Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Można, teoretycznie co 30 dni inny egzemplarz, zgoda jest przypisana do konta, a nie określonego modelu.
  2. A rom pod Miflasha to taki "image systemu" kopia pixel do pixela, który po stworzeniu na jednym urządzeniu można wgrać na takie samo niezależnie od tego co było wcześniej zainstalowane, dzięki temu wszystkie ewentualne błędy znikają.
  3. Trzeba by poszukać, może ktoś coś takiego stworzył. Musiała by to być aplikacja w której można by było wybrać dozwolone sieci do których telefon mógłby się logować, niestety ni e znam takowej.
  4. To prawda, właśnie przez brak zablokowania trybu EDL (awaryjnego wgrywania), który Xiaomi zaczęło blokować w najnowszych modelach np Mi5. Teraz wszystkie nowe Mi5 są sprzedawane z oryginalnymi romami bo mają zablokowany bootloader i tryb EDL. W Redmi3 jeszcze nie blokują trybu EDL. A w linku który przytoczyłeś chyba chodziło o blokady uniemożliwiające przerabianie romów dev.
  5. Tego chyba w prosty sposób nie da się rozwiązać, bo telefon nie rozgranicza roamingów. Roaming to roaming czyli korzystanie z innej sieci niż macierzysta, nie ma znaczenia czy krajowego czy zagranicznego operatora.
  6. Chyba nie o to chodziło w przytoczonym przez ciebie linku. Tam Acid pisał o zabezpieczeniach w tworzeniu romów pod TWRP czyli z odblokowanym bootloaderem. W rybie EDL nic się nie zmieniło, bo w tym trybie nie ma znaczenia na jaki rom się wgrywa nowy. Niestety z tego powodu powstała cała masa śmieciowych romów wgrywanych przez sprzedawców (niby global, official itd). Tworzenie romów wgrywanych przez TWRP koledzy opanowali do perfekcji i sam proces tworzenia z automatyzowali, dzięki czemu są w stanie w krótkim czasie przerobić chińskie cotygodniowe dev-y dla wszystkich modeli. Przeróbka romu pod MiFlasha wedle mojej wiedzy (mogę się mylić) wymaga fizycznego posiadania danego modelu telefonu z wgranym czystym romem, to taka kopia obrazu zainstalowanego systemu.
  7. Można tylko nikomu się nie chce, albo osoby które mogły by to zrobić nie mają takiej potrzeby. Do przeróbki romu takiego instalowanego przez TWRP (instalacja TWRP jest możliwa po odblokowaniu bl) na taki który można zainstalować w trybie download (EDL snapdragona) trzeba mieć dany model telefonu i trochę wiedzy. Robi to niejaki Manht_It Wietnamczyk któremu się chce. Jego romy działają dobrze są prawie identyczne z tymi z xiaomi.eu i nikt nie zgłaszał do tej pory żadnych problemów z ich zawartością. Koleś się udziela na forum en.miui, nie jest anonimowy i romy przerabiane przez niego instaluje sporo ludzi. Prawdopodobnie nic złego w nich nie ma, ale na 100% nikt nie da ci takiej gwarancji. Dopóki nie ma się odblokowanego bootloadera w okresie przejściowym można moim zdaniem zainstalować.
  8. Możesz tylko na razie dla tego modelu takiego romu nie ma. A problemy z mapami googla i innymi aplikacjami na chińskim romie mogą wynikać z braku jakichś usług googla, które trzeba by doinstalować.
  9. No właśnie pisałem, że używam Roidmi 1 do nawigacji i muzyki. Jest widziane jako normalny głośnik bluetooth i co na bt przekierujesz, to będzie. W samej aplikacji też jest opcja odtwarzania głosu nawigacji. 2s nie miałem w rękach.
  10. To że nie jest wykrywany w tym trybie to problem systemu na kompie, nie telefonu. Reinstalacja Winzgrozy, albo zmiana komputera pomoże.
  11. Warto odblokować bootloader i wgrać nowszy, ale nawet na twoim romie nie były zgłaszane tego typu problemy w Redmi 3.
  12. Nie to nie jest normalne. Ten twój rom jest już dosyć historyczny, ale nie powinno tak być. Nigdy na żadnym romie nie miałem tego typu problemów z Redmi 3, ani innych z zasięgiem czy kartami SIM. Niestety nie mam pojęcia jak to rozwiązać, może to wada fizyczna twojego egzemplarza.
  13. Mi podobnie, mam CM-a 13 na jakimś tablecie szajsunga ale w porównaniu z Miui to CM dla mnie jest zupełnie bezpłciowy,a jestem hetero, wolę płeć odmienną i wygląd niestety też ma ogromne znaczenie (poza funkcjonalnością).
  14. Pobaw się Miui bo naprawdę fajne jest. W tym romie nie wszystko jest jeszcze dopracowane (poza zużyciem baterii). Podobno CM działa płynniej ale to nie Miui, które można kochać albo nienawidzić.
  15. W tym romie aplikacja pogody jest dosyć stara i z tego co pamiętam były z nią problemy. Ustaw jakąś określoną lokalizację, miejscowość. Tylko że niektóre miejscowości wyszukuje jak się wpisze angielską nazwę. Trzeba wgrać np mapy googla
  16. Jakby nic się nie wydarzyło, to jeszcze MiFlash pozostaje, jako ostatnia deska ratunku w warunkach domowych.
  17. Jak migają kropeczki na dole przy ikonie androida znaczy że się instaluje, potem jeszcze będzie się optymalizował już bez Mi. Jak wisi to wtedy nic się nie rusza.
  18. Nawet do 30 minut, byleby nie przerywać.
  19. Tak w trybie download i jeżeli masz ciemny ekran a komputer wykrywa go przy tym ciemnym ekranie jako "Qualcomm hs-usb qd loader" to by świadczyło że jest właśnie w tym trybie. Można też wymusić ten tryb jak się uruchamia w trybie fastboot, ale jak masz odblokowany bl to można spróbować zainstalować twrp w tym trybie. Niepokojące jest tylko to że tryb fastboot sam się wyłącza.
  20. To by znaczyło że się nie wyłącza tylko przechodzi samoczynnie do trybu download bo w takim trybie jest ciemny ekran i tak jest wykrywany. To nie jest normalne zachowanie, ale jak jest w trybie download i go wykrywa to możesz spróbować wgrać rom na zablokowany bl miflashem i powinien ożyć.
  21. Znaczy nie możesz wejść w tryb fastboot, czyli ten który normalnie się odpala po uruchomieniu telefonu vol- i power, tak?
  22. Wietnamczyk to robi teraz nawet co tydzień. Ten co zainstalowałeś to też jego tylko starszy, najnowszy to 6.7.7 i jest chyba lepszy.
  23. Jak już ci się udało zmienić na eng to powinno zapamiętać i z takim startować.
  24. To jak wgrałeś aktualizację i jakiego romu na jaki , bo to co masz to jakiś wynalazek. Przez MiFlasha możesz wgrać normalny rom i przypuszczam, że to naprawi problem, a jak nie to masz w poście wyżej link do tematu na en.miui.
  25. Nadal działa, te ostrzeżenia mają cię zniechęcić do instalowania custom romów i pozostania przy chińskich. U mnie wyświetlało że nie będzie działała lokalizacja telefonu z poziomu konta Xiaomi i jest to mało bezpieczne bo jak zgubię tel to go nie zlokalizuję. Oczywiście działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...