-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Bardzo fajna inicjatywa i program, będę wszystkim polecał! U mnie jedynie nie działa diagnostyka urządzenia, wywala z aplikacji do ekranu głównego i nic się nie dzieje (Redmi 3, rom 6.4.21eu). Sam osobiście z tych porad praktycznie wszystko już wcześniej rozkminiłem, jedynie jednej rzeczy nie wiedziałem, ale dla mniej dociekliwych i szukających rozwiązania większości problemów super.
-
Aplikacja do podtrzymania włączonego wyświetlacza
FromWP odpowiedział(a) na Bisztov temat w Szukam aplikacji
O dziwo działa, zobaczymy w praktyce, jak będzie ok to może nawet zakupię. -
Na redmi3 pro ten rom na zablokowany działa źle, są problemy z SIM i innymi rzeczami, trzeba odblokować bl i poczekać na nowy rom eu
-
Xiaomi jeszcze nie co najwyżej do Indii i Pakistanu. Do Europy to sami sprzedawcy.
-
Bo to link do najnowszej wersji cotygodniowej a ta jest opóźniona. Ty chyba potrzebujesz na zablokowany bl, poszukaj linków w poradniku. Twój telefon to Redmi 3, czy Redmi 3 pro? Bo w stopce masz pro a na zrzucie Redmi 3 z "dziwnym" nie istniejącym oficjalnie romem.
-
A nie lepiej nabyć po prostu Roidmi Xiaomi? Dwa porty, 2A wykonanie wzorowe i całkiem niazły transmiter FM gratis. Kupiłem za 56zł z darmową przesyłką na Ali.
-
Redmi 3 pro synchronizacja aplikacji
FromWP odpowiedział(a) na adamesqqq pytanie w HyperOS - korzystanie
A jaki masz rom? Jeżeli oryginalny chińsko-angielski to doinstalowane usługi Googla i Facebook często mają czkawkę, na romach eu działa to lepiej (Chińczycy mają swoje Baidu zamiast Googla i cośtam zamiast Facebooka). W systemowej aplikacji do poczty możesz ustawić sposób i częstotliwość sprawdzania wiadomości i jak ustawisz "push" to powinno działać, nie wiem jak w aplikacji Gmaila bo nie używam. Co do ustawień autostartu i oszczędzania baterii odpowiedziałem co wiedziałem na twój post w dziale Redmi 3. -
Jeszcze różnica w pamięci wewnętrznej 16, a 32Gb. Jak chciałbyś użyć dwóch kart SIM (bez SD) to zaczyna to mieć znaczenie. Co do romu, to prawdopodobnie kolejny eu powinien już działać prawidłowo, pracują nad tym i jest "delayed"
-
Autostart znajdziesz w aplikacji Panel sterowania sekcja uprawnienia/dodaj do autostartu. W innych nakładkach z reguły nie ma tak dużo opcji konfiguracyjnych. Żeby dostać powiadomienia od jakieś aplikacji to chyba w każdym systemie musi ona być uruchomiona. Jak jest wyłączona to nie odbierze wiadomości i co za tym idzie nie powiadomi o niczym. Jeszcze w ustawieniach/urządzenie/bateria i wydajność/oszczędzanie baterii/tryby oszczędzania baterii ustaw "nie blokuj (bez ograniczeń aplikacji w tle). Często to właśnie ustawienia oszczędzania baterii są powodem braku powiadomień. Niestety w niektórych romach pomimo tych działań nie wszystko działa ok
-
Ja też stary już jestem, ale trochę mnie twój post rozbawił bo na taki pomysł że to są jakieś gniazda to bym nie wpadł. Manuale to teraz piszą jak jest o czym, tutaj to chyba jedynie jak zainstalować karty SIM i mini SD, reszta to to tylko soft który się co chwilę zmienia i każda informacja była by dezinformacją. Nie bież tego do siebie.
-
W sumie dobrze że się zapytałeś i tam jakiegoś spinacza biurowego nie włożyłeś jak do szuflady SIM. Miałbyś mikrofony z dziurką w środku. To forum chyba wszystko przetrzyma nawet zmasowany atak atomowy. Przepraszam, za żart, ale cotygodniowy rom nie wylądował, ciągle ma status "delayed", bez podania przewidywanego terminu lądowania i nie ma czego krytykować, testować itd.
-
Temat rzeka i mało danych, jaki rom miałeś? Rzeczywiście kupiłeś z odblokowanym? Mało prawdopodobne i chyba dlatego nie możesz zainstalować TWRP. Jedynie kombinowanie przez MiFlasha Ci pozostaje, nieważne czy Win7, czy 10, ważne żeby były 64 Bit i odpowiedni rom pod MiFlasha. Zajrzyj do Kompendium wiedzy (właśnie przed chwilą podałem tam linka do nowej wersji MiFlash (2).
-
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Pojawiła się nowa wersja MiFLash (2) (tylko pod systemy 64Bit), podobno ma z integrowane Qualcomm driver. Link do info i pobrania na oficjalnym forum: http://en.miui.com/thread-272376-1-1.html -
Żadnej automatycznej aktualizacji na ten rom nie dostaniesz. Nie, nie masz odblokowanego. Na zablokowany BL też można wgrać rom tylko przez MiFlash-a (specjalnie do tego przystosowany). Jedyny oficjalny Xiaomi.eu i MiuiPolska to 7.1.3. i innego raczej nie będzie.
-
No bo za tą cenę jest wręcz fantastyczny, bateria również. Widzę że niektórzy koledzy starają się bić rekordy dni bez ładowania (może to objaw jakiejś ładowarkofobii). Różne opinie, różne romy ale i tak statystycznie ten model wytrzymuje dwa razy dłużej w porównaniu do konkurencji, łącznie z innymi modelami Xiaomi. Ja osobiście nie jestem w stanie go rozładować w ciągu bardzo intensywnego dnia pracy (8h z włączonym ekranem 50% jasności to żaden problem). Fakt że na niektórych romach aktywne połączenie bluetooth zjada więcej niż powinno. Może to z czasem poprawią. Jeśli chodzi o czas działania to w obecnej chwili nie widzę na rynku konkurencji dla tego modelu (oczywiście przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów i wagi). Właśnie odpaliłem panel sterowania i po dzisiejszych 8 godzinach niewielkiego używania (włączone non stop: LTE, Wi-Fi, Bluetooth) mam 94% baterii. Czy to moze być powód do lamentów? Rom eu 6.4.21.
-
Wydaje mi się ze zrozumiałem, chodziło mi o to że na podstawie napięcia Roidmi samo odczytuje czy jest włożone do gniazda 12 czy 24V.
-
Wątpię żeby o to chodziło, ładowarki sieciowe od dawna są na 120/220V, i nie trzeba im podawać info jakie mamy napięcie.
-
Chmura Xiaomi - problem z przywróceniem z kopii
FromWP odpowiedział(a) na wolf pytanie w HyperOS - korzystanie
Z kopii lokalnej zajęło by to kilka minut nie nockę a z romem w którym działa prawidłowo miała byś również swoje ustawienia aplikacji dzwonków i innych pierdółek. Jedyne co by zostało do zrobienia to co najwyżej odpowiedzi na pytania systemu przy pierwszych uruchomieniach aplikacji. Ale nie na 6.4.21 i Redmi 3. -
KOMPENDIUM WIEDZY REDMI 3/3S/PRO - ROM, BOOTLOADER, RECOVERY, ROOT, FAQ
FromWP odpowiedział(a) na jarekm95 temat w Dyskusja ogólna
Chyba bez odblokowania nic nie zdziałasz, na 7.1.3eu wszyscy mają problemy z SIM i jedyną radą jaką znalazłem było odblokowanie BL i wgranie nowszej rozwojowej wersji eu, albo niestety china stab, lub dev. -
Dobrze rozumiesz, tak to działa teraz ale niestety tylko z wbudowanym odtwarzaczem i oczywiście apka Roidmi musi być odpalona w tle. A jak to będzie w wersji z mikrofonem, to zobaczymy. Nie wiem czy autoodbieranie rozmowy to dobry pomysł. Chyba jakiś guziczek na Roidmi by się do tego przydał. Ja używam do rozmów dodatkowego zestawu BT kupionego parę lat temu. Roidmi służy mi tylko do grania i komend nawigacji z czym sobie radzi bardzo dobrze. Przenikanie komend nawigacji z muzyką nie drażni, odbywa się płynnie z delikatnym wyciszeniem muzyki.
-
Nie wiem czy chodziło ci tylko o słuchawkę do rozmów (bluetooth na jedno ucho), czy ogólnie do rozmów i muzyki. Do muzyki używam Pistonów V3 Xiaomi i z czystym sumieniem mogę je polecić (rozmowy obsługują też bezproblemowo). Zamiennie po bluetooth używam Sony SBH-20, do którego można podpiąć dowolne słuchawki i sprawuje się wyjątkowo dobrze, a dodatkowo używam tego do przesyłania muzyki z telefonu na stacjonarny zestaw Hi-Fi. Spadek jakości porównując do połączenia kablowego jest w praktycznie niezauważalny.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Ja ci wierzę że taki masz wygląda ładnie, ale czy ten rom rzeczywiście stworzyli ludzie tam wymienieni to już tylko oni sami mogą ci na to pytanie odpowiedzieć. Po raz pierwszy widzę rom Global Stable dla Redmi 3, ale jak pisałem mogłem coś przeoczyć. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Jeżeli dla Ciebie nie ma znaczenia jakie śmieci masz w romie, to rzeczywiście nic to nie zmieni -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Piszesz że miałeś taką samą, a na screenie pokazujesz inną. Kolega Xymox4AD pisał że ma Global, ty masz stable, u niego: 7.1.1.1 u ciebie 77.1.1 no chyba że zrobił literówkę. A co do rozmów to chyba dyktafon właśnie je odtwarza i nagrywa i tam są ustawienia słaba, średnia, wysoka. Też mi wyświetla LP (mam ustawioną średnią) a co do jakości to u mnie jak na rozmowy rewelacyjnie, jakiejś zauważalnej różnicy z Redmi 2 nie słyszę. -
Jakiś czyli jeden jedyny który masz już wgrany. 7 to wersja Miui w romie, a 6 to rok w romie rozwojowym.
