Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. FromWP

    Xiaomi MIX

    Stwierdzenie że Xiaomi to takie chińskie Apple jest chyba na miejscu (przynajmniej w tym przypadku).
  2. Nie przejmuj się, tak ma być. U mnie przy 2G pamięci po wyczyszczeniu mam zajęte około 60% ram, alekilka aplikacji zakłódkowanych które nie są zamykane. Dopóki masz wolną jakąkolwiek pamięć to nie ma to wpływu na płynność działania. Ogólnie widzę że im wyższa wersja androida tym więcej pamięci wszystko zajmuje. Można sobie wyciągnąć na pulpit Widget (klawisz) czyszczenia pamięci i będziesz widział na bieżąco zajętość pamięci.
  3. Niczego takiego nie zauważyłem, no chyba że chcesz użyć aplikacji która jest w trakcie aktualizacji, ale to raczej normalne.
  4. Ale przecież ty na razie nie bawisz się bootloaderem i wgrywasz oficjalny rom producenta jakim jest global.
  5. Instrukcja mówi prawdę, każdemu w redmi 3/pro to działa, w 3s też tylko w 3s nie działa przejście do download z tego menu. Twój rom jest nieprzewidywalny, ale to menu powinno się dać uruchomić, włączając telefon trzymając jednocześnie vol+ i power. Próbowałeś bardzo długo przytrzymać power, tak co najmniej 1 minutę? Albo trzymając równocześnie vol+ i vol- podłączyć telefon do komputera?
  6. A w jakiej sieci będzie działał? Ja na romach global dev ostatnich trzech wydaniach nie miałem nigdy tego problemu w Play. Ostatnia wersja dev chyba ma ten problem rozwiązany, najnowsza stable 8.1 podobno też ale to jeszcze beta którą dostają tylko niektórzy przez ota.
  7. Bo to w przypadku romów Xiaomi najczęściej prawda (wyjątki się zdarzają jak wszędzie) i nie jest to efekt placebo jak piszesz tylko praktyka i statystyka zgłaszanych poważnych problemów. Reszta twoich spostrzeżeń to niewiele wnoszące ogólniki a czasami półprawdy. Jakby to był wpis na twoim blogu, lub dyskusja w jakimś temacie to mogło by to się wybronić. Jako nowy temat zupełnie bez sensu.
  8. Święty spokój jest w życiu bardzo ważny, a romy global temu służą (na razie dev, nie stable). Z ich dotychczasowym podejściem do tworzenia romów global długo będzie miejsce dla custom romów xiaomi.eu/pl.
  9. I bardzo dobrze, beta jest lepsza pod każdym względem i stabilniejsza od starej stable. Nie musi aktualizować co tydzień, a telefon będzie działać lepiej.
  10. Jakbyś miał najnowszy rom global dev albo eu nie było by z tym problemu. Pojawiła się funkcja w "Asystencie dotyku", "Przytrzymaj dłużej klawisz zasilania", to wywołuje menu z opcjami wyłączenia i restartu.
  11. To dwa wyjścia, ściągnij najnowszy sklep i google play services z apk mirror, lub po prostu zainstaluj nowszy rom.
  12. A nie wystarczy w samych ustawieniach sklepu ustawienie, zeby nigdy nie żądało hasła? (potrzebne ponowne zalogowanie do konta googla).
  13. Nie masz już śmieci, 20Gb dostępne dla ciebie to normalne. Powinno wszystko działać dobrze, na pewno lepiej niż na stable. To wipe system w twrp nie jest konieczne, a nawet nie wskazane, bo przy wgrywaniu romu partycja systemowa jest czyszczona z automatu. Jakby po wyczyszczeniu partycji system coś przy wgrywaniu romu poszło nie tak to nie miał byś systemu.
  14. Wejdź w twrp i tam zaznacz po prostu wipe, bez wchodzenia w opcje zaawansowane. Powinno pomóc, to jest równoznaczne z przywróceniem ustawień fabrycznych. Jak nie pomoże to od nowa wgraj zip z romem w twrp.
  15. Nie było na pewno. Może jakąś zewnętrzną aplikacją miałeś to zrobione. Jest tylko autoodbieranie czasowe.
  16. Albo zresetować telefon do ustawień fabrycznych, może sam pobierze jeszcze raz nową aktualizację i zadziała, ale pewności nie ma.
  17. Bez komputera z windows 64bit raczej nic nie zrobisz. Wgranie od nowa nowszego romu miflashem w trybie download to chyba jedyne rozwiązanie. Sam powinie ci się z aktualizować przez ota do wersji 8.0.3.
  18. Nie, on niewiele kuma, myli cyferki i pojęcia (bootloopa raczej nie ma). Jak ma z X-Komu to ma chyba 7.5.8 global stable. Chyba że ten x-kom to też jakiś inny sprzedawca.
  19. Powinna zadziałać, tylko trzeba mieć przejściówkę. Te gotowe to normalny kabel usb z przełączaniem i dodatkowo właśnie przejściówka na usb type c.
  20. Można ale trzeba czekać, tak naprawdę to chwila roboty:
  21. To muszę cię zmartwić bo masz zablokowane przejście do edl, telefon wykrywa poprawnie. Chyba jedyna droga do edl to zabawa w "Adama Słodowego" i zrobienia kabla deep flash usb.
  22. Odpal konsolę w katalogu Minimal ADB, podłącz telefon w fastboot i wydaj komendę fastboot oem edl. Wcześniej żeby sprawdzić czy dobrze go wykrywa możesz sprawdzić komendą fastboot device.
  23. Przecież to jest rom miuipolska i jak go wgrasz będziesz miał twrp, za pomocą którego wgrasz każdą następną wersję. TWRP nie gryzie się z romami miuipolska tylko z globalami.
  24. https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing sprawdzony z poradnika Redmi 3
  25. A próbowałeś z Miflashem 2016.04.01, bo ten najnowszy dziwnie działa.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...