Jump to content

Krisdrezek

Użytkownicy
 • Posts

  28
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  xiaomi mi4c

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

Krisdrezek's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

0

Reputation

 1. Pisałem już o tym wcześniej, mam podobny problem ale moim zdaniem winna jest antena. Ktoś wspominał na forów iż słabo gdzieś antena łączy na stykach , być może. Generalnie tan problem dotyczy również internetu, nie tylko GPS-a. Natomiast mam pytanie czy istnieje gdzieś serwis który naprawia takie usterki w telefonach Xiaomi, może panowie z MIUI Polska co śo tym wiedzą?
 2. Mogę teraz napisać nieco więcej. Obecnie jest zdecydowanie lepiej aczkolwiek d*py nie urywa. Potrafi zgubić czasem sygnał w mieście ale poza miastem trzyma (mam na myśli Endomondo). A może na początku miałem tylko odpaloną aplikację i zgubiła sygnał a kiedy już połączyła się to trzymała. Wygląda to tak jakoby wejście z dialera w test GPS-u obudziło telefon do działania. Ciekawe jak będzie przy dłuższym wypadzie?
 3. Może to głupie ale częściej wchodząc w test przez dialer łapie jakby lepiej a może pogoda sprzyja? Przetestuję jeszcze kiedyś w trasie i poinformuję co i jak. A na razie dziękuję wszystkim którzy starali się mi pomóc.
 4. Dodam że posiadam MIUI 8.1 Tak jak radziliście sprawdziłem na dialerze. Dziś na zewnątrz doszło do 9 satelit w ok.1- 2 min(chyba rekord)i czyli w miarę szybko lecz sygnał był słaby. Endomondo łapało sygnał i traciło. W pomieszczeniu nawet przy oknie dokładnie 0.
 5. Więc mój ma mniej więcej tyle samo. GPS jest bardzo ważny dla mnie więc jeśli dostaniesz info w tym temacie podziel się na forum abym wiedział czy da się go ratować czy szukać nowego telefonu.
 6. Do Kamillm. Mamy takie same telefony co do marki i modelu ale zupełnie inaczej działają. Odnosi się to tylko do GPS, reszta jest OK.
 7. Oczywiście że mam Xiaomi.eu i po drugie sprawdzam na zewnątrz jak najbardziej. W parę sekund to łapie mój stary Sony i to bez karty sim, parę lub kilkanaście satelit. Xiaomi zazwyczaj jedną lub dwie, aczkolwiek kiedyś jeden raz znalazł kilkanaście.
 8. Poruszałem juz wcześniej ten temat. Naczytałem się już głupich rad i mogę jedno doradzić, zmienić telefon na inną markę. Swój jeszcze posiadam i zauważyłem np że po zmianie położenia ekranu telefon łapie fixa od nowa. A to że komuś działa akurat to po prostu jest szczęściarzem. Wpisy na forum to potwierdzają.
 9. Posiadam Mi4c i problemem jest sam GPS i słaby sygnał. Co ciekawa wystarczy aby ekran zmienił położenie i już gubi satelity.
 10. Problem jest.Wgrałem już aktualizację, ściągnąłem aplikacje z GPS i dalej nic. Antena raczej jest w porządku a problem jest gdzie indziej. Może administrator kiedyś pochyli się nad tym i przy okazji nowej aktualizacji poprawi działanie.
 11. Tak jak widać po wpisach to nie jest sporadyczny wypadek a raczej bardzo częsta wada tych telefonów. Powyższe rady jak ludzie piszą nie zawsze pomagają. Oczekuję aby ktoś kompetentny wypowiedział się w tym temacie. Posiadam wgraną wersję MIUI 8.1 6.10.27 która miała być lepsza ale też okazała się niewypałem. Wgrałem również aplikację która miała poprawiać działanie GPS-u i efekt taki sam.
 12. Mam trochę podobny problem z diodą powiadamiania o rozładowaniu baterii. Przed aktualizacją działała. Posiadam Mi4c.
 13. Posiadam wgraną nowszą aktualizację i problem z GPS-em jest taki sam. Łapanie sygnału to cała wieczność.Nawigacje samochodowe działają lepiej niż np. Endomondo. We wnętrzu samochodu i one mają problemy. Zależy mi na dobrym działaniu GPS bo dużo podróżuje rowerem po nieznanych okolicach. Może ktoś pomóc? Dodam tylko że wgrałem aplikację poprawiającą działanie i to trochę pomaga ale najpierw trzeba złapać sygnał a to dalej długo trwa ale chociaż później trzyma. Gdzie MIUI do starego Sony Xperia Ray.
 14. Napisalem już na innym wątku ale po ostatniej aktualizacji moim zdaniem bateria jakby lepiej trzyma. Telefon jest niezły wszystko działa tak jak trzeba z wyjątkiem GPS. W dalszym ciągu długo łapie i stosunkowa nie najlepiej trzyma. Wgrałem aplikację która poprawia działanie GPS dalej długo łapie na zewnątrz jest lepiej ale już np. w samochodzie traci zasięg. Ma ktoś pomysł na to?
×
×
 • Create New...