-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Ciekawa wersja, ale o takiej nie słyszałem. I Global z tłumaczeniem MiuiPolska? Na forum anglojęzycznym to na razie widzę same petycje żeby zrobili Global do tego telefonu. Gdzie to kupiłeś, bo mogę się mylić albo coś przeoczyłem, ale nie wygląda to na oficjalnego Globala ani eu czy pl. -
No właśnie czytnik linii papilarnych na tym romie raczej nie zadziała, bo rom chyba starszy od telefonu, usługi googla powinny.
-
Wszystko masz w poradnikach i innych miejscach tego forum i forum xiaomi.eu ale że wypunktowałeś to ci napiszę: 1. TWRP nie wrzucisz bo masz zablokowany bootloader który to uniemożliwia, czyli z romu przez TWRP nici. 2.Nie ma globala na Redmi 3, może kiedyś będzie ale na razie nawet w betach się nie pojawia. 3. Flash robisz z poziomu komputera przy pomocy narzędzia MiFlash czyli potrzebujesz podpiąć i zainstalować odpowiednie sterowniki w windows. 4. RM3 pro ma taką samą nazwę kodową w romach jak RM3 "ido" czyli nie będzie do niego innych romów (na razie nie wszystko wszystkim działa poprawnie). 5.Najprościej wystąpić o zgodę na odblokowanie bootloadera (jak, znajdziesz na forach), czekasz około 10-14 dni dostajesz zgodę, odblokowujesz możesz wgrać TWRP co powoduje ze instalujesz taki rom jaki chcesz łącznie CM. 5b. W międzyczasie (albo zamiast odblokowywania bl) możesz zainstalować jedyny (i więcej takich chyba nie będzie) rom miuipl/eu 7.1.3 do instalacji na zablokowany bl instalowany z poziomu MiFlasha (są osoby które twierdzą że ten rom działa im najlepiej przynajmniej pod względem drenażu baterii) Masz główne odpowiedzi na swoje pytania, reszty musisz poszukać bo musiał bym tu napisać epopeję, temat jest tylko pozornie prosty.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
A z powrotem uszczypnięcia, dzięki działa. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
A gdzie to się ustawia bo nie mogę znaleźć? W 6.4.14 miałem miniatury, a teraz w 6.4,21 mam ikony. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Sprawdź w programie Panel sterowania, sekcji monitor danych i będziesz coś więcej wiedział. Takiego problemu z tym romem jakoś globalnie nie było a każda inna odpowiedź na podstawie tego co napisałeś to wróżenie z fusów. -
Chyba najlepiej w tej chwili właśnie 7.2.7 stable. Błędy raczej mało znaczące takie jak miejscami braki w tłumaczeniu na polski (jest angielski). Najnowszy rozwojowy 6.4.21 też działa nieźle, poprawione niektóre funkcje, ale inne błędy się pojawiają. Pomysł żeby instalować tylko wersje stabilne jest jak najbardziej sensowny, dla kogoś kogo nie bawi odkrywanie tego co poprawili, a co zepsuli co tydzień.
-
Ale mnie właśnie to autoodtwarzanie najbardziej interesuje, jak pisałem powyżej. Przypuszczam, że to potrząsanie działa jak przycisk do przodu w słuchawkach i powinno działać z każdą aplikacją na to reagującą.
-
A to jutro sprawdzę, ale bardziej mi na autostarcie zależy, bo w moim samochodzie (chyba tak jest w większości) przy uruchomieniu rozrusznika wyłącza zasilanie gniazda zapalniczki i po muzyce. Muszę ponownie ręcznie uruchomić odtwarzanie w telefonie, a przy systemowym odtwarzaczu, wsiadam, odpalam jadę a muza sama startuje. Wygodne szczególnie w mieście przy częstych wsiadaniu i wysiadaniu.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Znalazłem, ale po co to wyłączać? To chyba nie Googla tylko systemowa, przynajmniej tak się zgłasza, a wyłączenie czegoś systemowego może powodować problemy. Z tego co widzę jest sobie i żadnych zasobów, nie zabiera, a w opcji drukowania wyłącza się drukowanie i tyle. Sprawdziłem u siebie i wyłączenie powoduje twój problem, powinna być włączona i wtedy wszystko działa. -
Znaczy jak ręcznie? Mam akurat Tidala i nie potrafię włączyć tak żeby był domyślną aplikacją startującą automatycznie po podłączeniu i żeby utwory przełączać potrząsaniem tak jak w systemowym odtwarzaczu. Na liście wyboru w aplikacji mam tylko ten systemowy.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Nie widzę u siebie żadnej aplikacji drukowania w chmurze, skąd to się u ciebie wzięło? -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Ja jadę na tym romie i nie mam tego problemu, ale upgradowałem z 6.4.14, bez żadnych wipe, a ty z jakiego roomu przechodziłeś? Może masz jakieś śmieci po starym romie? Robiłeś wipe dalvik cache? Jak tak to może wipe data pomoże. -
Może z czasem się okaże, zobaczymy. Działa i wszystko można zrozumieć (ja nie wpadłem na to żeby ustawić angielski i w pierwszej chwili chińskie znaczki mnie przeraziły). Szkoda że ciągle nie można używać z Tidalem, czy Spotify, tylko z wbudowanymi odtwarzaczami.
-
A skąd to niby miało by brać dane do tego?
-
Znaczy problem jest z systemową kopią zapasową, nie można jej na razie w tych romach używać bo kasuje niektóre dane. A rada sp4ubw jest sensowna i to działa. Wystarczy skopiować z pamięci wewnętrznej, katalogu android/data cały katalog danej aplikacji i potem w razie czego go odtworzyć, ale jak masz zainstalowaną kartę pamięci, to to samo trzeba zrobić z danymi na karcie. Tylko to tak trochę naokoło, po to jest w systemie funkcja lokalnej kopii zapasowej, żeby było prościej.
-
A robisz przed aktualizacją lokalną kopię? Bo ja tak mam po każdym wykonaniu lokalnej kopi. Pisałem już o tym, kilka osób potwierdziło ten problem. Nie ma to znaczenia czy te dane były na karcie SD, czy w pamięci telefonu.
-
Dzięki, to chyba w zupełności wystarczy. Ciekawi mnie tylko po co w tej nowej wersji chcą wiedzieć czy mam mały czy duży samochód?
-
Taa ale wiele innych rzeczy w WP nie działało i praktycznie nie było alternatywy, tu masz sporo więcej opcji! Na szczęście jestem wolny od FB ale żona używa i na Redmi2 wszystkie powiadomienia działają zdecydowanie lepiej niż na Lumii 735 do której chciałem ją kiedyś przekonać! Ten rom 7.1.3 ma sporo problemów z powiadomieniami, synchronizacją i innymi rzeczami, niewiele chyba na razie możesz zrobić bez odblokowania BL
-
Rozumiem że chodzi ci o mapy Googla? Przed chwilą sprawdziłem na 6.4.21 eu działa, nigdy tego nie używałem, ale jak działa to teraz będę! Może będzie się chciało wypowiedzieć komuś kto jeszcze ma zablokowany BL.
-
Pojawiła się nowa wersja chińskiej apki 2.0, dzisiaj po odpaleniu spolszczonej wersji 1.41 zaproponowało mi update, to się zgodziłem! Na szczęście ustawienia się nie zmieniły, a z tą chińszczyzną to nawet trudno mi stwierdzić co się zmieniło! Jedyne co zauważyłem to gada przy starcie po "niby angielsku" (po chińsku było ładniej) i wydaje grzechot przy potrząsaniu.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Bo to się chyba pojawia przy zablokowanym bootloaderze. -
MIUI 7.2 i Redmi3 Pro - kilka pytań nowicjusza
FromWP odpowiedział(a) na jarusss temat w Dyskusja ogólna
Redmi 3 pro na 7.1.3 niektórym nie widzi kart SIM! Już o chińskim romie zapomniałem, i używam innych aplikacji (Tidala, nie Spotify, nie używam facebooka itd) Generalnie usługi googla z chińskim romem średnio dobrze współpracują, na romach eu jest wyraźnie lepiej! Jak ustawić dzwonki masz tu: Przyciski funkcyjne nie mają podświetlenia! Więcej nie pomogę, musisz sam szukać!- 6 odpowiedzi
-
- redmi 3 pro
- miui 7.2
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Ale jak to "zeby wciskajac mocniej palcem dotykac samego wyswietlacza" chyba w tym modelu dotyk i LCD są ze sobą sklejone w jedną całość, GorillaGlas ci się pod palcem rozpływa?
- 6 239 odpowiedzi
-
MIUI 7.2 i Redmi3 Pro - kilka pytań nowicjusza
FromWP odpowiedział(a) na jarusss temat w Dyskusja ogólna
A jak 3pro, (nie zauważyłem),to trochę komplikuje, wgrać wgrasz ten rom (bo oba modele mają ten sam "ido") ale czy wszystko będzie działać to się okaże, w razie czego wrócisz bez problemu do chińskiego! Jednym działa, inni zgłaszają problemy. A co do tego co zrobić to wystarczy ten drugi link i chyba bezpieczniej, bo przerobione przez wielu, ja to już robiłem w dwóch Redmi 3 (ale nie pro!).- 6 odpowiedzi
-
- redmi 3 pro
- miui 7.2
-
(i 3 więcej)
Oznaczone tagami:
