-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
[Xiaomi 14] przejście z xiaomi.eu DEV na STABLE
Master odpowiedział(a) na Koola temat w Dyskusja ogólna
poradzisz sobie panie Kolego 👍 nic trudnego ... idzie szybko i bezproblemowo ... ja wrzucam fastbootem z tego powodu co wspomniał pan Kacper ... i jest git 🙃 -
Telefon nie otrzymuje aktualizacji - Miui Global 14.0.6
Master odpowiedział(a) na huxii pytanie w Problemy techniczne
a jak inne regiony? Niemcy? Wielka Brytania? -
Restarty urządzenia po podłączeniu do ładowarki
Master odpowiedział(a) na Tomasz Stec temat w Problemy techniczne
no to zostaje problem po stronie telefonu / elektroniki ... może to poważniejszy problem niż moduł / gniazdo ... na to by wychodziło ... może to jakiś chip na płycie ... ładowanie też ma różne zabezpieczenia i odpowiada za to widocznie nie tylko moduł ... -
Nie działa weryfikacja Play Integrity
Master odpowiedział(a) na Kuchta2022 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
sprawdziłem u siebie przed chwilą - wrzucony nowy fix - nic nie czyściłem i bez restartu ... a portfelu tez wszystko ok ... -
Brak dźwięku przez bluetooth po aktualizacji do HyperOS
Master odpowiedział(a) na montefiori temat w Problemy techniczne
a dasz radę podłączyć inne słuchawki żeby sprawdzić? ja w ogóle nie korzystam z bluetootha to trudno coś jeszcze doradzić ... może jakiś inny załogant coś podpowie 🙃 ostatnio temat bluetootha był ale to z kolei problem z cichym dźwiękiem - i daliśmy radę to zrobić ... a z tymi kodekami to ogólnie skomplikowany temat ... też ktoś pisał ostatnio że ma z tym problem ... to coś z kodekiem LDAC chyba ... popatrzę w wolnej chwili w necie może coś znajdę w temacie ... i czekamy aż ktoś mądrzejszy tu się wypowie ... tu jakiś typ na rededicie miał problem z bluetooth i tam ktoś doradzil co zmienić w opcjach programisty ... nie wiem czy to co on opisał to podobny problem jdk u Ciebie ale można spróbować ... https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/197pqzr/hyperos_not_playing_music_through_bluetooth/ -
[Xiaomi 14] przejście z xiaomi.eu DEV na STABLE
Master odpowiedział(a) na Koola temat w Dyskusja ogólna
zależy co rozumiesz przez automatyczne updaty ... ota dla stable i dev beta wygląda dokładnie tak samo ... masz powiadomienie że jest nowa wersja - albo sam klikasz sprawdź w updaterze - i pojawia się możliwość pobrania paczki z romem ... a instalować to i tak musisz przez custom twrp - które sam musisz zainstalować w trybie fastboot no i o ile to twrp zdeszyfruje Ci dane ... wtedy klikasz opcję uruchom w recovery i w install wskazujesz rom ... albo instalujesz w trybie fastboot przez kompa ... czyli musisz zgrać sobie to co pobrałeś w trybie ota ... równie dobrze zamiast pobierać telefonem i zgrywać na kompa można pobrać sobie rom na kompie - rozpakować go - podłączyć fon w trybie fastboot (sterowniki adb) i potem skrypt update ... 🙃 dev beta chodzi luks - mając do wyboru bety i stable zdecydowanie bety ... -
[Xiaomi 14] przejście z xiaomi.eu DEV na STABLE
Master odpowiedział(a) na Koola temat w Dyskusja ogólna
normalnie - wrzuć jako update w trybie fastboot - choć ja radziłbym zostać na dev ... pobierz najnowszą i to samo - skrypt update w trybie fastboot ... dev zawsze ma dodatkowe poprawki i funkcjonalności w porównaniu ze stable ... no ale to już Twoja decyzja -
dzięki za info ... ja na razie z blika korzystam bo chce diamenta wygrać 🙃 sprawdziłem przed chwilą to status zabezpieczeń jest ok ... pewnie wywali za jakiś czas ... i tak długo dobrze to chodziło na ostatnim module ... ale było do przewidzenia że zaczną się znowu w tym grzebać 🙃 ps. z tego co widzę jest już na serwerze nowy fix ... updater też go pokazuje z dzisiejszą data ... wrzucony ... zobaczymy w praktyce ...
-
Brak dźwięku przez bluetooth po aktualizacji do HyperOS
Master odpowiedział(a) na montefiori temat w Problemy techniczne
zobacz w opcjach programisty - moze trzeba wlaczyc jakis kodek ... tam sporo jest jesli chodzi o bluetootha ... -
najlepiej znaleźć jakąś stronę z romami global i tam będą kolejne wersje do pobrania - a przy nich daty wydania ... no i będzie widać ... tak samo będą wchodzić aktualizacje od Xiaomi eu - te romy dostępne przez serwis patreon - bo jak wyjdzie kolejna wersja global to i niedługo potem puści ja ekipa Xiaomi eu ... romy Xiaomi eu dla tego modelu bazują na wersji global - procesor mediateka - tylko romy dla redmi są oparte o wersję CN tak na szybkiego - w załączeniu ...
-
Odblokowanie bootloader's redmi note 13
Master odpowiedział(a) na Tomasz Ś temat w Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+
no i tak dobrze że masz taką możliwość ... telefony z natywnym hyperos - jak np. moja 14tka to tylko metoda odpłatna ... też bym chętnie zaczekał a tak miałem 50 dolarów w plecy 🙃 teraz to poszło w górę ... i tak dobrze że Xiaomi w ogóle jeszcze pozwala na unlocki (chyba jedna z ostatnich firm ...) -
Odblokowanie bootloader's redmi note 13
Master odpowiedział(a) na Tomasz Ś temat w Redmi Note 13/13 Pro/13 Pro+
nie ... chyba że skorzystasz z płatnej usługi ... tzn. zakładam że jest taka też dla tych modeli ... kosztuje to w zależności od tego gdzie zamówisz od 80 dolarów w górę ... ogólnie to mediateki można chyba dość łatwo odblokować - jest jakiś programik do tego ... Snapy to albo czekanie na zgodę albo trza kombinować ... -
panie Krzysztofie - Xiaomi eu jest tzw. custom romem - bazuje na oryginalnym romie CN - czyli tym co mają nasi mali skosnoocy chinscy majfriendzi 🙃 po pobraniu paczki ZIP z romem są dwie metody jej instalacji / update - jedna z poziomu telefonu przez tzw twrp (custom recovery które zastępuje oryginalne recovery Xiaomi) ta opcja jest wygodna z tego powodu że nie trzeba podłączać telefonu do kompa ... wtedy po prostu mając zainstalowane to recovery (co robimy też w trybie fastboot przez komputer - są do tego poradniki) klikamy w updaterze uruchom w recovery - telefon się restartuje i wchodzi do tego twrp - tam klikamy install i wskazujemy paczkę ZIP - która jest w głównej pamięci (nie w katalogu download) w tym katalogu będzie jeśli nie pobieraliśmy w trybie ota a normalnie z serwera przez przeglądarkę ... druga metoda to jeśli nie mamy twrp / lub nie chcemy go z jakiegoś powodu wrzucać lub mamy wersję bez deszyfrowania pamięci - czyli w trybie fastboot przez kompa - wtedy plik z romem można również dobrze pobrać sobie z serwera na kompie - ale już musimy go rozpakować (czego nie robimy instalując w trybie twrp) - o tej procedurze już pisałem poprzednio ... i więcej opcje już nie mamy 🙃 musi się Pan na coś zdecydować ... ps. no i nie musi Pan instalować każdej wychodzącej bety ... jeśli sprawdzi Pan changelog zmian i uzna że nic ciekawego nie ma to można tą wersję pominąć ... a wrzucać sobie np. ta która doda jakaś nowa funkcjonalność czy np. ma nowsze sygnatury zabezpieczeń - te są co miesiąc (jeśli chodzi o te Xiaomi) aktualizacje Googla trzeba co jakiś czas sprawdzać samemu - zazwyczaj wychodzą pod koniec miesiąca ... obecne bety będą funkcjonować. jeszcze jakieś 2.5 miesiąca - potem Xiaomi zmienia zasady ich wydawania - jest o tym troszku w dziale aktualności ...
-
plik wykonywalny czyli taki który można uruchomić - końcówki to np. bat czy exe ... w rozpakowanym katalogu romu (bo pobierasz spakowany ZIP) te pliki są podpisane np. windows_update czy też linux_update ... pan Kacper już to ładnie opisał ... te sterowniki to chodzi o to że podłączając normalnie włączony telefon wrzuca się w systemie standardowy sterownik który daje dostęp do pamięci - telefon jest widoczny jako dysk ... a w menadżerze urządzeń będzie widoczny np. jako xiaomi 13 ultra ... natomiast jak podłączysz do kompa telefon który uruchomisz w trybie fastboot (będzie to wyświetlone na ekranie) wtedy musi wskoczyć inny sterownik - telefon już nie będzie widziany jako dysk a w menadżerze musi być widoczny już nie jako Xiaomi 13 ultra tylko będzie nazwa android bootloader interface - jeśli tak nie będzie (będzie inna nazwa lub wykrzyknik czy znak zapytania) to trzeba pobrać sterownik ADB z neta i wrzucić sterownik ręcznie ... jeśli tego nie zrobisz wybrany plik wykonywalny - update - nie zaskoczy ... będzie komunikat waiting for device ...
-
Xiaomi 15 Pro może mieć aparat z peryskopowym zoomem
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
no ... to byłaby fajna sprawa ... już wcześniej gdzieś o tym czytałem ... obstawiam tu wysepkę aparatów podobną do 14 pro - z tym że lampę i czujniki dadzą w środku - tzn. tak podejrzewam ... i myślę że tak będzie ładniej jak to wyprowadzać z boku lub z dołu ... tylko trzeba będzie jakoś inaczej wrzucić to logo Leica 🙃 no ale kto wie co im tam przyjdzie do głowy ... oby szpetna nie była 🙃 mogliby ewentualnie zrobić coś ala 11 ultra ... żeby jeszcze podekranowa przednia kamerka ... -
nie jest takie tragiczne ... osobiscie ogolnie nie lubie takich tandetnych plastikowych wynalazkow ... nie pasuje mi ani fabryczne etui ani wiekszosc tego co jest w sprzedazy ... crystal case ma i zalety i wady ... ot kazdy ma swoj gust
-
Xiaomi 14 Ultra - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.9.0.UNACNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
wiesz to polityka Xiaomi ... dla nich tez wydawanie tych bet to dodatkowa robota stad ograniczyli ilosc modeli do ktorych to puszczaja ... kto wie moze za jakis czas pojawia sie tez dla ultry ... zostaje czekac ... nigdzie chyba takiego info nie dostaniesz ... zakladam, ze jesli bylyby bety to xiaomi eu tez by je wrzucalo ... oni teraz bardziej pewnie skupiaja sie na ogarnieciu Andka 15tki, podejrzewam ze hyperos na nim wskoczy razem z 15 i 15 pro ... tak jako ciekawostka - tu masz liste wszystkich dev beta jakie puszcza Xiaomi ... https://hyperos.fans/en/dev/640 w ogole to znajomy tu z forum namawial mnie do sprzedazy mu swojej 14 pro - napisalem mu ze w zasadzie jesli mam zmienic to tylko na ultre ... i w sumie zaden problem ale wlasnie lubie bety i nie chcialbym miec fona bez nich mam nadzieje ze na 15 pro bety dadza ... juz po nowemu bedzie ... tzn beda tez bety ale inne - jest o tym artykul w aktualnosciach to mozesz zerknac z ciekawosci ... -
Aplikacje korzystające z aparatu przez chwilę
Master odpowiedział(a) na przemekk912 pytanie w HyperOS - korzystanie
ja mam zostawionego ... choć dobry cynk żeby się tego pozbyć ... zawsze uważałem że dobry debloat nie jest zły ... choć nigdzie na listach z polecanymi usługami do wywalenia nie widziałem tego czegoś ... 🙃 -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
najnowsza wersja stabilna jest z połowy marca ... one nie wychodzą jedna za drugą ... trza na nie zawsze trochę poczekać ... ot uroki wersji stable 🙃 -
no problem - ja bym radził Panu wrzucić najnowsza wersję beta jako update na tą wersję która jest obecnie w telefonie - oczywiście robimy to w trybie fastboot ... nie straci Pan żadnych danych i ustawień ... w pliku ZIP jest do tej procedury odpowiedni plik wykonywalny ...
-
Xiaomi 12 Lite - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.ULIMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
może tu ... https://hyperosupdates.com/apps/com.xiaomi.mirror/ -
Aplikacje korzystające z aparatu przez chwilę
Master odpowiedział(a) na przemekk912 pytanie w HyperOS - korzystanie
tu jest dość obszerny artykuł o tym ustrojstwie ... https://www.purepc.pl/android-system-intelligence-jak-odinstalowac-a-moze-warto-zostawic -
Xiaomi 13 ultra? tych romow nie ma na patreonie - tam są tylko romy dla telefonów z procesorami mediatek seria dimensity ... do 13 ultry są tu do pobrania i wydania stabilne i dev beta - na swoim koncie masz zakładkę pobierz miui i tam przechodzisz do kategorii stable lub rozwojowe ... https://miuipolska.pl/pobierz-miui-stabilne/xiaomi-13-ultra-stabilna/ https://miuipolska.pl/download/xiaomi-13-ultra/ rozwojowe mają szybciej wszelkie nowości ... też poprawki jeśli chodzi o aparat ...
-
Xiaomi MIX 4 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.2.0.UKMCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
powinny być widoczne ... wrzucasz je przez twrp (o ile masz zainstalowane) lub przez kompa w trybie fastboot - wtedy i tak pobrany plik w trybie ota musisz zgrać na kompa i rozpakować - tak więc możesz również dobrze go od razu pobrać na kompie bezpośrednio z serwera ... -
Xiaomi 11T Pro - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.2.0.UKDMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
wiesz tym twrp to nie specjalnie trzeba się przejmować - instalkę czy na czysto czy jako update możesz spokojnie przez kompa zrobić - warunkiem jest odblokowany telefon - uruchomienie go w trybie fastboot i podłączenie do kompa (w menadżerze urządzeń musi być widoczny jako android bootloader interface - jak nie będzie trzeba poszukać i dodać właściwy sterownik) no i potem jak ściągniesz i rozpakujesz plik ZIP z systemem wybierasz tylko właściwy skrypt instalacyjny - jeden czyści pamięć na zero i stawia czysty system a drugi jest do aktualizacji bez utraty danych ...
