Jump to content

Przesyłka z Chin a podatek VAT

Recommended Posts

• Replies 1.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Tak, bo Burizia pisze na paczkach - temu walnijcie VAT Tapnięte z Mi Note

Jesteś niestety w tym małym promilu kupujących, którym robią prawdziwą odprawę celną. Niestety nie dość że doplaciles za wysyłkę to jeszcze zapłacisz normalny VAT i pewnie opłatę za odprawę. Takie wyr

Posted Images

A co ja mam zrobić, jeśli Ibuygo prosi mnie o odesłanie im telefonu jako gift? Mam się bawić w kolorowy papier, czy wystarczy na białej kopercie bąbelkowej, w której go zapakuję, napisać "GIFT"?

Z tego co wiem na blankiecie do przesyłki międzynarodowej Poczty Polskiej jest opcja Gift do zaznaczenia. Ponadto możesz opisać zawartość jako repair media player czy jakoś tak.

Wysłane z MI4

A czy paczka byla zapakowana dalej w kolorowy papier z kartka z zyczeniami ?? Czy moze maja jakis magazyn w UK, jak inny sprzedawca ??

Ochrona folia bąbelkowa z grubego plastiku, a w niej pudełko z telefonem, przejściówką do ładowarki i folią ochronną. Wszystko wliczone i zapakowane w torbę foliową DHL. Nie było żadnego kolorowego papieru i kartki z życzeniami.

Swypnięte z Note LTE :)

Ja MI 4 otrzymałem w oryginalnym pudełku, opakowane w papier prezentowy. Wszystko w worku foliowym DHL, na wierzchu doklejona koperta foliowa z informacją patrz załącznik. 9 dni i telefon dotarł, bez vat z IBUYGOU.

MI 4.pdf

Edited by Grzesiuso
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Generalnie procedura wygląda tak:

1. Dzwoni babka z DHL, że masz paczkę i na maila prześle instrukcje itp.

2. Dostajesz maila i odpowiadasz na niego dodając skany z płatności, sklepu internetowego wg. tego co napisali w mailu.

3. Jak będzie akceptacja to zwalniają paczkę.

4. Płacisz najlepiej od razu i drukujesz potwierdzenie przelewu bo może tak być, że kurier będzie tego samego dnia lub następnego i dla niego potrzebne jest potwierdzenie zanim wyda paczkę.

Generalnie procedura wygląda tak:

1. Dzwoni babka z DHL, że masz paczkę i na maila prześle instrukcje itp.

2. Dostajesz maila i odpowiadasz na niego dodając skany z płatności, sklepu internetowego wg. tego co napisali w mailu.

3. Jak będzie akceptacja to zwalniają paczkę.

4. Płacisz najlepiej od razu i drukujesz potwierdzenie przelewu bo może tak być, że kurier będzie tego samego dnia lub następnego i dla niego potrzebne jest potwierdzenie zanim wyda paczkę.

A Pocztą Polską? Tak samo?

A tego to ja nie wiem. Nigdy nie odważyłem się przesłać telefonu Pocztą Polską ;p

Natomiast mam też doświadczenie z EMS (chyba PP się tym zajmuje, ale nie jestem pewny).

Dostaje się wtedy list z Zabrza.

Okej, dzięki

Jezeli masz status wyslanie przesylki to opuscila ona urzad celny oraz sortownie i idzie do ciebie. Ale jest to dziwne bo ja nigdy tak nie mialem.

z tego co patrzyłem na innych forach to chyba wysłali z warszawy na zabrze i wtedy będzie zabawa z vatem prawdopodobnie, ja jestem ze Szczecina

Możliwe, że zapłacisz Vat od zadeklarowanej wartości. Sam miałem taki przypadek, że DHL zamiast zadzwonić i spytać się czy upoważniam DHL do odprawy towaru to z automatu pracownica przyjęła, że tak... Jak się okazało bezprawnie, ponieważ DHL MUSI mieć Twoją zgodę na odprawę. Ponieważ zgodnie z polskim prawem do 45 euro nie może być doliczony vat jeśli paczka jest wysłana jako prezent oraz nadawcą i odbiorcą jest osoba prywatna (a tak było naprawdę w moim przypadku). Próbowałem walczyć trochę z DHL jednak ten zrzucał winę na Urząd Celny, a ten na DHL. Wykonałem chyba z 30 telefonów do kierowników DHL w Warszawie, do kierowników Urzędu Celnego w Gdyni i WWa i jedni zarzucali drugim, że popełnili błąd. Ostatecznie podarowałem sobie walkę bo zapewne musiałbym walczyć w sądzie co oczywiście nie było warte 60zł. Ot taka polska rzeczywistość.

Możliwe, że zapłacisz Vat od zadeklarowanej wartości. Sam miałem taki przypadek, że DHL zamiast zadzwonić i spytać się czy upoważniam DHL do odprawy towaru to z automatu pracownica przyjęła, że tak... Jak się okazało bezprawnie, ponieważ DHL MUSI mieć Twoją zgodę na odprawę. Ponieważ zgodnie z polskim prawem do 45 euro nie może być doliczony vat jeśli paczka jest wysłana jako prezent oraz nadawcą i odbiorcą jest osoba prywatna (a tak było naprawdę w moim przypadku). Próbowałem walczyć trochę z DHL jednak ten zrzucał winę na Urząd Celny, a ten na DHL. Wykonałem chyba z 30 telefonów do kierowników DHL w Warszawie, do kierowników Urzędu Celnego w Gdyni i WWa i jedni zarzucali drugim, że popełnili błąd. Ostatecznie podarowałem sobie walkę bo zapewne musiałbym walczyć w sądzie co oczywiście nie było warte 60zł. Ot taka polska rzeczywistość.

to mam nadzieję że goldway nie zadeklarował że paczka warta 170$

Na trackingu mam "zatrzymanie przez urząd celny"- jest szansa że przepuszczą telefon i obejdzie się bez vatu, czy na 100% będę musiał zapłacić ~150zł(redmi note lte, ~600zł zapłaciłem u goldwaya)?

Niekoniecznie płacisz, wysyłasz dokumenty to na pewno, u mnie zobaczyli je i zwolnili paczkę - przyszła bez cła ... na paczce była tylko waga przed otwarcie (paczki nie otwarli), więc temu ją puścili, uwierzyli w moje wyjaśnienia :)

Niekoniecznie płacisz, wysyłasz dokumenty to na pewno, u mnie zobaczyli je i zwolnili paczkę - przyszła bez cła ... na paczce była tylko waga przed otwarcie (paczki nie otwarli), więc temu ją puścili, uwierzyli w moje wyjaśnienia :)

A co było w paczce i jakie wyjaśnienia?

Witam wszystkich, mam bardzo podobną sytuację jeśli chodzi o UC w Katowicach.

Podaję przebieg wysyłki Mi4 już z ostatniego dnia, tel. wysłali w poniedziałek 22 grudnia z SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC.

środa, grudzień 24, 2014 Terminal DHL Godzina   19 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 10:36

18 Przesyłka procesowana - KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 10:06

17 Odprawa celna zakończona o KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:39

16 Zaktualizowano status odprawy celnej KATOWICE - POLAND 08:42  

15

Przesyłka znajduje się w magazynie celnym w KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 07:18

14 Przesyłka oczekuje na odprawę celną KATOWICE - POLAND 07:18

13 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 06:28

12 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:43

11 Przesyłka procesowana - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 00:01  

O godz. 07:08 dostałem tylko sms o treści: DHL: AWIZACJA PRZESYŁKI PROSZĘ O KONTAKT NA "adres mailowy jakiegoś kolesia" - jak się później okazało deklaranta ds. celnych.

Napisałem i koleś błyskawicznie odpisał, że
 informujemy, iż Państwa przesyłka, która została wysłana za pośrednictwem firmy DHL Express,  wymaga odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość. W załączeniu przesyłamy dokumenty towarzyszące przesyłce z prośbą o sprawdzenie ich prawidłowości.

Proszę o informację, co jest zawartością przesyłki (Co to za towar?Z jakiego materiału jest wykonany?Do czego służy?)

- przesłanie potwierdzania przelewu za towar i print screen  (zrzut ekranu) z portalu aukcyjnego i oświadczenie z załącznika.

Napisałem i wysłałem wszystko o co prosił, przesyłka opuściła Katowice jak widać, ale już zero jakiegokolwiek kontaktu z ich strony. Miejsce docelowe odbioru Rzeszów, czy miał ktoś jeszcze podobną sytuację? Jak może wyglądać sytuacja z podatkiem Vat?

W tej sytuacji płaci się przelewem czy kurierowi? a może odpuszczą? - w co wątpię szczerze......

Czy miał ktoś z Was podobnie?

Pozdrawiam

Witam wszystkich, mam bardzo podobną sytuację jeśli chodzi o UC w Katowicach.

Podaję przebieg wysyłki Mi4 już z ostatniego dnia, tel. wysłali w poniedziałek 22 grudnia z SHENZHEN - CHINA, PEOPLES REPUBLIC.

środa, grudzień 24, 2014 Terminal DHL Godzina   19 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 10:36

18 Przesyłka procesowana - KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 10:06

17 Odprawa celna zakończona o KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 09:39

16 Zaktualizowano status odprawy celnej KATOWICE - POLAND 08:42  

15

Przesyłka znajduje się w magazynie celnym w KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 07:18

14 Przesyłka oczekuje na odprawę celną KATOWICE - POLAND 07:18

13 Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - KATOWICE - POLAND KATOWICE - POLAND 06:28

12 Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:43

11 Przesyłka procesowana - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 00:01  

O godz. 07:08 dostałem tylko sms o treści: DHL: AWIZACJA PRZESYŁKI PROSZĘ O KONTAKT NA "adres mailowy jakiegoś kolesia" - jak się później okazało deklaranta ds. celnych.

Napisałem i koleś błyskawicznie odpisał, że

informujemy, iż Państwa przesyłka, która została wysłana za pośrednictwem firmy DHL Express,  wymaga odprawy celnej ze względu na zadeklarowaną wartość. W załączeniu przesyłamy dokumenty towarzyszące przesyłce z prośbą o sprawdzenie ich prawidłowości.

Proszę o informację, co jest zawartością przesyłki (Co to za towar?Z jakiego materiału jest wykonany?Do czego służy?)

- przesłanie potwierdzania przelewu za towar i print screen  (zrzut ekranu) z portalu aukcyjnego i oświadczenie z załącznika.

Napisałem i wysłałem wszystko o co prosił, przesyłka opuściła Katowice jak widać, ale już zero jakiegokolwiek kontaktu z ich strony. Miejsce docelowe odbioru Rzeszów, czy miał ktoś jeszcze podobną sytuację? Jak może wyglądać sytuacja z podatkiem Vat?

W tej sytuacji płaci się przelewem czy kurierowi? a może odpuszczą? - w co wątpię szczerze......

Czy miał ktoś z Was podobnie?

Pozdrawiam

na pewno zapłacisz vat, kurierowi przy odbiorze, kupowałeś na ibg?