Skocz do zawartości

Xiaomi Redmi Pro + xiaomi.eu problem z baterią


dan-tom

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, lucyfer08 napisał:

Po 4 godzinach telefon leży. Tylko włączone Wi-fi i sporadycznie fejs oraz messenger. 

To coś nie tak, mi normalnie teraz ucieka ok 1%/3h gdy nie używam, a wifi praktycznie nie wyłączam i skype w tle

Patrzyłeś jaką masz temperaturę baterii gdy Ci się nagrzewał?

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 216
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przed chwilą, galakty napisał:

Rozmowy lubią nagrzewać MTK, wiem co miałem w RN2, po 20-30 minutowej rozmowie ucho było gorące...

Ja to rozumie, Mi4 miał ponad 40C gdy miał problemy z przegrzewaniem się, ale rozmawiając przez Redmi Pro nawet ok 40 minut, nigdy nie odczułem takiego problemu i max miałem 33C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowy lubią nagrzewać MTK, wiem co miałem w RN2, po 20-30 minutowej rozmowie ucho było gorące...

Przecież to kompletnie inny procek
Ogólnie na razie szału nie ma.
Redmi 3 pro ok 2 dni tutaj brakuje mi dnia.
Użycie takie samo.
Bateria ta sama.
Trzeba poczekać jak zrobią soft z 3 4 miesiące.

Ale ekran większy i procek wysilony.
Mi redmi pro trzyma jakoś 1/3 krócej niż kiedyś redmi 3,ale responsywnosc, jakość dźwięku czy aparat bez porównania więc nie narzekam


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki większy. Mówiłem o redmi NOTE 3 pro.

A jak pisałem w wątkach zbiłem redmi note 3 pro zastanawiałem się który wziąć czy RN3P 32GB czy 64GB RN4P czy RP i wziołem to ostatnie wbrew testom. 

Wszystkie testy mówiły że aparat gorszy. Ogólnie nie narzekam poza baterią...

 

Zaskoczyło mnie to że jeden z pierwszych xiaomi.eu I 000 totalne zero błędów. W RN3P nawet soft z przedmiesiąca miał błędy a przy updacie potrafił  wywalić wsio.

Tutaj jedynie aplikacja MUZYKA zacięła mi się z 2 razy. Zgłupiała na słuchawkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki większy. Mówiłem o redmi NOTE 3 pro.


Napisałeś redmi 3 pro, w myślach Ci nie czytam żeby wiedzieć że o inny telefon Ci chodzi.

Co do softu to potwierdzam, wszystko działa, natomiast na najnowszym bateria mi trzyma 1/3 krócej. Poczekam jeszcze z dwa ładowania, jeśli się nie uspokoi to wipe


Wysłane z Lenovo P2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, tpawel napisał:


Napisałeś redmi 3 pro, w myślach Ci nie czytam żeby wiedzieć że o inny telefon Ci chodzi.

Co do softu to potwierdzam, wszystko działa, natomiast na najnowszym bateria mi trzyma 1/3 krócej. Poczekam jeszcze z dwa ładowania, jeśli się nie uspokoi to wipe

A na co tu czekać :D , ja robię po każdej aktualizacji Wipe (cache i dalvik) bez utraty danych i ustawień. A bateria to jest tutaj ciekawa, co inny cykl ładowania potrafi inaczej się zachować, raz trzyma dwa dni i SoT ok 5h, a raz dzień i SoT ok 3h. Ale wybaczam mu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, ja też od 2 aktualizacji mam spadek wydajnosci baterii, wzroslo drastycznie użycie sieci, tak jak na Waszych zrzutach. Cos mozna z tym zrobic. Uzywajac tak samo nie idzie dojsc do konca dnia. Mam watpliwosc czy warto bylo robic aktualizacje.... Lamerkie pyatnie, ale jak zrobic wipe (CACHE I DALVIK) moge prosic o krotka instrukcje. Bede niezmiernie wdzieczny. Mam piatkowa aktualizacje.

Wysłane z redmi note 3 pro Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tpawel napisał:

Wchodzisz w TWRP i robisz. Jest kafelek wipe. Mi po ostatniej aktualizacji zaczął się drain baterii,ale po wipe się uspokoiło

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Mogli modem zmienić i przez to macie wysokie zużycie sieci. W RN2 coś takiego ostatnio ma miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Kolejne cudowne rozwiązanie na problemy z naszą baterią :) Ja jeszcze nie próbowałem :D

https://xiaomi.eu/community/threads/guide-battery-problems-fix-deep-sleep-fix-more.37211/

Oo, tego jeszcze nie instalowałem :P

Może pierwszy, który będzie działa. 

Ale ten sygnał sieci... Używam sporo tel, a ekran tylko 11%, a sygnał nawet 80% xD

Na Miui można wybrać zarządcę CPU lub zmienić taktowanie procesora?? 

Pozdro

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voltron napisał:

czytalem, ze ktos wyłączał dzialanie 2 slotu sim jak nie uzywal, zmienial na interactive z mediatekowego zarzadce, i kilka jeszcze innych rzeczy co wydluzalo czas pracy na baterii

No właśnie w tym opisie jest wzmianka o tym jako "Step 2"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam tego fixa. 

Bateria co prawda lepiej, ale spada sporo na wydajności. W antutu z 93k na 72k. Ten nowy zarządca CPU średnio sobie radzi, pewnie jest to wina tego, że mamy aż 10 rdzeni :P

Wyłączyłem też drugiego SiM, sygnał sieci spadł, ale różnicy w baterii nie widać wyraźnej ;)

Może Miui jakiśm update to naprawią kiedyś. Bo te fixy, to.. Spadek baterii podczas bezczynności denerwuje, ale i tak ładuje średnio co 1,5 dnia więc jest idealnie :P

Jak coś to zrobiłem 1,2,3, i częściowo 5. Aktualnie to odinstalowałem. 

Pozdro

 

Edytowane przez JachuWojtan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po zastosowaniu z mojego linku, kroku 2 (rozwiązanie dla używających jednego sim)  i 3 (optymalizacja Miui) zdecydowanie spada zużycie baterii poprzez "sygnał sieci"

 Stwierdzenia na świeżo, wydaję mi się że zużycie baterii jest na przyzwoitym poziomie, mając na uwadze spadek wydajności zrobiłem przed chwilą test Antutu, wszystko przedstawiam na screenach :)  Jeżeli tak zostanie to jestem w siódmym niebie :D

Screenshot_2017-01-28-18-26-05-899_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-28-18-25-52-908_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-28-18-25-57-240_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2017-01-28-18-23-01-810_com.antutu.ABenchMark.png

Edytowane przez wojtekmarchewka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...