Acid

Jak sprawdzić status bootloadera?

Recommended Posts

Dobrze, że podałeś. Nie będzie ciągle pytań (chyba).

A mógłbyś wyjaśnić co oznaczają pozostałe informacje.

W sumie to nieistotne. Wszyscy mają to samo. Device tampered to też status z bootloadera. Telefon np. Nexus czy Xiaomi prosto z pudełka ma status bootloadera zielony czyli wszystko poblokowane i system przyjmuje tylko aktualizacje producenta. 

Więcej tutaj: https://source.android.com/security/verifiedboot/verified-boot.html

Mam uruchomiony telefon w trybie fastboot,włączam cmd wpisuje  fastboot oem device-info lub fastboot.exe oem device-info  i nazwa […] nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne.

Co może być nie tak?

Być może chodzi o ten fastboot z  MiPCSuite,że nie mam go zainstalowanego,jak to sprawdzić?

• Confused 1

Wystarczy w instalatorze klikać Next... i zaznaczyć (albo to jest już zaznaczone) by wstawić skrót na pulpit. Otwarcie tego skrótu wywołuje cmd i fastboot działa (no to tylko link to binarki fastboot.exe więc...). Natomiast by było globalnie to tak jak @ZduneX25 proponuje.

@zielonyBB jak się doda do PATH w Zmiennych systemowych to jest

set PATH=%PATH%;C:\lokalizacja\folderu\z\fastboot

Ja to wiem, ale kolega mam wrażenie wrzucił coś gdzieś na dysk (albo i nie), odpalił cmd i napisał fastboot > enter i napisało to co napisało.

Wysłane z MI5

Mam pytanie co do wiarygodności tego testu w przypadku Redmi 3 bo wygląda na to że potrafi pokazywać nieprawdę (kilka osób już o tym pisało). Odblokowany bootloader, wgrane twrp, zainstalowany najnowszy rom 6.7.7eu, zainstalowane Minimal ADB and Fastboot który widzi telefon, oczywiście w trybie fastboot, a wynik testu taki:

bootloader test.PNG

Nie wiem o co chodzi.

No bywa różnie. Podobnie ze starymi modelami sprzed 2016. Choćby MiNote czy Mi4 też ma false. Ogólnie sprawdza się z nowymi modelami: kenzo, gemini, hydrogen, aqua etc..

Podobnie nie. Ale możesz wydać komendę adb reboot edl.

Z Mi5 Pro

Mi na RMN3 po wpisaniu "fastboot oem device-info" wywala FAILED (remote: unknown command). Na Mi4 normalnie śmiga

Edited by Hexia

@Acid jak inaczej mogę sprawdzić status bootloadera w RMN3? Jak wklepie "kod serwisowy" sypie mi errorem. Telefon kumpla zakupiony u nieszczęsnego xiaomi.com.pl. MIUI 8 Global 6.7.29 Beta. Cholera wie co oni robili z tym tel, bo miało być MIUI Polska.

Edited by Hexia

Dnia 4.09.2016 o 21:25, Hexia napisał:

Mi na RMN3 po wpisaniu "fastboot oem device-info" wywala FAILED (remote: unknown command).

Mam podobnie na nowym Redmi Pro (od iBuygou).

U mnie wyświetla nazwę urządzenia, nie wyświetla informacji, komenda reboot działa.

Global 8.0.3

Edited by kaer

4 minuty temu, Miu_noob napisał:

Panowie a co zrobić z tym przypadku? Sterowniki z Driver_Auto_Instaler_v.1.1236 wgrane bezpośrednio przed adb

Podlacz telefon, usun sterowniki. Nastepnie wlacz telefon w trybie fastboot i podlacz do kompa, niech przeinstaluje stery, zobacz czy dziala po takim zabiegu. Zobacz tez na innych portach USB. Twoj tel ma mediateka?

Edited by kamillm

W opcjach programistycznych jest informacja czy telefon jest zablokowany czy nie.

Po odblokowaniu botloadera zmieniło mi się na "Telefon jest odblokowany".

1 godzinę temu, michaelwaut napisał:

W opcjach programistycznych jest informacja czy telefon jest zablokowany czy nie.

Po odblokowaniu botloadera zmieniło mi się na "Telefon jest odblokowany".

Nie w każdym telefonie, nie wprowadzaj w blad.

1 godzinę temu, michaelwaut napisał:

Nie napisałem że w każdym telefonie. Wiem że u mnie jest.

To następnym razem napisz taka informację, zaraz polowa uzytkownikow będzie szukała tej infomacji u siebie

• Like 1

Ha, a nie wpadłeś na to że nie wiedziałem że nie jest to w każdym?

Wydaje mi się że w xiaomi.eu na zablokowany tego nie było. Dopiero w global dev się to pojawiło.

Dnia 16.11.2016 o 08:49, kamillm napisał:

Podlacz telefon, usun sterowniki. Nastepnie wlacz telefon w trybie fastboot i podlacz do kompa, niech przeinstaluje stery, zobacz czy dziala po takim zabiegu. Zobacz tez na innych portach USB. Twoj tel ma mediateka?

w moim przypadku niestety tez  nie pomogło.

Wersja romu od goldwaya MIUI 8.0.6.0.0. (MHQCNDG) Ponoć jest odblokowany bootloader ale nie chce ryzykować bricka instalując twrp. Jakies pomysły? Czy jakims auto installerem da sie bez obaw zainstalować twrp?

mozna tak? rom musi byc na karcie sd czy w pamieci telefonu? bo nie mam sd.

Edited by Voltron

7 godzin temu, Voltron napisał:

w moim przypadku niestety tez  nie pomogło.

Wersja romu od goldwaya MIUI 8.0.6.0.0. (MHQCNDG) Ponoć jest odblokowany bootloader ale nie chce ryzykować bricka instalując twrp. Jakies pomysły? Czy jakims auto installerem da sie bez obaw zainstalować twrp?

mozna tak? rom musi byc na karcie sd czy w pamieci telefonu? bo nie mam sd.

Jak masz zablokowany bootloader to twrp Ci sie nie zaisntaluje, jak odblokowany tak, wiec spróbuj