Jump to content

REDMI PRO - Dyskusja ogólna

Jacky

Recommended Posts

Jest w końcu pełny sukces!!! Welcome MIUI POLSKA! trochę się zeszło ale po wielu próbach się udało. O dziwo sama instalka nie była problemem tylko wcześniej wgrany soft przez dostawce bo nie wiedziałem na czym dokładnie stoję. Okazało się że bootloader odblokowany był już wystarczyło wrzucić TWRP i zainstalować miui.eu.
Jedyne co to cały czas wyskakujące błędy o złym działaniu sklepu play i usług googla. Spróbuję jeszcze zrobić wipe z twrp i zainstalować od nowa jak to kol. Wojtek kilka postów wcześniej mi polecił.
Dzięki wszystkim za pomocne porady, bez was nie dał bym rady ;)

1 godzinę temu, dyzma04 napisał:

Jest w końcu pełny sukces!!! Welcome MIUI POLSKA! trochę się zeszło ale po wielu próbach się udało. O dziwo sama instalka nie była problemem tylko wcześniej wgrany soft przez dostawce bo nie wiedziałem na czym dokładnie stoję. Okazało się że bootloader odblokowany był już wystarczyło wrzucić TWRP i zainstalować miui.eu.
Jedyne co to cały czas wyskakujące błędy o złym działaniu sklepu play i usług googla. Spróbuję jeszcze zrobić wipe z twrp i zainstalować od nowa jak to kol. Wojtek kilka postów wcześniej mi polecił.
Dzięki wszystkim za pomocne porady, bez was nie dał bym rady ;)

Przecież pisałem że prawdopodobnie bootloader jest odblokowany przy tym sofcie, ale mi nie wierzyliście :P

Tylko całych czas mi takie błędy Google Play wali i nie może mi kontaktów zsynchronizować z chmury googla.

91d955b2faf3ac8cd10d075076f6223d.jpg73610b05cdd1b7ecf3914dd7a1436440.jpg

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

W żadnym romie, nie miałem takich problemów. Jedyne co ci mogę podpowiedzieć to zrób faktory reset z poziomu twrp

No właśnie robiłem ale nie pomaga. Wygląda to tak jakby było coś walnięte w synchronizacji z kontem googla bo nie chce mi pobrać kontaktów. Spróbuję jeszcze jakiegoś innego xiaomi.eu poszukać może pomoże.

Czy może mi ktoś napisać czy ma problem z mikrofonem lub działaniem ponieważ dużo osób czasami mówi mi że mnie nie słychać lub słychać mnie z daleka albo jakieś echo, beczka.Na słuchawkach mnie słychać OK. A jak rozmawiam przez słuchawkę czasami mam takie problemy. Czy da się coś z tym tematem zrobić. Telefon redmi pro. 

No właśnie robiłem ale nie pomaga. Wygląda to tak jakby było coś walnięte w synchronizacji z kontem googla bo nie chce mi pobrać kontaktów. Spróbuję jeszcze jakiegoś innego xiaomi.eu poszukać może pomoże.

Na jakiej wersji siedzisz?

1 godzinę temu, Maniek78 napisał:

Czy może mi ktoś napisać czy ma problem z mikrofonem lub działaniem ponieważ dużo osób czasami mówi mi że mnie nie słychać lub słychać mnie z daleka albo jakieś echo, beczka.Na słuchawkach mnie słychać OK. A jak rozmawiam przez słuchawkę czasami mam takie problemy. Czy da się coś z tym tematem zrobić. Telefon redmi pro. 

Jaki masz tryb sieci? jeżeli 2G to zmień na jakiś automatyczny

Jaki masz tryb sieci? jeżeli 2G to zmień na jakiś automatyczny

46f22ac65a181994a72f2c952a0aae91.jpg

Niby najnowsza. Próbowałem też wgrać te dodatki MIUI Polska ale nic nie dało. Dalej wyrzuca błędy Google za każdym razem jak z jakiejś ich usługi chce skorzystać. Acid może ty coś podpowiesz bo to chyba niecodzienny przypadek.

6 minut temu, dyzma04 napisał:

Niby najnowsza. Próbowałem też wgrać te dodatki MIUI Polska ale nic nie dało. Dalej wyrzuca błędy Google za każdym razem jak z jakiejś ich usługi chce skorzystać. Acid może ty coś podpowiesz bo to chyba niecodzienny przypadek.

Wejdź w ustawienia ,zainstalowane aplikacje, znajdź "usługi Google" i zobacz czy ma przyznane uprawnienia mniej więcej takie jak u mnie

Screenshot_2016-11-12-15-28-46-659_com.google.android.packageinstaller.png

Najnowszy soft to 6.11.10 

14 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Wejdź w ustawienia ,zainstalowane aplikacje, znajdź "usługi Google" i zobacz czy ma przyznane uprawnienia mniej więcej takie jak u mnie

Screenshot_2016-11-12-15-28-46-659_com.google.android.packageinstaller.png

Najnowszy soft to 6.11.10 

Mam ustawione tak samo a nawet lokalizację włączoną. Spróbuje jeszcze poszukać tego nowszego softu na MIUI EU

14 minut temu, Maniek78 napisał:

Sieć ustawiona na 4g play na ustawienia ręczne plus 

To mogę dać Ci tylko jedną rade, ale musisz mieć świadomość że internet może być wolniejszy.

Ze sklepu play pobierz "netmonitor". Po zainstalowaniu, na dole po prawej wybierz kropeczki oraz opcje "FieldTest" , następnie "BandMode" wybierz sim na którym masz kartę i tam gdzie jest UMTS Mode usuń wszystkie częstotliwości oprócz WCDMA-GSM-900. Daj znać czy pomogło

Screenshot_2016-11-12-15-54-20-877_com.mediatek.engineermode.png

5 minut temu, dyzma04 napisał:

Mam ustawione tak samo a nawet lokalizację włączoną. Spróbuje jeszcze poszukać tego nowszego softu na MIUI EU

Łap :D  https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224396523

Tak dla pewności wrzuć rom na kartę zrób factory reset i advanced Wipe tak jak podawałem i zainstaluj rom , żeby był na czysto instalowany

Edited by wojtekmarchewka
  • Like 1

6 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Łap :D  https://www.androidfilehost.com/?fid=385035244224396523

Tak dla pewności wrzuć rom na kartę zrób factory reset i advanced Wipe tak jak podawałem i zainstaluj rom , żeby był na czysto instalowany

Dzięki stary! Kurcze jak byś był kiedyś w okolicach Rzeszowa daj znać, stawiam piwko za to że tyle pomogłeś ;-)

2 godziny temu, dyzma04 napisał:

OK Wszystko działa elegancko. Nic się nie buguje i nie wyłącza. Dzięki jeszcze raz za pomoc wszystkim! Moja tygodniowa krucjata w MIUI Polska Dobiegła szczęśliwego końca :D

No i super :D Jeszcze aby znajdę rozwiązanie na spadek baterii w spoczynku, to stworzę odrębny temat gdy będę miał pewność, że sposoby które testuję, sprawdzają się. Jak ktoś poszukuje ochrony na plecki czy na ekran do Redmi Pro to zapraszam do wysłania wiadomości prywatnej :P

Polecam to:

https://www.aliexpress.com/item/New-Original-AIXUAN-Quicksand-Hard-Case-For-Xiaomi-Redmi-Pro-Frosted-Shield-Matte-Protect-Cover/32709658369.html?spm=2114.13010608.0.0.yQHEkz

kupiłem sobie wersję quicksand-black - jest super. Praktycznie nie pogrubia telefonu, w dotyku przyjemne, lekko szorstkie.

Edited by giedol

Spoko wygląda ten piaskowany! Ja mam coś takiego w wersji dymionej:

http://allegro.pl/etui-guma-case-na-xiaomi-redmi-pro-szklo-9h-i6447882851.html?snapshot=MjAxNi0xMC0yOVQxNzowMzoxNVo7YnV5ZXI7YjllYTRmYzlhMTRkY2U5NjBkMGQwMjM2NWQ5NDUyZjY1ZmIzODg3ZDcwZDY1MmFhNWJjM2NlZGYzMDhlYzZkOQ==

też ładnie pokrywa boki, są wycięcia na klawisze, porty i głośniki, ale w porównaniu z oryginalną smukłością telefonu minimalnie jednak pogrubia. Szybki z zestawu raczej nie polecam. Korzystam jakiś tydzień i boki nie przylegają do tafli szkła 2.5D ;/

Ja jednak poszedłem w tradycyjny sylikon, nie chciałem chować ładnego telefonu :D do żadnych Ipaky czy innych plastików  , sylikon dostałem od IBG i jest super ma zaślepki na porty, ale te z kolorowymi ramkami także są w porządku, bo telefon wchodzi głęboko i wygląda jakby miał bumper dookoła :)

http://www.gearbest.com/cases-leather/pp_461979.html

14 minut temu, ricki napisał:

Witam, mógłby się ktoś podzielić sprawdzonymi sterownikami do Redmi  PRO (64GB)?

System to win 10  (64 bitowy)

Dzięki z góry

Znaczy nie widzi go sam z siebie? :/

Ja tam już się dawno poddałem w tej kwestii (Win7) i przerzuciłem się na pendrive'y OTG.

Edited by latet