ZduneX25

Modyfikacja SMS: Ucinanie ogonków

Recommended Posts

Będzie ktoś do testu moda w aplikacji dla Mi2 albo MiNote PRO? Dodałem wsparcie 5.0, ale trzeba to sprawdzić.

Spróbuj pobrać ze strony mod dla Redmi 2 1gb i daj znać czy działa, powinno, ale do aplikacji jeszcze nie dodałem wariantu 2gb.

To tak redmi 2 oba warianty są w aplikacji, dodałem też redmi 1s (armani), dzisiaj będzie problem z modem, bo 3 telefony mają 5.7.10, a pozostałe 6 ma 5.7.9, aplikacja porównuje wersję z telefonu z wersją z serwera, na serwerze nie mogą być jednocześnie dwie wersje, bo to prosta zasada porównywania grupy liczb.

Czyli do wyboru było albo flagowce, albo reszta, padło na resztę, bo więcej ich jest.

Mi note pro, mi2, mi3 oraz mi4 - do instalacji manualnej w tym tyg.

Wydaje mi się, że coś nie bangla ta aplikacja na mi2s. Pierwszy przycisk do sprawdzenia i pobrania aktualizacji zawsze pobiera, nawet gdy dopiero co go wcisnąłem i coś pobrał (czy tak ma być?), ale mimo to gdy wcisnę 'Zainstaluj' to daje komunikat 'Pobierz mod by móc go zainstalować'. Czy rzeczywiście mam coś manualnie jeszcze pobrać?

Poza tym testowałem też przycisk do odinstalowania. Wywalił całkowicie apke do smsow ^_^

Wersja miui najnowsza, android 5

Wysłane z MI 2S

• Like 1

Na androidzie 5.0 nie miałem sam jak przetestować, jak szukałem chętnych to nikt się nie zgłaszał, więc owszem mogę być problemy, fajnie byłoby zobaczyć log z momentu wciskania zainstaluj.

Już wiem, dałem wyjątki na ścieżki wypakowania, instalowania i pobierania, a zapomniałem o ścieżce porównania i tu ma problem. Poprawię, dodam wieczorem aktualizację i sprawdzisz, ok?

Nope. Pierwszy button nadal zawsze pobiera.

Zainstaluj niby coś instaluje, jest komunikat ze zainstalował i trzeba uruchomić ponownie, ale button do tego nie reaguje. Zrestartowalem normalnie, ale ogonki nadal są w smsach.

Śmieszna sprawa. Jeśli wymagałaby więcej grzebania niż masz na to czasu i chęci to nie musisz się tym zajmować, widać że jedynie ja z tym telefonem sie tym zainteresowałem, ale spokojnie mogę żyć bez tego. oczywiście służę pomocą jeśli chcesz ;)

Wysłane z MI 2S

• Like 1

Jak napisałeś, że przycisk Restartu nie reaguje to od razu pomyślałem czy włączyłeś roota w Uprawnieniach dla mojej apki.

Jak nie wyłączyłeś to ani restart, ani instalacja nie zakończą się sukcesem, tylko powinieneś mieć popup z info o braku roota przy uruchamianiu apki.

Rzeczywiście. Zapomniałem że przeinstalowywałem apke, straciła uprawnienia. Nadałem, zaktualizowałem, przycisk do uruchomienia ponownie zadziałał. Efekt - brak apki do smsow :D folder system/priv-app/Mms pusty

Wysłane z MI 2S

• Like 1

A w /sdcard/unicode/system/priv-app/Mms/masz mms.apk i wcześniej w /sdcard/unicode/ mms_original.apk?

Użyłem tych samych zależności dla lollipop w rozpakowaniu i kopii oryginalnego apk co przy instalacji, więc kod jest ok, teraz dojść czemu instalka kiełbaski sprawy  :???:

Cóż. Nadałem tej zmodyfikowanej apce rw-r--r--, wrzuciłem na chama tam gdzie ma być, zrestartowałem i działa, ogonków nie ma ^_^ mnie to robi, ale nadal chętnie będę testował.

Wysłane z MI 2S

Ale fail, takie byłem pewny, że zrobiłem, a teraz patrzę, a tam brakuje jednego /Mms/ w ścieżce instalacji :D

• Like 1

Znam to uczucie, zdarza mi się programować ^_^

Testować deinstalacje i instalacje? Czy uznajemy, ze działa :D

Wysłane z MI 2S

Dla formalności: wrzuciłem update do aplikacji jak otworzycie wyskoczy Wam nowa wersja.

Dla redmi 1s w najnowszym sofcie komunikat Nowsza wersja w przygotowaniu... Prawa roota oczywiście nadane.

Masz najnowszy rom? 1s (armani) niedawno dodałem, ale już mi ktoś potwierdził, że aplikacja działa doskonale na tym telefonie  :???:

Witam,

czy po każdej aktualizacji systemu należy od nowa włączyć aplikację ogonki?

Miałem ją wgraną już wcześniej i wszystko działało bez zarzutów, ale po kilku dniach zauważyłem że znowu mam ogonki. Czy to wina aktualizacji?

Czyli wybrałeś w aplikacji sprawdź i pobierz aktualizację i potem zainstaluj i nic? Bo programik nie ma w sobie apk aplikacji sms z ucinaniem tylko trzeba samemu wybrać żeby ją z neta pobrało. Tak po każdej aktualizacji MIUI trzeba robić.

Edited by preston2009