Skocz do zawartości

Xiaomi Vacuum Cleaner / MiJia / Robot Sprzątający


lisek84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam taki odkurzacz XIAOMI MIJA ROBOT VACUUM.

Od jakiegoś czasu podczas pracy na max obrotach czuć przepalone kable. Jakby silnik się kopcił. Zmniejszę obroty i jest ok. Odkurzacz jest na gwarancji ale miał zmienianą wersję oprogramowania przez floelevac. Czy będzie problem z gwarancją? Podejrzewam, że silnik się skończył w tym urządzeniu. Dzwoniłem do sklepu gdzie kupiłem i kazali odesłać. Niestety nie mogę oddać na gwarancję do punktu w Wawie gdzie mieszkam bo sklep twierdzi, że to oni realizują gwarancję mimo, że odkurzacz jest z eu dystrybucji. Niby mają 100% opinii na alledrogo.

Z góry dziękuję za odpowiedź. 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim!
Zakupiłem robota 3 dni temu i przedwczoraj ładnie posprzątał całe mieszkanie. Wczoraj miał przerwę i aktualizowałem mu oprogramowanie. Dziś go włączyłem, przejechał kawałek poczym wywalił błąd czujnika laserowego i teraz dzieje się tak za każdym razem. Próbowałem postępować wedle zaleceń robota, obracałem głowicą ręcznie ale niestety nic się nie dzieje. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych bo byś lałem że może to wina aktualizacji ale niestety nadal to samo. Z góry dziękuję za pomoc. b46da627482c68bd70d74d366872fb6d.jpgc96476456cc16785f225fd07329f221c.jpg2fcdbfeb01d6845aafc95002f389e861.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LDS kręci się w ogóle tzn ten laser? Jak go kręcisz lekko się obraca? Jeśli tak to konieczne rozebranie i sprawdzanie.
Tak tak, obraca się bez problemu. Jak odkurzacz włączę to też się obraca ta głowica i to dość szybko ale mimo to wywala błąd

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, palibrzuch napisał:

Oddaj na gwarancji lub zwróć skoro to nowy zakup. Czas jeszcze masz.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
 

Chyba tak muszę zrobić. Nie mam pojęcia o co chodzi. Wyczyściłem czujnik i robot znów odkorzył całe mieszkanie. Dziś rano włączyłem odkurzał 5 minut i znów błąd czujnika. 

Przed chwilą, michal_s1998 napisał:

Chyba tak muszę zrobić. Nie mam pojęcia o co chodzi. Wyczyściłem czujnik i robot znów odkorzył całe mieszkanie. Dziś rano włączyłem odkurzał 5 minut i znów błąd czujnika. 

Znacie może jakiś dobry serwis? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Posiadam xiaomi vacuum 1gen. Działa bezbłędnie ale od mniej więcej tygodnia przestał rysować mapę. Nie można również podejrzeć map z przeszłych sprzątań. Czujnik laserowy działa, sprząta bez problemu tylko nie rysuje map. Ktoś się z tym spotkał? Wersja oprog.: 3.5.0_003476

IMG_3405.PNG

Edytowane przez time.greg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z odkurzaczem s50. Wyjedzie ze stacji na 3 cm i wyłącza mu się prąd. Gdy jest w trybie ładowania w aplikacji jest info, że bateria ma 100 proc. W czym może być problem? Odkręcilem spód i podlaczenie baterii do płyty jest ok. Miał ktoś podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy się kończy, to tylko moje przypuszczenie. Po prostu robot się wyłącza. A jak ręcznie go umieszczę w stacji to jest info, że fully charged. Teraz po kliknięciu na clean, robot się resetuje i po chwili jest informacja glosowa "charging"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Emce07 napisał:

Czy się kończy, to tylko moje przypuszczenie. Po prostu robot się wyłącza. A jak ręcznie go umieszczę w stacji to jest info, że fully charged. Teraz po kliknięciu na clean, robot się resetuje i po chwili jest informacja glosowa "charging"

Trzeba sprawdzić napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, qubap napisał:

Trzeba sprawdzić napięcie.

We wtyczce jest 13.20V, natomiast po rozebraniu obudowy, ogniwa mają ponad 14. Czyżby elektronika padła? Przez wtyczkę akumulator nie przyjmuje energii. Jedynie bezpośrednio do ogniw, pomijając wtyczkę. Zamówiona nowa bateria, zobaczymy czy w tym tkwił proble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli jakby nie widział tej czynności. Kiedyś gdzieś czytałem, że odkurzacz nie wykrywa pojemnika jak filtr jest podróbką. W filtrze jest taki metalowy element i dzięki niemu odkurzacz wie, że pojemnik jest wyjmowany/wkładany. Podróbki podobno tego metalowego kawałka nie mają.

Edytowane przez ravenpoz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ravenpoz napisał:

czyli jakby nie widział tej czynności. Kiedyś gdzieś czytałem, że odkurzacz nie wykrywa pojemnika jak filtr jest podróbką. W filtrze jest taki metalowy element i dzięki niemu odkurzacz wie, że pojemnik jest wyjmowany/wkładany. Podróbki podobno tego metalowego kawałka nie mają.

Jest tak. Gdy wyjmuje dość nie mówi nic. Gdy wciskam sprzątanie wyskakuje błąd 9. Gdy wyjmuje sam filtr i przykładam reka do czujnika to mówi że włożony filtr. Pomimo tego po włączeniu nadal wyskakuje błąd 9. 

W zestawie dostałem dwa filtry. Oby dwa z czujnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba mi padło jakieś ogniwo w 1st gen odkurzaczu po półtora roku pracy. Robot potrafi wyłączyć się po 15 min odkurzania. Czasami w stacji miga na czerwono dioda i naduszenie odkurzania pomaga na chwilę usunąć miganie. Wszystko wyczyściłem. Zaktualizowałem software do 3.5.4_004004 i nie pomogło. Chyba muszę oddac na gwarancję.

Czy może ktoś napisać jaki software jest aktualny dla serwera EU i regionu Polski?

Edytowane przez godeath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.02.2020 o 10:25, time.greg napisał:

Dzień dobry. Posiadam xiaomi vacuum 1gen. Działa bezbłędnie ale od mniej więcej tygodnia przestał rysować mapę. Nie można również podejrzeć map z przeszłych sprzątań. Czujnik laserowy działa, sprząta bez problemu tylko nie rysuje map. Ktoś się z tym spotkał? Wersja oprog.: 3.5.0_003476

IMG_3405.PNG

Mam podobny problem ale od nowości.. nie podświetlają się "trzy kropki" gdzie jest harmonogramowanie, historia itd. Do tego nie tworzy się mapka. Ktoś coś?

 

Screenshot_20200131-123852_Mi Home.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Posiadam odkurzacz Xiaomi Roborock 2. Pojawił się u mnie następujący problem, najpierw błąd 12, odkurzacz nie mógł się zadokować w stacji, mimo tego można było jeszcze nim odkurzać. Następnego dnia przy próbie uruchomienia pojawił się błąd 14 (bateria nie funkcjonuje prawidłowo). Odkurzacz jest na gwarancji, był w serwisie, niestety serwis odmówił przyjęcia gwarancji, niby że usterka powstała z mojej winy.  Na protokole napisano, że płyta główna została uszkodzona, nie podano szczegółów. Czy ktoś miał podobną sytuację? 

Edytowane przez Olavia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam roborocka S51 od około roku, od ok. miesiąca mam problem z mopowaniem, podaje bardzo mało wody dosłownie 2 smugi są za robotem.

Wymieniłem wszystko, tj filtry szczotkę, filterki od zbiornika wody jest też nowa szmatka.

Czy ktoś miał podobny problem czy serwis?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Zastanawiam się czy do roborock s50 istnieje jakaś inna ściereczka do mopowania, która będzie również mokra po bokach. Na tej ściereczce podstawowej jest problem że przy mopowaniu woda nie dochodzi do ściany tylko jest kilka cm od ściany. 

Próbował ktoś wymienić ściereczkę w roborock s50 na inną, aby nie było tego problemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam 1gen, działał bez zarzutu. Chyba był aktualizowany ostatnio (jest aktualnie 3.5.4_004007) i nie wiem czy zbieg okoliczności czy coś innego, ale po posprzątaniu całego mieszkania nie wraca do bazy. 

Po posprzątaniu mówi po ang., że "wraca do bazy", rusza w jej stronę, nagle zatrzymuje się i mówi chyba "pauza"

Po naciśnięciu na odkurzaczu przycisku mówi "wznawiam powrót do bazy", zaczyna jej szukać i dojeżdża do niej z powodzeniem.

Wygląda jakby jakiś błąd w aktualizacji? Bo niby wszystko działa OK poza powrotem do bazy. Pauzuje się sam po posprzątaniu i nie wraca.

 

Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych .. pobrał się soft 3.3.9_003452 i dalej ta sama przypadłość. Wygląda na to, że to nie wina softu.

Jakieś pomysły co może być z odkurzaczem?

Edytowane przez wieniu26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam tę samą wersję oprogramowania (z tym że robota mam kupionego w miniony czwartek i w czwartek pobrało tę właśnie wersję tak więc nie mam doświadczenia co do innych wersji). Zauważyłem od razu problem że nie zapisuje mapy całego mieszkania. (tzn jak zrobię czyszczenie całego mieszkania mapa pojawi się ale jak chce czyścić wyznaczoną strefę to plan mieszkania jest zamieniany na ostatnią strefę i nie mogę kolejnym razem wysłać do innego miejsca...bo go nie ma na mapie)  Dziś kiedy u rodziców z pilota na telefonie zajechałem nim do jednego pokoju i kazałem wyczyścić po zakończonym sprzątaniu powiedział że nie może znaleźć stacji dokującej i aby go przenieść bliżej niej. Rozmawiałem też z bratem który ma ten sam Xiaomi S1 (1 gen) od ponad roku i w piątek pobrało mu też tę wersję ale u niego mapy się zapisują i robot wraca do stacji po sprzątaniu. Ma ktoś jakieś inne doświadczenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 gen (nie S1 a 1gen), soft 3.5.4_004007, mi home 5.6.65 - żadnych problemów, mapa narysowana, strefy sprzątane, map nie kasuje, wraca do domu jak po sznurku. Ba! działa z nieoryginalnym silniczkiem tak samo doskonale jak z oryginałem (zobaczymy jak długo, ale tani był). ps. za to reszta smart home oparta na Xiao działa kiedy ona chce (niby w autom. jest wpis, że czujka dała sygnał, ale np. żarówka już nie miała ochoty "wstać". Takie życie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...