Jump to content

REDMI PRO - Dyskusja ogólna

Jacky
 Share

Recommended Posts

9 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Właśnie sprawdziłem u siebie i nie ma tego co piszesz, może ultra płynne nie jest ale na pewno jest poprawnie

Edit. Sprawdziłem programem FPS Meter zwykłe filmy 1080p 29-35 fps, 1080p 60fps 33-47 fps (czasami przekracza 50 fps)

Masakra jest oglądanie przez Wi-fi nawet 720 nie wyrabia z prędkością ( internet 20 MB/s)

Niestety u mnie problem jest widoczny - wykonałem test Antutu i testowe video również mocno zacinało. Poniżej wyniki z Antutu, czy mógłby ktoś porównać ze swoimi?

Screenshot_2016-11-30-23-34-35-798_com.antutu.ABenchMark.png

Screenshot_2016-11-30-23-35-08-392_com.antutu.ABenchMark.png

1 godzinę temu, Rafex napisał:

Dostałem niedawno nowy właśnie w złotym kolorze. Tzn podobno. Bo z przodu jest złoty, a z tyłu wygląda jak srebrny. Czy faktycznie tak jest?

IMG_20161122_112052.jpg

IMG_20161122_112018.jpg

IMG_20161122_122452.jpg

:o Ja pierdziele  hehe dostałeś wersje limitowaną, której nikt nie ma :D , a tak poważnie zapewne chińczyk składający na nocnej zmianie Twój model był pod wpływem sake i przestał widzieć różnice w kolorze :P Wygląda to na błąd przy montażu, jeżeli to Ci przeszkadza ( mi by przeszkadzało :) ) to masz prawo do zwrotu nawet w Chińskich sklepach , lub jak nie masz zamiaru odsyłać i czekać ,to chociaż im o tym fakcie wspomnąć może wywalczysz jakiś mały "refund". A tak w ogóle to gdzie kupiłeś?

Pod linkiem są zdjęcia mojego Redmi Pro złoty

http://tufotki.pl/G9ZdQ

Edited by wojtekmarchewka

23 minuty temu, mjr088 napisał:

Niestety u mnie problem jest widoczny - wykonałem test Antutu i testowe video również mocno zacinało. Poniżej wyniki z Antutu, czy mógłby ktoś porównać ze swoimi?

Screenshot_2016-11-30-23-34-35-798_com.antutu.ABenchMark.png

Screenshot_2016-11-30-23-35-08-392_com.antutu.ABenchMark.png

Zrobiłem test

Screenshot_2016-11-30-23-57-49-159_com.antutu.ABenchMark.png

Screenshot_2016-11-30-23-58-35-959_com.antutu.ABenchMark.png

U mnie też prezentacje klatkowały, ale to nie jest dziwne takie materiały zawsze mocno obciążają grafikę, moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z cięciem w Youtube. Używasz aplikacji czy poprzez przeglądarkę oglądasz, sprawdziłeś ilość klatek tym programem co ja u siebie?

A Po za tym wyniki antutu nawet w obrębie jednego urządzenie nie są miarodajne

Edited by wojtekmarchewka

36 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

:o Ja pierdziele  hehe dostałeś wersje limitowaną, której nikt nie ma :D , a tak poważnie zapewne chińczyk składający na nocnej zmianie Twój model był pod wpływem sake i przestał widzieć różnice w kolorze :P Wygląda to na błąd przy montażu, jeżeli to Ci przeszkadza ( mi by przeszkadzało :) ) to masz prawo do zwrotu nawet w Chińskich sklepach , lub jak nie masz zamiaru odsyłać i czekać ,to chociaż im o tym fakcie wspomnąć może wywalczysz jakiś mały "refund". A tak w ogóle to gdzie kupiłeś?

Pod linkiem są zdjęcia mojego Redmi Pro złoty

http://tufotki.pl/G9Zd

Ładniutki ;) Z jednej strony można tak pomyśleć. Z drugiej nie jest to całkiem silver bo te paski ma złote. No i jak patrzę na ten filmik to tam tez jest taki srebrny z tyłu. Od 20tej sekundy jest pokazany.

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Zrobiłem test

U mnie też prezentacje klatkowały, ale to nie jest dziwne takie materiały zawsze mocno obciążają grafikę, moim zdaniem to nie ma nic wspólnego z cięciem w Youtube. Używasz aplikacji czy poprzez przeglądarkę oglądasz, sprawdziłeś ilość klatek tym programem co ja u siebie?

A Po za tym wyniki antutu nawet w obrębie jednego urządzenie nie są miarodajne

Niestety nie udało mi się uruchomić FPS Meter - aplikacja na PC nie wykrywa telefonu.

Natomiast problem jest o wiele bardziej poważny - filmy klatkują zarówno w apce YouTube jak i w przeglądarce (sprawdzone Chrome, Firefox, Systemowa). Także na niższych rozdzielczościach. Ponadto wrzuciłem przykładowy film do pamięci telefonu i otworzyłem za pomocą systemowego Wideo - tnie niesamowicie. Ogólnie teraz odnoszę wrażenie, że wszystkie animacje nie działają do końca płynnie :(

Witam. Mam może głupie (nawet na pewno) pytanie. Czy ktoś by zamówił Redmi Pro do siebie a później wysłał do mnie za pobraniem? Nie mam konta w banku, karty i wgl nie znam się na tych płatnościach internetowych. 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072780.html?rmmds=search

Cena to 785 zł a ja bym temu co by mi zakupił ten telefon i wysłał zapłacił 850 zł za fatygę.

Edited by Booomex

4 godziny temu, Booomex napisał:

Witam. Mam może głupie (nawet na pewno) pytanie. Czy ktoś by zamówił Redmi Pro do siebie a później wysłał do mnie za pobraniem? Nie mam konta w banku, karty i wgl nie znam się na tych płatnościach internetowych. 

http://www.banggood.com/Xiaomi-Redmi-Pro-5_5-inch-Dual-Camera-3GB-RAM-64GB-MTK-Helio-X25-Deca-core-4G-Smartphone-p-1072780.html?rmmds=search

Cena to 785 zł a ja bym temu co by mi zakupił ten telefon i wysłał zapłacił 850 zł za fatygę.

Poczytaj ten wątek poniżej na telchina jest tam wielu sprawdzonych kolegów którzy wykonają Ci taką usługę bezstresowo:

http://telchina.pl/bazar-f23.html?sid=c00d07def4ce299106ece108503d9295

Edited by robi173

6 godzin temu, mjr088 napisał:

Niestety nie udało mi się uruchomić FPS Meter - aplikacja na PC nie wykrywa telefonu.

Natomiast problem jest o wiele bardziej poważny - filmy klatkują zarówno w apce YouTube jak i w przeglądarce (sprawdzone Chrome, Firefox, Systemowa). Także na niższych rozdzielczościach. Ponadto wrzuciłem przykładowy film do pamięci telefonu i otworzyłem za pomocą systemowego Wideo - tnie niesamowicie. Ogólnie teraz odnoszę wrażenie, że wszystkie animacje nie działają do końca płynnie :(

Robiłeś wszystko według instrukcji? Muszą Ci się zainstalować sterowniki adb po podłączeniu telefony i trzeba włączyć debugowanie u mnie poszło bez problemu

2 minuty temu, tpawel napisał:

Może i zrobią ale nikt kasy swojej nie założy a potem wyśle mu za pobraniem

Hehe ja tak zrobiłem, dla  osoby z forum i też mu zakupiłem Redmi Pro u Goldwaya, a swoją drogą bardzo dobra oferta cenowa na banggood za ten model nawet jak naliczą Vat, gdybym miał zbyteczną kasę na koncie to bym pomógł, ale muszę zakupić kolejne "ruskie gierki" :D 

1 godzinę temu, wojtekmarchewka napisał:

Robiłeś wszystko według instrukcji? Muszą Ci się zainstalować sterowniki adb po podłączeniu telefony i trzeba włączyć debugowanie u mnie poszło bez problemu

Przyznam, że nie chcę z tym walczyć bo zmierzenie FPS nic nie da - zacięcia widać gołym okiem, na systemowym wideo jeszcze bardziej niż na YouTube. Zainstalowałem też przykładowe gry (Angry Birds Go i coś tam jeszcze) i również klatkują. Nawet gdy uruchomię pogodę to animacja padającego śniegu nie jest płynna. Wątpię aby był to problem z romem, bo instalacja przebiegła bezproblemowo.

50 minut temu, wojtekmarchewka napisał:

Zrób advanced wipe, zaznacz cahe i dalivik ( nie utracisz danych) może coś pomoże

Rozumiem, że recovery twrp mam już zachowane w pamięci telefonu? Mógłbyś pomóc jak je uruchomić bez konieczności instalacji od początku przez fastboot.

11 minut temu, mjr088 napisał:

Rozumiem, że recovery twrp mam już zachowane w pamięci telefonu? Mógłbyś pomóc jak je uruchomić bez konieczności instalacji od początku przez fastboot.

Tak recovery masz zainstalowane dopóki nie wgrasz oficjalnego romu Xiaomi. Do recovery możesz teraz dostać się na dwa sposoby 

1 Gdy telefon włączony. Wejdź w aktualizacje, tapnij w 3 kropeczki w prawym górnym rogu, i kliknij w uruchom w recovery

2 Gdy telefon wyłączony. Volume Up + Power

46 minut temu, mjr088 napisał:

Dzięki wielkie, wieczorem będę próbował i dam znać. Rozumiem, że tą metodą mogę także wrócić do oryginalnego romu Stable ?

Tak, ale najlepiej to robić poprzez Flashtool , ponieważ oryginalny rom gryzie się z custom recovery, dlatego zalecane jest użycie innych narzędzi i przechodzenie na rom z wyczyszczeniem pozostałości po innym romie (opcja Flash All)

13 godzin temu, wojtekmarchewka napisał:

Zrób advanced wipe, zaznacz cahe i dalivik ( nie utracisz danych) może coś pomoże

Zrobiłem tak jak polecałeś ale nic to nie dało. Zainstalowałem od początku rom xiaomi.eu a później wróciłem do oryginalnego Stable ale problem nadal pozostał - nadal filmy i gry klatkują. Niestety myślę, że może to być problem sprzętowy :(

2 godziny temu, Pablo1202 napisał:

Witam.

Panowie mam pytanie redmi pro brać z jaką wersją procka czy może wziąść wersję z 4 gb ramu ?

Powiem tylko że gram w gry i dużo w necie, po za tym lubię jak telefon jest rensponsywny.

Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Odpowiedź na Twoje pytanie nie jest łatwa,  każdy z nas inaczej użytkuje telefon i wystarcza co innego. A jaki model masz teraz? I w jakim procencie spełnia twoje wymagania?. Ja mam wersję 3/64 x25 i uważam że tyle jak najbardziej wystarczy do komfortowego grania a już na pewno do przeglądania neta, ale jeżeli Cię stać i chcesz mieć komfort psychiczny że już lepiej wybrać nie mogłeś to jak znajdziesz w dobrej promocji no to bierz 4/128. W moim przypadku zadecydowała cena ponieważ kupiłem taniej niż wersje podstawową, a z tego co widzę u Goldwaya i pozostałych sprzedawców Chińskich to opłacalną wersją jest w tej chwili 3/64 gdyż jest tańsza nawet o 10$ od wersji 3/32

5 godzin temu, mjr088 napisał:

Zrobiłem tak jak polecałeś ale nic to nie dało. Zainstalowałem od początku rom xiaomi.eu a później wróciłem do oryginalnego Stable ale problem nadal pozostał - nadal filmy i gry klatkują. Niestety myślę, że może to być problem sprzętowy :(

Kurde, no to nie fajnie :( Jeżeli zmiany softu nic nie pomagają, to zostaję Ci reklamować produkt. Gdzie kupiony i jaka wersja ?

Nie no 250$ (4/128)za redmi pro to bym nie dał. X25 3/64 u Goldwaya jest za 200$ z wysyłką bez VAT i to jest dobra opcja, gry sporo zajmują miejsca to 32GB może być mało. Jeśli chodzi o responsywnosc na codzien to i na 3/32 jest bardzo dobrze

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

10 minut temu, burak napisał:

czy tylko ja tak mam, że jak włączam aparat to czasami nawet 1 minute aparat potrafi drgać i takie dżwieki/pykania wydostają się z głośnika ? na sofcie od goldway'a nie miałem takiej dolegliwości.

Niestety nie tylko ty masz z tym problem, ja akurat jak na razie nie mam z tym problem, ale kilka osób zgłaszało takie problemy z aparatem

Ja tu pierwszy raz.
Proszę o odpowiedź, czy Xiaomi Redmi Pro MTK Helio X25 kupiony na ibuygou ma język polski?
Z góry dzięki.

Jak się wgrasz to będziesz miał. Kolega powyżej dobrze pomaga ;)

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Dnia 30.11.2016 o 07:53, wojtekmarchewka napisał:

To i tak dużo bo patrząc na statystyki RN3Pro,to nasz model przy nim wygląda jak by miał baterię 2500 Mah. No ale lepiej jest na pewno niż było. Ja testuję pewny Fix do Redmi Pro, który wyszedł jeszcze wtedy kiedy był drain w stanie spoczynku, nie wiem czy to jego zasługa ale mi schodzi 1% na 3h w spoczynku a ostatni test dał taki wynik

Screenshot_2016-11-29-23-04-59-372_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-11-29-23-04-38-834_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2016-11-29-23-04-46-781_com.miui.securitycenter.png

Dziś utworze temat i wrzucę potrzebne pliki, zainteresowani będą mogli potestować :) 

Nie mogę znaleźć tego tematu z Fix-em.

Orientuje się ktoś z was ile może leżeć sprzęt w WER Warszawa zważywszy na te wszystkie zamówienia z 11.11 i black friday? Zamawiałem przesyłki jakoś 20.11 i jedna nareszcie trafiła do urzędu celnego, a teraz obawiam się że będę czekał do nowego roku za otrzymaniem telefonu i reszty no i do tego cykam się że mi VAT dowalą, a znając moje szczęście to dostanę podwójny :P Ktoś zamawiał w podobnym terminie i otrzymał przesyłki? Moje idą z Singapuru.

Już się szykuj na list pd UC. Mój PRO na Wer Warszawa od niedzieli i po godzinie zatrzymany przez UC. List przyszedł w środę, wtedy też wszystko im wysłałem na maila. A teraz trzeba czekać. Mama nadzieje, że zdążę jeszcze zainstalować tą wersje MIUI a nie będę musiał czekać na tel do następnego tygodnia. Z moich obserwacji wynika, że najlepiej jak telefon zapakowany jest w białą kopertę bombelkową, żaden nie trafił na VAT, Niestety w życiu jest tak, zamawiasz wszystkim i do wszystkich przychodzi szybko i bezproblemowo, a Tobie vat i czekanie :)