-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Ju zaciągam, to jest na bazie oryginalnego 7.1.3 China, powinno się normalnie zainstalować, za chwilę będę się martwił jak się ściągnie. -
Dokładnie tak, a sam aparat jest naprawdę niezły, ostatnio porównywałem w słabych warunkach oświetleniowych z Samsungiem Galaxy s5 Neo i Redmi 3 robi wyraźnie lepiej!
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nie wiem jak Endomondo, ale nawigacja Here i Googla działają bardzo dobrze! GPS łapie fixa prawie natychmiast, potrafi nawet zlokalizować satelity wewnątrz domu (dwa stropy). Porównując do Redmi2 to w 3 działa lepiej! (Chiński stabilny rom 7.1.3) -
Normalnie tak samo jak w polskiej wersji, oczywiście po zainstalowaniu usług googla, sklepu i klawiatury!
-
problem z - your device isn't compatible with this version
FromWP odpowiedział(a) na patrykt temat w Problemy techniczne
Nie macie zainstalowanych wszystkich potrzebnych do prawidłowego działania sklepu usług Googla! U mnie wszystko się bez problemu instaluje, przed chwilą zainstalowałem Yanosika (Chiński stabilny rom 7.1.3). Mi App Store jest z systemem dlatego działa bez żadnych dodatkowych działań! Ciekawostką dla mnie jest to, że Mi App szybciej wyszukuje aktualizacje programów nawet tych zainstalowanych z Google Play i o dziwo przynajmniej apki pa angielsku aktualizują się bez krzaków. Mi Pilota z Miui Polska też mi chciało z aktualizować, ale przed aktualizacją (przypuszczalnie do chińskiej wersji) ostrzegło że to nie do końca zgodna aktualizacja z tą posiadaną wersją! -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Moim zdaniem facet na tym filmie miał jakiś badziewny rom w tym Redmi3 szczególnie z tą przeglądarką! Używam Chroma i działa bardzo płynnie. Odpaliłem przed chwilą z ciekawości Antutu HTML5 test i wyszło że "mój device" jest wyraźnie lepszy od Mi 4W, HTC One_M8 i Xperii ZUltra. O grach nic nie powiem bo to poza moimi zainteresowaniami, jak dla mnie mogą się wywalać wszystkie. -
A ktoś o niej coś pisał? Jak znasz już z rok to może wiesz jak wypada porównanie z poprzednią okrągłą?
-
Witam właśnie pojawiła się niedawno nowa wersja tego głośniczka "mini2". Inny kształt bo kwadrat, z funkcją NFC i wymienną baterią taką samą bodajże jak w tel. Mi2. Nabyłem, gra całkiem spoko jak na swoje rozmiary. Mam porównanie z JBL GO bo taki również posiadam i Xiaomi pod względem dźwięku bardziej mi się podoba (basu nie jest więcej ale brzmienie lepsze i gra bardziej neutralnie), a dodatkowo lepiej wykonany. Korpus aluminiowy no i bateria przynajmniej teoretycznie ma grać 10-12h a JBL 5-6. Nie miałem pierwszej wersji mini więc nie wiem czy jest coś lepiej z dźwiękiem.
-
Już pisałem wcześniej "superbart" musiałeś przeoczyć! Kabel służy do ładowania i przesyłania danych! Wystaje dosłownie 1,5-2mm ponad obudowę (w miejscu gdzie jest płaska na wyobleniu bardziej), ale przynajmniej w moim Redmi3 opiera się samym kołnierzem o obudowę, czyli głębiej się wepchnąć nie da!. Musiałem wyciąć troszkę większy otwór w oryginalnym siliconowym etui i z założonym etui wystaje minimalnie, około 0,5mm, w zasadzie to nie przeszkadza, ale jednak wystaje! Przypuszczam że z etui Ipaky by nie wystawał, ale też trzeba by trochę powiększyć otwór w miejscu gniazda usb. Siła magnesu nie jest zbyt duża i niestety z powodu dosyć sztywnego kabelka połączenie nie jest tak pewne jakbym oczekiwał, aczkolwiek na przykład w samochodzie nie ma problemu żeby się sam odczepiał pod wpływem drgań podzczas jazdy. Niestety jak już pisałem wcześniej to coś co zostaje w telefonie nie nadaje się do łatwego wkładania i wyjmowania, osadzenie i wyjęcie wymaga użycia sporej siły! Kabelek działa dobrze, ładowanie i komunikacja bezproblemowe, a dodatkowo wtyczka jest symetryczna i nie ma znaczenia którą stroną ją zetkniemy! Dla mnie to jest jednak wygoda bo w poprzednim telefonie korzystałem z ładowarki bezprzewodowej.
-
Szkło niczego nie psuje, chroni i przynajmniej to oryginalne z tego sklepu jest bardzo ok (podobnie mocolo). Jak pisałem powyżej oryginalne siliconowe etui też jest dobre (z telefonem dostałem jakieś no name gratisowe i wylądowało w koszu), z pełną odpowiedzialnością mogę polecić! Nie mam porównania, ale wygląda na to, że to co polecił moon jest też ok i trochę taniej!
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Złotego nie widziałem, ale mam srebrno białego i już w tym kolor aluminium jest lekko szampański. Znajoma kupiła ten nazywany szarym z czarnym frontem i w tym aluminium jest tak naprawdę srebrne, nie szare. Złoty musi być bardzo wyzywający i przód też ma złoty! Chyba nie bez powodu kosztuje najmniej, przypuszczam, że źle ocenili preferencje klientów i im zalega. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Link do chińskiego instalera usług googla jest w poście dotyczącym instalacji tych usług i to jak najbardziej działa, trzeba zainstalować nie tylko sklep, ale też inne usługi potrzebna do jego działania. Po instalacji reboot telefonu, bo bez tego sklep się nie odpali (wszystkie zainstalowane usługi muszą się załadować). Co do chińskiej przeglądarki wystarczy ustawić stronę startową np google.pl i nawet da się jej używać. Po zainstalowaniu innej przeglądarki trzeba wejść w ustawienia programów i wybrać tą nową przeglądarkę jako domyślną. Rom wygląda na oryginalny chiński i nie powinien sprawiać problemów (już są dwie nowe aktualizacje tego romu) -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Post wyżej -
Wszystko dotarło i mogę się podzielić wrażeniami. Co do Mikey to porażka, nieprzydatny gadget działający jedynie z chińskim softem ale też nie do końca dobrze! (na szczęście cena niewielka). Kabel magnetyczny do ładowania całkiem spoko, ładuje i przekazuje dane! To coś co się wkłada do gniazda USB telefonu wystaje minimalnie ale trzeba użyć sporej siły żeby to wcisnąć ewentualnie potem wyjąć dlatego powinno się to instalować raz na zawsze! Tak naprawdę trzeba by mieć kilka takich kabli np. w sypialni do ładowania, przy kompie do wgrywania i w samochodzie do zasilania wtedy wszystko było by ok. Fajne jest to że nie ma znaczenia którą stroną się go podpina czyli jak w gnieździe USB type C. Jest trochę za sztywny. Wracając do szkła to instalowałem znajomej oryginalne Xiaomi które nabyła w xiaomi.com.pl i przynajmniej organoleptycznie wygląda i zachowuje się jak Mocolo, moim zdaniem to wyprodukowała to ta sama firma, jaka to nie wiem.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Niestety equalizera nie poprawili, z kartą SD widzę że można sobie poradzić bo to problem nadanych uprawnień, a angielskiej wersji Mipcsuite powtórnie nie testowałem, ale wątpię żeby zadziałała, bo trzeba tą wersję po prostu od nowa przetłumaczyć z najnowszej chińskiej! -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Właśnie pojawiła się nowsza wersja stabilnego oryginalnego chińsko-angielskiego romu 7.1.3.LHPCNCK, już zainstalowałem, brak zauważalnych zmian, poza poprawą stabilności! -
U mnie też działa bez zarzutu na 7.1.2.0 jedyne co mi po aktualizacji przestało działać to eqalizer dźwięku na słuchawkach. Odpala się można regulować ale zero wpływu na dźwięk. Na szczęście działa preselekcja modeli słuchawek i coś tam można sobie dopasować.
-
Sprawdziłem przed chwilą, w Play kody działają bez problemów
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Niestety Google i Xiaomi nie pałają do siebie miłością. U mnie chyba było podobnie, ale po jakimś restarcie zaczęło działać. Natomiast po zarejestrowaniu konta Mi i włączeniu synchro z tym kontem wywaliło mi możliwość synchronizacji kontaktów i kalendarza z kontem Googla! Na szczęście dla mnie działa synchonizacjia z kontem Mocrosoftu a z takiego ostatnio korzystałem (przesiadka z WP10 mobile bo już miałem dosyć ciągłego czekania na działającą kompilację). -
Jedna, nie zestaw. Wiem że w Chinach można taniej, ale przy takich sumach oszczędności są znikome, a tu miałem po dwóch dniach.
-
Ja kupiłem i właśnie zamontowałem Mocolo. Nakleiło się wzorowo i wygląda rewelacyjnie. Dodatkowo ma powłokę oleofobową co widać od razu! Podobno zrobione ze szkła japońskiej f-my Asahi (Dragonglas) twardość 8-9H, minimalnie niższa od Gorilla Glas3 ale podobno odporniejsze na uderzenia. Mogę spokojnie polecić, a kupiłem tutaj: http://allegro.pl/folia-szklo-mocolo-xiaomi-redmi-3-i5964706151.html Za niecałe 25zł z fakturą i wysyłką z Polski to chyba najlepsza propozycja z tych lepszych szkieł! Szybka wysyłka paczkomatem za 9zł. Wcześniej na innym telefonie miałem jakieś Mofi? ale to wygląda dużo lepiej. Silikon zamówiłem oryginalny z xiaomi.com.pl razem z kablem magnetycznym do ładowania i przyciskiem MiKey. Podzielę się wrażeniami jak do dotrze,
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Mi po zarejestrowaniu telefonu i nr na koncie Xiaomi i uruchomieniu chmury sam wysłał sms-a i zarejestrował kartę bez pytania! Był ustawiony język angielski bo innego oprócz chińskiego nie mam. -
Niestety w chińskim nawet oryginalnym roomie kwiatków jest, np włączenie identyfikacji nieznanych numerów też działa w oparciu o bazę numerów w Chinach! Przeglądarka po zmianie strony startowej nawet da się używać, jedyne czego nie można zmienić to domyślna wyszukiwarka (baydu?).
-
Zainstalowałem bez problemów właśnie przez chińskie.apk. Próba instalacji innej wersji google.apk też się powiodła tylko po instalacji nic nie działało, czyli .apk pobrane z linku z pierwszego postu działa!
-
Chyba tak, mam najnowszy stabilny 7.1.2.0(LHPCNCK) na razie niczego lepszego nie znalazłem, wszystko działa ok ale całkiem chińskich aplikacji (systemowych a taką jest sklep Miapp) nie da się pozbyć!
