Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Wchodzisz w ustawienia, urządzenie, kopia zapasowa i... kopia zapasowa Miui i tam masz co chcesz żeby było w kopii. Do odtworzenia używasz tego samego. Wersję dev wgrasz tylko na oryginalny chiński rom przez updater, a ty takiego nie masz. Możesz wgrać specjalną wersję dev pod MiFlasha bo taka jest potrzebna do odblokowania, ale nie eu. Eu jest jedna jedyna, poszukaj. W nazwie ma miflash.
  2. Jak już wgrasz cotygodniowy rom eu to przy wgrywaniu kolejnych nie tracisz danych to się robi z poziomu updatera przez TWRP i trwa 10-15 minut max. Wygrywając przez MiFlasha tracisz wszystko bo tak jakbyś postawił nowy system w kompie. Masz teraz jakiś kombinowany rom który i tak powinieneś zmienić bo nie ma oficjalnego global do Redmi3. Dane to nie problem, robisz kopię na SD wbudowaną aplikacją i potem odtwarzasz
  3. Jest tylko że po chińsku. Na tym polega problem. Ale da się.
  4. Po instalacji Google instalera? czy już po instalacji nie możesz ze sklepu ściągać? Miałem chiński rom przez trzy tygodnie i wszystko mi działało, da się.
  5. Mało która elektronika w temperaturze powyżej 60 stopni będzie prawidłowo działała, a o takiej pisał ten koleś. Przy takiej temperaturze człowiek też mięknie i raczej nie poprowadzi samochodu. To żadna wtopa. Ani Action Cam ani Dash nie mają żadnego pierścienia ostrości. Kilka dni się bawiłem Xiaomi Yi Action i była całkiem spoko, nawet w nocy. Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to brak jakiegokolwiek LCD i mało widoczna dioda która pokazuje w jakim trybie w danym momencie działa. Dash ma chyba jeszcze lepszą matrycę i ekran dotykowy . Za tą cenę nie ma niczego lepszego.
  6. Nie dev, pod MiFlasha czyli tu: http://en.miui.com/a-234.html
  7. Czyli chodziło o Mi Boxa z Android TV i niezłą specyfikacją. - Quad-core ARM Cortex-A53 CPU; Mali 450 GPU- 2GB DDR3 RAM; 8GB eMMC flash- 60fps 4K video decoding- HDR10 and HDMI 2.0a support- Dolby Digital Plus + DTS surround sound- Bluetooth voice remote- USB port for additional storage- 802.11ac Wi-Fi- Google Cast ready for Android and iOS devices- Optional Mi Game Controller for a console-grade gaming experience.
  8. Nie mam pomysłu co się mogło wydarzyć, no może jeszcze kabel można by zmienić. Flashowałem już 3szt Redmi 3 bez większych problemów, ale za pierwszym razem musiałem zmienić kabelek.
  9. I rozpakowałeś go prawidłowo dwukrotnie ze skopiowaniem rozpakowanego folderu na c: pod win64Bit?
  10. Tak ale czy ten Latest China Developer to jest pod MiFlasha tzn. ściągnięty rom ma rozszerzenie .tzg czy .zip? Bo Latest China może być w dwóch wersjach. Powinieneś wgrywać rom dla Redmi 3 z tego linku: http://en.miui.com/a-234.html
  11. A dokładnie jaki rom starasz się wgrać? Może tu jest problem.
  12. To zdecydowanie najlepszy najprostszy i chyba najszybszy sposób na zabezpieczenie danych.
  13. Genialne.
  14. Oficjalnie nie jest i nie będzie. Nieoficjalnie (w zasadzie oficjalnie dla użytkowników tego forum) jest ale nie od razu po zakupie. Wymaga to trochę zachodu i cierpliwości. Poczytaj trochę więcej o odblokowaniu bootloadera itd i będziesz wiedział więcej. Sprzedawcy którzy piszą, że ma język polski wgrywają jakieś romy wynalazki zupełnie nieoficjalne i takich lepiej unikać.
  15. Kopia lokalna Miui zapisuje dane aplikacji jest to wyraźnie napisane w wyborze tego co ma być skopiowane. Niestety nie we wszystkich romach to poprawnie działa. Jak działa poprawnie to kopiuje wszystko sprawdziłem. Kopia w chmurze nie zapisuje danych aplikacji tylko ustawienia Miui i też to wyraźnie stoi napisane w opisie. TWRP kopiuje wszystko, czyli całą partycję data ze wszystkim co na niej jest (struktura katalogów plików itd, czyli jak są błędy to po odtworzeniu też będą). Nie znalazłem opcji w kopi przez TWRP żeby też zrobiło kopię danych aplikacji które są zapisane na SD, a niektóre aplikacje potrafią zapisywać dane na SD. Moim zdaniem zdecydowanie najlepsza jest kopia lokalna Miui (jak działa poprawnie) bo z takiej można wybrać co się chce odzyskać np tylko dane jednej aplikacji i które aplikacje mają być w kopii.w momencie robienia.
  16. Tu jest rozwiązanie z anglojęzycznego forum. Mi się jakoś udało ale trudno mi to powtórzyć. http://en.miui.com/thread-227558-1-1.html
  17. Bo takiej opcji niestety albo stety nie ma, tylko wybudza, czyli zastępuje przycisk power.
  18. No tak, ale chyba w każdym poradniku jest napisane że trzeba być zalogowanym na konto Xiaomi w telefonie i na tym samym w aplikacji do odblokowania. Zadziała prawie na pewno tylko z romem oryginalnym dev.
  19. Z chmury nie, kopia lokalna może posiadać, zależy czy w danym romie działa prawidłowo, bo bywają z tym problemy.
  20. A ja napisałem "czegoś tam w Googlu", a nie "jakiś tam". Wiem że sporo wnosi bo twarz już kojarzę i niech nadal wnosi dla dobra wszystkich Miuimaniaków.
  21. W systemie nie ma ale można na przykład zainstalować Wake On Gesture. To odblokowuje na podstawie czujnika zbliżeniowego. Używam, ustawiłem na 3 dotknięcia (przesunięcia ręką nad czujnikiem). Nawet działa (oczywiście jak to w Miui trzeba nadać kilka uprawnień).
  22. Jutro ma się odbyć konferencja na której prawdopodobnie Xiaomi wraz z Googlem pokażą jakiś nowy owoc współpracy. Link to to tweetu niejakiego Hugo Barra byłego szefa czegoś tam w Googlu, a obecnie pracownika Xiaomi: https://twitter.com/hbarra?ref_src=twsrc%5Etfw
  23. No nie masz racji, gwarancja (rękojmia) przynajmniej teoretycznie to obowiązek sprzedawcy, a jak i czy on to zrealizuje to oddzielny problem.
  24. Niektóre potrafią, niektóre nie. Na przykład w Here maps mam wybór i mapy ofline trzymam na SD a Tidal muzykę offline zapisuje tylko w wewnętrznej i nie można tego zmienić. Na razie mi to nie przeszkadza bo ciągle mam ponad 6Gb wewnętrznej wolne. Może jak napisał Ciacho23 trzeba tego sdfixa zainstalować jak komuś bardzo to potrzebne.
  25. Nie udało mi się na tym ostatnim romie eu 6.5.12 (jak było na innych nie pamiętam) zmusić do zapisu screenshot-ów na karcie SD. Wygląda na to, że nie ma takiej opcji i się nie da. Snapchata ani messengera, nie używam, ale przypuszczam że jest podobnie. Tak, u mnie jest tak samo. Wygląda na to że mocno eksperymentują z tą wbudowaną przeglądarką i powoli ewoluuje do docelowej wersji w Miui 8.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...