Skocz do zawartości

Xiaomi mi 5s 4gb czy 3 gb?


ponyyou

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Póki co tylko pewna część aplikacji Xiaomi posiada wsparcie 3d touch. To w zasadzie są pierdołki. Np. w notatkach mocniej naciśniesz wolne pole i masz podręczne menu. W zasadzie wszędzie chodzi o wywołanie podręcznego menu z takimi funkcjami jak np. Dodaj nowy..., Usuń, Przenieś, Utwórz... itp. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3DTouch na tą chwilę to raczej tylko bajer, taki żeby się pochwalić, że jest. Niby fajnie, że jest, ale czy tak naprawdę się go wykorzysta? Jeśli tylko do wywołania podręcznego menu, to mnie to raczej nie przekonuje. Jak mam się bawić we wgniatanie palca w ekran i później z jakiegoś menu wybierać np. "nowa wiadomość" to podejrzewam, że szybciej wejdę w aplikację i kliknę w niej przycisk "nowa wiadomość". Oszczędność czasu zerowa. Z ciekawszych zastosowań można by wymienić "realny" pedał gazu/hamulca w grach wyścigowych, no i może dwustopniowy spust migawki aparatu, na zasadzie dotknięcie - wyostrzenie, a mocniejsze dociśnięcie - zdjęcie. Ktoś widzi jakieś inne ciekawe zastosowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, TKN napisał:

Tak, jeśli będzie Android 7.0 na ten telefon. Android 6.0 nie wspiera natywnie tej funkcji.

No ale co tu zmieni wersja Androida? Chodzi mi bardziej o to, czy 3DTouch aż tak bardzo ułatwi korzystanie z telefonu, czy będzie raczej bajerem, bez którego spokojnie można żyć. Bo na tą chwilę podręczne menu to maksimum, co może zaoferować. Jak dla mnie, to trochę za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mars28 napisał:

No ale co tu zmieni wersja Androida? Chodzi mi bardziej o to, czy 3DTouch aż tak bardzo ułatwi korzystanie z telefonu, czy będzie raczej bajerem, bez którego spokojnie można żyć. Bo na tą chwilę podręczne menu to maksimum, co może zaoferować. Jak dla mnie, to trochę za mało.

To ma do tego że wbudowane funkcje androida będą wykorzystywać 3d touch. I będzie uwzględniony w SDK, więc inne aplikacje też będą go używać. Czy będzie bajerem? Raczej tak. Ale do czego będzie przydatny to zależy co wprowadzą w nowym androidzie i jakie aplikacje go wykorzystają.

Edytowane przez wtbn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, mars28 napisał:

No ale co tu zmieni wersja Androida? Chodzi mi bardziej o to, czy 3DTouch aż tak bardzo ułatwi korzystanie z telefonu, czy będzie raczej bajerem, bez którego spokojnie można żyć. Bo na tą chwilę podręczne menu to maksimum, co może zaoferować. Jak dla mnie, to trochę za mało.

Podgląd zdjęć jak miniaturka za mała (tak jak w instagramie), podgląd notatek, maili i innych plików, menu kontekstowe. Jak dla mnie spoko opcja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnice w budowie mi5 i mi5s są tak duże że to są dwa kompletnie inne telefony. Według mnie to powinno być mi6 ale pewnie bali się że za szybko by to było.
Także wybór jest Twój. Mi5 ma taką cene do wydajności że ciężko znaleźć konkurencję. Mi5s jest według mnie w lepszej obudowie i ma ładniejszy skaner palców.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większej bzdury dawno tu nie widziałem.
Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

A przepraszam bardzo dlaczego wg Ciebie to bzdura? Masz mi5, że znasz to z doświadczenia? Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia to może lepiej nic nie mów.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mógłbym napisać o Tobie, za chwilę dojdziemy do momentu że ludzie będą wspierać że wszystko co poniżej 6GB będzie ładować. Nie,nie będzie. Tak samo jak 2 czy 3GB. Tak już działa Android i tak zarządza pamięcią RAM. Ten sam system będzie zajmował różną ilość pamięci w zależności od tego ile ma do dyspozycji.
To samo aplikacje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo mógłbym napisać o Tobie, za chwilę dojdziemy do momentu że ludzie będą wspierać że wszystko co poniżej 6GB będzie ładować. Nie,nie będzie. Tak samo jak 2 czy 3GB. Tak już działa Android i tak zarządza pamięcią RAM. Ten sam system będzie zajmował różną ilość pamięci w zależności od tego ile ma do dyspozycji.
To samo aplikacje.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka



Aha. Dziękuję, że mnie pouczyles. Ale wiesz to na pewno, czy są to dywagacje? Nie będę się spieral z tak mądrym profesjonalista. A co powiesz o trzymaniu aplikacji w pamięci?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...