Skocz do zawartości

Konto Xiaomi (za i przeciw)


fatis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałem was zapytać czy pozakładaliście konta na Xiaomi. Z tego co już wybadałem konto przyda się do zasysania motywów i dodatków do telefonu. Przyda się do aplikacji MiFit. Przypuszczalnie dla niektórych może się przydać aby odblokować bootloadera.. 

Przeglądając troszkę forum czytałem że konto jest parowane z konkretnym urządzeniem i w razie zgubienia hasła jest problem aby użytkować telefon..Tak to faktycznie wygląda? 

Jakie jeszcze znacie plusy i minusy posiadania założenia tam konta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skubi07 napisał:

W razie kradzieży lub zgubienia telefonu możesz zdalnie zablokować telefon na amen. Nawet po wyjęciu karty sim telefon będzie nieużywalny bez podania hasła z konta mi ;)

a co w sytuacji jak ktoś wgra przez TWRP inny rom np CM? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skubi07 napisał:

W razie kradzieży lub zgubienia telefonu możesz zdalnie zablokować telefon na amen. Nawet po wyjęciu karty sim telefon będzie nieużywalny bez podania hasła z konta mi ;)

i pewnie w drugą stronę w razie buchnięcia konta przez jakiegoś popaprańca ktoś może Tobie zablokować konto - z tego co czytałem nie ma odzyskiwania hasła na email. Ktoś to potwierdzi? 

Z tego co wiem właśnie jedyny ratunek to wgrywać jakieś CM itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fatis napisał:

i pewnie w drugą stronę w razie buchnięcia konta przez jakiegoś popaprańca ktoś może Tobie zablokować konto - z tego co czytałem nie ma odzyskiwania hasła na email. Ktoś to potwierdzi? 

Z tego co wiem właśnie jedyny ratunek to wgrywać jakieś CM itp

Ale jak ktos ma Tobie buchnąć konto w łatwy sposób? Tak samo można powiedzieć, że nie używam bankowości internetowej, czy allegro, bo ktoś może buchnąć konto i coś na nas kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma jak jest? Kontakt do supportu i spokojnie odzyskujesz. Ja tak zrobiłem. Powiem więcej, zrobiłem na początku jakieś konto bo telefon chciał, był wipe i założyłem nowe, a chciałem miec na innym mailu całość. Pisze do suppurtu i dali linki co i jak zrobić i mam jedno konto z danymi z pierwszego ;)

 

A zresztą.. to to niby do czego służy? :D

 Przechwytywanie.thumb.PNG.502563e3fecfd7

 

No i myślmy logicznie.. kto by tam chciał sie od razu tak włamać na jakieś konto mi? Nie histeryzujmy aż tak bo to samo mozna powiedzieć o koncie google i jakimkolwiek innym.

Edytowane przez skubi07
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, rozumiem. Czytałem tutaj wątek że ktoś nabył telefon właśnie i nie mógł sobie poradzić bo był już zarejestrowany na jakieś konto. 

foopek konto w banku i allegro ma jakieś określone zabezpieczenia - np przez podanie numeru telefonu w celu odzyskania skradzionego konta. Jak się okazuje tu tego nie ma tylko trzeba się majlowo kontaktować z supportem. A tu już sprawa teoretycznie bywa różna. Może odpiszą a może nie odpiszą. W bankach raczej to tak nie działa nie ?? :)

 

Logiką akurat bym sie tu nie kierował. To może być jakiś wirus czy cokolwiek co po prostu podmieni hasło. Pełno badziewia jest. Ja tylko poszedłem takim tokiem myślenia. Zakładam konto -> w pewnym momencie mam problem (bo coś się zadziało wirus etc) i z tego co wyczytałem procedura odzyskania jest utrudniona. Ogólnie samo konto bym olał ale jeśli mi to zablokuje telefon to już większy ból.....

Przy zakładaniu konta można zarejestrować się na nr telefonu lub mail - telefon wyśle jakiegoś smsa przy rejestracji - ile to kosztuje?? 

Rozumiem że nie ma różnicy na co się rejestrujemy 

Edytowane przez fatis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, ZduneX25 napisał:

MIUI bez konta Xiaomi jest jak używanie androida bez konta Google :P 

Wg mnie przesada. Konto Xiaomi nie daje nam wiele więcej niż konto Google, które i tak wszyscy mieć muszą aby korzystać chociażby z Google Play. Jak dla mnie to dublowanie usług Google. Kontakty, mail, lokalizacja i kupę innych usług ogarnia Google - po co mi duble na Xiaomi ? Motywy, to jedyna usługa, z której bez konta Xiaomi nie skorzystamy. Strona konta Xiaomi ? To żarty jakieś - brak polskiej wersji, za jej pomocą nie można zrobić kompletnie nic, choćby edytować kontaktów.

Reasumując - nie używam konta Xiaomi bo jeszcze dużo się muszą nauczyć i zmienić aby dało się tego używać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fatis napisał:

Ok, rozumiem. Czytałem tutaj wątek że ktoś nabył telefon właśnie i nie mógł sobie poradzić bo był już zarejestrowany na jakieś konto. 

foopek konto w banku i allegro ma jakieś określone zabezpieczenia - np przez podanie numeru telefonu w celu odzyskania skradzionego konta. Jak się okazuje tu tego nie ma tylko trzeba się majlowo kontaktować z supportem. A tu już sprawa teoretycznie bywa różna. Może odpiszą a może nie odpiszą. W bankach raczej to tak nie działa nie ?? :)

 

Logiką akurat bym sie tu nie kierował. To może być jakiś wirus czy cokolwiek co po prostu podmieni hasło. Pełno badziewia jest. Ja tylko poszedłem takim tokiem myślenia. Zakładam konto -> w pewnym momencie mam problem (bo coś się zadziało wirus etc) i z tego co wyczytałem procedura odzyskania jest utrudniona. Ogólnie samo konto bym olał ale jeśli mi to zablokuje telefon to już większy ból.....

Przy zakładaniu konta można zarejestrować się na nr telefonu lub mail - telefon wyśle jakiegoś smsa przy rejestracji - ile to kosztuje?? 

Rozumiem że nie ma różnicy na co się rejestrujemy 

50gr kosztuje taki SMSik

8 minut temu, Mn1s1ek napisał:

Wg mnie przesada. Konto Xiaomi nie daje nam wiele więcej niż konto Google, które i tak wszyscy mieć muszą aby korzystać chociażby z Google Play. Jak dla mnie to dublowanie usług Google. Kontakty, mail, lokalizacja i kupę innych usług ogarnia Google - po co mi duble na Xiaomi ? Motywy, to jedyna usługa, z której bez konta Xiaomi nie skorzystamy. Strona konta Xiaomi ? To żarty jakieś - brak polskiej wersji, za jej pomocą nie można zrobić kompletnie nic, choćby edytować kontaktów.

Reasumując - nie używam konta Xiaomi bo jeszcze dużo się muszą nauczyć i zmienić aby dało się tego używać. 

Serio? "Brak języka polskiego"... Nie, nie skomentuje...

Ustawienia pulpitu, apek, tapety, SMSy, rejestry połączeń, motywy, zdjecia, filmy, wszystko co chcesz i to w kilka sekund po całkowitym wyczyszczeniu telefonu, yep, bezsensowna usługa...

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mn1s1ek napisał:

Wg mnie przesada. Konto Xiaomi nie daje nam wiele więcej niż konto Google, które i tak wszyscy mieć muszą aby korzystać chociażby z Google Play. Jak dla mnie to dublowanie usług Google. Kontakty, mail, lokalizacja i kupę innych usług ogarnia Google - po co mi duble na Xiaomi ? Motywy, to jedyna usługa, z której bez konta Xiaomi nie skorzystamy. Strona konta Xiaomi ? To żarty jakieś - brak polskiej wersji, za jej pomocą nie można zrobić kompletnie nic, choćby edytować kontaktów.

Reasumując - nie używam konta Xiaomi bo jeszcze dużo się muszą nauczyć i zmienić aby dało się tego używać. 

Kolejny który uważa że Xiaomi zrobi wszystko by "Mn1s1ek" był zadowolony. Kupiłeś telefon z oficjalnej dystrybucji na terenie Polski ? Nie ? No to ja bym się nie odzywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie zjedzcie mnie, wyraziłem po prostu swoją opinię. A swoją drogą to "odkryłem" przy okazji Mi Cloud :-D Dotąd trafiłem tylko na Mi Account i o nim była moja opinia. Faktycznie, Mi Cloud jest nieźle rozbudowane i ma ciekawą szatę graficzną. No ale dalej uważam, że nie oferuje niczego więcej niż Google. Ja nie jestem fanboyem Googla ale po prostu nie lubię dublować sobie usług. Kopie ustawień pulpitu, SMSy i inne pierdoły załatwia pierwszy lepszy program do backupu. Raz zresztą w ramach testu skorzystałem z przywrócenia kopii z chmury Xiaomi no i prawie było idealnie oprócz tego, że przywrócenie kopii aplikacji polegało na zainstalowaniu samych apek bez ustawień. Trochę nie to rozczarowało.

3 godziny temu, Eragon napisał:

Kolejny który uważa że Xiaomi zrobi wszystko by "Mn1s1ek" był zadowolony. Kupiłeś telefon z oficjalnej dystrybucji na terenie Polski ? Nie ? No to ja bym się nie odzywał.

Za bardzo nie rozumiem co masz na myśli ? Ja nie krytykuję konta Xiaomi, nie wymagam, żeby mi w ty... wchodzili. Po prostu nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że: 

 

21 godzin temu, ZduneX25 napisał:

MIUI bez konta Xiaomi jest jak używanie androida bez konta Google :P 

...bo to przesada. Ot i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Dnia 22.01.2016 o 18:52, skubi07 napisał:

Podobno, cm wtedy działa, ale jakiekolwiek ponowne wgranie miui na nowo blokuje telefon. Acid testował jak to działa, ja raczej nie zamierzam.

Podaczas zabawy Disable Services wyciołem konto Xiaomi i wszystkie jego usługi. Po restarcie telefon poprosił o hasło do autoryzacji z kontem Xiaomi. Bez tego nie ruszył 

hasło podałem tel się odpalił a ja psułem dalej AFWall+ i zablokowanie wszystkich usług XM. Po restarcie to samo tylko że ... podanie hasła nie odblokowało telefonu 

bo nie był w stanie się autoryzować. Telefonu nie da się wtedy wyłączyć zawsze startuje do ekranu autoryzacji. Można go zrestartować do fastboot/download i sflashować normalnie MiFlashem do MIUI Polska V7.3.0 bez żadnych przeszkód do tego mój telefon ma zablokowany bootloader (redmi3) więc tak naprawdę słabe to zabezpieczenie, raczej upierdliwe. 

Bez Xiaomi nie da się zmieniać motywów chyba że ktoś już sobie z tym poradził bo u mnie WSK i Mi-Tool nie działają na tym romie. Jest jakaś inna metoda na wgrywanie mtz bez autoryzacji XM ? Tel ma King's root'a.

 

Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Notatki i hasła WiFi się ładnie synchronizują. Lokalizacja urządzenia się czasem może przydać więc chodzi. Stronka i tak lepsza niż nie jedna, a jak ktoś zrobi synchronizację smsów to utrzyma coś na wzór iMessage z iOS. Czyli SMSy widoczne na telefonie i komputerze (stronie) które można wysyłać z obu urządzeń.

Jedynie mam zastrzeżenie do synchronizacji zdjęć bo lecą wszystkie od ostatnich więc nie mamy wpływu na to co leci. A jak już doleci to połowa zdjęć się wczytuje na stronie i muszą minąć minuty zanim je otworzymy...

Xiaomi Mi2S with sMIUI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miodeczek korzystałeś kiedyś z tej usługi lokalizacji przez policję? Bo w praktyce to wygląda tak że policja wystawia papier że ten imei został skradziony i z tym idziesz do operatora a on blokuje go w swojej sieci i przekazuje informacje do reszty polskich operatorów. O lokalizacji to raczej można zapomnieć

Wysłane z mojego Mi-4c

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...