-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Nie mam MiKey. Yanosika włączam codziennie w drodze z / do pracy (ok 20-30 min.). W takim czasie komunikat "brak zasięgu GPS" słyszę średnio 5-6 razy. Czasem mam wrażenie, że tych samych miejscach, np. na wiadukcie, czy dojeżdżając do konkretnego skrzyżowania. Wszystkie te miejsca są odsłonięte, nic nie blokuje widoku nieba (no już szczególnie na wiaduktach). Nie kumam tego Ostatnio jest coraz gorzej głównie w tym sensie, że po takim komunikacie o utracie GPS, fix nie wraca szybko, czasem dopiero po 1-2 minutach albo i gorzej.
-
Hmm.. Zastnawia mnie więc, co u mnie może powodować takie problemy z GPS? Macie jakieś wskazówki? Co mogę probować zrobić? Jak to zdiagnozować? Co może być przyczyną? ad. 2. Problem występuje niezależnie od wlączenia / wył. redukcji szumów. Możliwe, że jeden z mikrofonów mam częściowo uszkodzony...?
-
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Wersja Chińska (z j. ang.), zainstalowała się przez OTA z poziomu MIUI5 stable. Czyli to jest wersja Stable (co same w sobie nic nie znaczy, oczywiście). Wszystkie poprzednie testy trzymania baterii, których wyniki podałem, robiłem jeszcze na MIUI5. Teraz trwa pierwszy test na MIUI6. Planuję, aby trwał ze 4 doby (im dłuższy tym wynik bardziej wiarygodny). Na razie mija 1 doba - podglądnąłem szybciutko - zeszło ze 100% na 95%. Wszystko jest włączone (GPS, Wifi, Data, tryb 4G). Nie jest źle -
Jestem już bardzo zmęczony problemami ze swoim Mi2S. Ale ciekawość jest silniejsza od zmęczenia i zanim się go pozbędę, to bardzo chcę ustalić przyczynę tych problemów, na razie po prostu zorientować się, który z tych problemów dotyczy wszystkich Mi2S, a który tylko mojego egzemplarza. Problemy z GPS-em. Były pod MIUI5, są pod MIU6, choć jakby bardziej nasilone. Objawy: częste "gubienie zasięgu GPS" (wcześniej raczej na b. krótki czas, ostatnio takie zacięcia trwają nawet kilka minut). Najłatwiej to zauważyć dzięki głosowemu komunikatowi Yanosika ("brak zasięgu GPS"), z tym, że domyślnie w opcjach Yanosika ten komunikat jest wyłączony. Pytanie do osób, które go włączyły - jak często go słyszą? Widać to też na Mapie Google, gdy się jest pasażerem w aucie i obserwuje pozycję podczas jazdy. Często się "zamraża" w jednym miejscu na jakiś czas. Rozmówcy narzekają, że źle mnie słychać. To również problem "od zawsze", choć nie występuje zawsze. Pojawia się przy większości rozmów "przy uchu". Nie dotyczy natomiast w ogóle rozmów przez słuchaweczki lub przez loud speaker. Zła jakość nagrań audio, niezależnie od użytego programu i jego ustawiań. Problem od zawsze. Moim zdaniem sprzętowy i bez nadziei na naprawę. Możliwe, że to inne oblicze tego samego problemu co z jakością rozmów. Problemy z jakością zdjęć - problem tylko pod MIUI6. Znany problem, masę ludzi na to narzeka. Ten jest w oczywisty sposób software'owy, ale, jak widać od dawna, nikt się nie kwapi go naprawić (ponoć wina braku sterowników czy coś tam). Reasumując. Mój ukochany (bez ironii, naprawdę go lubię) Mi2S: kiepsko nadaje się do rozmów, nie można na nim polegać w nawigacji, robi marne, często nieostre lub prześwietlone zdjęcia i źle nagrywa audio. Zaraz zaraz.. .czy to aby nie podstawowe funkcje, jakie telefon powinien dobrze spełniać ??? Czemu ja go wciąż używam ???
-
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
To prawda... Dokładnie 5 dni (pełne 5 dób ) temu podładowałem go do 60% i odłożyłem do szuflady. Dziś patrzę - jest 30% baterii (po 120 godzinach !!!) (mam w nim MIUI6 STABLE). -
1. nie wiem co to za opcja, ale 45$ to drogo - normalnie jest taniej 2. wysyła się do ibuygou, a konkretnie na wskazany przez nich przy zgłaszaniu reklamacji adres. Zwykle proszą o wysłanie jako "GIFT" o wartosci o 20$. Nie wiem ile kosztuje wysyłka - mam uszkodzony tel. od nich, ale jeszcze się nie zebrałem, aby go wysłać 3. po zainstalowaniu MIUI PL – normalnie, jak w każdym tel. z Andoridem 4. patrz punkt 3.
-
Czytam o tym IGZO ale nie kumam: Myślałem, że to nowy tym LCD, ale tu piszą, że jest też stosowany w ekranach OLED.
-
Znam wiele osób z S4 i wszystkie jako wadę podają szybkie zużycie baterii (większość z nich zresztą mówi, że to jedyna wada tego tel.). Nie twierdzę, że to przez rozdzielczość ekranu, ale może i ona nieco się przyczynia...
-
Robiłem takie testy (niestety, tylko 5 testów) na Redmi Note LTE. Wniki wyglądały tak: test 1. – 2G, wynik: 360 h (wifi: OFF) test 2. – 3G, wynik: 327 h (wifi: OFF) test 3. – 4G, wynik: 75 h (wifi: OFF) test 4. – 3G, wynik: 600 h (wifi: ON) test 5. – 4G, wynik: 429 h (wifi: ON) Robiłem też sporo testów porównujących prędkość transferu danych po 3G vs. po 4G w większości polskich sieci.
-
Popieram wniosek!
-
Dzięki, ale pytam stanowczo o PowerBank Opisana sytuacja będzie podstawową, ale nie jedyną, w której ma być wykorzystywany. Długie podróże pociągami i autokarami – także wchodzą w grę.
-
Witam, Nie znam się kompletnie na power bankach, nigdy żadnego nie miałem. Czy możecie wskazać jakiś godny polecenia i wart swojej ceny? Nie musi być Xiaomi. Pojemność od 10 000 w górę. Ważne, aby miał baterie wytrzymałe na np. pozostawienie powerbanku w stanie ładowania. Powerbank będzie używać osoba, która mieszka na odludziu i często ma niespodziewane, wielodniowe awarie prądu, więc takie jest założenie – że on będzie stale podłączony (ładujący się) i w razie nagłego braku prądu będzie zawsze na full naładowany. No, ale jak wiadomo, niektóre rodzaje akumulatorów bardzo źle znoszą coś takiego i szybko tracą pojemność. Szukam takiego, który będzie na takie traktowanie jak najbardziej uodporniony, czy to ze względu na typ akumulatorów, czy też na elektronikę, która przed tym w jakiś sposób zabezpiecza.. Dzięki!
-
Note z LTE z MIUI6 mam w tej chwili w ręku Natomiast fakt, że Note dual-sim nie-LTE na Mediatecu widziałem tylko z MIUI5 (zresztą jeszcze nie ma v6 dla tego tel.).
-
Owszem, zacna oferta. Jednak w moim przypadku bylby problem – zasięg Play-a mam tak marny w mieszkaniu (i niestabilny w całej okolicy) – choć to w granicach Warszawy. Nawet nie podobno. Mialem Redmi, Redmi 1S, Note oraz Note LTE. Ten wyboldowany chodził bez porównania lepiej od dwóch pierwszych i wyraźnie lepiej od tego czwartego.
-
Mi po prostu chodziło o to, czy szary, polski, nidoświadczony użytkownik tego telefonu, który będzie miał tylko jedną kartę SIM, może ją wsadzić w dowolny z tych slotów, czy raczej (jak w przypadku Redmi 1/1S/Note) musi wiedzieć w który, aby mieć max. szybkość netu. Natomiast to: Wydaje mi się niezbyt wiarygodne.
-
No to super. Czyli oba sloty są funkcjonalnie identyczne i każdy z nich może wspierać zarówno LTE "FDD" jak i LTE "TDD", jak również 3G WCDMA. Tak to przynajmniej zrozumiałem – że nie trzeba uważać, jaką wersję się zamawia, bo są uniwersalne pod tym względem. Nie za piękne to przypadkiem, aby było prawdziwe?
-
Czy Redmi 2 ma podświetlane przyciski? Nie bardzo też mogę wydedukować z opisu czy, a jeśli tak, to czym się różnią sloty SIM? Czy używając jednej karty, można ją włożyć do dowolnego z nich i mieć pełną funkcjonalność w Polsce (w starszych modelach tak nie było - tylko jeden slot miał możliwość obsługi 3G, więc mając 1 kartę trzeba było ją własnie w ten slot włożyć). Tu niby oba obsługują LTE, ale nie wiem, czy oba w tych samych standardach i zakresach? Opis nie jest jasny:
-
Może ta pieczątka ma wpływ (dodatkowo zwiększa ryzyko), kto wie, na moich dotychczasowych przesyłkach takiej nie stosowali...
-
Pytanko do kupujących na Ibuygou w ostatnich dniach: jaki kurs dolara stosował PayPal w ostatnim czasie oraz ile wynosi obecnie cena przesyłki DHL jednego telefonu (Redmi 1S) do Polski? Czy to nadal jest 30$ czy drożej? Dawniej było 20$ chyba....
-
I tak to właśnie wygląda najczęściej (prawie zawsze), przynajmniej w W-wie.
-
Rachunek prawdopodobieństwa, czyli po tym że płaci go mniejszość, a nie większość zamawiających. Daruj sobie śledzenie przesyłki. Od tego można tylko zwariować Po prostu czekaj. Ale punkt w Katowicach źle mi się kojarzy w kontekście VAT-u.
-
Trzymam kciuki za brak VAT-u, choć w PL południowej masz niestety zwiększone ryzyko jego zapłacenia. Ale wciąż jest bardziej likely że go nie zapłacisz niż że zapłacisz.
-
Czyli twierdzisz, że zapłacileś VAT zamawiając z Ibouygou przez DHL? Napisz do jakiego miasta docelowego szła przesyłka. Pewnie do jednego z tych, w ktorych płacenie VAT-u jest częstsze niż w reszcie kraju.
-
To jakaś nowość. Może trzeba jednak prosić przy zamówieniu. Wcześniej niby bez proszenia to i tak robili, ale ja i tak zawsze profilaktycznie o tym im przypominałem przy składaniu zamówienia.
-
Redmi Note Lte - Pytania Ogólne - Wątek Zbiorczy
latet odpowiedział(a) na MasaMasen temat w Dyskusja ogólna
Jeśli jesteś z okolic Warszawy, to mogę użyczyć baterii od mojego Note LTE do testu. I tak tel. leży w szufladzie, bo mam zepsuty ekran.
