Skocz do zawartości

KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ


jarekm95

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wgrasz twrp, a potem od razu eu to powinno zaskoczyć. Wgranie eu na zablokowany miflashem też, tylko że miałeś z tym problemy. 

Mam jeszcze inny pomysł, nie wiem czy nie najlepszy, wgranie najnowszego romu tego wietnamczyka na zablokowany bl. Z niego bez problemu przejdziesz twrp na rom eu. Z czystej ciekawości mając przez parę dni wolnego Redmi3 przetestowałem to i zadziałało bez problemu

Edytowane przez FromWP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da ktoś dokładną instrukcję, jak zainstalować i skąd ściągnąć globala MIUI 8, jeśli mam zablokowany bootloader? Będę go umiał później odblokować na globalu? Bo czekam na kod sms?

Dodatkowo ma już ktoś roota na globalu? Aktualizacje co tydz?

PS. Jest on na 6.0?

 

Pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Słuchajcie mam problem próbowałem wgrać przez miflasha ten rom  ido_xhdpi_images_6.7.28_20160712.0000.26_5.1_cn podczas flashowania wyskoczył błąd a mianowicie brak miejsca w magazynie na wykonanie polecenia. Próbowałem włączyć telefon i teraz co chwila sie restartuje dochodzi do loga mi chwile tak stoi i dalej sie restartuje zaznaczam ze mam zablokowany bootloader prosze o szybką pomoc!!!

 

Dodam że gdy przytrzymuję vol - i power to wyskakuje mi grzebiący w androidzie. Jestem totalnie zielony więc prosze o jak najprostsz wytłumaczenie

 

Edytowane przez Kaysak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jak najlepiej wgrać rom global z miui 8 dla Redmi 3? Mam wersję 7.1.3 eu z zablokowanym bl ale mam zgodę na odblokowanie, czy ewentualnie później na globalu będzie można oblokować botloadera?

Rozumiem również, że plik z romem, który mam zainstalować to będzie z linku powyżej: ido_xhdpi_global_images_6.7.29_20160712.0000.26_5.1_global_53ec8fd6fc.tgz ?

I jeszcze jedno pytanie, ten plik miui_HM3Global_6.7.29_d78d6b6c1f_5.zip jest tylko do aktualizacji przez update w telefonie i raczej nie jest mi potrzebny?

Przepraszam za pewnie głupie pytania ale specem w tym nie jestem a chciałbym to zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kaysak napisał:

i jeszcze jak przytrzymam trzy klawisze to jest telefon wołający o podłaczenie do komputera

 

Tak bo wszystkie trzy przy uruchomieniu wymuszają tryb twrp, którego u ciebie nie ma i wtedy ten telefon z kabelkiem się pojawia. Da się w miarę szybko, ale potrzebny \Win 64bit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Kaysak napisał:

CZyli nie mażadnej szansy na uruchomienie telefonu na tym komputerze 

No możesz spróbować wgrać ten pierwszy rom eu na zablokowany, może się udać, ale też możesz jeszcze bardziej uwalić telefon. Najbezpieczniej znaleźć kompa z win64.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kaysak napisał:

aha ok dzięki za pomoc sprubje jutro a ostatnie pytanie bo najbliższy win 64 to xp czy pójdzie na nim ??

a jeszcze jeśli rozładuje się bateria to coś sie zmieni i dam radę go naładować???

Chyba xp nie bardzo, od win7 wzwyż. A da się go wyłączyć, czy ma tzwn bootloopa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jak spróbuję na 64 to w jakim trybie mam spróbować coś wgrać w fastboocie/ ta ikonka z telefone???

no właśnie się nie da na okrąagło się restartuje i moge wejść tylko w fastboot i w ikonke z telefonem i kablem a takto staje na logu MI i restartuje sie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, amularix napisał:

Czy BL można odblokować na global dev, czy tylko na china dev? Zastanawiam się nad testowaniem global, a później przejść na xiaomi.eu.

Powinno się dać, przetestujesz, jak się nie da to wgrasz china dev. Ja odblokowałem, ale było to ponowne odblokowanie po tym jak global mi zablokował bl. Nie wiem jak z pierwszym odblokowaniem.

2 minuty temu, Kaysak napisał:

i jak spróbuję na 64 to w jakim trybie mam spróbować coś wgrać w fastboocie/ ta ikonka z telefone???

no właśnie się nie da na okrąagło się restartuje i moge wejść tylko w fastboot i w ikonke z telefonem i kablem a takto staje na logu MI i restartuje sie

Nie musisz go wprowadzić w tryb download (ciemny ekran) jak, masz w poradniku. Fastboot to obrazek ludzika i napis fastboot. Nie wiem, czy w którymś z tych trybów będzie ładowany, może ktoś kto to trenował to się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę - pisząc w tym temacie bądź tak łaskaw i przeczytaj chociaż pierwszy post. Jak każdy tak ma pytać to to całe Kompedium nie ma sensu.

Na twoje wszystkie pytania jest odpowiedź zarówno w pierwszym poście jak i pewnie na poprzedniej stronie, bo niedawno ktoś to samo przerabiał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuję pomocy, spróbowałem wgrać Global Rom ROM 6.7.29 for Redmi 3 Released poprzez Miflash.

http://en.miui.com/thread-318059-1-1.html

do tej pory miałem 7.1.3.0.

Wgrałem poprzez download, ale po ponownym uruchomieniu tel wisi na ekranie startowym, tj. znaczek MI i na dole 3 mrugające kropki z napisem Android. Czekałem tak z 25-30min.

Mam zablokowany bootloader, po ponownym wgraniu 7.1.3.0 tel sie uruchamia.

 

Edytowane przez Griszah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...