Jump to content

lukiszpp

Użytkownicy
 • Posts

  83
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by lukiszpp

 1. Mój egzemplarz również się grzeje gdy procesor jest mocniej żyłowany. Ramka robi się wtedy dość ciepła. Ale bateria u mnie schodzi w "'normalnym" tempie. Zainstaluj jakiś program do kontroli temperatury, będziesz wiedział jak mocno Ci się grzeje. Z tego co tu kiedyś czytałem to wiele osób ma podobny problem. Ja się tym nie przejmuję, używam tel w etui to tak mocno tego nie czuję. A i nie grzeje się też aż tak żeby parzył.
 2. U mnie przy niskiej jasności na szarym/ciemnym tle górna połowa świeci jaśniej od dolnej. Jest takie płynne przejście od jasnej góry do czarnego dołu. Efekt bardziej widoczny przy włączonym DC dimingu. Ale nie jest to problem taki jak w pierwszym poście i nie ma koloru zielonego tylko szary. Mi 10.
 3. Ja miałem bardzo podobny problem. Przy odblokowywaniu ekranu mi10 czasami się zacinał na dłuższą chwilę. Zazwyczaj na animacji ikon pulpitu. Udało mi się ustalić co to powoduje. Problem leży w dymkach czatu messengera. Po odinstalowaniu messengera i zainstalowaniu wersji lite jak ręką odjął. I w ogólności mam wrażenie, że telefon zaczął responsywniej działać.
 4. W ustawieniach efektów dźwiękowych trzeba ustawić opcję Fabryczny na Głos. Przynajmniej tak ta opcja się nazywa na Miui12 global. Druga sprawa - tak jak kolega wyżej napisał, zmiana regionu np. na Indie powinna poskutkować wzrostem głośności. Bodajże UE nakazuje jakieś ograniczenia na słuchawki, co by za głośno nie było.
 5. Ja robiłem testy na Miui 11, więc to raczej nie wina 12.
 6. Przy przeglądaniu internetu w Chrome na WiFi mam temperatury ok. 35-39 stopni. Nie sądzę by było można tu mówić o przegrzewaniu, ale fakt, temperatury są wyższe niż na większości recenzjach. Mi10, 8/128GB. Edit: Zrobiłem test w AnTuTu, maksymalna temperatura procesora podczas testowania CPU wyniosła 63 stopnie, przy czym w większości wahała się w okolicach 51-56 stopni. Thermal throttlingu nie uświadczyłem, więc nie mogę powiedzieć o spadku wydajności telefonu. Co też pokazują wyniki antutu (ponad 500 tys). Co do nagrzewania obudowy - głównie ciepła była ramka w dolnej części, plecki też ciepłe, ale odczuwalnie mniej. Przy czym telefon nie parzył, był po prostu cieplejszy. Ciekawy jestem skąd wynikają te różnice względem recenzji.
 7. Czy podczas prób łączenia miałeś włączony GPS? Z niewiadomych mi przyczyn tylko z włączoną lokalizacją działa Mi Drop (od niedawna Share Me) na wszystkich telefonach Xiaomi jakie miałem. Druga sprawa to z jakiej wersji aplikacji korzystasz? Tej wbudowanej w telefon czy ściągniętej z Sklepu Play? Spróbuj pokombinować z drugą wersją, może to przyniesie jakiś rezultat. Co do bluetooth, gdzie jest wyświetlana ta długa nazwa? W miejscu gdzie zmieniasz nazwę urządzenia bluetooth czy podczas łączenia z innym telefonem?
 8. Witam, kupiłem słuchawki bezprzewodowe Xiaomi Airdots 2 pro. W ogłoszeniu jak i różnych innych źródłach podają, że słuchawki mają ENC, czyli aktywną redukcję szumów otoczenia. Niestety nie mogę zlokalizować opcji włączenia tej funkcji. Czy ktoś może ma te słuchawki i wie jak włączyć tę funkcję?
 9. W Twoim przypadku opcja kryje się pod "Wyświetlacz pełnoekranowy". Wersja global miui ma takie tłumaczenie.
 10. Ewentualnie podczas połączenia można kliknąć przycisk wstecz, żeby zminimalizować połączenie i wtedy zablokować ekran.
 11. Witam, u mnie nie działają płatności GPay kiedy mam wybrane HCE, natomiast gdy wybiorę portfel na SIM, wtedy działa aż miło. Polecam sprawdzić tym, którzy mają z tym problem. Miui Global 10.2.13, mBank.
 12. Czy ktoś zaobserwował takie zachowanie na romie miuipolska/xiaomi.eu, czy problem dotyczy tylko wersji Global?
 13. Mam dokładnie ten sam problem na swoim mi6, po aktualizacji do miui 10.
 14. Igłą bym nie czyścił, weź jakąś starą szczoteczkę do zębów i nią czyść. Jest delikatniejsza więc mniejsze ryzyko uszkodzenia portu, pomijając fakt, że nie jest metalowa, więc nie zrobisz nią zwarcia.
 15. W wielu telefonach ten efekt występuje. Widziałem to już na niektórych LG, Huawei, no i ja w swoim mi6 też to mam. Po prostu taki ekran LCD.
 16. A jak klikniesz na ten komunikat to telefon nie chce wysłać sms w celu aktywacji? Jaki to komunikat dokładnie?
 17. U mnie korzystanie z etui powoduje właśnie taki efekt. Mam dwa etui, jedno cienkie, jedno grube. Jak założę to grube to rozmówcy narzekają właśnie na pogłos w słuchawce. Może u Ciebie to też wynika właśnie z tego? Ewentualnie podejrzewałbym głośnik u góry, może jest zapchany / zasłonięty / nie działa?
 18. Z zrzutu ekranu wynika że miałeś podczas ładowania włączony ekran. Co do samego nie ładowania telefonu, to u mojej dziewczyny na Redmi 4 Pro czasem jest tak że telefon się nie ładuje po podłączeniu do ładowarki, ale wystarczy odłączyć i podłączyć ładowarkę jeszcze raz i wszystko jest ok.
 19. Chyba w żadnym serwisie nie uwzględniają reklamacji na podstawie uszkodzeń mechanicznych.
 20. Gdzieś już kiedyś słyszałem o właśnie takim zachowaniu mi6. Problem był z modułem WiFi w telefonie. I bardzo możliwe, że masz właśnie problem z modułem WiFi, bo jest on umieszczony na dole telefonu.
 21. Błyskawicznie szybko ładuje, tzn jak szybko? Coś powoduje, że telefon nie przechodzi w stan tzw. deep sleep. Jest cały czas wybudzony przez co bateria ginie momentalnie. Daj screen'a z użycia baterii w aplikacjach. Oprócz tego wyłącz GPS, a w zaawansowanych ustawieniach WiFi odznacz opcję "Skanowanie zawsze dostępne". Ściągnij aplikację "Better Battery Stats", zainstaluj i poużywaj trochę telefon kiedy nie będzie podpięty do ładowarki. W tej aplikacji po krótkim używaniu powinieneś znaleźć to co powoduje, że telefon nie może przejść w tryb uśpienia.
 22. @Orjon Jesteś pewien, że na zablokowany bootloader nie da się wgrać systemu przy pomocy Miflash? Mógłbym przysiąc, że kiedyś tak robiłem (100% nie dam). Jak nie w trybie fastboot to może download, nie pamiętam. Dziwne żeby nie było możliwości wgrania oficjalnego systemu od producenta. Rozumiem miuipolska, ale żeby Global?
 23. Próbowałeś pobrać rom Global ale specjalny pod Miflash z rozszerzeniem bodajże .tar albo .tar.gz, wejść w telefonie w tryb Fastboot i wgrać Miflash'em ten rom? Jak bez utraty danych to z odznaczoną opcją "clean all files".
×
×
 • Create New...