Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. FromWP

    Brak sieci...

    Dopisałem linki do romów dla twojego tel powinno dać się wgrać.
  2. FromWP

    Brak sieci...

    No to wgrałeś rom od innego telefonu, czyli dla wersji 811, ty masz 813 i dla tej nie ma globala. Dlatego nie działa, bo nie ma prawa działać na romie z innego modelu. Wgraj ten : https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424947334 albo ten: https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424947337 bo to są romy dla twojego telefonu z pl. Na en.miui nie ma takich.
  3. Jak rozumiem podmieniasz recovery, to recovery. Chyba że chcesz zeby telefon się bootował od razu w twrp bez systemu, ale chyba nie o to ci chodzi. Partycji boot bym nie ruszał.
  4. No trzeba rozpakować, bo to nie jest paczka do instalacji przez twrp na telefonie, tylko z zipowane twrp z programami wgrywającymi z poziomu komputera. Przez twrp zainstalowane w telefonie mozna zainstalować to nowe z pliku. img.
  5. 1.Nie będziesz mógł. 2 Odpisałem koledze który myślał że jak wgra chiński rom na zablokowany bl to będzie mógł na taki zainstalować rom eu na odblokowany. Nie pisałem że trzeba odblokować bl żeby zmienić rom, tylko że trzeba odblokować żeby zmienić rom na eu cotygodniowo wydawany bo taki wymaga odblokowania. W twoim przypadku jak masz Redmi 3pro to nie ma romu eu na zablokowany bl. Możesz zainstalować inny ale nie eu.
  6. Nie nie pomylił, jak kolega kilbos chce zainstalować rom eu na odblokiwany bl a o tym pisze, to musi odblokować. Jak zainstaluje chiński dev pod miflasha to nic mu to nie zmieni. Kolega kilbos też nie pomylił tylko błędnie rozumował.
  7. Możesz przez aktualizacje ale plik romu musisz pobrać sam i uruchomić aktualizację z pliku.
  8. Już od dawna, ale niestety kupiłeś telefon przeznaczony na rynek chiński, pozbawiony wsparcia Xiaomi poza Cinami i dla nich to tylko jakiś promil użytkowników.
  9. Czasami tak to niestety wygląda,. Jeszcze możesz spróbować włączyć lokalizację, sam sprawdzić czy masz telefon podpięty do konta w Micloud, spróbować go z poziomu Micloud zlokalizować i to chyba wszystko z twojej strony. A dawno tą zgodę dostałeś? Bo wygląda na to że coraz częściej zgodę dostajesz szybko, ale na możliwość odblokowania możesz czekać do 10 dni.Sami Chińczycy piszą o tym na en.miui w FAQ i proszą o wyrozumiałość.
  10. Pisałeś że to jedyny tryb w jaki możesz wejść. Vol- i power i powinieneś być w tym trybie, a że się zatrzymuje na 50% to bardzo częsty przypadek. Przez cały ten wątek to się przewija i nikt nie podał sensownego sposobu rozwiązania tego problemu. Jak wszystko robisz dobrze tzn zalogowałeś się na to samo konto w miunlocku i w telefonie, podłączasz tel. w trybie fastboot i ciągle na tych 50% się zatrzymuje, to chyba tylko pozostaje ci zmiana portu usb, kabla, ewentualnie komputera, lub poczekanie kilka dni aż zaskoczy.
  11. Twrp nie wgrałeś, to go nie masz i nie wgrasz bo Bl masz zablokowany i prawdopodobnie wgranie najnowszego deva zablokowało ci wejście w tryb download (edl). Chyba jedyne co możesz teraz zrobić to odblokować bl bo to się robi w trybie fastboot. Wtedy będziesz mógł wgrać twrp i zainstalować dowolny rom.
  12. Problem sam nie ustanie, a prawie na pewno winny jest rom z którym go kupiłeś. Z odpowiednim romem ten model ma bardzo dobry zasięg sieci gsm, wi-fi i bluetooth. Na pewno nie gorszy od Z3. Usługi googla też działają prawidłowo, niestety nie z twoim obecnym oprogramowaniem.
  13. Niestety musisz odblokować bl bo masz na 99,9% zablokowany i wgrany jakiś nieoficjalny rom przez sprzedawcę.Do odblokowania potrzebujesz versję dev pod miflasha stąd:http://en.miui.com/a-234.html Jak to zrobić to odsyłam do poradnika. A co do gwarancji to zapytaj sprzedawcy, ale skoro wgrał ci jakiś nieoficjalny rom na którym nie wszystko działa prawidłowo, tonie powinien robić problemów.
  14. Może skończą się posty z problemami przy wgrywaniu twrp. A wiesz może czy są jakieś istotne różnice między twrp cofface 3.0.0 a tym z twrp.mi 3.0.2 oprócz języka polskiego. Chodzi mi o to czy mając już wgrane i poprawnie działające cofface, warto wgrać to najnowsze 3.0.2 z twrp.me.
  15. A możesz go uruchomić w twrp? Bo w trybie recovery powinien zobaczyć. Nie wiem jaką kombinacją klawiszy się to robi w Mi note. W redmi 3 włączenie trzymając równocześnie vol+, vol- i power uruchamia w twrp. Kabelkiem też wgrasz dopiero jak uda ci się uruchomić twrp. Jak nie to musisz wgrać od nowa twrp w trybie fastboot z poziomu kompa.
  16. A coś się dzieje jak podłączysz do komputera kablem usb? Jak zostało twrp to powinien komp widzieć telefon jako dysk, nawet jak skasowałeś system.
  17. To znaczy musisz mieć taki specjalny kabelek który z jednej strony ma wtyk mini usb pasujący do telefonu, a z drugiej gniazdo usb w które wtykasz pendriva. Telefon widzi wtedy to jako pamięć zewnętrzną usb otg. Kabelek nazywa się "kabelek usb otg".
  18. Ten skrypt nie do końca działa, można komendą, albo zainstalować twrp "cofface" tu skrypt działa bez problemu. Link do forum xiaomi.eu z tematem i linkiem do pobrania (bez hasła) https://xiaomi.eu/community/threads/cofface-twrp-3-0-recovery.30647/
  19. Według testów podobno 3s jest oszczędniejszy i wydajność ma minimalnie lepszą.
  20. Bezboleśnie się da jak odblokujesz bootloader, ale cały proces przejścia przez tą procedurę i wgranie najnowszego romu z pl może okazać się bolesny. Niestety żeby cieszyć się bezproblemowym działaniem i nowszymi funkcjami telefonu jest to jedyna droga. Właśnie przed chwilą user_wiktor to potwierdził. A z tym skryptem do instalacji recovery coś jest nie tak.
  21. Nikt do tej pory chyba takiego problemu nie zgłaszał. Wersję romu masz jakąś dziwną nieoficjalną, nie jest to też rom xiaomi.eu czy MiuiPolska. Może to wina tego romu.
  22. Nie ma żadnych problemów z dźwiękiem po bt. Z romem eu/pl też nie, ale musisz odblokować bootloader, na zablokowany nie ma romu eu/pl dla Redmi3 pro ani Redmi3s. Opcja nagrywania rozmów jest chyba we wszystkich Xiaomi. A który wybierzesz to już twój wybór. Sprzedawcy różnie nazywają te same modele w zależności jaki rom tam wgrywają, ale prawie na pewno jak dostaniesz telefon w którym będzie j. polski to nie będzie to rom oficjalny tylko śmieciowy. Ja bym wybrał Redmi 3 s, bo nowszy ma androida 6 i procesor z lepszym zarządzaniem energią o podobnej wydajności.
  23. Za przekierowanie koszt ponosisz ty. Jak serfujesz po necie na jednej i nadejdzie połączenie na drugiej to telefon zadzwoni i na czas rozmowy internet się wyłączy. Tylko wtedy gdy na jednej prowadzisz rozmowę, to na drugiej będziesz niedostępny.
  24. Od pewnego czasu romy xiaomi.eu i miuipolska są identyczne. Koledzy połączyli siły i robią to wspólnie. W jaki sposób i jakimi narzędziami to ich słodka tajemnica, nie upubliczniają żadnych skryptów. Acid tworzy jeszcze dodatki Miuipolska, które można doinstalować do romu xiaomi.eu. To tak pokrótce.
  25. Na razie w Redmi Xiaomi nie blokuje EDL, może warto by było raz na jakiś czas taki rom pod MiFlasha zrobić i udostępnić,
×
×
  • Dodaj nową pozycję...