-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
U mnie nie widzę jakiejś różnicy na 6.4.7 nie żre.
-
Wgrywasz tak samo skryptem, linka już nie mam, ale znajdziesz na http://en.miui.com/forum.php W tym nie ma języka polskiego, tylko chiński i angielski. Chyba znalazłem link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569
-
Dziwne bo u mnie się to nazywa 3.0.0.0 i przed chwilą zrobiłem backup całości bez problemu! To TWRP 3.0.0-r2 było chyba w romach eu i działało z problemami.
-
Wgrajcie twrpcofface20160318 zawsze używam tego jak mi źle działają te en.
-
Orginalna ładowarka nagrzewa telefon czy to normalne?
FromWP odpowiedział(a) na Landsberg2015 temat w Problemy techniczne
Jeżeli tylko wyraźnie ciepła obudowa to niczym to nie grozi! Inne telefony z funkcją Quickcharge nagrzewają się bardziej. Podobnie jest przy ładowarkach bezprzewodowych (indukcyjnych) gdzie sprawność procesu ładowania jest dużo gorsza, a sam telefon leży na gorącej ładowarce. Używałem takiej ładowarki przy Lumii półtora roku i nie zauważyłem po tym czasie jakichś spadków wydajności baterii czy uszkodzenia czegokolwiek. Teoretycznie lepiej żeby telefon był zimny, ale wtedy będzie ci się ładował z pięć godzin, zamiast dwóch, -
Ale ten dev rom powinien ci się zainstalować przez updater z telefonu, bez komputera! Próbowałeś z tego linku? http://en.miui.com/download-298.html Instrukcja też tam jest. Przez Miflasha to chyba trzeba mieć inną wersję (pod Miflasha), dokładnie już nie pamiętam, bo to dosyć dawno temu robiłem.
-
Orginalna ładowarka nagrzewa telefon czy to normalne?
FromWP odpowiedział(a) na Landsberg2015 temat w Problemy techniczne
Jak bardzo się nagrzewa? Bo to że ładowarka oryginalna i telefon są cieplejsze wynika z prądu ładowania który jest jakby nie było dwa razy większy od tego z Ace 2. O ile mi wiadomo to chyba temperatura baterii jest monitorowana przez telefon w trakcie ładowania i w razie czego prąd ładowania zostaje zmniejszony. -
Niestety nie, ja kupiłem w polskim sklepie z fakturą i gwarancją sprzedawcy
-
Ideas serwisas, chyba jedyna.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Znaczy na pewno wina romu, mam trochę czasu, więc zresetowałem i zobaczę czy to coś pomoże, zgłosiłem też w ogólnym forum jako znaleziony bug, czekam na odzew (dopisałem Swiftkey bo też po backupie szwankuje) -
Wersja Miui 7.3 eu 6.4.7 Posiadany smartfon: Redmi 3 Jakim użytkownikiem jesteś? Zaawansowany Opis znalezionego błędu W aplikacjach typu Tidal, Here, dane ściągnięte do pracy w trybie offline (muzyka mapy) znikają po wykonaniu lokalnej kopii zapasowej, niezależnie od tego gdzie były zapisane, czy w pamięci wewnętrznej, czy na karcie SD! Nie ma ich również w zapisanej kopii! We wcześniejszym romie 7.2.4 chyba tego błędu jeszcze nie było, podobnie w oryginalnym chińskim 7.2.4. Podobnie z klawiaturą Swiftkey, też traci dane języka polskiego i trzeba ponownie wgrywać! Logcat Jeśli napotkałeś FC (Force Close), koniecznie wstaw logcat!
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Ja właśnie chyba znalazłem przynajmniej dla mnie poważny błąd ze znikającymi danymi aplikacji takich jak np. Tidal i HERE. W Tidalu można sobie ściągnąć muzykę offline i słuchać bez dostępu do neta. Podobnie w Here można ściągnąć mapy i ich używać offline. To wszystko działa i dane są, ale tylko do momentu wykonania lokalnej kopii zapasowej w telefonie! Po wykonaniu lokalnej kopii zapasowej te dane znikają i nie ma ich ani w kopii ani w pamięci telefonu, niezależnie od tego gdzie były zapisane, czy w pamięci wewnętrznej, czy na SD. Problem po raz pierwszy zauważyłem na romie eu 6.3.31 i na obecnym 6.4.7 jest to samo! Wcześniej na chińskich romach tego nie miałem, (pamiętam,bo kopia zapasowa Here trwała bardzo długo z mapą Polski ponad 0,5GB i po instalacji innego romu to się odtwarzało bez problemów) -
Telefon nie włącza się po aktualizacji do androida 5.1
FromWP odpowiedział(a) na KyluAce temat w Problemy techniczne
W Redmi Note 2 to doświadczenia nie mam, a w nim chyba niestety nie można bezpośrednio wgrać TWRP skryptem w trybie Fastboot, bo tak było by najprościej! Musisz MiFlashem w jakiś sposób wgrać chiński dev rom. Mi się udało w taki sposób postawić Redmi 3 z zablokowanym bootloaderem,- 37 odpowiedzi
-
- android 5.1
- 5.1
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Telefon nie włącza się po aktualizacji do androida 5.1
FromWP odpowiedział(a) na KyluAce temat w Problemy techniczne
Piszesz o Redmi 2, czy o Redmi Note 2? Bo tutaj o Redmi 2 i trochę inaczej się w nim wgrywa.. W podanym przez ciebie linku do poradnika chyba wszystko jest opisane, ale zwróć jeszcze uwagę na komentarze pod poradnikiem, bo tam masz dodatkowe informacje!- 37 odpowiedzi
-
- android 5.1
- 5.1
-
(i 2 więcej)
Oznaczone tagami:
-
U mnie niczego nie blokuje, powiadomienia dochodzą, pocztę sprawdza z częstotliwością jaką ustawiłem, a bateria nadal trzyma tak jak powinna, (prawie dwa razy pojemniejsza od wkładanych zazwyczaj to też wystarcza na prawie dwa razy dłużej) Musisz trochę bardziej poznać Miui, bo po prostu możliwości konfiguracji jest trochę więcej niż w podstawowym Androidzie. Np. w Redmi 2 który ma andka 4.4 jest wiele ustawień które pojawiły się dopiero w adroidzie 5, a nawet 6.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Ja mam i działa, oczywiście bezpośrednio nie chciało się wgrać, z tym TWRP nie mogę dojść do ładu! Wygląda na to że to "cofface" działa poprawnie. -
U mnie też bez zarzutu.
-
Jak zależy ci na jakości dźwięku to jednak coś takiego jak Xcarlink z modułem bluetooth. Tu niestety dochodzi transmisja po FM! Jest dobrze jak na transmiter, ale po dniu używania i porównań z symulatorem zmieniarki podłączonym kablem, różnica w jakości jest zauważalna! Ja to urządzenie traktuję raczej jako praktyczny dodatek zamiast normalnej ładowarki samochodowej (cena niewiele wyższa).
-
Dzisiaj po 10 dniach od zamówienia dotarł do mnie ten wynalazek (zwykła darmowa przesyłka Ali)! W Mazdzie Premacy zadziałał bez problemów, bez doginania czegokolwiek i siedzi stabilnie! Działa całkiem spoko, jedyne co musiałem zrobić to minimalnie przestroić na 97MHz, bo na 96,4 się z jakąś stacją gryzło. Wgrałem wersję 1.41 z tego linku https://mega.nz/#F!PdFS1SAY!0RCOCx-j_oB-G5mpeeoS9A czyli udostępnionego przez baku1991 (dzięki za link i trudy tłumaczenia!) Potrząsanie telefonem działa (Redmi 3 z romem eu), zmiana kolorów nie do końca, ale nie ma to dla mnie żadnego znaczenia! Jakość dźwięku może trochę gorsza od Xcarlinka którego również posiadam, ale do samochodu w zupełności wystarczająca.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Lewy mam tylko na uruchamianie ustawień niezależnie czy dotknięcie czy przytrzymanie (Układ ik.. Widżety Tapeta Efekty), a w aplikacjach działa normalnie jako menu. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jak nie działa jak działa, przy przytrzymaniu pokazują się uruchomione aplikacje (historia). Przy dotknięciu działa jak home. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Możesz sobie skonfigurować jak mają działać przyciski funkcyjne i za ich pomocą przełączać aplikacje. Ja mam ustawiony przycisk "home" tak że po przytrzymaniu pojawiają się ekrany otwartych aplikacji i możesz się przełączać między nimi! -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Fastboot -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Na razie działa, nie wiem czy wszystko (jedyna większa zmiana to działające dzienne ekrany blokady), ale recovery musiałem wgrywać ponownie bo się nie chciał rom zainstalować! Z tym Recovery nie mogę dojść do ładu. Po każdej instalacji nowego rozwojowego romu eu wraca to niedziałające spolszczone i muszę ręcznie wgrywać ponownie działające żeby zainstalować rom. Ponownie działa MiPilot i odnoszę wrażenie że GPS jakby jeszcze szybszy i dokładniejszy (w ciągu kilku sekund znalazł 18 satelitów i zlokalizował z dokładnością do 4 metrów wewnątrz budynku z jednym stropem!) A tu masz link do forum z nieoficjalnymi EU (prawie to samo co miui.pl z wyrzuconymi chińskimi śmieciami) stabilnych i tygodniowych! Romy Redmi 3 to "ido". http://xiaomi.eu/community/ -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Dobra, bez chińskich aplikacji jak wszystkie xiaomi.eu, ale jest nowsza na zablokowany bootloader Xiaomi.eu_Redmi3_V7.1.3.0.LHPCNCK_5.1_MiFlash czyli taka którą można wgrać przez Miflasha.
