Skocz do zawartości

REDMI PRO - Dyskusja ogólna


Jacky

Rekomendowane odpowiedzi

Redmi pro kupiłem przez forum telchina a mi5 sprzedaje znajomy bo nabył galaxy s8 i chciał szybko sprzedać mi5 więc żal było nie wykorzystać tej okazji :) 700zł za półroczny telefon w stanie bardzo dobrym to chyba dobra okazja jedyny minus to telefon nie odblokowany wiec będzie trochę zabawy 

Edytowane przez Rostii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi5 też bym chętnie przygarnął, ale niestety dość drogi jednak. Tym bardziej, że z uwagi na brak gniazda SD trzeba by wersje minimum 64GB.

A mój Redmi Pro na najnowszym sofcie: 2dni 4godziny, w tym SOT 1:12g i jeszcze 64% baterii. Normalnie szok, po tym jak ostatnio leciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej a taki trochę offtopic: jak dla mnie wielkość telefonu 5,2 cala jest idealna, może ktoś ma porównanie z 5,5 cala, tak w użytkowaniu i noszeniu w kieszeni to duża różnica jest czy raczej się nie zauważy? Bo jak patrzę na porównania wielkości na kompie to to duża różnica jest... Ale może mi się tak tylko wydaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok. Ten redmi pro to w ogóle taki wydłużony. Trochę jak mi5.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Też mam takie odczucia, na szerokość jest idealny, a długość to taka wydłużona. Jedna ręką na szerokość spokojnie ogarniam, ale żeby wysokość ogarnąć brakuje mi tak z 5mm. Jednak mimo wszystko nie znamieniłbym 5,5" na 5,2". Niektóre telefony 5,5" lepiej się obsługuje i zdają się bardziej poręczne niż 4,8-5". Myślę, że największe znaczenie ma właśnie budowa i kształt a nie wielkość ;)
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, XiaoRén napisał:

Hej a taki trochę offtopic: jak dla mnie wielkość telefonu 5,2 cala jest idealna, może ktoś ma porównanie z 5,5 cala, tak w użytkowaniu i noszeniu w kieszeni to duża różnica jest czy raczej się nie zauważy? Bo jak patrzę na porównania wielkości na kompie to to duża różnica jest... Ale może mi się tak tylko wydaje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem Mi 5 w ręce i kurcze, trzęsły mi ręce, że zaraz wypadnie z ręki, wydawał mi się taki mały i delikatny, w porównaniu do Redmi Pro, a dziwne bo wcześniej miałem Mi 4, który wydawał się idealny rozmiarowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją jedną rękę redmi pro jest za duży. Trzymając telefon nie dostanę kciukiem na 2 stronę brat ma redmi 4x i tam jest o wiele wygodniej dla mnie. W sumie taki mi5 5.15" byłoby idealnie tylko szkoda że tam jest mała bateria


Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi pro 2 się nie zapowiada. Już schodzą ostatnie sztuki Redmi Pro a jeszcze plotek nie ma... Ten telefon im nie wyszedł i nie zrobią drugiej odsłony. Za słabo się sprzedawał.
Mi z mi5 podoba się złoty, ale słyszałem, że ma różowe przebłyski pod światło :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, XiaoRén napisał:

Redmi pro 2 się nie zapowiada. Już schodzą ostatnie sztuki Redmi Pro a jeszcze plotek nie ma... Ten telefon im nie wyszedł i nie zrobią drugiej odsłony. Za słabo się sprzedawał.
Mi z mi5 podoba się złoty, ale słyszałem, że ma różowe przebłyski pod światło :P


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Według mnie, sprzętowo telefon im wyszedł. Tylko olali go programowo. Brak Androida 7. Brak nagrywania 4K mimo że i procesor i aparat obsługują. Niedopracowany Bokeh i 3D. Duże użycie baterii w uśpieniu. Brak oficjalnej sprzedaży po za Chinami i brak Globala. Jakieś durne błędy, które aż dziwne że występują.

Jakby inaczej do niego podeszli to byłby to rzeczywiście flagowiec serii Redmi, a tak mamy co mamy.

A co do złotego koloru, to i pod światło jakby się uprzeć to różowe przebłyski dostrzeże się nawet w Redmi Pro. Mnie ogólnie złoty kolor w nim się bardzo podoba, to jest taki delikatny złoty, powiedziałbym nawet srebrno-złoty.

 

EDIT: W ogóle aparat w tym modelu jest tak okrojony że to jest po prostu skandal. Mam wrażenie patrząc np. na LG G6 że zdjęcia w Redmi są celowo pogorszone. No ok, inna optyka, ale nie mówcie mi że to tylko to.

A z samym softem na plus to się chyba dopiero ruszyło coś od wersji 7.4.14 - czyli tej opóźnionej przy której coś dłubali i teraz 7.4.20. Bo w końcu bateria w tle nie zjeżdża tak masakrycznie. Jutro będzie 4 dzień od ładowania u mnie, co jest absolutnym rekordem na tym telefonie. To mój pierwszy telefon z MIUI, ale jak mi się ono podobało to teraz mam mieszane uczucia. Niektóre rzeczy ma rozwiązane fajnie, ale niektóre to widać chińską myśl techniczną np. uprawnienia aplikacji, część mamy w ustawieniach w aplikacjach, część w panelu sterowania i jeszcze na koniec kłódeczka w ostatnich aplikacjach. To nie szło tego w  jednym miejscu zrobić. Druga dla mnie niezrozumiała rzecz to jeśli mam włączone wibracje nie działa mi wyciszenie telefonu obróceniem go wyświetlaczem do dołu i to nie jest błąd, po prostu ta opcja jest tak zrobiona. To w Lenovo już miałem to normalnie, obrócenie powodowało wyłączenie dzwonka i wibracji, a tu się nie da. Tak samo ta nieszczęsna dioda rozładowanej baterii, chyba wszystkie telefony z diodą mają powiadomienie, no to w MIUI to wycieli bo po co ma być.

W ogóle ten Android jest coraz bardziej przekombinowany, ostatni dla mnie normalny i prosty to był Jelly Bean, a od 5.0 już zaczęli kombinować. Durne zarządzanie uprawnieniami, tak już widzę jak te 99% użytkowników czyta że im latarka chce mieć dostęp do kontaktów i smsów i to blokuje. To powinno być kontrolowane przez Google i tego typu aplikacje nie powinny się znajdować w google play.

Może jestem zbyt wymagający, ale na żaden telefon jeszcze tak nie narzekałem jak na tego Redmi Pro, to już z Vernee Thor byłem bardziej zadowolony mimo że kosztował on pół ceny Redmi.

Dobra, ponarzekałem sobie. Do jutra :)

Edytowane przez @GUTEK@
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, XiaoRén napisał:

Redmi pro 2 się nie zapowiada. Już schodzą ostatnie sztuki Redmi Pro a jeszcze plotek nie ma... Ten telefon im nie wyszedł i nie zrobią drugiej odsłony. Za słabo się sprzedawał.

Redmi Pro 2 już istnieje: http://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_pro_2-8558.php

Poprawiony aparat, ram i bateria, ale czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja np zapłaciłem ostatnio za 4 telefony( nie w tym samym zamówieniu ) vat. To już nie te czasy co kiedyś, chyba, że jest się kombinatorem i zamawia takim sposobem jak ssm u Goldiego.

Obecnie najtaniej widzę na IBG za 436$ + DHL opłata plus vat zaniżony ale zawsze.

 

Goldway zaniża wartość do 30$ jak bierzesz DHL, 28zl VAT przy 1800zl to nic. Poza tym już niedługo będzie nowe ssm przez uk, bo już ludzie dostają info od goldwaya że wysyłka się opóźni z powodu przepakowania w UK i nie mają wtedy VAT.

Także jak nie umiesz kombinować to oddawaj państwu co Twoje

 

Ibg jest strasznie drogie w porównaniu do alieexpres

 

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak u mnie wyglądają ostatnie statystki baterii. Jest nieźle, ale obawiam się że to było jednorazowo. Wydaje mi się że po ponownym ładowaniu teraz szybciej spada, ale zobacze przez noc.

Screenshot_2017-04-25-07-00-16-812_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.02dfca18681dbbeaf27646aad8805c10.pngScreenshot_2017-04-25-07-00-22-485_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.97dc343ac18bde5015aa88a7ef07bc9d.pngScreenshot_2017-04-25-07-00-29-847_com_miui.securitycenter.thumb.png.2dda980491eb6a0f3195f88020284f4c.pngScreenshot_2017-04-25-07-00-37-675_com_miui.securitycenter.thumb.png.a86bb6c6478233d29319c1b65f808dda.png

EDIT: Jeśli będzie tak jak piszecie, że wróci ssm u Goldiego to chyba sprzedaje tego Redmi i kupię jakiś Redmi 4X albo 4 Pro.

Edytowane przez @GUTEK@
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak u mnie wyglądają ostatnie statystki baterii. Jest nieźle, ale obawiam się że to było jednorazowo. Wydaje mi się że po ponownym ładowaniu teraz szybciej spada, ale zobacze przez noc.
Screenshot_2017-04-25-07-00-16-812_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.02dfca18681dbbeaf27646aad8805c10.pngScreenshot_2017-04-25-07-00-22-485_com.uzumapps.wakelockdetector.thumb.png.97dc343ac18bde5015aa88a7ef07bc9d.pngScreenshot_2017-04-25-07-00-29-847_com_miui.securitycenter.thumb.png.2dda980491eb6a0f3195f88020284f4c.pngScreenshot_2017-04-25-07-00-37-675_com_miui.securitycenter.thumb.png.a86bb6c6478233d29319c1b65f808dda.png
EDIT: Jeśli będzie tak jak piszecie, że wróci ssm u Goldiego to chyba sprzedaje tego Redmi i kupię jakiś Redmi 4X albo 4 Pro.


Ja nawet w 80% nie mam tak dobrze. Przeszedłem z 7.3.16 na 7.4.14 ech chyba niepotrzebnie. Ja codziennie na noc laduje, użycie 4-5godz Sot, snapchat, fejs itp. Przynajmniej jak przechodzę między apkami to się nie zacina. Ile dałbym za to, żeby bateria w Redmi Pro była stabilna
Pozdro

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alieexpres są mi6, najtaniej za 500$ także kolorowo nie jest.

Na telchina goldway się przyznał do testów ssm przez UK. Poniekąd ssm to też celowa kombinowana wysyłka żeby uniknąć VAT. Także tego. Jakby było tak jak się należy w tym kraju to nikt by nie kombinował.

Wgrałem WLD root, zobaczymy co mi zre baterię. Pierwsze co to już wywaliłem McDonald's Polska aplikacje bo dużo budziła procesor - raz na ruski rok kupon do maka nie jest tego wart ;p

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Wgrałem WLD root, zobaczymy co mi zre baterię. Pierwsze co to już wywaliłem McDonald's Polska aplikacje bo dużo budziła procesor - raz na ruski rok kupon do maka nie jest tego wart ;p
 

Zamiast wywalać możesz użyć jeszcze MyAndroidTools i blokować usługi w aplikacjach które wybudzają telefon. Oczywiście za mocno też nie można bo się aplikacja może przestać uruchamiać, ale jakieś analityczne jak poblokujesz to zwykle nic się nie dzieje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...