Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Przy tego typu kłopotach należy w routerze wyłączyć wszystkie blokady. Nie masz czasem włączonego Wireless MAC filtering? Czyli dostęp do sieci tylko konkretnych urządzeń? Ja mam tak skonfigurowany router i dopiero wyłączenie tej opcji, zalogowanie, sprawdzenie i wprowadzenie na białą listę MAC adresu odkurzacza pozwoliło mu zadziałać. Do tego pierwsze problemy, które miałem rozwiązałem resetując odkurzacz bo w ogóle mnie od sieci odpinał w czasie logowania.

Czytałem też gdzieś, że jeśli korzysta się z DNS-ów Googla to Chińczycy je blokują (blokują w ogóle Googla) i są problem z działaniem aplikacji na telefonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie/Panie dziękuję wszystkim za pomoc problem rozwiązany kluczem do sukcesu było hasło wifi

Nie miałem hasła po założeniu w routerze robot zapytał jakie hasło i wszystko zadziałało.

doszedłem do tego przez to ze woziłem router innej firmy i byo tam hasło robot spytał i ok wiec pomyślałem (pyta o hasło wiec możne u mnie spyta) ze założyłem  hasło w swoim tp linku i ok

takie szybkie pytanie gdzie jest funkcja od prędkości robota.??

pozdrawiam thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Czym różni się wersja: INTERNATIONAL VERSION od UPGRAED VERSION na GearBest czyli tu:

https://www.gearbest.com/robot-vacuum/pp_895577.html

 

Czy chodzi tylko o to, że ta UPGRADED VERSION nie ma wtyczki europejskiej oraz nie jest wyposażona w instrukcję w języku angielskim? Czy jednak jeszcze coś? Czy da się przełączyć interface na język angielski również w tej wersji która nie jest oznaczona jako International?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2017 o 06:46, klechu napisał:

Możliwe że jest coś nad główną szczotką. Miałem tak jak mija wynalazła kawałek szkła pod szafka. Wystarczy wyciągnąć główną szczotke i zobacz czy nic tam nie ma ;)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 

Dzięki za pomoc. Jednak nie szczotka, ale blisko :). Sprawdziliśmy i wychodzi że wystarczy wymienić tą kratkę Osłonkę) co trzyma szczotkę. Spróbuję napisać na ali do sprzedawcy. Może przyślę nową... Zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, geforc napisał:

Panowie co myślicie

czytałem że to robot tej klasy co marne ilife, brak wsparcia technicznego i części, na plus na pewno mopowanie, lampa uv no i chyba lepsza aplikacja.

Moim zdaniem funkcja mopu to ściema. Czy ktoś próbował umyć całą podłogę w domu jednym mopem polewając tylko podłogę wodą?

Jeśli chodzi o lampę UV to problem będzie jak się skończy.

 

EDIT: Do moderatora :mrosi

Tapatalk z tym problemów nie ma więc jak masz problem to może zacznij przeglądać forum na telefonie.

Inna sprawa, że w regulaminie forum nie ma informacji, że nie można cytować razem z linkami do YT.

 

Edytowane przez Unr3al2
nie ma to jak zacytować post nad Twoim, przewalając go wraz z filmem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tekjow napisał:

pytanie- czy w ogóle opłaca się brać nową wersję już teraz?
cena niemalże dwukrotnie wyższa, a parametry podobne do" starej" wersji

To prawda - decyzja nie jest łatwa. Na ten moment stara wersja na GB wychodzi okolo 1000 PLN a nowa około 1800.

Mnie w nowej podoba się m.in. to, że nie trzeba dokupywać wirtualnych ścian (można definiować obszar pracy w aplikacji), możliwość mycia filtra (rzadziej wtedy będzie ponosić się koszty zakupu nowego) oraz nieco mniejszy poziom hałasu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą - właściwie dlaczego nie ma funkcji wirtualnej ściany w starej wersji? Tylko po to, żeby kupić nową? Przecież na tych czujnikach które są w pierwszej wersji, tak samo się to chyba da zrobić... Ja nadal liczę na to że wyjdzie update softu gdzie będzie to działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, wtbn napisał:

Swoją drogą - właściwie dlaczego nie ma funkcji wirtualnej ściany w starej wersji? Tylko po to, żeby kupić nową? Przecież na tych czujnikach które są w pierwszej wersji, tak samo się to chyba da zrobić... Ja nadal liczę na to że wyjdzie update softu gdzie będzie to działać.

Taka sama odpowiedź dlaczego producenci nie aktualizuja softu w starych modelach telefonów do wersji z nowych typow. Masz kupic nowy odkurzacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Po kilku miesiącach użytkowania - pojawił się problem. Odkurzacz gubi się - nie odnajduje dock'a.
Dioda na odkurzaczu podświetla się na pomarańczowo. Nawet gdy daje odkurzacz 1m od docka - jeździ po domu, powoli, szuka, ale samego docka nie odnajduje, a nawet zdarza się, że w niego wjeżdża od boku - ale traktuje go jak jakąś przeszkodę.

Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Aktualizacje oprogramowania mam zrobioną do do najnowszej wersji.
Gdy biorę odkurzacz na chama i dostawiam do docka - ładuje się. Gdy zaczynam odkurzać - odkurza większość domu ale potem się gubi i nie kończy pracy, nie wraca do docka.

Odkurzacz nie doznał żadnej usterki, uderzenia, upadku ani nic z tych rzeczy. To samo się tyczy docka.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Tomasz_pb napisał:

U mnie też zaczął się dziwnie gubić, to doradzono mi żebym porządnie przeczyscił czujniki. Pomogło.

 

 

15 godzin temu, Unr3al2 napisał:

Chodzi pewnie o czujnik laserowy.

Wysłane z mojego GT-I9305 przy użyciu Tapatalka
 

Przeczyszczone, przedmuchane. Czyste jak łza - nawet nie był brudny. A odkurzacz dalej nie odnajduje docka, przejeżdżając obok niego 10cm :-(((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro odkurza normalnie, i wszystko inne działa, a jedynie nie znajduje stacji, to ja bym stawiał na uszkodzenie stacji dokującej.

Edit

A jeszcze jedna rzecz. Co się dzieje jak startuje z bazy? Normalnie wraca do miejsca startu, jak nie znajduje bazy w tym miejscu, to krzyczy, że nie może znaleźć bazy i żeby go ustawić bliżej. Co się dzieje u Ciebie w tym momencie? W sumie, to powinien wrócić dokładnie na miejsce startu - czyli do bazy.

Edytowane przez Tomasz_pb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie u mnie robot działa prawidłowo ale nie może połączyć się z apką w telefonie 

Apka znajduje robota, znajduje sieć wi-fi ale nie chce się z nią połączyć bo uznaje ją za sieć publiczną które nie są wspierane.

To moja domowa sieć na routerze UPC

Tydzień temu apka łączyła się bez problemu.

 

Ktoś wie co się mogło stać?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomasz_pb póki co odkurzałem raz i gubił się w pokoju innym, niż stacja.

Start ze stacji - odkurza odkurza (ok 60m2) i sobie staje gdzieś tam i świeci mu dioda na pomarańczowo.
Muszę dokładnie porobić testy sprzątania, tylko akurat teraz mam czysto haha a jak coś to oddam na gwrancję, bo na szczęście brałem z PL sklepu.

Dziś postaram się go pogonić. Stacja sama działa, jak go ręcznie dosunę to się ładuje i daje znać. Ale już nie wraca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.10.2017 o 19:42, Liszek napisał:

Nie polecam tego sprzedającego. Towar przyszedł z plombą aze.com.pl co oznacza że gościu tylko przyciął albo skończył mu się własny towar bo cena obecna na aukcji 3.5ty :)) w pudełku liczyłem że instrukcja będzie już po angielsku, ale rozumiem że instrukcja z pierwszej strony jest wystarczająca

Edytowane przez Liszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, na pewno coś się posypało. Any idea?

Odkurzacz po skończonej robocie nie odnajduje dock'a, nie łączy się z nim. Krąży w okół niego, potrąca, omija 5cm obok ale nie znajduje. Jak zagubione dziecko.
Lasery przeczyszczone. Gdy na siłę go dopcham to później wszystko działa prawidłowo, łączy się, ładuje. Startuje z aplikacji.
Jest coś jak twardy reset tych urządzeń?

ODKURZACZ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem z bazy przez remote control, wjechałem do kuchni, odpalam spot cleaning i... Hmmm. Zawsze podczas spot cleaning odkurzacz pokazywał mapę całego mieszkania, czy to jakiś nowy ficzer?

Fakt, rzadko korzystałem z tej funkcji, ale jakoś nie kojarzę.07d34c9edfc10999b0490ea1de6e20c5.jpg


Wysłane z 1+3t & Tapatalk PRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra po 2 dniach testowania stwierdzam że urządzenie jest super ekstra bardzo przydatnym gadżetem. Nie mam min do zarzucenia. Jedyne co mogę dopisać to moim zdaniem skoro urządzenie robi takie ekstra mapy pomieszczeń to powinna być  dodana opcja zlecenia sprzątania funkcji spot w żądanym miejscu na podstawie mapy. Ręczne kierowanie robotem jak zdalnym samochodem jest mało wygodne.

 

Hehe właśnie odkryłem że w drugiej generacji tego urządzenia można wysłać odkurzacz do punktu na mapie :) a może Xiao i zrobi ukłon w stronę klientów pierwszej generacji urządzeń i również doda tą funkcję :))

Edytowane przez Liszek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...