Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. A dużo masz tam nawyświetlane w tym pasku statusu? Bo jak za dużo i nie ma miejsca na wyświetlenie ikon powiadomień, to wtedy właśnie wyświetla tylko 3 kropki. Spróbuj na chwilę wyłączyć np pokazywanie prędkości transmisji danych, procentu baterii, nazwy operatora i zobacz czy się pojawią ikony zamiast trzech kropeczek. Resztę ustawień powiadomień masz też w menu powiadomienia i podmenu powiadomienia aplikacji.
  2. Najlepiej zainstalować TWRP cofface, dołączonym skryptem bo to sprawdzone i przypuszczam że jakbyś tego użył to nic byś nie namieszał i miał kopię danych. Link: https://www.androidfilehost.com/?fid=24459283995299569 Link do forum xiaomi .eu http://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/ gdzie masz więcej info.
  3. Na to pomysłu nie mam. Z jednym ap i repeterem o tym samym SSiD działa, ale 3 różne ap z takimi samymi SSiD?
  4. 1. Redmi 3 chyba raczej na pewno nie obsługuje 5GHz tylko 2,4 bgn, czyli z dual banda nici. 2.Problem z synchronizacją z kontem Googla na tym romie, w nowszych bywa lepiej.
  5. Po instalacji przez MiFlasha to wszystko znika root też i trzeba od nowa. Dlatego podstawą jest kopia z której można by to było odtworzyć i chyba tylko na tym polega namieszanie. Nie wiem co można by było zrobić żeby roota zachować, bo mi root nie był na razie do szczęścia potrzebny.
  6. No to trochę to potrwa i chyba dane aplikacji straciłeś. I tak niedługo zmienisz rom na nowszy (tak przypuszczam).Najlepsza i najszybsza metoda na kopię zapasową, to lokalna kopia na SD, bo kopiuje i aplikacje i dane aplikacji (te w pamięci wewnętrznej i karcie SD). Niestety nie we wszystkich romach ta funkcja działa prawidłowo, a szkoda. Jeżeli po instalacji romu wgrałeś to samo TWRP które miałeś przy wykonywaniu kopii to powinno widzieć tą zrobioną na SD.
  7. Jak do 7.1.3 to najlepiej i najpewniej bo wszystko od nowa postawisz MiFlashem (oczywiście wersję romu pod MiFlasha). A jak przez TWRP to raczej wipe data i dalvik/cache (ale nie zawsze konieczna data, bywa różnie przy downgrade). Jak wracałem z romu dev na 7.2.7, to nie wystarczył dalvik/cache, ale wipe data już po downgrade pomógł. No i odtworzenie danych z chmury, kopii lokalnej, czy kopii z TWRP.
  8. To kółeczko służy również do zmiany jasności, jak przesuniesz palcem po obwodzie to się zmienia (ale tylko po wskazaniu punktu ostrości)
  9. FromWP

    Nie działa gps

    Tak ale tam chodziło o coś innego, tego tu nie rozumiem, może się po prostu popsuł? Przywrócenie do stanu początkowego nie zaszkodzi. W tym romie o ile pamiętam chyba prawidłowo działa kopia lokalna, możesz zrobić na SD, przywracanie danych potrwa kilka minut, a nie godzin (jak masz dużo aplikacji czy innych danych).
  10. FromWP

    Xiaomi MiKey

    Następna wersja będzie z mikrofonem, żeby rozwiązać ten problem, bo programowo chyba się nie da.
  11. Czyli chyba wszystko ok. W sumie nie widzę jakichś różnic w działaniu aparatu w zależności od wersji romu, tego chyba nie ruszali. Jeszcze jedna rzecz którą zauważyłem, że aparat ustawia dosyć długi czas naświetlania przy słabym oświetleniu i trzeba się mocno starać żeby zdjęcie było nieporuszone (w porównaniu z poprzednimi telefonami które miałem, czy testowałem).
  12. FromWP

    Nie działa gps

    Bez pliczka też działa rewelacyjnie, na żadnym romie nie miałem z tym problemu, może coś w uprawnieniach aplikacji przestawione.
  13. Rozumiem że masz problem z ustawieniem ostrości, bo "wyostrzanie zdjęć" to zupełnie inne zagadnienie (nawiasem mówiąc Redmi 3 trochę za bardzo odszumia i wyostrza). Ustawianie ostrości u mnie działa normalnie, może mogło by być lepiej, ale większych problemów nie zaobserwowałem. Dodatkowo możesz dotknąć ekranu w punkcie gdzie chciałbyś mieć ustawioną ostrość i to też działa. Z bliska chyba najmniejsza odległość z której można fotografować to 5 cm (poniżej nie ustawi) i też nie zauważyłem problemów.
  14. FromWP

    Xiaomi MiKey

    Są dwie rady, albo wyrzucić, albo sprezentować wrogowi. Nie da się tak tego użyć żeby wszystko działało, niezależnie od oprogramowania.
  15. Bateria raczej jest gorsza, ale wszystko inne lepsze. Akurat w tym modelu narzekania na baterię nie bardzo są na miejscu, chyba że ktoś ma ładowarkofobię, lub chce bić rekordy w czasie działania bez ładowania.
  16. Z 7.3.1 telefon trochę szybciej reaguje na wszystko i chyba minimalnie lepiej działa bateria. Kilka rzeczy jest nowszych, np kalendarz. Niestety lokalna kopia zapasowa po wykonaniu kasuje dane niektórych aplikacji, a w 7.2.7 działało to prawidłowo. Z tą kopią to jedyna wada w stosunku do 7.2.1 jaką zauważyłem, reszta raczej na plus. (kopię opanowałem, wiem które z moich aplikacji kaszani, te pomijam i kopiuję ręcznie). 7.3.1stab jest jednak starsza od 6.5.5 cotygodniowej w której jest więcej zmian i chyba oceniając po krótkim używaniu jednej i drugiej najlepsza w tej chwili to jednak 6.5.5 A o tej nowej 7.3.1 stab pisałem wczoraj w wątku ogólnym, że jest do pobrania.
  17. Trzeba by wiedzieć na bazie jakiego romu jest to stable. To 7.3.1 prawdopodobnie starszego niż 6.4.28. Okaże się jak zainstalujesz bez wipe. Zrób pełną kopię w TWRP najwyżej wrócisz i zrobisz wipe all.
  18. Akurat niedawno przerabiałem to podpowiedziałem.
  19. Który kalendarz Ci nie synchronizuje, wbudowany, czy Googla? Zainstaluj sobie Kalendarz Googla ze sklepu to i ten wbudowany zacznie synchronizować. Prawdopodobnie gdzieś po drodze wysypała ci się usługa synchronizacji kalendarza Googla, a instalacja googlowego kalendarza powinna to naprawić. Miałem podobny problem z Redmi 2 i taka operacja pomogła, może i tu pomoże.
  20. Bez żadnych wipe, wszystkie dane i ustawienia zostają. Mi przez updater automatem nie zaskoczył, dopiero po uruchomieniu z updatera TWRP i instalacja z poziomu TWRP.
  21. Jest nowy stabilny 7.3.1eu link https://www.androidfilehost.com/?fid=24533103863138006 Już wgrałem, trwało to max 10min wliczając ściągnięcie z serwera.
  22. Chyba w Micenter, a swoją drogą chyba dosyć odporny, zdeptanie mu zaszkodziło, ale tylko trochę.
  23. FromWP

    Etui i szklo do Redmi 3

    To akurat nie silikon i z czasem się porysuje ale według mnie to i tak chyba najlepszy wybór. Silikon nawet oryginalny momentalnie żółknie, z czasem zaczyna się lepić, paprochy włażą pod spód, nacieszysz się tylko chwilę.
  24. FromWP

    Etui i szklo do Redmi 3

    Mi nie udało się znaleźć, ale napisałem bo jakieś tam doświadczenie z klapkami mam i to trochę przeszkadza. Osobiście przestałem używać jakiegokolwiek etui i telefon bez etui leży najlepiej w dłoni dodatkowo wygląda dobrze. Nawet zerwałem hartowane szkło Mocolo, bo po miesiącu zaczęło się minimalnie odklejać w górnym rogu co niby nie miało znaczenia, ale denerwowało. Jakbym miał używać to wybierał bym pomiędzy silikonem (oryginalnym), albo Nillkinem, lub Ipaky. Z tych trzech wybrałbym chyba Nillkina bo odsłonięte klawisze i gniazda, czyli nie ogranicza funkcjonalności, dodatkowo nie pogrubia za bardzo i jakoś tam wygląda.
  25. FromWP

    Etui i szklo do Redmi 3

    Koniecznie chcesz z klapką? To trochę ogranicza funkcjonalność telefonu, znajoma kupiła dokładnie takie, a po tygodniu używania oryginalny silicon.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...