-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Np. na najnowszym EU powiadomienia przychodzą mi dopiero, gdy sam włączę ekran. Przy wyłączonym ekranie - głucha cisza. Co do Map Google - póki co pomogło wyczyszczenie danych aplikacji. Niestety, pomogło tylko na pół dnia.
-
Przede wszystkim nagrywanie w 4K nie trzyma 30 fps. Szczególnie, gdy nagrania są dłuższe (przeszkadza wtedy throttling). Ale słabsze sprzęty dają sobie z tym radę. To nie kwestia sprzętu, bo działało to dobrze na romach z pierwszej połowy 2017 roku. Ostatnio- ogromne problemy z nawigację Google (crashes). Z tego co czytam, to chyba tylko Mi5 dotyczą (o ile się nie mylę). Powiadomienia (w tym dioda) - działają w kratkę lub z opóźnieniami. Problem znany od lat i milion razy wspominany na forum. Dotyczy w różnym nasileniu różnych modeli Xiaomi, tu się bynajmniej Mi5 niczym nie wyróżnia. Na Global Stable nie było z tym lepiej, gdy testowałem ten ROM. O zarządzaniu RAM-em sam wspomniałeś. Brak 60 fps w wideo FHD, choć sprzęt na to spokojnie pozwala. Dokładność GPS pozostawia sporo do życzenia, ale do tego się przyzwyczaiłem, da się żyć. Zbyt mała bezwładność regulacji ekspozycji przy filmowaniu. Niezależnie od ustawionego trybu pomiaru światła. Nawet niewielkie ruchy obiektów w kadrze powodują duże, denerwujące skoki jasności całego obrazu. To także jest na Globalach, sprawdzałem.
-
Ja tylko prawidłowego działania funkcji, które działają prawidłowo na słabszych sprzętowo i tańszych telefonach. Czy to tak wiele?
-
Sklep Play: 1 apka i konieczny restart telefonu
latet odpowiedział(a) na latet temat w Problemy techniczne
Problem trwał dobę i sam ustąpił, nic nie robiłem. Nie wiem, co było przyczyną. -
Kilka próbek (zdjęcia oraz video). Dla porównania - także z Mi5 (widać np. że video FHD jest gorsze z Mi5 niż z RN5). Banknot w słabym świetle z odległości ok. 1.5 m od tel. do banknotu. A to z ulicy - dobre światło, mały wycinek kadru video - widać oszukaną rozdzielczość w 60 fps.
-
Nie raz ostrzegałem przed kopiami, ale nikt nie słucha
-
Dzięki, wrzucę też niebawem swoje próbki.
-
Rozumiem, że to jest jeden z tweaków "EU", a nie jest tak, że jest to też w China (więc i w EU) a tylko w Globalu sztucznie to utrącono? Czy w tym 4K (w MIUI EU w systemowej kamerce) działa EIS (ponoć może działać w zewn. apkach)? Nie pytam, czy jest przełącznik i daje się włączyć, ale czy faktycznie działa? Czy filmiki 4K nagrane tym telefonem trzymają stabilne 30 fps, czy niekoniecznie (jak np. mój Mi5)? A czy dla Globala stable (bez odblokowania BL, bez roota, bez TWRP i bez żadnych modyfikacji) - istnieje jakaś zewnętrzna apka kamery, która poprawnie obsłuży 4K, najlepiej z EIS?
-
Czy w MIUI EU dla Redmi Note 5 jest w aparacie systemowym dostępne 4K? Bo w Globalu, jak widać, nie:
-
Ciągle mam wrażenie, że się nie rozumiemy. Porównaj zdjęcie w trybie portretowym ze zdjęciem w tym samym trybie (portret), ale zrobionym przy zasłoniętym drugim (tym bliżej krawędzi) aparacie. U mnie nie ma różnicy. I oba są dobre, oba różnią się tak samo wyraźnie od zdjęcia w trybie zwykłym. Oba też mają takie same błędy (pewne elementy zostają rozmazane, choć nie powinny). A może druga kamerka daje tylko pomoc w ostrzeniu (szybsze, pewniejsze ostrzenie)? To ciężko sprawdzić, bo nawet przy zasłoniętym "pomocniczym" obiektywie ostrzenie jest b. szybkie. Może w pewnych warunkach to pomaga lub zapobiega nieprzyjemnemu zjawisku "focus hunting". P.S. W "wyższych" modelach Xiaomi w trybie ręcznym aparatu można wybrać, który aparat działa - normalny / tele.
-
Niestety, w 60 FPS jest oszukana rozdzielczość (apka systemowa, ROM Global Stable)! Czyli nie jest to full-HD, ale mniej (nie wiem ile dokładnie) przeskalowane w górę do full-HD. W zależności od tego, co się filmuje, ten przykry efekt widać mniej lub bardziej. Co więcej - jak już parę osób wyżej wspomniało - przy 60 fps coś tam nie wyrabia i są widoczne niewielkie przycięcia, mimo, że liczba klatek na sekundę generalnie trzyma się stabilnie. Choć nie wykluczam, że ten problem jest (albo jest potęgowany) na etapie odtwarzania. Bit rate : 20.0 Mb/s Width : 1 920 pixels Height : 1 080 pixels Display aspect ratio : 16:9 Frame rate mode : Variable Frame rate : 60.000 FPS Minimum frame rate : 58.978 FPS Maximum frame rate : 61.058 FPS Oto dwie próbki dla porównania. Zwróćcie uwagę na strzałki, pasy i linie namalowane na asfalcie. Na nich widać to najlepiej. 30 FPS: https://youtu.be/Lr3nTQSlWuQ 60 FPS: https://youtu.be/uLYwzXPAKlg Wyłącz HDR i po problemie
-
[Redmi Note 5, ROM Global Stable 10.0.2.0]. (Stable my ass...) Mam dziwny problem ze Sklepem Google Play – po każdym restarcie telefonu mogę zainstalować tylko jedną apkę. Następne w kolejce wiszą w nieskończoność na komunikacie "Czekam na pobieranie". Pomaga restart systemu, ale tylko jednorazowo, tzn. na instalację 1 apki. I znów się zacina. I w kółko to samo. Sprawdziłem uprawnienia, oszczędzanie baterii - nic niepokojącego tam nie znalazłem.
-
W sumie to dobry znak. Bo "oszukane 60 fps" mogłoby zapisywać 60 fps, ale rejestrować z dłuższymi czasami.
-
QuickPic - nie wyszukuje się w Sklepie Play (dwa rozwiązania)
latet odpowiedział(a) na latet temat w Dyskusje o aplikacjach
Dziękuję, poradziłem sobie inaczej (udostępniając link mailem z innego telefonu link). Czyli ta apka wciąż jest w Sklepie Play, ale nie daje się wyszukać. Mając link, można zainstalować. Uff -
1. Ja nie narzekam na jakość tych fotek (w tym w trybie portret), tylko na brak różnicy w jakości niezależnie czy drugi aparat jest zasłonięty czy nie. Nie ma jakiejś apki testowej, która jednoznacznie pokaże czy/że oba "oczka" działają? 2. Mam dziwny problem ze Sklepem Google Play – po każdym restarcie telefonu mogę zainstalować tylko jedną apkę. Następne w kolejce wiszą w nieskończoność na komunikacie "czekam na pobieranie". Pomaga tylko restart systemu, ale znów - tylko jednorazowo, na instalację 1 apki i w kółko to samo. Sprawdziłem uprawnienia, oszczędzanie baterii - nic niepokojącego tam nie znalazłem. (Przypominam, że piszę o Global Stable 10.0.2.0). Może lepiej przejdę na Global Dev (bo nie chce mi się BL odblokowywać w tym przypadku). 3. Ekran jest gorszej jakości, niż się spodziewałem. Ale to problem moich za wysokich oczekiwań. Natomiast jakość zdjęć bardzo mile zaskakuje, naprawdę. Na co dzień używam Mi5. Ten Redmi 5 Note kupiłem dla dziecka. Będę go testować do Wigilii
-
QuickPic - nie wyszukuje się w Sklepie Play (dwa rozwiązania)
latet opublikował(a) temat w Dyskusje o aplikacjach
Witam, W sklepie Google nie ma już galerii QuickPic, do której od lat wielu bardzo się przyzwyczaiłem. Jest jakiś inny sposób? Dziękuję! -
Testuję od 2 dni RN5 i mam wątpliwość co do działania podwójnego aparatu. Czy on w ogóle działa czy jest atrapą? Jeśli tak, to dlaczego zdjęcia wykonane z zaklejonym jednym z obiektywów nie różnią się niczym od zdjęć przy obu odsłoniętych. Także w trybie portretowym, w którym chyba jest najbardziej prawdopodobne, że ta druga kamerka coś robi, a nie jest atrapą. Jak to jest? Czy jest sposób, aby na 100% wiedzieć, czy działają oba czy jeden? Także systemowa stabilizacja DIS w video- oprócz tego, że robi "crop" (co normalne) to jakoś nie widzę, aby redukowała drgania. MIUI Global Stable 10.0.2.0.
-
Bezpieczeństwo Miui Polska vs Global
latet odpowiedział(a) na elPoochini pytanie w HyperOS - korzystanie
Witam, Pomóżcie, bo sprawa jest naprawdę przerażająca. Znajoma posiada Redmi 5 Plus zakupionego w oficjalnej polskiej dystrybucji (X-kom), oryginalny ROM Global Stable 9.6 (9.6.2), boot-loader zablokowany. I stało się coś takiego - do kilku (losowo?) zwykłych, tekstowych SMS-ów wysłanych (nie MMS-ów) zostały dołączone ciągi tekstowe z innej apki, konkretnie z czatów Tindera. Nadawca tego nie widzi - czyli treść SMS-ów wysłanych jest widoczna, taka jaką wpisała. Natomiast te doklejone ciągi są widoczne u odbiorcy (pokazał screeny). Nie zrobił tego telefon odbiorcy, bo doklejone ciągi tekstowe rzeczywiście są fragmentami czatów wcześniej (dużo wcześniej zresztą) prowadzonych przez nadawcę w swoim telefonie. Znajoma ma sygnał tylko od tego jednego odbiorcy, cholera wie, kto jeszcze co otrzymał w SMS-ach, które wysłała. Czy ktoś z Was się zetknął z takim problemem? Czy to błąd systemu czy może infekcja? Telefon, oczywiście, bez roota. Skanery antywirusowe niczego nie znajdują... -
Mam troszkę podobny problem w rodzinie. Wnuk dał w prezencie dziadkowi swojego Redmi Note 3. Wcześniej zrobił factory reset, ale zapomniał, jakie ma hasło do Xiaomi. Ale jest tu chyba jeszcze szansa na "drogę oficjalną".
-
Nie, nie. Na EU dev.
- 6 239 odpowiedzi
-
Już myślałem, że na tych ostatnich jest lepiej (niż na tym tragikomicznym z końca września), ale właśnie odbyłem podróż i były zupełnie nowe dla mnie na tym telefonie problemy z Yanosikiem. Np. takie, że był ubijany (mimo właściwych ustawień). Ale to pół biedy, bo ikonka znikała z paska i widziałem, że ubity. Były też inne - po prostu przestawał wydawać ostrzeżenia, mimo, że ubity nie był. A to już naprawdę nie jest zabawne. O tym, że powiadomienia z komuniukatorów przychodzą jak chcą, to nie wspominam, bo do tego to już chyba wszyscy się dawno przyzwyczailiśmy.
- 6 239 odpowiedzi
-
A nawet jeśli nie zniknie (np. nie zdąży), to co taka gwarancja jest warta w praktyce? Podejrzewam, że bardzo niewiele.
-
W Proline sam nie kupowałem, ale paru znajomych już tam nabyło telefony Xiaomi i nie narzekali. Ba, nawet jeden chwalił ich za obsługę gwarancyjną (szczegółów nie pomnę). A skoro teraz kupić tam jest praktycznie taniej niż w renomowanych chińskich sklepach (ze sklepami-krzakami nie porównuję), to tym bardziej. Też myślę, że tam kupię RN5 dla syna (późna podstawówka), który cierpliwie od ponad 2 lat używa do swoich gier Mi4c
-
O Proline pytaj @Antyhaker - a i ja się chętnie dowiem, jaki system jest w tel. z tego sklepu. Podejrzewam i mam nadzieję, że zwykły, oryginalny Global. Tego modelu jeszcze nie kupowałem, ale mam zamiar to niebawem zrobić.
-
Wiele sklepów ma opcję wysyłki z kraju EU, a nawet z PL. Np. tu: https://www.geekbuying.com/item/Global-Version-Xiaomi-Redmi-Note-5-5-99-Inch-3GB-32GB-Smartphone-Gold-398947.html masz opcję wysyłki z Niemiec za 47 zł (łącznie 733+47 zł) lub z Polski za free, ale akurat wtedy rzeczywiście cena podstawowa jest wyższa i taniej nie jest. Tyle że w obu przypadkach nie ma ryzyka vat, a dostawa powinna być b. szybka. Cena 835 zł w Proline za 4/64 jest bardzo spoko. To co wyżej napisałem i skreśliłem, to było o wersji 3/32.
