-
Postów
3 995 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
no ciekawe z tą jasnością ... ja ogólnie zauważyłem dwie ciekawostki związane z automatem - pierwsza to zbyt mocno przyciemnia ekran przy bardzo ciemnym otoczeniu - trzeba i tak ręcznie podbijać wtedy - także właśnie ta maksymalna jasność - tu z kolei jej nie podbija na maksa przy skrajnie mocnym oświetleniu (czyli w pełnym słońcu) w sumie ekran jest i tak czytelny ale suwak jasności można jeszcze podbić tak około 5-10 procent ... oczywiście ręcznie już ... potrzymał trochę ten automat jeszcze włączony tak z ciekawości zobaczyć co z tym dalej się wydarzy 🙃 pamiętam kiedyś że w jakiejś wersji rozwojowej to na prawdę były z tą regulacja problemy - skokowe zmiany i do tego częste ... jeszcze bez wyraźnego powodu bo przy tych samych warunkach ... ale to szybko poprawiono 🙃 za to zepsuto co innego ... ale to właśnie są uroki wersji beta ... ps. ja już szykuje się do wymiany mi 11 na 14tke bo bety się skończą pod koniec września 🙃 a już nowy andek - oczywiście 14ty - na horyzoncie ...
-
beta wychodzi co tydzień więc już mając wersję majową nie zainstalujesz bety z kwietnia chyba że zrobisz instalacje z wipe data ... ogólnie czy dana wersja systemu ma już nowsze poprawki to sprawdzisz np w changelogach - jeśli jest nowa wersja poprawek bezpieczeństwa to tam zawsze jest to podane - natomiast wersję posiadanych poprawek sprawdzasz w ustawieniach - status zabezpieczeń - tam co jakiś czas możesz sobie zaktualizować Google Play - najnowsza wersja jest z początku maja - to tak raz na miesiąc / dwa można sprawdzać ... i tak jak słusznie zauważył pan Netoper - innych kluczy tu nie ma ...
-
możesz jeśli stabilna ma poprawki bezpieczeństwa z taką aktualnością jak ta beta - poprzednia rozwojowa możesz za to spokojnie wrzucić - ja w ogóle z tego automatu nie korzystam ale zobaczę jak to w praktyce działa ... jak raz może coś zepsuli z tym w tej wersji ... już bywały z tym problemy ... ps. wstępne testy działania czujnika są pozytywne - całkiem fajnie to działa i nie ma skokowych zmian - no ale zobaczymy jeszcze za jakiś czas ...
-
potwierdzam to co pisał załogant sunkist - na mi 11 też wszystko oki - nic wartego uwagi do zgłoszenia nie uświadczam ...
-
no udało się w końcu pobrać bez błędu ... instalacja bez problemu - wygląda że wszystko w porządku ... zobaczymy co tam dalej wyjdzie 🙃
-
u mnie wywaliło już 3ci raz błąd pobierania ... przyznam że jeszcze nie miałem takiej sytuacji bywało że zrywało pobieranie, nie było mirrorów (dzisiaj też kilka razy) czy prędkość download była nieakceptowalnie wolna - no ale z tym błędem to nowość sprawdzałem wcześniej na głównym serwerze to był komunikat że brak pliku a link do mirrora w ogóle się nie uruchamiał 🙃 ogólnie z tego co czytam to może na razie odpuścić tą wersję i chyba lepiej poczekać na rebuilda - z tego co pisze pan Kacper to dla mi 11 też ma być ...
-
pobrane i wrzucone bezproblemowo - na razie wygląda że wszystko ok ... dzięki za wrzutkę i oczywiście weekendowe pozdrowienia
-
tak mieliśmy na twrp pod A12tke ... na tym nowym pod 13tke nie ma już tego automatycznego startu update ... w sumie żaden problem - ot dwa kliknięcia i przesunięcie suwaka więcej 🙃 czekamy na jutrzejsza betę ... ta wersja działa bardzo dobrze, cieszmy się betami póki są ... na mi 11 od końca września już trzeba się z nimi pożegnać ...
-
Koniec bet MIUI dla POCO F4 i serii Mi 11. Komunikat Xiaomi
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
i tak planuje przesiadkę na mi 14tke ... w sumie sporo ostatnio telefonów Xiaomi pozbawia tych wersji dev beta ... i tak dobrze że dopiero od końca września -
Czy da się sprawdzić timing ile lat, dni, godzin telefon pracuje od nowości ?
Master odpowiedział(a) na jimmx pytanie w HyperOS - korzystanie
ciekawe pytanie ... to chyba powinno być coś na podobnej zasadzie działania co tzw Smart w dyskach twardych ... tam są takie informacje - ale czy w Xiaomi są takie fabryczne liczniki to raczej wątpię ... (chyba że są ale dostęp do nich jest tylko dla serwisu ...) w każdym razie jest ukryty dostęp do opcji informacyjnych i diagnostycznych - ale tam nie widziałem takich informacji - w razie czego wchodzisz w ustawienia potem informacje o telefonie i tam w szczegółowych danych masz cos takiego jak wersja jądra (Kernel) jak poklikasz po tym kilka razy to otworzą się te opcje diagnostyczno - informacyjne ... no ale jak pisałem tam nie ma tych danych o które Ci chodzi ... w każdym razie te opcje diagnostyczne też mogą być przydatne - dobrze wiedzieć że jest do nich dostęp -
oby im tylko bokiem to nie wyszło ... z media tekiem różnie już bywało ... ogólnie unikalem ich produktów a teraz wiem żeby w ogóle ich unikać dzięki za newsa!
-
wrzucone - bezproblemowo - na razie wygląda że wszystko w porządku ... trochę długo się pobierało przez updatera (w porównaniu do ekspresu z przed dwóch tygodni) no ale poszło
-
Pomimo ogólnego spadku sprzedaży smartfonów w Europie Xiaomi radzi sobie całkiem dobrze
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
a gdzieś czytałem że w Wawie sklep zamykają ... no ale mają naprawdę ciekawe produkty ... dawno już przestali kojarzyć się z tzw. chińskim badziewiem ... podoba mi się estetyka ich produktów do tego materiały premium - ceny też sensowne - trudno się dziwić że radzą sobie dobrze ... ja osobiście czekam na mi 14tke -
no z tym to też jest różnie ... były wersję dev gdzie bateria dużo szybciej leciała ... jak to niektórzy pisali że "w oczach" ... choć aż tak źle nie było a kolejna wersja zauważalnie to już poprawiała ... może akurat obecna wersja stable jest oparta na jakieś wersji romu gdzie to zużycie było większe ... dev ma ta zaletę że dużo szybciej jest nowa wersja stąd i szansa na szybszą poprawę różnych problemów ogólnie z baterią na obecnej wersji dev nie widzę problemów, z nagrzewaniem też nie ... choć tu raz że mam "przewiewna" obudowę a dwa że od grania mam kompa a nie telefon 🙃 ogólnie z wersja dev jest obecnie bardzo dobrze i specjalnie nie ma sie do czego przyczepić ....
-
Tryb nie przeszkadzał Miui 14 Eu.
Master odpowiedział(a) na Radem temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
jako ciekawostkę jak działa ten tryb cichy to podam przykład jak to się zachowuje z aplikacją gadu gadu - byłem akurat w sądzie i czekałem na rozprawę i pisała do mnie jedna osoba przez tego gadulca - telefon był już wcześniej ustawiony w tryb cichy żeby zachować powagę na sali ... w każdym razie jeśli aplikacja nie była otwarta to powiadomienia przychodziły bez dźwięku - ale jak otworzyłem ja żeby coś napisać to już dźwięk powiadomienia był ... w ogóle GG ma sporo problemów na tym nowym andku - nie można otwierać i pobierać przesłanych zdjęć czy plików video - jest komunikat o braku miejsca na karcie (której fizycznie przecież nie ma), też jakiś błąd http się pojawia ... ot takie to z tym przygody 🙃 poza tym często korzystam z tego cichego - ustawiam w nocy żeby rano nie męczyli np z roboty ... i działa to jak należy ... -
Idiotyczny sygnał dźwiękowy "informujący" o "północy" - jak wyłączyć?
Master odpowiedział(a) na Vendeur pytanie w HyperOS - korzystanie
może to coś związane z synchronizacja kalendarza? ja u siebie nigdy nie miałem takiego dźwięku na żadnej z wersji softu - no ale i nie korzystałem nigdy z globala - tylko z softu Xiaomi eu - a on bazuje na wersji China a nie Global ... znalazłem za to coś co może dotyczyć tej przypadłości - proszę zerknąć na ten temat https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comments/i07wns/hidden_alarm_at_midnight/ -
niebieski wariant bardzo dobrze się prezentuje - tylko czemu taka szpetna ta wysepka z aparatami ... tu żaden kolor nie pomoże ... chyba poza czarnym bo nie będzie tak się odróżniać 🙃 w ogóle to już chyba pod koniec roku mają pojawić się mi 14tki ... podejrzewam że mogą tam dać już i 14tego andka ... a i z tego co wygrzebałem na zachodnich serwisach dla mi 11 nie będzie romu z 14tka ... więc chyba szykuje mi się wymiana sprzętu 🙃
-
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
z poziomu telefonu to zrobisz wgrywając tzw.TWRP (Team Win Recovery Project) to recovery które uruchamiasz to systemowe Xiaomi - a potrzebne jest inne czyli w/w TWRP ... zobacz jakiś poradnik - są np. w dziale tutoriale - przykładowo: https://miuipolska.pl/jak-zainstalowac-xiaomi-eu-na-12t-pro/?swcfpc=1 ps. jak TWRP uruchomi Ci się z chińskimi znaczkami to zrób tak jak masz w tym poradniku - tam jeden z tematów dotyczy właśnie takiej sytuacji https://miuipolska.pl/faq/# jak będziesz mieć już wrzucone to TWRP to po jego uruchomieniu (przy pobraniu romu przez updater i potwierdzeniu chęci instalacji telefon automatycznie zrobi restart i uruchomi TWRP) potem klikasz w install - wskazujesz paczkę z pobranym romem (nie musisz jej rozpakowywać) i jedziesz ... taka instalacja nie powoduje utraty danych -
może taka dziwna uwaga - ale zacznij od tego żeby w ogóle sprawdzic czy działa NFC ... tzn czy jest wysyłany / odbierany sygnał ... może to coś z modułem ... płatności zbliżeniowe działają bez zarzutu (mi 11 + aplikacja IKO) - nie wiem jak na stabilnej ale na rozwojowej wszystko jest w porządku ... aparat wydaje się ok - ostatnio co robiłem zdjęcia to nie widziałem żadnego problemu ale zobaczymy co z tą ostrością ... dam znać jak sprawdzę ... ps. wzdjęcie w trybie X1 zrobione przed chwilą już taki lekki półmrok ale wyszło jako tako ... https://we.tl/t-sD18gZmPTK
-
pobrane updaterem - szybko i sprawnie - instalacja przez twrp - to samo co powyżej i tak jak pisał załogant mr.sosu - so far so good ...
-
jak tylko skończy się dla mi 11 od razu wymieniam na jakiś aktualny model - w tym momencie 13 pro nie ma życia bez aktualizacji 🙃
-
dla mi 11 updater jeszcze nie widzi ... ciekawa sprawa to pominięcie mixa 4 ... w sumie sprzęt całkiem nowy ... a i następca jeszcze nawet nie zapowiedziany ... ogólnie patrząc po changelogu ta wersja chyba dużo nie zmieni ... ale to w sumie i dobrze bo specjalnie do poprzedniej bety nie na co się przyczepić
-
Xiaomi MIX 5 nie istnieje. Wyjaśniamy, dlaczego
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
mix 4 to fajny sprzęt, ja osobiście chyba poczekam z wymianą mi 11 na kolejną generację - kto wie ... może właśnie na mix 5tke bo zapewne będzie w niedalekiej przyszłości ... też czytałem już wcześniej o tej rzekomej 5tce - dobrze że temat wzięto "pod lupę" -
ja właśnie już od dłuższego czasu - chyba mniej więcej tak jak są te wersje na A13 ręcznie w ogóle nie pobieram ... bo updater działa szybko i be porównania lepiej niż kiedyś - tam bywało że w ogóle nie zaczynał nawet pobierać albo zatrzymywał się na samym początku albo wręcz zrywał pobieranie ... a teraz super szybko i bezproblemowo a dzisiaj to wręcz jakiś express ... u mnie łącze to 300tka więc podejrzewam że z pełną prędkością to poszło ...
-
no changelog to dość skromny w tej wersji 🙃 w każdym razie pobrane i wrzucone przez twrp - na razie zero zastrzeżeń - w ogóle to jestem pod wrażeniem szybkości pobrania przez updatera - wydaje mi się chyba że był to rekord a i paczki z romem są teraz większe niż kiedyś - postęp pobierania to był jakiś 1 procent na sekundę czasami nawet 2 procent - nie pamiętam żeby tak szybko to kiedykolwiek poszło
