Skocz do zawartości

Długie ładowanie


patrykt

Rekomendowane odpowiedzi

No to może być właśnie powód długiego ładowania. W oryginalnej ładowarce jest 5V/2A i jak użyjesz innej ładowarki o takich parametrach to będzie się ładować szybko. Jak będziesz ładował ładowarką 5V/1A to będzie już niestety dłużej, szczególnie że bateria w Redmi 3 to 4000 mAh.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką masz przejściówke z chińskiego wejścia ale jeśli masz taką słabej jakości to kup taką podróżną czy coś, bo mi bateria grzała się przy ładowaniu a przy podłączaniu strzelało prądem. Zmieniłem na taką dużą podróżną na ileś tam różnych kombinacji usa/china/uk itd i jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sznikers99 napisał:

Nie wiem jaką masz przejściówke z chińskiego wejścia ale jeśli masz taką słabej jakości to kup taką podróżną czy coś, bo mi bateria grzała się przy ładowaniu a przy podłączaniu strzelało prądem. Zmieniłem na taką dużą podróżną na ileś tam różnych kombinacji usa/china/uk itd i jest ok

Ja także posiadam takie cudo :)http://allegro.pl/uniwersalny-podrozny-adapter-wtyczka-przejsciowka-i5695158145.html

Jestem zadowolony. Porządnie wykonane jest i nie boję się że mnie prąd jebnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też ładowanie trwało bardzo długo, ok 6-7h, a korzystałem z ładowarki jaką dostałem wraz z telefonem:

IMG_20160320_105802_1458467896458_2.thum

Wrzucam też statystykę z Ampere:

Screenshot_2016-03-20-10-17-45_com.gombo

Zastanawiam się jak to możliwe, że u Was to trwało 2h. Możecie wrzucić swoje statystyki z appki Ampere dla porównania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny to przesada, nie jest możliwe naładowanie tego telefonu w tak krótkim czasie. 2 godziny 30-40 minut - taki jest czas pełnego ładowania w tym modelu.

W Twoim przypadku sprawdź omomierzem czy na pewno masz zwarte D+ z D- w ładowarce, jeśli nie ma połączenia to będziesz miał taki prąd ładowania, telefon wtedy przechodzi w tryb ładowania z USB. W przypadku wykrycia zwarcia tych linii będziesz mieć takie odczyty w programie Ampere (nie są do końca zgodne z rzeczywistością ale widać znaczną różnicę).

 

 

Screenshot_2016-03-20-13-09-25_com.gombosdev.ampere.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie dysponuje omomierzem, ale zrobiłem test na jeszcze dwóch ładowarkach z wykorzystaniem swojego Redmi 3 i jeszcze dwóch innych telefonach marki Samsung.

Na żadnej z ładowarek mój Redmi 3 nie osiągnął więcej niż 500 mA w Ampere, podczas gdy na wszystkich ładowarkach Samsungi osiągały natężenie prądu na poziome 1200-1500 mA.

W tym momencie wygląda mi to na jakiś problem z telefonem. Nie wiem na ile jest to kwestia sprzętowa, a na ile jest to kwestia softu.

Jeśli chodzi o soft to posiadam standardowy MIUI 77.1.1.0 stable. Nie wgrywałem tego spolszczonego MIUIPolska.

Jak u Was to wygląda? I czy rzeczywiście soft może mieć według Was znaczenie czy też wygląda to bardziej na wadę hardware'u?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie muszę odblokowywać bootloadera żeby wrzucić dev room, ale poczekam na odblokowany bootloader, żeby zrobić to wszystko za jednym razem. Potrzebuje korzystać z telefonu w międzyczasie i nie chce wrzucać wszystkiego od nowa dwa razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kabel polecacie?

Bo też dostałem jakiś lipny kabel: pokazuje mi w aplikacji Ampere wartość 980 mA (teraz mam 550 mA).

Na kablu kolegi i mojej ładowarce dochodzi do 1100 mA  (ale on ma ten kabel pod ładowarkę 1A)

ROM mam wersje PL na zablokowany bootloader (7.1.3.0).

Edytowane przez BnQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Chantaz

Nie wiem czy to zasługa samego softu czy też może swoistego wyrobienia się baterii. W każdym razie wrzuciłem wersje Xiaomi.eu 6.2.25 sprzed dwóch tygodni tak gwoli ścisłości.

Daj jeszcze trochę czasu (kilka ładowań tej baterii) i zobacz czy to coś poprawiło. Jeśli nie to dopiero wtedy zacznij się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem na telefonie różne ładowarki i kable.

Niezależnie od kabla telefon nie dostawał więcej niż 800mA na oryginalnym kablu i ładowarce. Co ciekawe okazało się że quick charge zaczyna działać po wyłączeniu systemu... He?

 

Czyli wychodzi na to, że coś jest programowego co blokuje działanie QC z poziomu włączonego telefonu? No bo jak inaczej wytłumaczyć fakt, że przy włączonym systemie, bez aplikacji w tle i zablokowanym ekranie bateria się załadowała może 2% przez 10 minut, a przy wyłączonym telefonie przez 10 minut 10%....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Chantaz napisał:

Przetestowałem na telefonie różne ładowarki i kable.

Niezależnie od kabla telefon nie dostawał więcej niż 800mA na oryginalnym kablu i ładowarce. Co ciekawe okazało się że quick charge zaczyna działać po wyłączeniu systemu... He?...

A ja Ci powiem, że na oryginalnej ładowarce Xiaomi przetestowałem 3 kable. Czas testu 20 minut. Wynik pierwszego 7%, drugiego (oryginalny Xiaomi) 12%, a trzeciego 17 %:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Jeśli kolega sprawdza prąd ładowania za pomocą apki ampere to ja podziękuję. U mnie na mi3 qc działa bez problemów a w apce przybywa ~500mah. Tak więc nie brał bym za wyznacznik tego co pokazują te aplikacje. Inna sprawa jest fakt że wykrywa jako ładowanie usb, to już może oznaczać coś powazniejszego. Ale bardziej bym stawiał na strony softwareowe. Dodatkowo ladowarki bez qc (ladujace 5v) też podają taki sam prąd jak jest w pc i dopiero po chwili telefon pobiera z nich większy amperaz i takie ladowarki też są bez problemów widziane jako sieciowe.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...