 28 dni pracy na aku. oral-b 7 dni i wskaznik na zasadzie albo naladowana albo wyczerpana, bynajmniej w tych szczoteczkach w porownywalnych pieniadzach. ehh zawsze ciezko podjac decyzje majac wybor hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

też sobie taką szczoteczkę zakupiłem. U mnie jednak wyskakuje błąd przy pierwszej konfiguracji mi home na etapie parowania. Dochodzi do 91% i

"couldn"t download plug-ins  check the network and try again". Internet włączony, światełko bt na niebiesko się pali i tyle.

 

Apka z linku wyżej zainstalowała się ok. coś jednak w trakcie ustawień się po pieprzyło i wali też błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi home raczej tak, ale sprawdzę wieczorem. Jakie końcówki dostaliście?. Bo ja mam socare mini i w promocji w zestawie zakupiłem tez takie a widzę ze są również inne.

Może ktoś namierzył sklep z innymi co ciężko je znaleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda. Jak w Gearbest był widok na ewentualną reklamację tak w Ali nie ma cienia szansy na serwis. Z wielkim zawodem ale jednak uderzę w Sonicare. Szkoda.

Edit:

Na kilku aukcjach Ali pojawiła się niby nowa wersja pod nazwą Soocas

 

"2. the new version of white color will come out on 16th, the button of the brush body has changed to be ellipse as below pictue, pls note it."HTB13nzZPpXXXXbPXXXXq6xXFXXXU.jpg?size=3

Edytowane przez krzys
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czołem zakupiłem sobie soocare x3 ale w mihome też mi wywala błąd jak koledze wyżej przy 91%.
Zainstalowałem tę chińską aplikację - jakoś po wielu próbach połączenia działa ale brak eng bardzo mnie męczy i nie wiem co tam mogę poprzestawiać... :/ Nie znam chińskiego.
Pytanie:
1. Da się włączyć odrazu jeden konkretny tryb czy trzeba się bawić w klikanie palcem w ten guzik żeby dojść do trzeciego początkującego trybu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Aplikacja Mi Home wywala błąd tak jak wcześniej kilka osób pisało na 91%. Wygląda na to, że plug-in został usunięty z serwera, bądź serwer nie działa. Dodatkowe końcówki są dostępne, ale tylko "deep clean", te mniejsze. Takie same jak w pudełku - "clean" - pojawiły się na GearBest i nigdzie indziej. Ogólnie sama szczoteczka jest ok, ale aplikacja jest nie do użycia - jedna po chińsku, druga się nie instaluje. W ten sposób szczoteczka nie jest "smart" dla użytkowników spoza Chin, na dodatek przestała być dostępna w sprzedaży. Trzeba poczekać na rozwój sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie do osób, które posiadają szczoteczkę, ale najlepiej ta w nowej wersji.

  • Aktualnie na Gearbest jest cena ok. 52$. Wcześniej nie śledziłem ceny tej szczoteczki, bo nie potrzebowałem i nie wiem czy to jest dobra cena czy raczej czekać na jakąś promocje?
  • Jak wygląda 'smart' użytkowaniem szczoteczki jeśli miałoby z niej korzystać 2 osoby. Z elektrycznej szczoteczki korzystam z żoną i chciałbym, żeby ona też mogla korzystać z tych funkcji, ale nie wiem czy jest to jakoś sensownie rozwiązane?
  • Zestaw zawiera jedną końcówkę, muszę od razu dokupić. Ze szczoteczką dostarczana jest końcówka Common Clean White. Czy korzystał ktoś z innych? Na Gearbest są jeszcze Deap Clean White, a także Sensitive Gumcare WHite ( do kupienia ze szczoteczką za grosze). Wie ktoś coś więcej na temat tych końcówek?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli będą takie same ustawienia to nie problem, wymienisz końcówkę i myje 2 osoba. Logowanie się i zmiana ustawień przy obecnej szybkości aplikacji to już koszmar nawet przestawianie trybu mycia przyciskiem jesli każdy ma inne preferencje to niewygodne. Ja mam 3 szczoteczki i każdy ma swoją, wszyscy pobawili się ustawieniami pod siebie i nikt tego już nie tyka, używam jedynie 1 ładowarki. 

p.s. napisałem to w oparciu o chińską wersje aplikacji ma ktoś po angielsku?

Edytowane przez shemagh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja używam jej od jakiś 3 tygodni we 2 z żoną. Do tej pory nie ładowana - przyszła z baterią naładowana na 75%, aktualnie mam 20%. Po przejściu z elektrycznej oral-b jak dla mnie różnica jest bardzo duża jeśli chodzi o czyszczenie, choć przy pierwszym użyciu uczucie było dość dziwne.

Kolejny produkt Xiaomi z którego jestem bardzo zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...