-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Wydaje mi się, że zabrano możliwość zmiany trybów ostrości (manual/automat) w aparacie (wideo).
- 6 239 odpowiedzi
-
Skoro nie chcesz przepłacać, to nie lepiej jakiś GeekBuying czy coś?
-
Po 3 tygodniach męki z poprzednią wersję EU z września (ostatnią przed przerwą), stwierdzam, że 8.10.11 wniosło sporą poprawę.Chodzi mi o grzanie się, lagi i baterię.
-
Bez wipe'ów? Odradzam.
-
Skopiuj sobie z poziomu TWRP pliki na komputer, potem sobie wrzucisz z powrotem. Nie wiem czy TWRP "widzi" zawartość zaszyfrowanej partycji. Jeśli widzi, to raczej nie jest zaszyfrowana.
- 6 239 odpowiedzi
-
Chyba chodzi o zaszyfrowaną partycję data. Spróbuj pod TWRP zrobić format data, a nie tylko wipe data.
- 6 239 odpowiedzi
-
Geekbuying.com - problemy z zakupem, wysyłką, trackingiem
latet odpowiedział(a) na kowluk temat w Zakupy w Chinach
Mam pytanko- jakiego ROM-u można się spodziewać w telefonie kupionym konkretnie tutaj: https://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-5-5-99-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Blue-402876.html Czy będzie tam wgrany oryginalny, niemodyfikowany ROM Global? Czy wysyłka jest rzeczywiście z PL i jest free? Jakoś to wszystko brzmi zbyt pięknie. O gwarancję nawet nie pytam, bo zakładam, że realnie to jakby jej nie było. Mylę się? -
Na moim Mi5 ten ROM (8.9.20 EU) to najgorszy, jaki pamiętam od lat. Dramatyczny drenaż baterii, lagi. Chyba się przesiądę na Globala, skoro i tak na razie nie ma nowych EU. Na tym nie da się żyć. Nie polecam.
-
Nie wiem, jak jest teraz, ale jak ostatnio (rok temu) wgrywałem globala bez tej opcji, to i tak zablokował BL. Nie żeby to był problem, bo można przecież zaraz sobie odblokować.
-
Ale po co? To tylko (w przybliżeniu) jakiś stary dev sprzed wielu tygodni, nazwany "stable".
-
Polecam uchwyt magnetyczny wkładany w kratkę nawiewu. Jak klima działa, to telefon jest bezpośrednio chłodzony bardzo wydajnie i nie da się go wtedy przegrzać, nawet zestawem nawigacja + Yanosik + ładowanie + słońce
- 6 239 odpowiedzi
-
Przegrzewanie bardzo dokuczało tylko w niektórych wersjach softu. Obecnie siedzę na 8.8.2 EU i ten ROM jest całkowicie wolny od tego problemu. Bateria trzyma na nim zaskakująco dobrze. Nowszych od 8.8.2 nie testowałem osobiście. Trudno mi się odnieść do ceny, ale mam podobne zdanie jak @Karls - mam prawie 2 lata Mi5 i nie za bardzo jest na co zamienić w tym momencie. Tzn. oczywiście Mi6 czy Mi8 są na pewno "lepsze" (pomimo pewnych specyficznych wad), ale nie na tyle lepsze, aby mnie to skłoniło do wydania takich pieniędzy, jakie kosztują. Co mi przeszkadza w Mi5? Czasami brak B20 oraz jakość nagrywanego video. Poza tym chyba... nic.
- 6 239 odpowiedzi
-
Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.
latet odpowiedział(a) na talib1990 temat w Dyskusja ogólna
A czemu trzeba ją przywracać, tzn. w jakich okolicznościach i dlaczego - zniknęła? -
Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.
latet odpowiedział(a) na talib1990 temat w Dyskusja ogólna
Mi Note 3 to – w moim odczuciu – model, o którym stanowczo za mało się mówi/pisze. Producent też się nim nie chwali. Nie ma go na oficjalnej stronie z opisem i specyfikacjami telefonów: https://www.mi.com/en/list/ Nie miałem go w ręku i chciałbym poznać wrażenia użytkowników, najlepiej takich, którzy mieli/mają też inne Xiaomi. Szczególnie zaś kwestia aparatu, zwłaszcza video. Jak tam jest z OIS/EIS? Czy działa EIS (we współpracy z OIS), gdy się użyje GoogleCamera, czy raczej OpenCamera? Obecnie mam Mi5 i myślę nad Mi8, ale ten notch do dla mnie dramat, więc rozważam inne opcje - może właśnie Mi Note 3? -
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
No oczywiście, jak jest TWRP to można to wgrać na globala dokładnie tak samo jak na "EU". Albo ręcznie sam plik hosts, jakby co. -
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
Pisz do webmasterów portalu lublin112. -
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
Wielki się ten plik zrobił, ciekawe, czy nie będzie przez sam rozmiar dodatkowych problemów. Brak roota oznacza, że zwykła apka nie może nic zmienić w systemie, a tam siedzi plik hosts. Trzeba od zewnątrz (TWRP). -
MIUI 10: błędy i braki w tłumaczeniu
latet odpowiedział(a) na Acid temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Nie wiem czy to błąd w tłumaczeniu, czy błąd w MIUI - ale chyba powinno być "W poprzednim miesiącu", bo właśnie takie statystyki są wyświetlane, po wybraniu tej opcji. Czyli teraz (jest lipiec) - czerwcowe - od 1.06 do 30.06. -
Grzeje mi się mój Mi5 i laguje na kilku ostatnich ROM-ach "EU" dev. Na co dzień tak tego nie odczuwałem, ale właśnie wróciłem z urlopu, gdzie telefonem robiłem sporo zdjęć i filmików oraz cały czas jechałem internetem na "danych". W takich okolicznościach grzanie się i lagowanie stanowiło naprawdę dużą uciążliwość przez większość czasu. Rok temu użytkowałem telefon na urlopie w bardzo podobny sposób i takich zjawisk nie było. Dla równowagi dodam, że przez cały wyjazd (w tym roku) żadnych problemów z GPS-em nie było.
- 6 239 odpowiedzi
-
Geekbuying.com - problemy z zakupem, wysyłką, trackingiem
latet odpowiedział(a) na kowluk temat w Zakupy w Chinach
Ale jak to możliwe? Póki co jesteśmy w Unii. To niezgodne z prawem. -
Jesteś 100% pewny, że to ten Anti-Rollback ? Ludzie piszą, że on dotyczy tylko Redmi Note 5.
-
Mediainfo (mały program na peceta). https://mediaarea.net/pl/MediaInfo
-
Na podstawie bitrate? Nie wiem, jak to liczysz, ale tego się nie liczy, to jest parametr do odczytania wprost - średni, min. i max. Np: Frame rate : 26.073 FPS Minimum frame rate : 13.078 FPS Maximum frame rate : 26.231 FPS Tak najczęściej wygląda FPS z filmach 4K z Mi5.
-
Blokada reklam dla xiaomi.eu (Nie wymaga ROOT)
latet odpowiedział(a) na fredek temat w Modyfikacje techniczne
A masz najnowszą wersję TWRP? -
Nie wiem, czy się też bez problemu będzie aktualizował, ale przy stable to rzadka okazja Czy możesz sprawdzić: jakość dźwięków tła w nagrywanych plikach video liczbę FPS w nagrywanych filmach 4K działanie OIS dokładność i stabilność GPS - najlepiej także z podpiętą ładowarką w samochodzie powiadomienia (ogólnie, czy jakieś problemy zauważasz w tym zakresie) działanie urządzeń via BT drenaż baterii w spoczynku (np. w nocy, ale po kilku dniach od instalacji systemu, a nie w pierwszych dobach). no i oczywiście - kwestię ubijania/przymrażania apek tle.
