Jump to content

Przesyłka z Chin a podatek VAT

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak, bo Burizia pisze na paczkach - temu walnijcie VAT Tapnięte z Mi Note

Jesteś niestety w tym małym promilu kupujących, którym robią prawdziwą odprawę celną. Niestety nie dość że doplaciles za wysyłkę to jeszcze zapłacisz normalny VAT i pewnie opłatę za odprawę. Takie wyr

Posted Images

W moim przypadku (Redmi za 170$) przesyłka nadana NL Post, oznaczona jako gift poniżej 50$ przeszła w ciągu 9 dni bez vatu.

W chwili obecnej Jiayu F1 za 75$ wysłany NL Post jest "procedowany" przez celników :)

Jak widać totalna loteria.

EDIT:

Po ovatowaniu wyszło 59 zł ze wszystkimi dodatkowymi opłatami.

Edited by SaLi

A można wiedzieć ile wyniosły cię na zł razem z doliczonym vatem, bo na Allegro też nożna kupić ale większość to też z przesyłka z Chin i nigdy nie wiadomo czy nie w celnym ( za bardzo się nie opłaca)

oczywiście: jeden telefon Mi3W 64GB wyszedł po 1453zł plus koszt wysyłki który wyniósł mnie 96,33zł za całą przesyłkę (2 telefony, 2 zestawy słuchawkowe, 1 szkło hartowane na wyświetlacz) do którego k....sy też doliczyły Vat czyli 118zł przesyłka.

Kurcze ale mogą sobie strzelić w stopę, bo jeśli zaczęło by się robić tak ze coraz więcej paczek w DHL-u trafia na VAT to ludzie przestaną wybierać tego kuriera, choć pewnie i tak mają tyle przesyłek że wyjdą na swoje

• Like 1

Nie do końca się zgodze z tym dhl'em bo mi nie do liczyli żadnej obsługi celnej tylko sam VAT. W regulaminie DHL jest napisane ze przesyłki monitorowane przez DHL expres od poczatku do końca są zwolnione z dodatkowych kosztów związanych z obsługa celna. Nie wiem zatem dlaczego jednym doliczaja a innym nie.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

(...) W regulaminie DHL jest napisane ze przesyłki monitorowane przez DHL expres od poczatku do końca są zwolnione z dodatkowych kosztów związanych z obsługa celna (...).

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Oooo, ciekawa sprawa. Masz może jakiś dokładny punkt tego regulaminu? Bo podejrzewam, że regulamin jest inny dla placówek zagranicznych a inny dla Polski. Mając coś na papierze można by podjąć z nimi dyskusję.

Mi3 64GB zamówione w piątek około 20, dzisiaj (poniedziałek) dotarło około 11:30 ;), DHL i bezvat ;)

ibuygou oczywiscie

okolice Wrocławia

Edited by smoc
  • 2 weeks later...

Jak i ja. Na 3 przesyłki z telefonami bez vatu przeszły dwie (Lenovo i Redmi 1S, obie od Goldway z aliexpress). Inna sprawa że pakują tak by przesyłka była jak najmniejsza, ale dobrze zabezpieczona, bo ten telefon który trafił na vat (Redmi 1) był tak poowijany folią bąbelkową że przesyłka była 2 razy większa niż te od Goldway. Pewnie im mniejsza, tym może mniejsze wzbudzać podejrzenia :) A że pudełko od Redmi 1S jest naprawdę minimalistyczne, to i przesyłka była niedużych rozmiarów. No i w 12 dni od zakupu w domu.

50 $ więc nie duży, kilka gadżetów ...w Warszawie zatrzymali i puścili, tutaj jak zwykle problem (wcześniej też zatrzymali ale puścili), dziś los nie był łaskawy...

Może po przesłaniu dokumentów zwolnią bez vatu, mój zakup na 35$ zatrzymali, po przesłaniu dokumentów zwolnili bez naliczania vatu. Okolice 30-40$ mają duże szanse na zwolnienie bez naliczania podatku, może Tobie też się uda.

Wszystko zależy od tego co się zamawia, jeśli jest to telefon i zatrzymali taką przesyłkę, to nie warto kombinować, tylko przesłać do UC lub WER zrzut z zakupu/ potwierdzenie z PayPal i czekać na decyzjé