Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 02.08.2017 w Odpowiedzi
-
Witam Udało mi się po dłużyszch kombinacjach uruchomic w domu system Xiaomi Smart Home. Niestety nie znalazłem zadnego miejsca w sieci które by kompleksowo ogarniało ten temat. Informacje, dezinformacje i przemilczenia podawane lub nie przez Xiaomi i firmy stowarzyszone nie ułatwiają uruchomienia.Wiele mi dali na początek koledzy z tego forum. Poniższy poradnik nie ma ambicji do bycia kompleksową instrukcją tylko przewodnikiem dla początkujących aby nie marnowali czasu tak jak ja musiałem. Absolutnie nie jestem w stanie udzielić informacji na temat wszystkich mozliwych urządzeń Na wstępie dla tych, którzy sie nie orientuja jak działa firma Xiaomi kilka wyjasnień. Xiaomi przede wszystkim zainteresowane jest rynkiem chińskim. Wsparcie dla reszty świata jest jak na razie mizerne i w stanie początkowym. Miejmy nadzieje że to się rozwinie. Xiaomi nie produkuje wszystkich urządzeń oferowanych przez siebie tylko finansuje startupy, które są póżniej przez xiaomi w taki czy inny sposób brandowane. I tu wychodzi zasadniczy problem: ponieważ tych projektów jest wiele: zarówki LED zdalnie sterowane, lampki, czujniki, czajniki, wagi itd. chyba starano się wziąć zbyt wiele srok za ogon na raz. Nie zadbano by od początku te projekty integrowane były w aplikacji Smart Home zarówno na poziomie sprzętowym jak i programowym. Np: kamery YiDome https://www.yitechnology.com/yi-dome-camera nie podłączymy do Xiaomi Gateway ani do aplikacji MiHome chociaż jest bliźniakiem https://xiaomi-mi.com/ip-cameras/xiaomi-mijia-360-home-camera-white/ Na początek Należy dobrze przemysleć co się kupuje. Z pozoru podobne urządzenia mogą się znacznie róznić przeznaczeniem. Np: seria włączników AQARA.https://xiaomi-mi.com/sockets-and-sensors/xiaomi-aqara-smart-light-control-set/ Pozornie wygladaja na to samo. Nic bardziej błędnego. Włącznik natynkowy jest tylko elementem STERUJĄCYM. Po NIEZBĘDNYM połączeniu z Gateway jego naciśniecie włączy lub wyłączy żarówke w pokoju lub domku letniskowym 100 km dalej ( lub stanie sie cokolwiek innego co w granicach mozliwosci sobie wymyślimy ) Włącznik podtynkowy jest elementem WYKONAWCZYM. Naciśniecie włączy lub wyłączy TYLKO żyrandol podłaczony do tego włącznika lub umożliwi po połączeniu z Gateway sterowanie zyrandolem z poziomu aplikacji lub elementu sterującego np: Cube https://xiaomi-mi.com/sockets-and-sensors/xiaomi-mi-smart-home-cube-white/ Zatem przed kupnem należy dobrze przemysleć, czy urządzenie jest na pewno tym czego chcemy. Przykładowo strzeliłem sobie w stopę z żarówką Yeelight White. prawie wszędzie raośnie piszą że zarówka ma miła temperaturę barwową 2700K. Tak ale tylko wersja 110V, 220V ma temperaturę trupiosiną 4000K ale to już nie tak łatwo odnaleźć. Łączność bezprzewodowa Tu panuje radosna wolna amerykanka. Ze względu na brak konsekwencji ze strony Xiaomi mamy niezły bajzel. Mamy nastepujące rodzaje i z tego wynikaja konsekwencje w kompletacji systemu oraz mozliwości sterowania. urządzenia tylko Wifi ( np: kamery, Żarówki Yeelight ): z reguły mozna nimi sterować z poziomu aplikacji smartfonowych i mogą działać bez Gateway. Można podłaczyć do Gateway urządzenia Wifi + Zigbee ( np: nowe xiaomi smart plug ): działanie jak powyżej urządzenia tylko Zigbee ( np: Xiaomi Cube ): musi być Gateway inaczej urządzenie bezużyteczne urządzenia Bluetooth: ( np: Xiaomi Kettle, Yeelight Bedside Lamp ) sterowanie tylko lokalne z poziomu aplikacji w telefonie ( moim zdaniem absurd ). w żaden sposób tego do systemu smart home nie da sie podłączyć urządzenia Wifi+Bluetooth ( np: nowa wersja żarówki Yeelight color ) - po co dołozyli bluetooth ? nie wiem. Chyba nie mieli co robić Zatem jak już wybierzemy sprzęt na który mamy ochotę to trzeba sprawdzić czy da się podłączyć do systemu. Np: Yelight Color https://xiaomi-mi.com/smart-lighting/xiaomi-yeelight-smart-led-bulb-ipl-e27/ podłączymy ale już https://xiaomi-mi.com/smart-lighting/xiaomi-yeelight-bedside-lamp/ NIE. Absurdalne ! Moja rada: zainwestowac od razu w Gateway https://xiaomi-mi.com/sockets-and-sensors/xiaomi-mi-gateway-2/. "Zepnie" nam razem od razu wszystko do kupy ( poza bluetooth ) Software Część urzadzeń obsługiwana jest przez aplikacje MiHome a część i przez MiHome i też przez własna aplikację. Przykładowo zarówki Yeelight maja włąsna apkę i jej mozliwości w sterowaniu żarówką są wieksze i bardziej dopracowane niz w MiHome UWAGA: pomimo że aplikacja MiHome propnuje uzycie serwera amerkańskiego ZAWSZE wybierajcie Mainland China. Te serwery działają inaczej. Serwer chiński jest najbardziej "na bieżąco" i działa najlepiej. Z tego serwera dostaniecie nowe wersje beta MiHome a z innych serwerów nie. Ponadto pewnych urządzeń nie zajestrujecie na innych serwerach niż chiński. Np: ze 2 godziny zmarnowałem na rejestrację żarówki Yeliight White ( z kolorową nie było problemu ). Apka MiHome "nie widziała " żarówki pomimo wielokrotnych resetów. dopiero podłączenie do serwera chińskiego pozwoliło zrejestrować zarówkę. Konfiguracje konta na sererach nie synchronizuja się tzn. jeśli cos zarestrujecie na serwerze amerykańskim to tego na chińskim nie ma, Żeby sie na chiński przełączyć trzeba sprzęt resetować i rejestrować jeszcze raz. Dodawanie innych niż chińskie stacji radiowych do Xiaomi Gateway: http://www.pokoleniesmart.pl/blog/2017/01/07/polskie-stacje-radiowe-w-xiaomi-mi-radioxiaomi-gateway/ Ma nadzieję, że powyższe inforamcje ułatwią kolegom życie. Moze powinno powstac osbne subforum ? Jeśli popełniłem jakis bład to proszę o informację. Opis sporządziłem na podstawie doświadczeń na dzień 26.05.2017. prawdopodobne, że pewne problemy znikną może pojawią sie nowe.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Moja rada taka że jak jesteś zadowolony to raczej kilka razy przemyśl zanim zmienisz wersję na nowszą lub starszą.1 punkt
-
Zmian jest więcej ( niestety nie wszystkie na +) ale kompletnie nie uzasadniają wzrostu ceny o tyle.1 punkt
-
@Nostri aqua to MI4s a libra to Mi4c, widzę że powinieneś najpierw trochę poczytać na forum zanim się zajmiesz wgrywaniem oprogramowania Z tego co pamiętam na te modele się wgrywa to samo twrp. A jak byś poszukał to tu masz TWRP_aqua.zip i TWRP_aqua_7.0.zip1 punkt
-
Nie wiem o czym tu więcej dyskutować. Wzięli Redmi Note, dołożyli drugie oczko aparatu i cena jak za flagowca.1 punkt
-
No to kup. Gdyby ten telefon mial snapa 660 to sam bym sie nim zainteresowal. Bylaby to ciekawa i atrakcyjna propozycja. W cenie 280 dollarow snap 625 niestety ale to kompletnie nie oplacalne. Za ten telefon to mozna zaplacic okolo 200 dollarow. Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka1 punkt
-
Ja kupiłem Mi Max 2 w wersji Global (Black) w Proline. Jak na razie jestem bardzo zadowolony.1 punkt
-
1 punkt
-
Wrażenia z mi 6 po użytkowaniu mniej więcej równego tygodnia(3 dni global 3 dni MIUI Polska): Ogólny wygląd: Od premiery Mi6 wpadło mi w oko i telefon mi się podobał, od czasu jak go dostałem nie zmieniło się nic, zachwyca jakość wykonania, podoba mi się ten ciężar jak dla mnie jest idealny. Co do tego gumowego casa, jest spoko chociaż nie jest za dobrze spasowany z dłuższymi bokami urządzenia wystarczy przejechać palcem i wydaje się że odchodzi od telefonu. Aparat: Przy dobrym świetle aparat sztos, co prawa głównie bawiłem się trybem stereo(portretowym) no i te zdjęcia to miazga, natomiast gdy oświetlenie jest słabe telefon (obiektywnie bo wcześniejszy telefon to miał aparat jak kalkulator) to raczej zdjęcia takie nijakie stosunkowo mizerne dla porównania iPhone5 mojej dziewczyny wypadał w tych warunkach lepiej. Nagrywanie wideo ok, wiadomo to nie kamera ale ogółem u Xiaomi kuleje kompresja i te filmiki stosunkowo dużo zajmują. Czytnik linii papilarnych : Świetny, chociaż czasami mam wrażenie że jak ułożę palec pod jakimś dziwnym kątem to nie złapie (a dodałem po dwa odciski na palce którymi odblokowuje), tak to wystarczy ułamek sekundy i się odblokowuje. Ekran: Tak jak wczesniej, poprzedni telefon był raczej średniakiem z rozdziałką 1280x720 więc jak telefon do mnie przyszedł i pobawiłem się nim godzinę a potem zajrzałem na poprzednika to aż nie chciało się na niego patrzeć była taka różnica oczywiście na korzyść mi6 Bateria: Zawsze chciało by się więcej ale jest wystarczająco. Potrzyma dwa dni jak nie gramy non stop czy coś. Natomiast ładowarka dla mnie to cudo, potrafi naładować około 35% w 15 min także masz chwile bo szykujesz się do wyjścia podpinasz telefon i po kilku chwilach masz pewność że telefon nie padnie. Męczę się tylko bo dostałem beznadziejną przejściówke do ładowarki z Gearbesta i dosłownie wystarczy podmuch wiatru żeby się wypięła. Audio: Tutaj za wiele się nie wypowiem bo nie słucham muzyki na telefonie, ale jak ogladałem cos na YT to fajnie że jest to pseudo stereo chociaż szkoda że nie tak dobre jak w mi max 2 (Majster Pirzu robił porównanie właśnie tych głośników stereo w ostatniej recenzji) Podsumowanie telefon zakupiłem za około 1450 zł i to co na pewno muszę powiedzieć to to że jest wart swojej ceny a pewnie nawet i trochę więcej można by za niego dać i nikt by nie narzekał. Aparat przy słabym oświetleniu wypada blado tak to nie mam raczej zastrzeżeń. Ogółem to prędzej człowiek będzie miał zastrzeżenia do samego softu że coś mu nie pasuje czy że gdzieś się coś zatnie czy cokolwiek niż do samego urządzenia.1 punkt
-
Nie używam na co dzień apek FB, zainstalowałem je teraz - nie jest chyba źle. Nawet całkiem przyzwoicie. (Messenger, FB) jakieś 600-750mb wolnego ramu zostaje1 punkt
-
Dla tych co czekają na MIUI 9. Wrzuciłem, testuję od kilku godzin, hmm. Jednym zdaniem: zwyczajna, kolejna wersja DEV. Koniec zmian. Nie ma żadnej rewolucji w wyglądzie, wsystko pozostało identyczne. Nie ma też ewolucji, wszystkie błędy z wersji poprzedniego MIUI występują nadal. Nie ma poprawy niedoróbek, które wkurzają. Główne (widoczne) zmiany: - info o telefonie jest na początku ustawień, zamiast na końcu; - blinkfeed znany z HTC, czy widget panel z iOS został dodany, kompletnie niepotrzebny ale system coraz bardziej ma przypominać iOS, naprawdę nie wiem po co to dodali, wszystko można mieć tak samo na ekranach normalnie, a tu nie, specjalny wydzielony ekran, bez sensu; - panel głośności ma przycisk trybu cichego, naciśnięcie daje dodatkowe opcje; - można usuwać aplikacje systemowe wygodnie z jednego miejsca, oczywiście nie wszystkie ale sporo, coś co dawno można było robić na nie MIUI w postaci wyłączania ich. Poza tymi zmianami wszystko jest identyczne z softem 7.7.20. Trochę na wyrost zmiana numeracji MIUI. Nie widać kompletnie przyśpieszenia otwierania aplikacji, ilość wolnego RAM - identyczna jak była, aparat działa tak samo, latarka świeci połową mocy. Nowe błędy: ekran blinkfeed (ten o którym pisałem) ma stałą animację przejścia, pomimo wyboru innej, może zdenerwować przy przewijaniu. Stary, niepoprawiony błąd galerii: po zrobieniu zdjęcia i kliknięciu podglądu w aparacie, zdjęcie będzie powiększoną miniaturą, dopiero wyjście z podlgądu i wejście ponowne pokaże poprawne zdjęcie. Akurat ten błąd jest nie do przyjęcia dla kogoś kto chce szybko sprawdzić czy wyostrzył poprawnie, wtedy widzi mdły obraz. To samo było na MIUI 8, Widocznie chińczycy są tępi albo ślepi, skoro tego nie widzą i wypuszczają nową wersję miui z tym samym babolem we flagowcu. Animacje restartu nie są płynne są przycięcia w animacji - chwalili się na filmach, że wszystko będzie mega płynne. Start telefonu to ciągle 17s - tutaj też się nic nie zmieniło, dokładnie tyle było wcześniej. Podsumowując - wielka kupa i szum medialny o nowym, lepszym, szybszym MIUI. Dalej jest jak było i nic się nie zmieniło. Błędy pozostały, zapewne doszło sporo nowych. Aha, sprawdzałem po usunięciu chińskich aplikacji, żeby mi nic nie mieszało w tle. Oczywiście wpis ten dotyczy wrażeń dotyczących MI6 z MIUI9 Nie pamiętam czy to było czy nie ale przeglądarka wbudowana ma blokowanie reklam, nie używałem nigdy jej wcześniej więc nie zwróciłem uwagi. być może to od dawna jest.1 punkt
-
Już widzę jak sklep na Ali zbiera od klienta padnięte MI5 i wymienia na MI5S1 punkt
-
To moje pierwsze wrażenia i trochę z użytkowania. Generalnie ciężki. Mówią, można się przyzwyczaić i tak powoli się przyzwyczajam. A mam ciężko bo mój MI5 z bambusem miał 129 gram przy 168 z MI6 i to czuć. Jak biorę MI5 do ręki to jest taki lekki eh. Brak jacka nie przeszkadza kompletnie. Przejściówka jest i bateria w MI6 na tyle spokojnie trzyma (2 dni), że mogę sobie posłuchać z godzinkę-dwie i nie płakać za ładowarką jak recenzenci. Swoją drogą serio jak oglądam niektóre recenzje np. Mobzilli to tam aż będzie on tępił te zachowania producentów nad usuwaniem jacka. Kup słuchawki BT i tyle, zarabiasz i tak duże pieniądze to cie stać. A jak nie to ta przejściówka daje radę. Porażka, że biały kolor (jak i ładowarka....) no ale.. cóż . Konieczność korzystania z gumki. Nie wszyscy lubią gumy ale w tym przypadku ciężko się bez niej obyć ;p. W MI5 nie nosiłem niczego i pomimo zadrapań itp to jednak tak wolałem niż psuć sobie wygląd (i grubość) gumą. Tu w obawie o wyślizgnięcie się warto mieć coś nałożone. Futerał oryginalny jest ok choć mógłby lepiej przylegać na krawędzi. Czekam na zastępcze pokrywki, może chinczyki wymyślą jakiegoś bambusa... Zdjęcia: Moim zdaniem lepsze niż MI5. I te portrety dziewczyny Ah fajnie to wygląda. Tryb manualny fajnie działa - w paru przypadkach posiłkowałem się nim i daje radę. Trochę ciężko chodzące przyciski głośności wymagają większej siły przez co czasem wychodzi poruszone zdjęcie - a przycisków używałem właśnie do migawki w MI5. Często fotografuję w serwisie części i naprawy przez lupę i gorzej mi to idzie w MI6. Czytnik palców: no właśnie tu wolałem MI5. Bo teraz nie mogę sobie podglądnąć powiadomień na ekranie bez odblokowania naciskając palcem na czytnik. W MI5 można było bo fizyczne wciśnięcie przycisku powodowało zapalenie się ekranu. I chodzi mi o naciskanie palcem nie-zeskanowanym. W MI6 nie-zeskanowany palec nie wzbudza ekranu tylko wibruje, że nie rozpoznano. Musiałem włączyć podwójne stuknięcie ekranu. Samo działanie czytnika jest błyskawiczne i to jest ok, problem dla mnie był brak możliwości wciśnięcia home jak w Mi5... Bateria: z przyzwyczajenia ładuję codziennie robię to jak mam nawet 50-60%. Spokojnie 2 dni leci na naszej becie MIUI 9. Więcej mi nie trzeba. Biała dioda LED: mam nadzieję, że kiedyś okaże się, że tam jednak jest RGB tylko trzeba odblokować. Porażka i tęsknię za tym. W zasadzie tyle z tych ważniejszych. Design MI6 nie bardzo mi się podoba. Wolałem ostre krawędzie w MI5 i ten home button co ludzie wyśmiewali ale ujdzie.1 punkt
-
Nie polecam tego szkła z allegro, kupiłem, żeby przetestować i rewelacji nie ma. Tani zamiennik, który nie przylega po bokach do ekranu i w dodatku denerwuje odklejanie się czarnych brzegów, bo nie mają one na sobie kleju Jest to zwyczajne szkło z nałożoną ramką z plastiku, która nie ma otworów na przyciski fizyczne i strasznie się rysuje.1 punkt
-
Nie ma takiej opcji, fizyki nie przeskoczysz i koniec. Jest wiele parametrów, nie tylko to czy szumi czy nie. Lustrzanka to przede wszystkim obiektywy. Matryca ma znaczenie bo wygodniej jest pracować na lepszej ale jak nie ma lepszej to się pracuje na takiej jaka jest. I nie ma opcji aby w telefonie uzyskać obrazek z dowolnej lustrzanki FF, nie mówiąc już o większym formacie. Telefon ma służyć do rejestracji obrazu aby był i tylko tyle. Do zdjęć są aparaty, do filmów kamery i tak to dalej zostanie.1 punkt
-
To na pewno, ale na dobrą sprawę wystarczy poczytać temat w którym jesteśmy, a wcześniej zobacz ten: https://miuipolska.pl/forum/topic/25724-xiaomi-smart-home-mihome-dla-początkujących/ ...i trochę pomyśleć co potrzebujesz na początek, ile masz pieniędzy oraz czy to jakiś problem, a na koniec o jakiś planach na późniejszą rozbudowę. Ot cała zabawa i przejrzenie ofert - zobacz chociażby moje wpisy tutaj co wybrałem i skąd zamówione. Najgorsze w tym wszystkim czekanie, zwłaszcza jak z jakimś elementem pili.1 punkt
-
Zainstaluj sobie apke od ruskich ADGUARD - tylko w wersji premium koniecznie: link Dodatkowo jako przegladarke internetowa wrzuc sobie NOCHROMO : link - przy czym musisz posiadac mysz/klawiature pod BT1 punkt
-
Tu masz opis co do adblocka http://mods-kodi.pl/forum/viewthread.php?forum_id=3&thread_id=1753&pid=20824#post_208241 punkt
-
Przeczytałeś choć raz pierwszy post w tym wątku? Jestem pewien, że nie. Więc zrób to, najlepiej kilkukrotnie. Nikt za Ciebie nie zrozumie treści wpisu. Instalujesz normalnie, przez TWRP. Po pierwszej instalacji nowego MIUI zostanie zablokowany bootloader, więc czeka Cię cala procedura - odblokowanie bootloadera, wgranie nowego TWRP (zgodnego z Androidem 7.x), etc. Jaśniej już nie można... I tak jak napisał @Grzesiuso, jeśli nie rozumiesz, to daj sobie spokój bo będziesz miał cegłę.1 punkt
-
1 punkt
-
Jako, że po ostatniej aktualizacji MIUIPolska pojawiła mi się aplikacja 'Autoryzacje' a tutorial z powyższego postu chyba jest już nieaktualny. Aplikację 'Autoryzacje Xiaomi' można aktywować QR kodem z następującego linku https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken Oczywiście wstawiając w miejscu wyiksowanym swój UserID.1 punkt
