-
Postów
10 154 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
122
Treść opublikowana przez Nezumi
-
Zakup xiaomi a gwarancje dystrybutorzy serwis itd itp
Nezumi odpowiedział(a) na technik temat w Kupno urządzeń Xiaomi
Nijak. ABC akceptuje xiaomi.eu, a w razie cos zawsze można wrócić na globala... @travel Takie są niestety przepisy w Polsce... Do 3 napraw, a potem sprzedawca/producent musi zaproponować nowy sprzęt. Proline posiada sprzęt od CKMediator, stąd niższa cena. -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Taka jest "Oficjalna" wersja .
-
SSD. Wzrosło zainteresowanie dyskami SSD, więc coraz więcej kostek jest tam pakowane, brakuje więc kości na całą resztę, np grafiki, ramy... Kupowałem Cruciala 525Gb za ~450zł... Teraz chodzi prawie 700zł... DDR 3 8Gb kupowałem za ~200zł, teraz nawet 350zl, z DDR 4 to samo... Dopiero teraz Samsung i jeszcze z 2 firmy zaczęły budowę nowych fabryk, aby zwiększyć produkcję, a jakiś chiński urząd dobiera się do tyłka firmą na ich rynku i sprawdza, czy z cenami SSD i DDR4 nie jest związana jakaś zmowa cenowa...
-
@Lamcza Jezuuu, chyba powinienem iść jednak spać . Chciałem napisać 4690k, a wyszło... to coś dziwnego, nieistniejącego xD. Wiesz no, "dać" da się wszystko, ale nie uzyskasz ~20-30FPS na 4K nawet na low przy 1050/1050Ti . Używki teraz, to jak pole minowe, zanim przejdziesz przez te wszystkie pokoparkowe śmieci, to zostaniesz beż rąk, nóg i kto wie, może głowę też stracisz . Co więcej, to że coś ma jeszcze gw, nie znaczy, że jak padnie, to to na gw przyjmą, bo amd i nVidia często odrzucają gwarancję kart pokoparkowych . No G4600 jest prawie 2x tańszy od i3 6100 (~220zł za G4600 i 450zł za i3).
-
@Lamcza ale 970 ma 4Gb, tylko 0.5Gb jest wolniejsze, także tutaj nie ma co oddawać, a co najwyżej przyspieszyć . Co najlepsze, jakoś mając 970 nie czuje specjalnie potrzeby kupna 1xxx, wszystkie gierki nowe mi banglaja na wysokich w 60, czasami sie jakies niepotrzebne detale ściągnie do średnich i wszystko gra i tańczy. Teraz to ja myślę o wymianie mojej sędziwej już i5 3790k, chociaż po OC nieźle daje sobie radę, to w gierkach typu Planet Coaster, czy Total War już się męczy (a mam ją na 4.7 wykręcone, dobra sztuka mi się trafiła ). Na 1050/1050Ti zapomnij o grze w 4K, co najwyżej internet/filmy, ale gry? Zapomnij, to nawet nie będzie jakość konsolowa. Gdyby nie te ceny ram i GPU to można by złożyć tak piękny zestawik za 2k, ale teraz? Niemożliwe... Taka ciekawostka, ostatnio na tym PC na Pentiumie co składałem, odpaliłem Civke V i wiecie co? Szło 45-60Fps w FHD . Ten pentiumik G4600 to fajna bestyjka .
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum. MiFlash w EDL lub spróbuj odpalić w recovery i przeprowadzić przywrócenie do fabrycznych (wpie). Wszystko masz na forum.
-
Zakup xiaomi a gwarancje dystrybutorzy serwis itd itp
Nezumi odpowiedział(a) na technik temat w Kupno urządzeń Xiaomi
Sferis ma własnego dystrybutora, bodajże z Czech ściągają, tak samo Mall.. W każdym z polskich większych sklepów będziesz mieć raczej podobne problemy z gwarancją... Każdy sklep będzie tak podchodzić, aby wyjść na tym na +... Sferis ostatnio sobie grabi, więc tam bym nie zamawiał, albo proline, albo x-kom, tych 2 sklepów jestem pewny. -
Wpisać APN, zrestartować i używać... Jeżeli działało i nagle przestało, to dzwoń na BOK...
-
Po potwierdzeniu logowania kodem z SMS normalnie widzę całą zawartość bez potrzeby czekania kilku dni .
-
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Inny PC, albo reinstall sterowników. W TWRP musi działać przesył plików ew. jeszcze sprawdź w ustawieniach TWRP, czy przesył plików jest odpalony...
-
@Lamcza Yep... z... 5lat temu składałem piecyk, to za 4kafle miałem na prawdę fajnego potworka i to z peryferiami, a aktualnie, jakbym chciał wymienić to co mam, na coś nowszego o podobnym "poziomie" to sam procek + ram + mobo wychodzi mnie 2.5kafla nie ważne, czy na Intelu, czy na AMD, o GPU nawet nie mówię, aby przebić moją 970 musiałbym zainwestować w 1070/1070Ti, a to jest już koszt 2-2.5k, jak nie więcej . Ceny GPU i RAM, a do tego SSD to jest jakaś pomyłka, dopóki to się nie unormuje, to nie mam zamairu ani składać, ani ulepszać mojego zestawu, a też kupowanie mocno ograniczonych budżetowo zestawów jest bez sensu.. albo masz co najmniej te 4-5tyś, albo się nie pchaj w PC pod gry. Chyba, ze zależy Ci jedynie na grach starych, a najnowsze Cię nie interesują. Wtedy można złożyć coś na jakieś tam i3 lub tanim Ryzenie i z GTX 1050 i może się zamknąć w 2,5k. PS: Minimum, jakie udało mi się osiągnąć to 1900zł BEZ peryferii (monitor, mysz, klawa, czy też OS) i nie jest to, maszyna pod ostry gaming, a raczej pogranie sobie w starsze tytuły... Dużo starsze... Pentium G4600, 4Gb ram i 1050 wiele nie pociągną...
-
Tia, walnąłem się, co nie zmienia faktu, że i tak za 8Gb zapłaci te 350-400zł, a kolejne 900zł za 1060 w ver., 3Gb i już masz ~1300zł, a gdzie procek, buda, zasilacz, peryferia? No po prostu żadnego minimum do gier za 1800zł teraz nie poskładasz...
-
Wrzuć na pamięć telefonu i z niej spróbuj znaleźć ten plik.
-
Nic fajnego teraz nie złożysz za 1500zł... samo 8Gb RAM wyjdzie cię jakieś 800-1000zł... Ostatnio składałem zwykłego PC, tylko pod neta/dokumenty ew jakieś filmy, bez osobnego GPU, tylko na pentiumie G4600 z integrą, całość mnie wyszła prawie 1800zł, a raczej do gry się to nie nadawało. Aktualnie procek+mobo+ram to jest koszt 2500zł, do tego dysk, zasilacz, obudowa, GPU oraz wszelkie peryferie... Niestety, ceny podzespołów są kosmiczne i dopóki ceny ram i GPU nie spadną, to nic w cenie konsoli nie ogarniesz na nowych częściach. Możesz ew. ryzykować i składać na używkach.
-
Xiaomi Redmi Note 3 PRO PL - Przebarwienia na wyświetlaczu - problem z naprawą gwarancyjną
Nezumi odpowiedział(a) na dejf123 temat w Serwis urządzeń
Bardziej mi chodziło o to, że sklep teraz ma stanowisko serwisu i od ręki mogą odpisać, że winny jest użytkownik telefonu, mimo, że usterka jest winą producenta. -
Ten 1 ss zalewa właśnie net, a wszelkie serwisy info pieją z zachwytu, tylko.. ten screen to zwykły fake... Wklejcie sobie tutaj: http://fotoforensics.com/ i zobaczcie sami... Co i jak znajdziecie w FAQ na stronie, ale wystarczy wkleić sobie jakieś real foto dla porównania...
-
Xiaomi Redmi Note 3 PRO PL - Przebarwienia na wyświetlaczu - problem z naprawą gwarancyjną
Nezumi odpowiedział(a) na dejf123 temat w Serwis urządzeń
Wysłałbym 2x na gwarancje z dokładnym opisem uchwytu, baa, nawet bym fotkę załączył. Mogłeś słać jako rękojmie za pierwszym razem, może szybciej by przeszło. Ja pisał Lamcza, na forum w tym dziale jest podobna sprawa, ale z tego co pamiętam, to tam bez problemu ludziom wymieniali ekrany... -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Xiaomi Redmi Note 3 PRO PL - Przebarwienia na wyświetlaczu - problem z naprawą gwarancyjną
Nezumi odpowiedział(a) na dejf123 temat w Serwis urządzeń
Nie trzymałeś czasem telefony w jakimś uchwycie w samochodzie? Bo przebarwienia się zdarzają, ale... Twoje wygląda jakby było właśnie od jakiegoś uchwytu... -
Temat zostaje przeniesiony do kosza. Powód: mało wartościowa treść / pytanie już było omawiane na forum.
-
Problem z ptaszkiem na pasku powiadomień oraz Messenger Lite wklejanie załączników
Nezumi odpowiedział(a) na silver2004 temat w Dyskusja ogólna
problem z Mess był już poruszany wieki temu... Mess Lite źle działa i tyle, raz działa, raz nie... Tytuł wątku jest zbyt krótki, lub niedosadnie opisuje poruszany problem. Popraw proszę tytuł, w przeciwnym wypadku wątek zostanie przeniesiony do kosza.- 2 odpowiedzi
-
Bateria źle podpięta, zła bateria lub uszkodzone jest coś więcej niż tylko bateria...
