-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - xiaomi 13 pro
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
dokladnie tak jak napisal pan Kacper - ja wlasnie takiego sobie ustawilem w apce PKO BP (IKO) i dziala luks - tzn tydzien temu przynajmniej dzialal ... sprawdze w niedziele rano dopiero czy nie ma problemu ... w ustwieniach platnosci zblizeniowych NFC ustaw sobie tylko apke bankowa a nie GP jako domyslna ... i powinno byc wszystko oki ... -
Urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - xiaomi 13 pro
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
no a bankowej nie masz żadnej? ja np. sobie na blika przełączyłem ostatnio i nie było problemów ... a nie mam w ogóle tej latki ... bo na najnowsza dev beta nie ma rebuildu romu ... ale apka bankowa (PKO bp) działa bez problemu ... -
Urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - xiaomi 13 pro
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
ja bym nie radził bawić się blokowaniem bootloadera jeśli masz w telefonie inny system niż oryginalny dla danego modelu ... jest jakaś latka dla magiska też ale czy to aktualna dla tego nowego problemu to wątpię bo trzeba czasu żeby to ogarnąć ... a czy i kiedy będzie znowu rebuild dla Xiaomi eu to może wie to któryś z adminów ... w tej chwili zostaje tylko czekać na rozwój wypadków ... jak dasz radę to ogarnij te płatności inaczej ... -
Urządzenie nie spełnia wymogów bezpieczeństwa - xiaomi 13 pro
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Xiaomi 13 / 13 Pro / 13 Lite / 13 Ultra
zerknij do działu aktualności ... prawdopodobnie znowu coś google namieszało i ta poprawka z ostatniego rebuildu wersji stabilnych już nie pomaga ... świeży temat ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
o proszę - dobre informacje ... dzięki za info bo często takie praktyczne rzeczy pomijają w recenzjach ... te ppi ekranu w zasadzie też w zupełności powinno wystarczyć ... podobnież od 300 PPI w górę już w zasadzie nie widzi się różnicy a tu mamy chyba 460 gdzieś ... przy nieco ponad 500 dla wersji pro ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ale on jest miedzy szklem a ta metalowa ramka? kurcze bo na zdjeciach czy recenzjach tego za bardzo nie widac ... no ale zakladam ze tak - bo tam trzymamy ucho przeciez ... czyli to musi byc gdzies miedzy ramka a szklem bo i nie ma innego miejsca za bardzo ... a tak przy okazji w ogole jak ten dzwiek z glosnikow? jest w porzadku? ekran też daje radę? rozdzielczość wystarczająca? -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a czy ktoś może wie gdzie mi 14 ma wyjście na górny głośnik? nigdzie tego nie mogę znaleźć ... z tego co wynalazlem jest to tzw głośnik mikro szczelinowy (ukryty) ale gdzieś wyjścia muszą być ... no i tu właśnie pytanie gdzie ... w żadnej recenzji nie ma o tym słowa ... chodzi tu głównie o dobranie etui (ramek osłon obiektywów itp.) do tego modelu żeby nie zasłonić tych wyjść głośnika ... to też pytanie do posiadaczy tego modelu (panie Kacprze?) sprawdzić skąd jest emisja dźwięku na górze ... może to te szczeliny wokół wyspy aparatów? -
tu jest dość ciekawy art. odnośnie pasm i jak to wygląda w praktyce ... https://www.orange.pl/poradnik/siec-komorkowa/agregacja-pasm-lte-co-to-takiego/ jeszcze jak kogoś interesuje temat pasją B20 to jest ciekawy artykuł w tym temacie na trading shenzhen ...
-
tak - tylko że to jest wersja która ma też tworzywo na bocznych ramkach ... a ta ma tylko osłonę rogów a boczne ramki są odsłonięte więc "macamy" prawdziwe ramki a nie podłe tworzywo 🙃 trochę szkoda mieć najlepsza jakościowo i najdroższą wersję telefonu a "macać" tworzywo za dwa dolary 🙃 no szkło jest na pewno na zewnątrz - to samo co w przypadku ekranu - a co jest pod tym szkłem to tylko oni wiedzą ... możliwe że jakieś tworzywo - bo wątpię żeby szkła były barwione fabrycznie na różne kolory ...
-
ja kombinowałem coś takiego https://a.aliexpress.com/_Ev90tpF plus jakaś dodatkowa osłona dla obiektywów - nawet jakieś szkło ... są takie na wymiar bo nie wiem czy blaszka tam da radę wejść pod tą obudowę - choć to nie jest wykluczone ... z tą obudowa i wersja titan to moje przemyślenia są takie że raz - mamy dobrego "feela" - wariant bezramkowy - dwa - mamy ochronę dodatkowa rogów i obiektywów przed upadkiem - trzy - telefon ma bardzo dobre i mocne szkło zarówno na ekranie jak tyle - więc jak nie będziemy nim kozłować po betonie to powinno to sumarycznie dać radę ... do tego cztery - mamy dobrego "looka" bo to wersja transparent ot tak to planowałem jak zdecyduje się na titana ... jeszcze takie pytanie przy okazji - ten tył to normalne szkło - zakładam że ładowanie bezprzewodowe działa bez problemów? bo tytanowa jest tylko boczna ramka? myślę że tak jest ale jak już pisze to się podpytam 🙃
-
B7 to najwyższa częstotliwość o ile pamiętam ... pewnie używana w centrach dużych miast ... gdzie jest największe obciążenie sieci i ilość jednoczesnych użytkowników ... na ile to u nas jest używane to już trudno powiedzieć ... może ktoś tu z załogantów napisze coś napisze jeszcze mądrego ... trzeba by poklikać po informacjach o nadajnikach - tam gdzie głównie korzystasz z fona - i zobaczyć jakie mają pasma ... na B7 chyba całkiem niedawno były jakieś przetargi więc to dość nowy temat ... możliwe że starsze nadajniki w ogóle tego nie obsługują - więc akurat brak tego pasma nie będzie specjalnie przeszkadzać ... ogólnie nadajniki - przynajmniej w mojej okolicy - mają obsługę wszystkich pasm więc nawet brak 20 czy 7 nie powinien jakoś specjalnie negatywnie rzutować ... a też wątpię że są tylko takie które mają albo samo B20 albo tylko B7... więc w teorii nie powinno być źle ... 🙃
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja znalazłem metodę bez krypto - za 40 dolarów - jest nawet filmik z tego na jutubie jak to wygląda - tam to zrobili dla 14tki - widać to po nazwie kodowej modelu ... jeśli to nie problem panie Kacprze proszę o jakieś info i linka gdzie to ogarniać (nawet na priv jak tu nie można z jakiegoś powodu) - ja czekałem z zakupem właśnie na info od Pana czy odblokowanie pójdzie - chciałem mieć pewność że to przejdzie ... teraz mogę już spokojnie zamawiać tylko nie wiem jeszcze która wersję wziąć - też kolorystyczna ... niby to na małe znaczenie ale jakoś nie mogę się zdecydować ... chyba po prostu wezmę titana i będzie spokój 🙃 -
wiesz - też myślę czy nie wziąć tej wersji - ale trochę martwi mnie ciężar ... nie wiem czy nie zdecyduje się na zwykłą mi 14 może nawet w tej paskudnej różowej wersji ... różnica w wadze między tą 14tka a titanem to aż 40 gramow ... jak tylko pojawiło się info że będzie ta wersja tytanowa to pisałem w komentarzu że w sumie już nie ma na co innego się szykować ... tylko nie wiedziałem wtedy raz że waga jest większa a dwa że jest tylko jedna wersja do wyboru tj 16/1tb ... i tu zasadnicza kwestia - ani 16gb ramu mi nie jest potrzebne do niczego (12 w zupełności wystarczy) ani to miejsce na dane (256 to i za dużo ...) do tego ta wersja będzie miała największą utratę wartości ze wszystkich innych - przy odsprzedaży straci się bardzo dużo bo za rok / dwa będą w podobnej cenie dużo lepsze modele i nikt nie da za kilkuletni telefon tyle żebyśmy możliwie mało stracili ... tak mi się wydaje ... trochę dziwię Ci się że wziąłeś taka obudowę bo tracisz przy tym wszystkie walory kolorystyczne i dotykowe tej wersji 🙃 ja bym brał tylko i wyłącznie transparent i do tego bez bocznych okładzin - jest taka jedna fajna na Ali - czyli będziesz miał z nią i "looka" i "feela" ta Twoja nie jest zła ale ja bym na pewno jej nie wziął do tego modelu ... bym ją wziął np do tej paskudnej różowej wersji żeby zakryć ten tył 🙃 wersja titan ma tez tą zaletę - gdzie nie wszędzie o tym się pisze / mówi - że tylna tafla szkła to też dragon glass - czyli to samo szkło co i z przodu (14 pro zwykle nie mają dragon glassa z tyłu) poza tym gratulacje że masz już sprzęt - jak zrobisz unlocka bardzo proszę o wytyczne dla kolegi załoganta czyli for me 🙃 ps. a propo wagi - moja mi 11 z obudową (metalowa ramka + metalowa osłona obiektywów - aluminium lotnicze) waży jakieś 210-215 g (tak szacuje tylko ... bo nie mogę nigdzie znaleźć wagi tych aluminiowych elementów) i czuję się już fona w ręku przy dłuższym korzystaniu ... więc tytana czy nawet wersję pro (dodając jej taką ramkę to jeszcze bardziej) będzie czuło się jeszcze lepiej 🙃 z kolei nawet dodając taką ramkę do zwykłej 14 (szczególnie w tej paskudnej różowej wersji) waga będzie sumarycznie niższa niż teraz - pewnie coś koło 200 g może minimalnie więcej ... no ale tytan ma tu ta zaletę że do niego bym już tej ramki i osłony obiektywów nie zakładał - tylko bardzo lekkiego transparenta - więc wagi mu już nie przybędzie ... 🙃 jeszcze pytanie do Ciebie - masz dużą łapę czy raczej średnią / mała? jak potrzymasz dłużej telefon w dłoni to mniej więcej po jakim czasie już czujesz ta wagę i jest dyskomfort? ja pisałem ten komentarz to już czuć zmęczenie w dłoni ... a dłoń mam dość sporą ... ja wersję titan rozważam tylko i wyłącznie dlatego że nie mogę się zdecydować na kolor innych wersji 🙃 kasa to nie problem + utrata wartości też specjalnie mnie nie martwi - choć chyba przykro będzie trochę jak trzeba będzie mocniej przy odsprzedaży zejść z ceny ...
-
[POMOCY] Mój Xiaomi 13 zwariował, mnóstwo problemów!!!
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 pytanie w Problemy techniczne
globala to instalujesz normalnie - tylko że przez miflasha - musisz mieć odblokowany bootloader - a skąd go pobrać to nie wiem - trzeba by na zachodnich serwerach poszukać ... na Xiaomi eu są linki ale to tylko do naszych wersji ... na pewno znajdziesz powodzenia! -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja będę brał w trading shenzhen - wysyłka global priority jest bez opłat ... tam kosztuje chyba 70 złotych no ale nie ma wyjścia ... -
[POMOCY] Mój Xiaomi 13 zwariował, mnóstwo problemów!!!
Master odpowiedział(a) na grzeg8102 pytanie w Problemy techniczne
jeśli 9.18 ma nowsze poprawki bezpieczeństwa (lub tak samo datowane) to nie powinno być problemu - tyle że w tym przypadku masz już nowy build tego stabilnego romu z poprawkami dla płatności Googla - to jeśli z tego korzystasz to lepiej sobie wrzucić ten nowy build a nie przechodzić na wrześniowa betę ... bety nie mają tych poprawek testu integralności ... a szkoda ... -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
tu jest dość ciekawy tekst w tym temacie - co prawda bardziej to dotyczy 13 ultra ale i 13 pro też jest wspomniane https://ts2.shop/en/posts/xiaomi-14-pro-first-hands-on-tests-compare-the-leica-camera-with-xiaomi-13-pro-ultra-and-apple-iphone-15-pro-max -
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja jeszcze nie zamówiłem - najpierw chciałbym się upewnić że dam radę ten bootloader odblokować ... znalazłem dwa potencjalne sposoby choć nie ukrywam że mile byłoby widziane jakieś info od fachowców z miui polska ... ochrony wyświetlacza nigdy nie używam - nie widzę takiej potrzeby - a za etui rozglądam się na Ali - pojawia się coraz więcej ciekawych ... zerknij tam - już jest w czym wybierać 🙃 chociaż takiego typu jakiego używam w swoim mi 11 jeszcze nie ma ... pisałem do producenta i niedługo powinno się pojawić ... trochę fajnych wybrałem sobie do listy życzeń ... -
tu troszku infa jest o tym ... https://fikiri.net/ile-rodzajow-aktywnosci-wystepuje-w-androidzie/ w sumie niedużo ale zawsze 🙃 mi się wydaje że chodzi tu o to że system zarządzania pamięcią nie ubija po jakimś czasie tych aplikacji pracujących cały czas w tle ... stąd nazwa pierwszoplanowa ... czyli to trzeba dawać dla apek z których dostajemy powiadomienia ... no i właśnie blokuje ich potencjalne wywalenie z ramu ... wywalić można też pewnie optymalizując system np w panelu zarządzania ... bo wtedy też zwalnia się dużo ramu ... a tych pierwszoplanowych pewnie się ten optymalizator nie chyci 🙃
-
a tak przy okazji - masz jakieś poważne problemy z baterią? u mnie trzyma nieźle ... a fona mam już 2.5 roku ... kondycja tez na wskazaniu jest na najwyższym poziomie ... ogólnie żadnych problemów ... stąd pytanie co tam u Ciebie ...
-
też korzystam z tmobila i mam ta apke - nie zdarzyło mi się nigdy to co pisałeś ... ustawienia apki w zalaczeniu
-
Xiaomi 14/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jasna sprawa ... w sumie nie bawiłem się nigdy w te krypto ale w razie czego zgłaszam się do tej procedury jeśli będzie taka możliwość ...
